41 44 B H c i F K il il Carnaval 1982 I Juryverslag Karnavalsoptocht 1982 tl Gemeente raadsvergadering Uitslagen Kinder- karnavalsoptocht Bi (.6 V ft i 1W t it J I 1 tëi. 11 iHl b I i ’ll J'il L* 4 1 i mé" *8 J® f Jos Denissen. Tofr>£ Adco. «SSSStS- Algemeen was de jury van mening dan de ver moergestel ■MM* <WW|-.|....... Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. Na een succesvolle opening van het Carnavals seizoen, het Prinsenbal en twee weergaloze Sauwelavonden, kon iedereen afgelopen zater dag vol goede moed aan de Carnaval 1982 be ginnen. De twintigste Carnaval in het Piere- waaiersrijk! Dankzij uw medewerking, en hiermede bedoel ik iedereen; medewerkers, feestvierders en toe schouwers, kunnen wij weer terug zien op een geslaagd volksfestijn. Namens het bestuur van C.V. ”De Pierewaai ers”, maar vooral namens Z.D.H. Stadsprins Johan 1 wil ik dan ook iedereen, die in ons Pie- rewaaiersrijk vertoefde ontzettend bedanken voor de leuke dagen. WOENSDAG 24 FEBRUARI 1982 6e Jaargang - Nr. 228 J MOr- Categorie Individuelen: 1De woensdaggemerge. Deze kreeg de wissel- beker voor de tweede maal, wat hoop geeft voor het volgende jaar. 2. Tee 31Deze deelnemer doet reeds jaren met goed succes mee en zag ook deze deelname met succes bekroond. 3. Hadde gij ook panne mee latjes van L. van Esch. 4. Kiske den duivemelker de broer van de der de prijswinnaar, dat zal wat geven thuis. 5. Gessel slaapt, een door velen moeilijk ge vonden act, maar goed en origineel gevonden en gebracht. Categorie Prinsenwagens. Dit is elk jaar weer moeilijk, omdat de menin gen soms ver uit elkaar lopen. Maar na veel wikken en wegen kwam de wagen van de Deur- draaiers als beste uit de bus. En zij gingen hier mede voor de derde maal met de beker strij ken, dus mogen zij de wisselbeker omdopen in ’’onze beker”. GROEPEN: 1. en winnaars van de wisselbeker: ”De Vur- haai’\ met de verkeers(on)veiligheid op de Oisterwijkseweg. 2. Aanstede - Poepstede 3. Zo vlieg ik gère 4. Ik loop voor joker 5. Monatoetjes 6. Sneeuwmannen 7. Haremmeisjes 8. M.T.V. Een zonovergoten doch wat frisjes Moergestel, in Karnavalstaal ook wel genoemd het Piere- waaiersrijk, kon Zondagmiddag weer genieten van het jaarlijkse dorpsfeest. Wij doelen op de grootse karnavalsoptocht. Want dat mocht het dit jaar toch wel genoemd worden. De jury krijgt het steeds moeilijker, wat tot gevolg heeft dat het bekend maken van de uitslag ook wat later kon worden gebracht. IGUi til Op vrijdag 26 februari is er om 19.30 uur weer een openbare raadsvergadering in het gemeen tehuis. De agenda: 1. Opening. 2. Trekking stemmingsnummer. 3. Ingekomen stukken. 4. Mededelingen. 5. Voorstel tot vaststelling van de notulen van de vergadering van 29 januari 1982. 6. Voorstel tot behandeling van diverse versla gen van de kommissievergaderingen. 7. Standpuntbepaling inzake ontwerp van een nieuwe gemeenschappelijke regeling Stadsge west Tilburg, (stukken reeds in Uw bezit). 8. Voorstel tot vaststelling van de vergoeding ingevolge artikel 101 der Lager-onderwijswet 1920 over 1981. 9. Voorstel tot vaststelling van het bedrag per leerling als bedoeld in artikel 101 der Lager-on derwijswet 1920 voor het jaar 1982. 10. Voorstel tot intrekking van het besluit d.d. 31 augustus 1981, nr. 44 tot verkoop van een kavel bouwgrond in het bestemmingsplan Oistelvoirt Herziening I aan F.J.M. van Esch. 11. Voorstel tot verkoop van bouwkavel EHO 8 in het bestemmingsplan Oistelvoirt Herzie ning I aan J.A.M.C. van Velthoven te Moer gestel. Pauze. 12. Voorstel tot intrekking van het besluit d.d. 28 maart 1980, nr. 77, waarbij de afstand van pacht voor een gedeelte van het perceel, sektie E Nr. 424 van J.J.A. Donkers te Moergestel werd aangekocht. 13. Voorstel tot aankoop respektievelijk ver koop, verlenen van erfdienstbaarheid en het geven in onderhoud van grond van respektie velijk aan P.C.J.E.M. Nagel, Sint Jansplein 1 alhier. 14. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet van 60.000,- voor rekonstruktie van een gedeelte van de Zandstraat en het verhalen van de hierop drukkende rentelast tot een be drag van 5.640,-. 