KIENEN hl kpj -nieuws I u I REEDS EEN BEGRIP IN MOERGESTEL'! f IN ZAAL Wl Fabrieksverkoop "ESTYVO I 1 ,/T STOKSKE" MOERGESTEL I Jongeren viering Geslaagd Karnavalternatief Trefsentrum Binnenkort een smalfilmklub in Oisterwijk? Regionale dansavond voor ouderen in ”Den Boogaard” Gebeds- en communiediensten onder leiding van een parochiaan VRIJDAG 5 MAART HOOFDPRIJS: 250 GULDEN!! J de voorlaatste keer dit seizoen ZEER AANTREKKELIJKE PRIJZEN!! Aanvang: 20.30 uur Adres: Regenbeemdeke 10 (bij de molen) Telefoon 2201 7 4 Tussenstand Moergestelse biljartcompetitie Schoolstraat 2a Moergestel Telefoon 04243 - 3162 NIEUWE ZOMERCOLLECTIE Kinderjacks Blouses Jurkjes Damesrokken Damesblouses Spijkerbroeken v.a. f 19,75 Sweaters Kindernachthemdjes en nog veel meer... At .Mjj. "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 3 MAART 1982 MA 2 t of t of :he- le- itra ..««MMS iiÜ> Omringd door vrienden en familie, met op de achtergrond de kermis, voortgetrokken door z'n paard: dat was Thijs van de Wouw: "unne Gèse/se meens" Op vrijdag 19 februari werd hij begraven. Met blozende blijdschap genoot hij van het leven, waarin z'n familie en 't boerenleven centraal stonden. Door z'n spontane levenswijze mocht iedereen hem graag. Moergestel heeft wederom van 'n persoonlijkheid afscheid moeten nemen. Les Maïtres de la Coiffure is de technische club voor dames-en herenkappers welke wekelijks een trainingsavond organiseert. Daar worden wij op de hoogte gehouden van de nieuwe modelijnen, waardoor wij steeds in staat zijn de modernste modellen te verzorgen. Openingstijden: ma. en wo. van 1 tot 6 uur vr. van 1 tot 8 uur za. van 9 tot 4 uur A.s. zondag om 11.30 uur wordt er een jonge renviering gehouden. Het thema is: Zonde. We hebben met elkaar nagedacht wat zonde kan betekenen. Heeft het nog betekenis voor mijn leven? Hebben ook wij van die zwarte plekjes in ons leven, waar we maar liever niet over pra ten? Alles is toch goed? Of niet? Daarover gaat deze dienst, jullie zijn van harte welkom. Dte in ijk js. de IU- let !- I. aar be de i het rlij- n 9, n de I- ir i. 3P. 'an vat (25 en. lan y’s ijl >e- d: k- at :r- ar jmnar KERKSTRAAT 15 MOEgSESTEL TEL09293-2239 1. ’t Stokske, 511.0, 8 wedstrijden. 2. De Korenmaaier, 508.5, 7 wedstrijden. 3. Draaiboompje, 488.0, 7 wedstrijden. 4. ’t Centrum, 479.3, 7 wedstrijden. 5. De Klaore, 470.4, 7 wedstrijden. Goede live-muziek, een gezellige sfeer en zo’n 750 bezoekers, verspreid over 4 avonden. Dat was het beeld van het Karnavalternatief in het Trefsentrum. Op zaterdagavond 20 februari trad de Tilburg- se formatie Clique Nouveau op in het Trefsen trum. Jazz-rock vormde de hoofdmoot van hun repertoire, dat verder nog overgoten werd met een Zuidamerikaans muzikaal sausje. Vooral de blaaspartijen stonden in het middel punt. Een kleine 100 mensen bezochten deze avond. Op zondagavond 21 februari was het de beurt aan Nega, een formatie uit Den Bosch en om geving, die kwa muziekrichting enigszins te vergelijken was met Clique Nouveau, maar dan toch weer net iets beter en met wat meer ritmische nummers. Het plezier waarmee deze muzikanten stonden te spelen, straalde van hun gezichten en bleek bovendien ook uit de diverse toegiften. Prima muziek. Ruim 130 mensen genoten ervan. Op maandagavond 22 februari slingerde het Haarlemse Barrelhouse