I' VARA-radio was in Moergestel S.V. Roef! Korfbal Audacia S.V. Roef! Korfbal S.V. Audacia Audacia laat punten liggen! Opstapcursus voor de DAGMAVO voor volwassenen 151 Openhaardhout te koop! Uitsluitend eiken en berk Per m3: f 80,- afgehaald en f 90,- thuisgebracht. Frans de Laat Kruysackerstraat 12, Moergestel, telefoon 04243 - 2293 (na 6 uur) M f t o l- voor jongens en meisjes *«1 t i - "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 17 MAART 1982 A2 5^ er e. eindplaats pl. 2 Annie f 129,- uur. 6 5 2 3 1- it >- n 9 8 8 8 8 7 6 r 1 4-1 afgelast 1-1 afgelast afgelast afgelast afgelast afgelast u er- lu- art 1-2 0-0 0-1 3-0 1-1 /etter lady :n ilf Jun. A 10 teams Jun. B 9 teams Asp. A 9 teams Asp. B 9 teams Asp. C 9 teams Pup. A 8 teams Pup. B 7 teams I Korfbal is de enige echte Nederlandse sport. Het werd in 1902 uitgedacht door Nico Broek- huyzen, die in Amsterdam werkzaam was als onderwijzer. Het spel kan door jongens en meisjes gezamen lijk worden beoefend. In een wedstrijd wordt een jongen altijd ingezet tegenover ’n jongen en ’n meisje tegenover ’n meisje, zonder dat dit doelmatig samenspel in de weg staat. Het sa menspelen van jongens en meisjes in een team heeft ook opvoedkundige waarde, een goede samenwerking is nodig om tot succes te ko men. Korfbal gaat op doelmatige wijze spelverru- wing tegen. Bij Korfbal gelden die spelregels inderdaad. De bal mag b.v. niet uit de handen van de tegenstander getrokken of geslagen worden. Het afhouden van de tegenstander is niet toegestaan, en elk lichamelijk contact is verboden. Door de veldindeling aanval en verdedigings- vak is het de spelers en speelsters onmogelijk gemaakt zich bijeen te trekken rond bal en korf. Korfbal is een combinatiespel. Een doelpunt kan nooit ontstaan uit een individuele actie. Het komen tot een doelpoging is als het ware de beloning voor geslaagd samenspel. De korf staat centraal en zo hoog opgesteld dat men van een onbeschermd doel kan spreken. Doch elke aanvaller heeft een persoonlijke verdedi ger. De aanvaller mag alleen doelen als hij of zij zich heeft vrij gespeeld. Afgelopen zondag speelde Audacia een, op pa pier, minder moeilijke wedstrijd. Nevelo uit Oisterwijk kwam op bezoek. Dat de Oisterwij- kers de laatste tijd met wat betere resultaten de wedstrijden konden besluiten was een bekend gegeven. Audacia was dus gewaarschuwd! Men ging erg aanvallend spelen en er ontston den weldra goede mogelijkheden voor Auda cia. Na ’n kwartier spelen gaf de correct leiden de scheidsrechter Vera uit Best Audacia een te rechte vrije schop, welke door G. Antonis pre cies op het hoofd van P. Habraken geprikt werd. Piet liet zich deze kans niet ontriemen en richtte in de uiterste benedenhoek. Raak! 1-0. De Audacia aanhang kon juichen. Na deze opsteker ging Audacia wat stroever draaien en daar putte Nevelo moed uit. Alles werd op de aanval gezet, en met resultaat. Twee gave tref fers gaven de ruststand een heel ander aanzien. Na de thee kregen we een, van beide partijen, wisselend optreden. Dan was Audacia de ster kere ploeg, en even later was het dan Nevelo weer. Goals kregen we niet meer te zien, ondanks het slotoffensief van onze Moergestelnaren. Jam mer, de vele toeschouwers kregen geen fraaie wedstrijd voorgeschoteld, wel ’n spannende! Misschien lukt het a.s. zondag thuis tegen S.V.G. beter. U komt toch ook weer kijken! Uitslagen zondag 14-3-'82: Audacia - Nevelo Beerse Boys 2 - Audacia 2 Audacia 3 - SVG 5 Tac 4 - Audacia 4 Audacia 5 - Longa 8 Programma zondag 21-3-'82: 14.30 uur Audacia - SVG 11.30 uur Nevelo 2 - Audacia 2 11.30 uur Audacia 3 - Longa 6 11.00 uur Oisterwijk 3 - Audacia 4 11.30 uur Audacia 5 - Oisterwijk 4 10.00 uur Oisterwijk 6 - Audacia 6 Korfbal vraagt tactische veelzijdigheid. Spelers en speelsters kunnen zich niet specialiseren op het aanvallen of verdedigen, maar moeten in beide vakken kunnen spelen, en de tactische onderdelen van het korfbalspel zo wel aanval lend (opbrengen en aanvallen) als verdedigend (onderscheppen en verdedigen) beheersen. Tot op heden was er bij s.v. Roef! alleen voor meisjes de gelegenheid tot korfballen. We wil len ook de jongens die voor korfballen interes se hebben terwille zijn. De eerste aanzet is daartoe een in de Paasvakantie te organiseren gemengd jeugdkorfbaltoernooi. Dit toernooi staat open voor alle jongens en meisjes die de lagere school of het voortgezet onderwijs be zoeken. Voor de lagere scholen zullen daar voor tijdig formulieren op school aanwezig zijn. De anderen kunnen deze vinden in de re gionale bladen en natuurlijk in Moergestel nieuws. Mochten er echter al jongens zijn die eerder wensen te beginnen met korfballen, ook dat kan. Neem dan wel even kontakt met mij op, Thea de Jong, tel. 2247 zodat we kunnen af spreken bij welk team je, je zolang kunt aan sluiten. Dit gemengd jeugdkorfbaltoernooi wordt ge organiseerd in samenwerken met de afd. Pers en Propaganda van de K.N.K.V. Koninklijk Nederlands Korfbalverbond, dit is de gemeng de korfbalbond en wordt gehouden op donder dag 15 april, houdt deze datum dus vrij. namens s.v. Roef! Thea de Jong De ouders die niet aanwezig waren of konden zijn hebben wat gemist, deze laatste wedstrijd was mooier en spannender dan de mooiste en spannendste voetbalwedstrijd die ooit op uw T.V. scherm te zien was. Er werd door Ans met een behoorlijk volume aangemoedigd. Ook de aanwezige supporsters deden erg hun best, wat zeker tot dit mooie resultaat heeft bijgedragen. Wij wensen onze pup. veel geluk met de behaalde 3e plaats. Proficiat Ans, Marie-José, Agnes, Mery, Nancy, Judith, Ti neke, Jacqueline, Esther, Saskia en Suzanne. Rest mij nog een in het ziekenhuis verblijvende pupil van dit team vanaf deze plaats van harte beterschap te wensen. We hopen dan ook dat Nancy Verhof weer spoedig in ons midden is. Thea. Maandag 3 mei begint een opstapcursus aan de Dagmavo voor volwassenen de z.g. Moeder mavo. leder die het plan heeft deze Mavo het komend schooljaar te gaan volgen of zij die zich eerst willen oriënteren voor zij die beslis sing nemen, kunnen aan deze opstapcursus deelnemen. Gedurende zeven weken krijgt men één och tend per week les in de vakken rekenen en taal. Verder krijgt men de nodige voorlichting over de verschillende vakken die op de Dagmavo ge geven worden, zodat de keuze van het vakken pakket bij de inschrijving vergemakkelijkt wordt. Bovendien wordt er tijdens de cursus aandacht besteed aan de wijze van studeren, het leren maken van uittreksels en soortgelijke zaken. Op deze wijze krijgt men een idee van wat men van de MAVO kan verwachten en hoe men er werkt. De kosten van de opstapcursus zijn 25,-. Aan het einde van de cursus is er de gelegen heid zich te laten inschrijven voor de MAVO en het vakkenpakket te kiezen. Wie de opstap cursus heeft gevolgd, hoeft voor de Mavo geen inschrijfgeld meer te betalen. Om tot de Dag mavo te worden toegelaten moet men volledig lager onderwijs hebben genoten en bovendien in het kalenderjaar waarin U zich aanmeldt 16 jaar zijn of ouder, De lessen van de opstapcursus worden gegeven in de Mariamavo aan de Hoogvensestraat 126 te Tilburg op maandagmorgen en donderdag morgen van 9.15 tot 11.30 uur met een kwar tier koffiepauze. Naast de school is een crèche aanwezig. U kunt zich opgeven bij Het Tilburgs Avond college, waarvan de Dagmavo een afdeling is, op maandag-, woensdag- en vrijdagavond van 19.00-22.00 uur en op maandag- woensdag- donderdag- vrijdagochtend van 9.30-11.30 Adres: Sint Odulphuslyceum Noordhoekring 99, Tilburg tel.: 013-426377 Programma pupillen 20-3-’82: Beerse B.l - Audacia 1 vertr.10.15 uur Audacia D2 - Spoord. B 2 aanv. 10.00 uur RKDSN 2 - Audacia D3 vertrek 10.15 uur SET 3 - Audacia D4 vertrek 9.15 uur Audacia El - Nemelaer 5 aanvang 10.00 uur Audacia E2 - Nemelaer 6 aanvang 11.00 uur Taxandria 12 - Audacia E3 vertr.9.00 uur Pasfoto’s voor D pupillen: Willen D-pupillen die vóór 1 augustus a.s. 12 jaar worden of al 12 jaar zijn geworden voor 1 april een pasfoto inleveren bij Nico Oerle- mans, Paterhelmerplein 22. Zet even je naam en geboortedatum achter op je foto. Dank u. F-pupillen: Zaterdag 13 maart werden de wedstrijden voor de F-pupillen afgelast. Programma F-pupillen 20-3-’82: J. Brabant F1 - Audacia Fl vertr. 