15. Voorstel tot aansluiting op de centrale an- tenne-inrichting van de panden in het bestem mingsplan Oistelvoirt en aan de Oirschotse- weg. 16. Voorstel tot behandeling van ingekomen subsidieverzoeken en een bezwaarschrift op een toegekend subsidie. 17. Voorstel tot wijziging van de verordening geldelijke voorzieningen raads- en kommissie- zorging goed was, dat het treffen en uitbeelden van wat men wil voorstellen zeer gevarieerd te noemen was en dat het publiek weer heeft kun nen reageren op het dikwijls fraai gebrachte karna valeske. De jury kon ook dit jaar een goede vooruit gang in kwaliteit constateren en was hierover zeer verheugd. Na soms flinke discussie kon de volgende uit slag worden bekend gemaakt: Categorie Wagens: 1. De zie’k nou gerre, wagen nr. 19 met economie-balans. Deze groep kreeg ook de wisselbeker toegewezen en wel voor de eerste maal. 2. Fusie twee duivenverenigingen van de Buurtvereniging de Vurhaai. 3. Zandstraat 5 van de buurtvereniging Broek- zijde. 4. Tuig op wintersport van het KPJ Moer gestel. Categorie Grote groepen: 1. D’n bruine kan em nie mer trekken, een pa radepaard van de Boerenkoolsoppers. De groep kreeg voor de derde maal de wisselbeker en mag deze dus behouden. 2. Electrieke dieken van Solpotent, uit de Past v.d. Boogaardstraat. 3. M.T.V. de zie’k nou gerre, de Moergestelse televisie-uitsaai-coperatie. 4. De zie’k nou gerre, Huishouwen op rolletjes van de Buurtvereniging Herengoedstraat. 5- Hoge nood, hond in de goot. Deze groep kreeg ex ekwo deze prijs, welke de jury zelf ter beschikking heeft gesteld voor deze maal, om dat de punten zeer kort op elkaar lagen. I «•■‘fuse van de vergadering van B. en W. van 17 febru ari 1982 Vegen straten Het periodiek vegen van de straten wordt in 1982 gegund aan Amco B.V. Glasinzameling Besloten wordt over te gaan tot het gekoördi- neerd afsluiten van kontrakten inzake glasin zameling door het Stadsgewest. Gebruik gemeentegrond Aan F. Kuijpers, De Dagmaet 2 wordt de groenstrook langs zijn woonperceel in onder houd gegeven. Standplaats weekmarkt Standplaatsen voor de weekmarkt werden toe gewezen aan: 1. H. Looykens te Tilburg voor de verkoop van byouterieën; 2. J. Verhoeven te Goire voor de verkoop van frites. R.W.W.-uitkeringen Er werd een aanvraag om een R.W.W.-uitkering verleend en een aanvraag werd afgewezen. Bijstand Er werd een aanvraag om bijstand afgewezen. R.Z.-uitkering Een aanvraag om een R.Z.-uitkering werd af gewezen. Bezwaarschrift O.G.B. Een bezwaarschrift onroerend- goedbelastingen 1981 werd ongegrond ver klaard. Hoofdstembureau gemeenteraadsverkiezingen Voor hoofdstembureau a.s. verkiezingen ge meenteraad worden benoemd: A.A.M. Smits, waarnemend voorzitter; Th. A.C. Mulders, lid; LM. Denissen-Welten, lid; R.G.H. Ro- loff-v.d. Geijn, lid; J.D. van Os, plaatsvervan gend lid; R.G.C.H. Damen, plaatsvervangen lid; A.C.A. van Gils, plaatsvervangend lid. Het moet voor de kinderjury weer een heel karwei geweest zijn om de prijzen voor de kar navalsoptocht juist te "verdelen. Zij had het daarmee, gezien de deelname en het gebodene dan ook bepaald niet makkelijk. Na enig reken- en cijferwerk kon juffrouw Riet van de Maria-kleuterschool, als hoofd van de jury, zondagmiddag om vier uur in ”Den Boogaard” de uitslagen bekend maken: INDIVIDUELEN: 1en winnaar van de wisselbeker: Erik van Herck in zijn creatie van ”De Witpen” 2. De Kikkers 3. Weg met de stinksigaret 4. Irene Damen: Kleintje Pils 5. Patrick Simons: De Gelaarsde Kat 6. Erik en Frank van Herck: De Drie Muske tiers 7. Joep Meloen WAGENS: 1en winnaars van de wisselbeker: De vissers 2. De eerste Jeux de Boule van Moergestel 3. Electrische deken (groep no. 1) 4. Electrische deken 1 L- Toestemming is verleend voor kabellegging ten behoeve van telefoonnet in plan Oistelvoirt door de P.T.T.. 18. Beantwoording eventueel ingekomen vra gen. 19. Sluiting.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1982 | | pagina 1