haar bluesrock-klan- ken het bomvolle Tref in (260 bezoekers) en bewees ook nu weer gewoon de beste Neder landse bluesrock-band te zijn. ”De minimale speelduur is 2 x 50 minuten”, aldus een klausule in het kontrakt van de Amsterdamse Rosa King and the Upside Down Band. Dinsdagavond duurde de eerste set ruim een uur en de tweede anderhalf uur en werd het uitpuilende Trefsentrum (weer 260 bezoekers) totaal platgespeeld. Rosa King bewees een vrouw te zijn die zich met volle overgave aan haar muziek wijdde. Iedereen moet natuurlijk zelf weten hoe karna val te vieren, maar deze 4 avonden in het Tref sentrum hebben toch wel bewezen dat er een grote behoefte bestaat voor een karnavalsfeest zonder elektrieke deken, een paard op de gang of malaise-polonaise. Verder alle lof voor iede reen die zich op geheel vrijwillige basis heeft ingezet om deze avonden vlekkeloos te doen laten verlopen. Vooral het barpersoneel en de opruim(st)ers verdienen een pluimpje extra. En dat mag ook wel eens gezegd worden. de pastorale zaken beseffen en deze ook willen dragen op zoveel mogelijk terreinen ook in de kerkdiensten. Pastor en parochianen vormen immers samen de kerk. Parochieraad en kerkbestuur hebben na uit voerig beraad dan ook besloten om in onze pa rochie met gebeds- en communiediensten o.l.v. een parochiaan te starten: - voorlopig alleen bij bepaalde gelegenheden, zoals bijv, nu de woensdagavonden (half acht) in de vasten. U kunt er vast aan wennen en er mee vertrouwd raken, terwijl de voorgangers ervaring kunnen opdoen. - De diensten worden verzorgd door telkens twee personen, zodat ze wat steun aan elkaar hebben. Zij hebben als voorbereiding de toe- rustingscursus gevolgd die in januari in het de kenaat gestart is. Sinds 1979 worden door de Aktiviteitenkom- missie (Kath. Bond van Ouderen) en de Dans club van Ouderen te Moergestel regelmatig dansavonden georganiseerd, waarvoor de ge hele regio (incl. Hilvarenbeek en omgeving) wordt uitgenodigd. Deze avonden zijn ontzettend gezellig en wor den druk bezocht. De muziek wordt verzorgd door ’’Disco Ome Gijs”. Op donderdag 4 maart a.s., aanvang 20.00 uur is het weer zover en de Aktiviteitenkommissie Moergestel nodigt eenieder, die 55 jaar of ou der is, uit om gezellig mee te komen dansen. De toegang is gratis. Tot ziens op donderdag 4 maart. In de komende vastentijd zullen op de woens dagavonden in onze parochie diensten worden gehouden o.l.v. een leken. Een gebeds- en communiedienst is een samenkomen van christenen zonder priester waarbij een of meer parochianen voorgaan in gebed, in bezinning rond het Evangelie, en in het uitdelen van het Brood, het lichaam van Christus. In menige parochie is het al een gewone zaak of zelfs noodzaak dat parochianen voorgaan in de diensten. In 1977 al schrijft bisschop Bluyssen in de bro chure ’’naar 1985”: ”In ons bisdom worden hier en daar ook gebeds- en communiediensten gehouden onder leiding van parochianen. Het zou goed zijn gezien de situatie van het be schikbaar aantal priesters in 1985 in ons bis dom ervaring op te doen met deze diensten, om gelovigen op het priesterarme tijdperk voor te bereiden. In onze parochie staan we er nog goed voor met twee betrekkelijk jonge priesters. Maar wie weet hoe lang nog? En de beide pastores springen veel bij in de nabuurparochies van het