Jos Habraken Neem een kind uit een krottenwijk VOORDEEL 7.95 CHRIST SMULDERS IREFSFNTRUM voor uw rekening H L I [BON Herenslips a qe verpakt in doosjeiiVV VOORJAARS- I I Pracht baddoek Damesslips i n LOUIS V/D MEIJDENBERG s Voor de ouderen van Moergestel Silly Wizard in Trefsentrum Moergestel '1 I I n KOPIE-SPAARKAARV J Voor alle voorkomende loodgieterswerkzaamheden naar fc Profiteer bij y I Adres f - JV** JA 6 PAGINA 7 5^’ Voorletters Plaats 50 x 100 cm effen kleuren Gemullehoekenweg 23, Oisterwijk, tel. 04242-84899, 's maandags gesloten. 0.70 0.60 0.50 0.48 0.46 0.44 0.42 0.40 0.38 0.36 Oisterwijkseweg 55 MOERGESTEL Telefoon 04243 - 1538 Stichting "Mensen in Nood" ‘s-l lertogenbosch I t/m 10 II t/m 25 26 t/m 50 51 t/m 100 101 t/m 200 201 t/m 500 501 t/m 1000 1001 t/m 2000 2001 t/m 3000 3000 en meer. OISTERWIJK t/o Rabobank KERKSTRflflT 1S MOERGESTEL TEL. Duim- 2239 Badstof huidskleur4 voor I Ui" De Schotse folkformatie Silly Wizard moet zo langzamerhand wel één van de meest bekende en populaire groepen op het Nederlandse folk- toneel zijn, die door hun groot muzikaal vak manschap bewondering en réspekt afdwingen van hun publiek overal in het land. De groep werd in 1973 opgericht en sinds die tijd hebben ze vele samenstellingen en onfor- Ja. ik neem zo'n kind voor mijn rekening Met betaling wacht ik tot nader bericht Ik wil graag uitvoerig worden geïnformeerd over uu kinderhulpprogramma Tentamens, examens, jubilea, verenigingsnieuws, enz. enz. Moet U grote aantallen kopiëren neem dan een spaarkaart! PRIJSLIJST: A-4-form. A-3-form. 0.35 0.30 0.25 0.24 0.23 0.22 0.21 0.20 0.19 0.18 Voor dat geringe bedrag wordt u sponsor van het permanente hulpprogramma "Neem een kind voor uw rekening" Het kind krijgt dan meer toekomstkansen. U zult het kind nooit bij naam kennen of op een foto te zien krijgen Maar het bestaat echt. Ook met uw eenmalige gift zijn wij blij. Giro 1111.222 t.n.v. onze Stichting, met vermelding ’’Sponsor- programma” Photo-atelier Rootven 26 - Moergestel Tel. 1421 Het ligt in de bedoeling van de Aktiviteiten- commissie om, bij voldoende deelname, een Oriëntatie Kursus E.H.B.O. te beginnen. Waarom: - Wanneer er thuis of tijdens uw aktiviteit een ongelukje gebeurt (dit behoeft niet altijd er nstig te zijn) weet men enigszins hoe hierop te reageren: Wanneer iemand bewusteloos raakt, wat moet je dan doen? - Wanneer iemand het benauwd krijgt, wat is er dan misschien aan de hand en wat moet je doen? - Ook andere zaken, zoals verband leggen, mi tella aanleggen, pleisters plakken, zouden tij dens zo’n kursus aan bod kunnen komen. We hebben enkele bestuursleden en leden van de plaatselijke E.H.B.O.vereniging ”St. Christoffel” bereid gevonden deze oriëntatie cursus te begeleiden, zeer waarschijnlijk op de dinsdagmiddag in ”Den Boogaard” en gedu rende 8 tot 10 bijeenkomsten. Indien u geïnteresseerd bent kunt U zich voor eind maart aanmelden bij: Zuster Genoveva - St. Stanislaus tel. 2321. Dhr. J. Rijnen - tel. 2120. Onder vermelding van NAAM EN ADRES. De bevolking van de Derde Wereld trekt massaal op naar de grote steden. Meestal in de vergeefse hoop op werk en een beter bestaan. Wie zijn de dupe? Alweer de kin deren. Vaak alleengelaten, ondervoed en ver waarloosd, proberen zij zich door bedelen en kinderarbeid in leven te houden. Zó starten zij hun leven. Hoe zal het eindigen? Daar over kunt u beslissen? Voor f20,- per maand redt u een zo’n kind van de afgrond. Ons kindcrhidpprogramma omvat verder projecten als: beter onderdak, voedselpro gramma's, watervoorziening, onderwijsmo gelijkheden enz. Informatie op aanvraag. 