tón I 1 I Vrijdag de dertiende I DEN BOOGAARD' "THE NEW FORMATION" I I 1 I Bevolkingsonderzoek naar Baarmoederhals kanker (BBK) 1982 Mooi werk van Bejaarden K.E.H.V. Rietvoorn” Rechtstreekse radio-uitzending ”De Nu de carnavalsdagen weer zo'n beetje uit de benen zijn kunt U zaterdag 13 maart a.s. weer eens echt gezellig komen dansen in Kindernevendienst 4e klas «r 'i Vanaf 20.30 uur speelt voor U ons eigen Moergestelse orkest I 1 1 11 ll K.P.J. brengt weer avondvullend toneelstuk 1 11 «Stï* \IA 8 Het bestuur j.s. 1S aanvrage om een ■5^ aansluiting Zandstraat- aansluiting I I moergestel 'n Gezellig ouderwets avondje uit ’met fijne dansmuziek en een uitstekende sfeer, want... HET IS WEER OUDERWETS GEZELLIG IN "DEN BOOGAARD"!!! Voor nadere inlichtingen kunt U mevr. C. van Vliet bij de G.G. G.D. bellen: 013-631515, toestel 210. A.s. zondag om 11.30 uur wordt er weer een kindernevendienst gehouden voor kinderen van de 4e klas van de basisscholen. Deze dienst staat onder leiding van dhr. J. Geerts. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 - 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. WOENSDAG 10 MAART 1982 7e Jaargang Nr. 230 Wie dezer dagen de moeite heeft genomen om naar de burgerzaal van het gemeentehuis te gaan, zal net als ik versteld hebben gestaan over de vaardigheid en kunstzinnigheid waar mee de bejaarde dames van onze gemeenschap naald en draad weten te hanteren. Ik denk dat heel wat minder-bejaarden hebben gedacht: ■•isSl De jeugdige toneelgroep van de K.P.J. heeft zich met dezelfde groep van vorig jaar, de af gelopen wintermaanden weer ingespannen om U allen weer te laten genieten van een kluchtig toneelspel. Na enkele maanden van voorberei ding en repetities, brengen ze weer een avond vullend stuk, in drie bedrijven, geschreven door J.W. van der Heiden en Henk Bakker. Een stuk met vrolijke en hachelijke situaties omtrent het bijgeloof van Cornelia, dat nog doller wordt als Cornelia voor de kalender staat die aangeeft dat het vandaag... Vrijdag de dertiende... is... Cornelia laat samen met haar vriendinnen Jansje en Mevrouw de Haan een echte Ooster se profeet op de planken verschijnen. Christof- fel haar wettige echtgenoot is daar niet zo weg Geachte sportvrienden Hierbij nodigen wij u beleefd uit tot het bijwo nen van onze jaarvergadering, welke wordt ge houden in ons clublokaal café ”De Klaore” op donderdag 18 maart 1982. Aanvang 20.30 uur. Gezien de belangrijkheid van de agenda hopen wij op een grote opkomst. De agenda is als volgt. 1. Opening 2. Ingekomen stukken 3. Notulen v.d. vergadering van 15 oktober 1981 4. Jaarverslag le secretaris over 1981 5. Jaarverslag 2e secretaris over 1981 aan gaande de jeugd 6. Jaarverslag le penningmeester over 1981 7. Begroting 1982 8. Verslag kascontrolecommissie 9. Verkiezing lid kascommissie (aftredend C.v.d. Aker) 10. Bestuursverkiezing. Aftredend A. van Oir- schot le voorzitter herkiesbaar, B. Trompe naars commissaris herkiesbaar, Th. Bogaers 2e secretaris herkiesbaar. 11. Pauze 12. Rondvraag 13. Sluiting Kandidaten voor bestuursfunkties kunnen zich schriftelijk tot de aanvang van de vergadering opgeven bij het bestuur. De vrouwen die voor het onderzoek in aanmer king komen, ontvangen ongeveer 10 dagen vóór de datum van het onderzoek de oproep kaart. Vrouwen die niet van plan zijn aan on derzoek deel te nemen, wordt gevraagd deze oproepkaart volledig ingevuld terug te sturen aan de G.G. G.D. Tilburg. Wanneer niet wordt gereageerd op de eerste oproep wordt een tweede uitnodiging voor het onderzoek verstuurd. kon ik dat ook maar zo, of had ik voor zoiets ook maar eens tijd! Spreien, kleedjes, kussens, borduurwerk, poppen, tassen en nog veel meer was er te kust en te keur te bewonderen. En die bewondering werd ook niet onder stoelen en banken gestoken, want het was er doorlopend gezellig druk. Ik heb me wel afgevraagd of onze bejaarde mannen ook niet eens iets dergelijks zouden kunnen organiseren, want in die kringen moet toch ook wel een en ander geknutseld worden dat de moeite van het bekijken waard is. Tijdens de tentoonstelling kon men voor twee kwartjes de naam van een prachtige lapjes- hond raden. Ruim 200 namen werden geraden. Maar de enig echtenaam was Marco, en die werd maar één keer geraden. Loes van Rooy uit Echt-Sint Joost in Limburg was de gelukki ge en ze heeft er weer een fijn troeteldier bij. Wij wensen alle dames proficiat met deze mooie tentoonstelling en we zeggen van harte: tot de volgende keer. Gebr. van Dijck te Moergestel. Herstel