Raad slikt gewestregeling niet F H. v/d Honing: nieuwe postcommandant Rijkspolitie 11 ■■m fll—. Tentoonstelling handwerk bejaarden Gem. Zangver. ’’Crescendo” Aktie tankslag Liturgiegroep HI Vrijdag 5 maart van 18.00 - 21.00 uur Zaterdag 6 maart van 11.00 - 18.00 uur Zondag 7 maart van 11.00 - 17.00 uur 4 Het bestuur tJ Uit de vergadering van Burgemeester en We thouders d.d. 24 februari 1982. Gemeentelijk archief Machtiging wordt verstrekt voor het vernieti gen van oude archiefbescheiden. Bestand Eén aanvrage om bijstand is gehonoreerd en één aanvrage werd afgewezen. Schade lichtmasten Ten aanzien van de in het klein-bungalowpark aangebrachte schade aan de openbare verlich ting tot een bedrag van 7.481,20 wordt het rapport van onderzoek door de Rijkspolitie af gewacht. In de afgelopen maanden waren de dames weer druk bezig op de Reuselhof met haken, breien, vlechten borduren enz. De vervaardigde artikelen waarvan er enige te koop zijn kunt U in het weekend bezichtigen in de zaal van het Gemeentehuis op de volgende tijden: zaterdag 6 maart 5-714 uur; zondag 7 maart 1014 - 4 uur. Wegens ziekte en overlijden zijn er bij de groep van woensdagmorgen enige plaatsen vrijgeko men. Dames die zich hiervoor interesseren zijn op woensdagmorgen welkom. ’n Jonge energieke postcommandant, die we graag welkom heten en van harte veel sukses toewensen. zand of een gelijkwaardig materiaal. Deze techniek heeft als voordelen: - de zich langs de wand van de tank bevindende olie wordt geabsorbeerd; - de tank kan niet opnieuw worden gebruikt; - opdrijven van de tank wordt onmogelijk; - er kunnen geen verzakkingen meer optreden na doorroesten van de tankwand. Uit het vorenstaande blijkt dat het een goede zaak is de geledigde tanks bv. met zand te laten vullen. van harte welkom elke maandagavond in de voorzaal van den Boogaard tussen 7.45 en 9.45 uur. ’n Kopje koffie staat altijd wel voor u klaar, of ’n telefoontje naar één van onze bestuursleden, en wij komen u graag eens op zoeken. In februari 1981 is door ons een publikatie ge daan van de aktie tankslag. Als gevolg hiervan is in Moergestel uit 22 tanks de niet meer gebruikte olie verwijderd. In de voornoemde publikatie werd aanbevolen om de geledigde tank na verloop van tijd te la ten vullen met water of zand om opdrijving te voorkomen. Tevens kunnen oude tanks van binnenuit doorroesten met alle gevolgen vandien. De juiste manier is de niet meer gebruikte tank te verwijderen, maar dit is in vele gevallen niet mogelijk en een vrij kostbaar werk. Minder in grijpend, zij het ook niet altijd goedkoop, is het vullen van een leeg gemaakte tank met gemeente geen behoeften aan hebben. Rondvraag Door de heer Kuypers van het CDA was een vraag gesteld betreffende de uitvoering van het landschapsplan. Hij achtte het jammer dat dit plan, waarvoor in de vorige raadsperiode reeds een krediet was gevoteerd, nog niet was uitge voerd. Voorzitter ter Veer beloofde dat deze investering in de heroriëntatie zou worden meegenomen. Met een compliment aan de raad voor het voortvarend vergaderen sloot voorzitter ter Veer reeds om 21.00 uur de vergadering. Raadsvergadering 26 februari 1982 Voorzitter: burgemeester ter Veer Aanwezig: alle raadsleden Publieke tribune: slecht bezet. De raadsvergadering van vrijdagavond jl. vertoonde niet erg veel politiek vuurwerk. Dit viel bij de eerste aanblik van de raadsagenda overigens ook niet te verwachten. Bij de ingekomen stukken lag een brief van de heer C.J. Schoenmakers, waarbij hij meedeelde tegen het besluit van de raad tot het verlenen van ontheffing voor het parke ren van vrachtwagens bij de Heivelden in beroep te gaan bij de Raad van State. Zowel de heer Op ’t Hoog als de heer van Os (PGB) waren van mening dat de raad voorzichti ger had moeten oordelen over de betekenis en de waarde die aan de handtekeningen had moeten worden toegekend. Het CDA verklaarde bij monde van de heer van Gils het met de inhoud van de brief op bepaalde punten niet eens te zijn, maar gelet op het gesprek dat hij met de heer Schoenmakers had gevoerd niettemin de brief voor kennis geving aan te nemen. Overigens bestaat voor betrokken partijen de gelegenheid om hun standpunten mondeling toe te lichten bij de voorzitter van de Afdeling Rechtspraak van de Raad van State op 2 maart 1982 in het kader van de behandeling van het verzoek om schorsing van het raadsbesluit dat door enkele bewoners van de Heivelden is gevraagd. Tl l De heer H. v/d Honing is vanaf vandaag (woensdag 3 maart 1982) benoemd tot post commandant van de Rijkspolitie Moergestel en volgt in die hoedanigheid de heer van Riel op die al vanaf 1 september zijn werkgebied heeft verlegd naar Bladel. De heer H. v/d Honing, wonende aan de Pan- neschuurlaan 92 te Oisterwijk, werd in oktober 1951 geboren te Goirle. Hij is gehuwd met een Diessense vrouw en het gezin v/d Honing bestaat verder uit 3 kinderen in de leeftijd van 1 tot 6 jaar. Hij genoot zijn opleiding aan de Politieschool te Hom (L) en kwam na zijn studie terecht bij de Politie Geertruidenberg groep Raamsdonk. Hier verbleef hij 8 jaar, waarvan de laatste 3 jaar als groepsrechercheur. Op 1 januari 1978 wordt hij benoemd tot opperwachtmeester en overgeplaatst naar Oisterwijk waar hij ook gaat wonen (’n Beetje dichter bij onze geboor tegrond, vertelde hij). Op vrijdag 26 februari jl. krijgt hij definitief het bericht dat hij benoemd is tot opvolger van de heer van Riel. Hij heeft wel zin in zijn nieuwe functie en ook Moergestel komt hem na 4 jaar deel uitge maakt te hebben van de groep Oisterwijk niet vreemd voor. Binnenkort kunnen we hem op het kantoor te Moergestel waarnemen en hij hoopt binnen af zienbare tijd het kantoor dagelijks enkele uren bemand te hebben. bedoeling was om het bejaardenhuis Reuselhof te verplichten op de centrale antenne- inrichting aan te sluiten. Daar heeft men im mers een eigen antenne-inrichting. Ook de di rectie van Reuselhof acht de 7 stations, welke nu kunnen worden ontvangen, voldoende. Aansluiting centrale antenne-inrichting. De raad ging akkoord met de aansluiting op de centrale antenne-inrichting van de panden in het bestemmingsplan Oistelvoirt en aan de Oir- schotseweg. N.a.v. een desbetreffende vraag van de heer van Gils van het CDA stelde voor zitter ter Veer hem gerust, dat het geenszins de Subsidies Op de agenda stond ook een voorstel van het college van B&W aangaande ingekomen subsi dieverzoeken en een bezwaarschrift op een toe gekende subsidie. Sportvereniging Roef had bezwaar gemaakt tegen de hoogte van de toe gekende subsidie voor het jaar 1982. De raad stemde in met het voorstel van het college van B&W om voor dit geval bij hoge uitzondering een aanvullende subsidie ad 2.045,70 te ver strekken. Ook werd besloten een subsidie van maximaal 1000,- beschikbaar te stellen voor een bijdra ge in de reparatiekosten van de blokhut van de politiehondenvereniging. Voorts werd een ver zoek ingewilligd van de Muziekvereniging Prinses Juliana om een subsidie ter grootte van 2.199,- als bijdrage in de leskosten van leer lingen voor het studiejaar 1981/1982. Momenteel heeft de Firma Spierings b.v., Buk- kumweg 3a te Hilvarenbeek de beschikking ge kregen over een pers-zuigunit waarmee deze werkzaamheden kunnen worden uitgevoerd. Wanneer U voornemens bent om een b j U aanwezige lege ondergrondse tank te laten be handelen kunt U rechtstreeks of via de ge meente kontakt opnemen met bovengenoc nde firma, welke