11 lUvl Mvvlvl tllliW 1 I Culturele gezinsavond weer een feest J i RM" Jl t P. TERWINDT Oranje Stuif’s in Eerste overwinning van Erik Welten Kindernevendienst 2e en 3e klas K.P.J. Toneelgezelschap speelt: Vrijdag de dertiende Wandelavondvier- daagse in Moergestel ■HMM VRIJDAG iii SiM 1 maandag 22 t/m vrijdag 26 maart en woensdag 31 maart GEEN PRAKTIJK I r I b si F daJf. Gilde St. Catharina I M DE DERTIENDE 11 F/ Jl| u A 8 X S Het Oranjecomité X. M.O. 9 I :MiMQeStÉl* l! 1 I, si/-4 A.s. zondag om 11.30 uur wordt er een kinder nevendienst gehouden voor de kinderen van de 2e en 3e klas van de basisscholen. Deze kinder nevendienst staat onder leiding van Mevr. v.d. Sande en dhr. T. Vermeer. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. 4.’ WOENSDAG 17 MAART 1982 7e Jaargang Nr. 231 huisarts In het tweede toneelstuk zagen we Noud Vriens als chirurg en Nies Ketelaars als zijn pa tient. Overbodig om hier verder nog iets over te zeggen. I Erik Welten heeft op zaterdag 6 maart de eerste wedstrijd van dit seizoen gewonnen. De ze vond plaats in den Hout (Oosterhout). In de wedstrijd waarin maar liefst negentig coureurs aan de start verschenen, waren vele vedetten aanwezig. Erik heeft zich goed voorbereid op dit seizoen, Een goed toneelstuk is iets waar we niet elke week mee geplaagd worden. Bovengenoemd gezelschap heeft zich ook dit jaar weer in gespannen, om een klucht in drie bedrijven, op de planken te zetten. Na vele voorbereidingen en repetities is het dan eindelijk zover, de uit voeringen zijn op zaterdag 20 maart, maandag 22 maart, woensdag 24 maart, aan vang 20.15 uur in Den Boogaard, entree 4,-. Verkoop van kaartjes aan de kassa bij elke uitvoering. De volgende spelers zullen U niet onbekend zijn: Martien Burgers, Lian Jonkers, Mario Ketelaars, Kees Bierkens, Lian Op ’t Hoog, Regien Jonkers, Paul Klaasen, Willy Kete laars, Frank v.d. Meijdenberg, Frans van Esch, Adrie Hoeven en Hermia Ketelaars. Met het avondvullende stuk: ’’Vrijdag de dertiende” onder regie van Eddie Hurkmans. Het Oranje Comité Moergestel organiseert op Koninginnedag, vrijdag 30 april a.s. om 15.00 uur een oranje Stuif’s in in Den Boogaard. Iedere Moergestelnaar - kinderen en volwasse nen - kan meedoen en zijn/haar kunsten to nen. Zingen, dansen, springen, goochelen, uitvin ders etc. zijn welkom. Kortom alles wat de moeite waard lijkt kunt u vertonen. Een jury zal beoordelen wie een oranje stuiver verdient. Aanmelden voor vrijdag 16 april 1982 bij: Jan Vriens, Krijtenbogtstraat 11, Addy van Gorp, Past. v.d. Boogaardstraat 41, Irène Loosveld, Voorburgstraat 6. Veel succes! Het Winterkoningske: Na ’n spannende strijd is j.l. zondag 14 maart het winnende koppel bekend geworden van het ’’Winterkoningske 1982”. Het koppel William Wolfs-Kees Wolfs Jzn. wist met 69 pnt. het Winterkoningske in de wacht te slepen. De uitslag van de eerste 10 koppels is als volgt: Theo Mulders-Frans Becx 68 pnt.- Jan Wolfs- Harrie Wolfs 68 pnt.' Kees Wolfs Wzn.-Adrie Op ’t Hoog 68 pnt.; Tinus v.d. Boogaard- Janus Wolfs Jzn. 67 pnt.' Janus Denissen- Hein Bruurs 66 pnt.' Jo v. Aarle-Peter Op ’t Hoog 65 pnt.' Karei v. Gestel-Jan Bruurs 62 pnt.' Kees v. Elderen-Harrie v. Aarle 62 pnt.' Jan v. Gestel-Peter Wolfs 58 pnt. Voorjaarsleden-vergadering: Op maandag 22 maart zal er ’n ledenvergadering gehouden worden in het Gildehuis ”De Klaore”. Aan vang 20.00 uur. Enige belangrijke agendapun ten zijn o.a. - prijsverschieting 1982, - organi satie van Het Zilveren Rad van Sinte Catrien, - verkiezing van Deken-schrijver, - verkiezing nieuw schietcommièsielid, - samenstelling pro gramma 1982, - behandeling van deelname in ternationaal verbroedering te Hapert. Schietwedstrijd voor de liefhebbers: Zondag 21 maart worden er schietwedstrijden georga niseerd te Steensel bij Gilde St. Lucia. Hier worden vleesprijzen ter beschikking gesteld. Aanvang 11.00 uur. Kaarten afhalen tot 14.30 uur. Wedstrijdterrein is gelegen nabij wasserij ’’Steensel” aan de Tasbroekweg. Deelnemende schutters van Gilde St. Cathari na worden verzocht samen te komen