dekenaat, waar de priesters oud en/of ziek zijn. Elk weekend verzorgt een van beiden de misvieringen elders in het dekenaat. Zolang er een pastor is zal hij de eerstaangewe- zene zijn vanwege zijn ambt om voor te gaan in de diensten. Maar we mogen niet stil blijven zitten. We moeten ons voorbereiden op de tijd dat er geen priester beschikbaar is, bijv, in de toekomst of nu al in een noodsituatie. Daarnaast is zeker zo belangrijk dat de paro chianen hun medeverantwoordelijkheid voor Enkele weken geleden werd door smalfilmfe- deratie NB’80 een open dag gehouden voor de brabantse amateurfilmer. Tijdens deze open dag bleek dat er in Oister wijk en omgeving enthousiaste amateurfilmers wonen, die elkaar in hun hobby willen stimule ren. Daarom wordt er een ontmoetingsavond georganiseerd op woensdag 10 maart in ge meenschapshuis ”De Kunstkring”, Stati onstraat 3 te Oisterwijk. Het smalfilmen is de laatste jaren bijzonder populair geworden. Was het vroeger een hob by die slechts door de elite werd bedreven, thans is het aanschaffen van een kamera een fi nancieel haalbare zaak geworden voor nage noeg iedereen. De kamera wordt veelal gebruikt voor het ma ken van leuke familie- en vakantiefilms. He laas weten slechts weinigen de kamera volledig te benutten met als gevolg dat het resultaat dat de gemaakte film niet aan alle verwachtingen voldoet. Omdat het dikwijls de kleine dingen zijn die het doen, kunnen deze films door wat correc ties of door een wat andere aanpak nog veel beter worden. De ontmoetingsavond is er op gericht om alle aanwezig amateurfilmers op een aantal mogelijkheden te wijzen om films te bedenken, te maken en te projekteren. Ook de video-amateur kan uit deze avond lering trek ken om tot goede video-produkties te komen. Er zullen die avond korte films uit alle genres geprojekteerd worden zoals een familiefilm, een documentaire, een vakantiefilm en een ani matiefilm. De makers zullen aanwezig zijn om vragen te beantwoorden. Willicht dat het en thousiasme van de aanwezige filmers kan bij dragen om in de nabije toekomst een filmklub op te richten voor Oisterwijk en omgeving. De toegang is gratis en iedereen is vanaf 20.00 uur welkom. Model uit onze salon, geknipt volgens de nieuwe Franse Als we terugkijken naar de carnaval is die ook deez’ jaar weer geslaagd. Het begon met vrij dagavond in Den Boogaard die natuurlijk weer bomvol zat met de KPJ-ers en vrienden. Zon dagsmiddags was de optocht waar onze raad van 11 ”De Moerspitters”, de vierde prijs be haalde met thema ’’Tuig op wintersport”. Ook was onze loopgroep met de W.C. in Bom bay wel komisch, al hadden ze geen prijs. Maar dat mag de pret niet drukken. En dan het dweilen; deze middag (maandag) was buitengewoon goed. We waren maar liefst met 140 personen. Hopelijk zullen deze het volgend jaar weer meedoen. Nu gaan we de toekomst bekijken en dat wordt de gezinsdag op 12 maart. We hebben hier nog enkele personen voor nodig. Voor je op te ge ven of voor inlichtingen hierover kun je terecht bij Gerdie v.d. Wouw. Tel. 1454. Je hoeft niet terug te schrikken omdat je geen tijd hebt, want veel tijd heb je hier niet voor nodig. Dus bel gerust als je zin hebt om mee te doen. t.b.v. Voetbalvereniging ,,'t Stokske" en Voetbalvereniging "Boerenbond" PAGINA 3

Weekblad Moergestels Nieuws | 1982 | | pagina 3