U graag mondeling nader zal toe lichten inzake de uitvoering van de werkzaam heden. Gemeente Moergestel afdeling Openbare Werken. Op zondag 14 maart wordt in de Postelse Hoe ve in Tilburg een koffieconcert gegeven voor welk concert ook ’’Crescendo” gevraagd is zijn medewerking te verlenen. Dit concert wordt georganiseerd, en mede verzorgd door de Tilburgse Operette Vereniging, terwijl ook de Politie Harmonie uit Tilburg zijn medewer king heeft toegezegd. Dit concert duurt met twee korte pauzes van 12 tot 2 uur. Op maandag 15 maart geeft ’’Crescendo” weer haar traditionele avondconcert in de Reu selhof. Aanvang 8 uur. Op zaterdag 3 april werkt het koor mee aan een uitwisselingsconcert dat plaats vindt in Hotel Klein Speijk te Oisterwijk en wordt georgani seerd door gemengde zangver. Zang en Vriend schap uit Oisterwijk. Hieraan werken diverse verenigingen uit de omtrek mee. Dit concert duurt van 8 tot 10 ’s avonds waarna door de liefhebbers nog gedanst kan worden. Op zon dag 16 mei neemt ’’Crescendo” wederom deel aan het Int. zangconcours te Weert (L). Men komt uit in de le afdeling met een vrij en één verplicht werk. Nadere bijzonderheden aangaande tijd en plaats volgen nog t.z.t. Mochten er nog zangers of zangeressen zijn, die ons koor willen komen versterken? U bent Gewestregeling Bij de behandeling van het voorstel betreffen de het ontwerp van een nieuwe gemeenschap pelijke regeling van het Stadsgewest Tilburg kreeg de heer van Os de gelegenheid om alsnog zijn standpunt toe te lichten vooral omdat hij de vorige vergadering, waarin de stemmen ter zake hadden gestaakt, niet aanwezig was. Hij steunde het minderheidstandpunt van wethou der Smits waarbij zijn voorkeur uitging naar een gewest, dat taken op zich neemt waar de 1 stadsgewest is er voor de gemeenten, niet de ge meenten voor het stadsgewest, aldus de heer van Os. Ook gaf de heer van Os al een soort "profielschets” van de toekomstige voorzitter van het Stadsgewest, hetgeen volgens hem dui delijk een parttimer moet zijn met veel mana- gerscapaciteiten. De heer van Gils was van me ning dat zijn betoog dat hij in de vorige raads vergadering ten beste had gegeven in de dag- blad-pers erg mager uit de verf was gekomen. Het CDA was immers een duidelijk voorstan der van het Stadsgewest en in die zin moest zijn toen gehouden betoog ook worden uitgelegd. De gewestregeling, zoals die aan de raad was voorgelegd, werd tenslotte met 6 tegen 5 stem men niet aanvaard. Met het gezegde dat het voor alle deelnemende gemeenten een zware dobber zou worden om op één lijn te komen, beëindigde voorzitter ter Veer dit onderwerp. Wij, mensen van de liturgiegroep, denken sa men met de pastoor na over de vieringen in on ze kerk. Uit dat denken komt soms een specia le viering voort. Op het ogenblik denken wij na over de vastentijd. We hebben besloten een speciaal kruis te plaatsen in het priesterkoor. Het kruis is immers een dierbaar teken in de beleving vanons geloof. Het is een tegen van hoop en verlossing. In de veertigdagentijd wil len wij daar nader bij stilstaan. so Ook denken wij na over en werken wij aan een nieuwe boeteviering voor de Goede Week. Ook in die viering willen wij het kruis en de kruisweg, die Jezus ging, centraal stellen; vooral het kruiswoord van Jezus, ’’Vader ver geeft het hun, want ze weten niet wat ze doen”. Als iemand graag met dit werk mee wil doen en zich bij de liturgiegroep wil aansluiten kan zij/hij zich in verbinding stellen met Thieu Thissen, Broekzijde 15, tel. 1507. 30 JA 4 Antiekmarkt DEN Moergestel boogaard Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. WOENSDAG 3 MAART 1982 7e Jaargang - Nr. 229 - Het I

Weekblad Moergestels Nieuws | 1982 | | pagina 1