daken bergingen. Er zal opdracht worden gegeven tot herstel van de 3 bergingen behorende bij de woningwetwo ningen aan het Vooskerbos. van, en glanst in zijn rol als vriend Jaap op be zoek komt uit de West. Met in totaal 12 spelers zult U weer gaan genie ten van een vrolijke klucht, die uitgevoerd zal worden in Den Boogaard op: zaterdag 20 maart aanvang 20.15 uur; maandag 22 maart aanvang 20.15 uur; woensdag 24 maart aanvang 20.15 uur. U ziet, keus genoeg om eens een van de avon den een kijkje te komen nemen. In de pauze gezellig een gratis kopje koffie... Kaarten zijn verkrijgbaar aan de kassa, op de avond van el ke uitvoering. Geen voorverkoop, wees er voor ’Vrijdag de dertiende’, als de kippen bij. De K.P.J. wenst U al een genoegelijke avond toe. Entree 4,-. Woensdag 10 maart, vandaag dus, be gint de VARA-radio om 11.43 uur op Hilversum 2 (middengolf) met een rechtstreekse radio-uitzending uit Café- Rest. de Brouwer. Het programma (on der de titel: Moergestel-Centraal) wordt in 2 delen gesplitst, nl. van 11.43 tot 12.16 uur en van 12.36 tot 13.00 uur. In deze uitzending komen diverse din gen uit Moergestel aan de orde, die ver telt worden door Moergestelse mensen. Bij het ter perse gaan van dit blad waren de volgende namen bekend van hen die uitgenodigd waren voor dit programma: Janus Jonkers, Wethouder Noud Smits, Jan van Elderen, Cato van de Wouw- van Elderen, Henk Schepens, Hans van Brunschot (MTV) en Martien Oerle- mans (Moergestel-Nieuws). Of al deze mensen ook werkelijk aan het woord komen zal aan het verloop van de gesprekken liggen. We hopen, al is het te elfder ure pas be kend, dat veel Moergestelnaren zullen luisteren. «SP In 1980 heeft de eerste ronde van het BBK plaatsgevonden en het opkomstpercentage daarbij is 58,8% geweest. In 1981 was dat 61,9%. Op 19 maart start de 3e en laatste ron de van het onderzoek. Opgeroepen worden de vrouwen uit de geboortejaren: 1929 - 1032 - 1935 - 1938 - 1940 - 1944 - en 1947. Het onderzoek wordt gehouden: Op 19, 22 en 23 maart van 09.00 tot 12.00 uur in het Kruis gebouw Prinses Beatrixstraat 27. Uit statistische gegevens blijkt, dat in Neder land ongeveer 450 vrouwen per jaar overlijden aan deze vorm van kanker. Deze aandoening kan in het allereerste begin, wanneer de vrouw nog geen klachten heeft, ontdekt worden door middel van het maken van een uitstrijkje. In het geval dat er bij het onderzoek een afwij king wordt gevonden, kan een behandeling volledige genezing geven. Voor vrouwen die aan de baarmoeder geopereerd zijn, is het toch raadzaam aan de oproep gehoor te geven. De uitstrijkjes zullen worden afgenomen door een daarvoor speciaal opgeleid team, bestaan de uit één verpleegster en één doktersassisten te. Het uitstrijkje gaat voor celonderzoek naar het Streeklaboratorium te Tilburg. Het laboratori um onderzoek neemt enige tijd in beslag. De uitslag van elk onderzoek wordt aan de hui sarts medegedeeld. Mocht er aanleiding zijn voor een nader medisch onderzoek, dan ont vangt betrokkene bericht van de huisarts. Dit betekent echter niet direct dat er een vorm van baarmoederhalskanker is geconstateerd. Veelal betreft het een ontsteking, die na behan deling door de huisarts verdwijnt. Zijn er wél verdachte cellen gevonden, dan zal de huisarts in overleg met de gynaecoloog de vrouw verder behandelen. Aan de onderzochte vrouw wordt een informa tiefolder uitgereikt, waarop staat vermeld bin nen hoeveel weken de uitslag bekend is. Dege ne die vóór die tijd geen bericht van het labora torium heeft ontvangen, kan aannemen dat het onderzoek gunstig is verlopen. Voor de deelneemster bedraagt de bijdrage 10,welke bij het onderzoek moet worden meegebracht en dankzij subsidiëring door het Rijk en gemeente zo laag gehouden kon wor den. B. en W.-vergadering van 3 maart 1982. A.N. W.B.-bewegwijzering Op de hoek St.Jansplein-Kerkstraat- Raadhuisstraat zal door de provincie een ver lichte wegwijzer worden geplaatst. De gemeen te zal een armatuur op de A.N.W.B.-mast plaatsen. Afsluiting Zandstraat-Heiligenboom De Zandstraat en de Heiligenboom worden van 2 maart 1982 tot 9 april 1982 of zoveel lan ger als nodig of zoveel korter als mogelijk zal blijken afgesloten voor doorgaand verkeer. Verbreding inrit Er werd besloten, dat de inrit van de panden Regenbeemdeke 2 en 4 zal worden verbreed. H". W. V. -uitkering Er werd een W.W.V.-uitkering afgewezen. Rekonstruktie Heiligenboom De rekonstruktie van de i Zandstraat-Heiligenboom werd gegund aan de

Weekblad Moergestels Nieuws | 1982 | | pagina 1