11.00 uur J. Brabant F5 - Audacia F2 vertr. 11.00 uur 1 Uitslagen junioren 13-3-’82: G.V.S.S.S.I - Audacia I Audacia 2 - Zigo 3 SVG 4 - Audacia 3 Audacia 4 - Noad 2 Spoord. B. 4 - Audacia 5 Set 4 - Audacia 6 Longa 9 - Audacia 7 Broekhoven 3 - Audacia 9 Programma junioren 20-3-’82: Zigo 1 - Audacia I vertrek 13.15 uur Audacia 2 - Nevelo 2 aanvang 14.45 uur Audacia 3 - Zigo 4 aanvang 14.45 uur Spoord. B 3 - Audacia 4 vertrek 13.30 uur Zigo 8 - Audacia 5 vertrek 12.00 uur Audacia 6 - RKTVV 8 aanvang 12.00 uur (vr.) Audacia 7 - Voab 11 aanvang 13.30 uur Audacia 9 - Taxandria 13 aanvang 13.30 uur Uitslagen pupillen 13-3-'82: SSS 7 - Audacia E33-1 De andere pupillen wedstrijden werden alle af gelast. Uitslagen 6-3-’82: Pup. B Roef 2- D.D.W. 22-0 Roef2-S.D.O. 11-0 Hilko2-Roef2 .0-0 Tevens het eindresultaat van onze inspanning, gespeeld gesp.- punten behaald pt.r doel punten voor vr.- doelpunten tegen tg.: In het VARA-radioprogramma van woensdag 10 maart op Hilversum H stond rond de middag "Moergestel-centraal". Onder leiding van Henk van Stipriaan en Greet Ligtelijn kwamen een tiental Moergestelnaren aan het woord in het voor die gelegenheid tot radiostudio omgebouwde café-restaurant "De Brouwer". Het werd een geanimeerd programma waarbij al snel bleek dat de beschikbare tijd te kort zou zijn en zelfs vanuit Hilversum waren er kompHmenten voor onze dorpsgenoten. Terecht werd door een van de aanwezige toehoorders dan ook opgemerkt dat Moergestel in dit programma een keurig visitekaartje had afgegeven. Verslag van de laatste wedstrijden van de com petitie van Pupillen B Zaterdag 6 maart was ook de laatste speeldag voor onze jongste pup. team, nog 3 wedstrij den moesten er gespeeld worden. Met 3 wedstrijdpunten uit 3 wedstrijden was er nog wel kans in de prijzen te vallen. De aanval van Roef! was in de eerste wedstrijd tegen D.D.W. duidelijk aan de sterkere kant. In de eerste helft had de verdediging van Roef! maar weinig te doen, de aanval daartegen werkte erg hard en benutte elke verkregen kans, maar schoot telkens mis, In de tweede helft kwamen we al snel op voorsprong door een mooi doelpunt van Agnes. In de verdedi ging werden de ballen netjes bij de lijn onder schept. Het aanvallende D.D.W. had daar zelfs tijd voor enkele koprollen. Met een pr achtig afstandsschot van Nancy kwam het op 2-0 wat ook de eindstand was. De tweede wedstrijd die dag was tegen S.D.O. In het begin van de wedstrijd kwam Roef! al snel op voorsprong door een prachtig schot van Suzanne. Al gauw bleek dat er zeer hard gewerkt zou moeten worden om hier een over winning te behalen. De wedstrijd ging zowat gelijk op en er werd door beide partijen zeer fel gespeeld. De tweede helft bleef spannend. Maar de voorsprong van het begin leverde voor Roef! ook hier weer een overwinning op. De derde en laatste wedstrijd moest de beslis sing brengen, de kans om kampioen te worden stond nog open. Maar dan moest er wel van het sterk spelende Hilko gewonnen worden. De derde plaats zou voor ons zijn bij gelijk spel, en een vierde plaats als we deze laatste wedstrijd zouden verliezen. Dat de speelsters aan elkaar gewaagd waren bleek al snel, ’n scheidsrechtersworp moest driemaal genomen worden uiteindelijk was de bal toch voor Roef! keurig gevangen door Jacqueline. De wedstrijd ging over de gehele linie gelijk op en bleef tot op het laatste moment erg spannend. Van bei de partijen gaf de verdediging weinig gelegen heid tot doelen. Wat resulteerde in een eindstand van 0-0. gesp. pt. vr. tg. pl. 6 12 24 8 6 23 8 8 12 12 5 1111 42 10 25 10 3 6 10 8 4 Proficiat Asp. B, Asp. C en Pup. B. Voor alle anderen de volgende keer meer geluk. PAGINA 3 4 f

Weekblad Moergestels Nieuws | 1982 | | pagina 3