'MOERGESTEL NIEUWS" - WOENSDAG 17 MAART 1982 BISSCHOPPELIJKE VASTENAKTIE vervolg van pag. 5 Om aan deze wantoestand een einde te maken zijn ingrijpende veranderingen noodzakelijk. Veranderingen die voorkomen dat enorme stukken grond gebruikt worden voor de pro- duktie van voedingsartikelen bestemd voor de rijke landen, terwijl de eigen plattelandsbevol king honger leidt. Het absurde van de hele situ atie is dan dat de hongerlijdende plattelandsbe volking afhankelijk wordt van voedselhulp die door diezelfde rijke landen verstrekt wordt. Om aan deze afhankelijkheids situatie een ein de te maken zijn de boeren en landarbeiders in Latijns-Amerika begonnen zich te organiseren en hebben zij een aktieprogramma opgezet. Zij menen dat het allereerst noodzakelijk is dat alle beschikbare produktiemiddelen in de land bouw van de Derde Wereld gericht worden op de plaatselijke voedselbehoeften. Dat betekent dat de op export gerichte exploi taties door nationale of internationale onder nemingen ondergeschikt zouden moeten wor den aan de voedselbehoeften van de bevolking in het land zelf. Voedselhulp is een noodoplos sing, kan tijdelijk verlichting brengen, maar mag een eigen ontwikkeling niet in de weg staan. Op de mensen in de rijke landen wordt een dringend beroep gedaan om hun invloed te la ten gelden ter bestrijding van verspilling van welk voedsel dan ook. Tevens wordt van hen gevraagd mee te werken aan de realisering van een nieuwe ekonomishee en politieke orde, zodat de Derde Wereldlan den gelijke kansen krijgen om zich te ontwik kelen. De boeren en landarbeiders vragen om kansen om een betere toekomst op te bouwen, om zich te kunnen organiseren, zodat zij hun belangen kunnen behartigen, zodat zij zich kunnen vor men, zodat zij hun recht kunnen halen, zodat zij kunnen strijden tegen onrecht en onder drukking. In 1982 wil de Vastenaktie hen daarbij steunen voor een totaalbedrag van 382.000,ver deeld over 16 landen. tuinlijke voorvallen overleefd om de reputatie op te bouwen als één van de hardst werkende en meest ontwikkelde groepen uit de heden daagse folkscene. Regelmatige T.V.- en radio-optredens brach ten de groep in de belangstelling van een grote, nog immer groeiende schare fans. Ook in Ne derland was de groep regelmatig op de radio te beluisteren. De populariteit van de groep alhier is echter niet in de laatste plaats te danken aan de vele suksesvolle toernees die hier in het ver leden plaatsvonden, alsmede de regelmatige festival-optredens zoals het Reed-festival, het Winterfolkfestival en Rotterdam-folk. Een uit erst vermoeide maar suksesvolle toernee be zorgde de groep inmiddels ook een redelijke bekendheid in de Verenigde Staten. In 1976 kwam de eerst elpee van Silly Wizard uit. Ondanks een zeer magere promotie werd de eerste persing binnen vier weken uitver kocht. Maar de twee laatste elpees zouden toch het hoogtepunt tot nu toe voor de groep wor den. Deze schijven, met als titel ”So Many Partings” en ’’Wild and Beautiful”, kregen uitsluitend lovende persrecensies over zich geen gestort. Momenteel bestaat Silly Wizard uit de volgen de mensen: Andy Stewart: Zang en tenor-banjo- Phil Cunningham: Akkordeon, tin whistles, synthesizer, elektrische piano en zang' Gordon Jones: Gitaar, mandola, bodhram Mame Hadden: Harmonium, elektrische pia no, gitaar, synthesizer, elektrische basgitaar en zang. Op dit moment is het nog niet duidelijk of er nog een nieuwe violist aan de groep wordt toe gevoegd. Op zondagmiddag 21 maart omstreeks half drie, betreedt Silly Wizard het podium van het Trefsentrum aan de Kerkstraat nr. 15 te Moer gestel. De geïntresseerde folkliefhebber doet er verstandig aan om in de voorverkoop al een kaartje te bemachtigen vanwege de te verwach ten drukte. Kaartjes zijn te verkrijgen in het Trefsentrum (geen telefonische reserveringen!) S vp. aankruisen, invullen met BI.OKI.ETI ERS en opsturen aan Stichting "Mensen in Nood., Antwoordnummer 10, 5200 VB 's-Hertogenbosch. Postzegel hoeft niet, maar mag wel. Dhr./Mevr./Mej. I Postcode Xv- L

Weekblad Moergestels Nieuws | 1982 | | pagina 7