bij onze Hoofdman Harrie Wolfs in de Heuvelstraat om 13.30 uur. In de afgelopen maanden is bij de oudervereni ging van de Maria Kleuterschool het idee ont staan van ’n wandelavondvierdaagse. Men vond dit ’n goed idee om samen met de andere ouderverenigingen verder te gaan uit werken. Begin februari is er daarom ’n vergadering be legd, waarin met duidelijk enthousiasme is besloten om samen met de ouderverenigingen van alle Moergestelse scholen, de voetbalclub ’’Audacia” en sportvereniging ’’Roef” alsme de de jeugdbelangen ”St. Jan” dit plan te gaan organiseren. De toestemming van B en W van Moergestel is reeds binnen om op 12, 3 en 4 juni 1982 deze avondvierdaagse te houden. Wij stellen voor dat iedereen van jong tot oud en iedereen die er belangstelling voor heeft, al vast deze avonden te reserveren. Men kan kiezen uit routes van 5-10-15 km. Met medewerking van vele mensen maar speciaal de wandelaars kan deze avondvierdaagse ’n geslaagde gebeurtenis worden, die misschien dan ook voor herhaling vatbaar is. In de loop van de komende weken en maanden krijgt U nog nadere informatie van ons. Voetbalclub ’’Audacia”, Sportvereniging ’’Roef”, Jeugdbelangen ”St. Jan”, Ouderverenigingen van alle Moergestelse scholen ’n Grandioze avond waarvan ’n bomvolle zaal weer ontzettend heeft genoten en die zoals tel- kenjare op kundige wijze door Koos v.d. Ven aan elkaar werd gepraat. Allemaal bedankt voor avond. ‘F een 10-daagse trainingskamp met de Garelle ploeg in Saint Tropez (Frankrijk) ging vooraf. Iedere renner is gebrand om zijn seizoen goed te openen. Halverwege de wedstrijd vormde zich een kopgroep van 12 renners, waarin ook Erik Welten. Deze bleven tot in de laatste ron de bij elkaar, dus 12 renners stormde op de fi nish lijn af. Erik die in de sprint zijn mannetje wel weet te staan, wees in de eindspring zijn elf mede vluchters gedecideerd terug en won met een wiellengte voorsprong op de tweede! We hebben het in deze kolommen al eens eerder geschreven dat de Culturele gezinsavond voor N.C.B., K.V.O. en K.P.J. leden eigenlijk toegankelijk zou moeten zijn voor iedereen. Wat met name telkenjare de buurtschappen op de planken brengen is iets om je vingers bij af te likken. Bij toerbeurt namelijk moeten twee buurten uit de agrarische bevolking een programma onderdeel zien te vullen met eigen bijdragen en ook met eigen mensen. Dat men er telkens in slaagt daarbij zo'n hele buurt te betrekken en ook nog op het podium te zetten is een enorme ver dienste. Het programma, dat maar liefst duurde van 19.45 tot 24.00 uur en werd geopend door de voorzitster van de K.V.O., werd verder gevuld door optredens van het zangkoor en de volks dansgroep van de K.V.O.’n onderdeel van de N.C.B. dat daarmee zijn veelzijdigheid aan toont. Voor de pauze was het de Broekzijde die een uurtje moesten zien te vullen en presenteerde ons ”T.V.-piraat de Broeksie”. Hoogtepunten hieruit waren ’’The Dolly Dots” in keurige kle dij, de carnavalskraker ”Op de boerderij” met een heus varken, een geit en de ’’dameskippen” en een persiflage op de Teds- how, voor deze gelegenheid omgetoverd tot ’’Janshow” en gepresenteerd door Jan Swin- kels, compleet met Noortje en het vanachter 'n scherm zoeken naar mannelijke kandidaten. Na de pauze waren er een aantal leden van de K.P.J. met wat er allemaal mis kan gaan in ’n radiostudio. Het toch wel goed bedoelde hoorspel kwam echter om een of andere reden niet zo goed uit de verf. Na nog een optreden van de volksdansgroep kwam dan, naar wat later zou blijken, het ab solute hoogtepunt van de avond: de buurt schap Oirschotseweg. Wanneer als eerste dan Nies Ketelaars op het podium verschijnt is suk- ses bij voorbaat al bijna verzekerd. Als dan ook nog blijkt dat o.a. Jan Ketelaars en, hoe kan het anders in deze buurt, Noud Vriens van de partij zijn betekent dat een aantal lachsalvo’s die niet te tellen zijn. Het sluitstuk van dit stuk werd gevormd door de (mannen)groep Luv’. Gelachen? Tranen met tuiten! deze ’’culturele” x, f T'—. r i

Weekblad Moergestels Nieuws | 1982 | | pagina 1