I IREFSENTRU I v I l 1 Het nieuwe gezicht van Drogisterij Kemps- We/vaarts Groentehal Crisje en Henk Boogaers zijn met Carnaval op maandag de gehele dag gesloten en op dinsdag alléén vóór de middag open van 9.00 tot 12.00 uur. s r Ui i R! Misverstand Natuurcursus 1982 V eldverkenningen Jeugd 12-16 jaar Bibliotheek Gratis kermisplezier door A.L.P. Kindernevendienst 2e en 3e klas Carnavalsoptocht Speelinstuif overdekt zwembad ”De Leye” Nieuws uit de parochie 1 .11; 4 C.V. De Pierewaaiers. De Jeugdorganisatie In verband met carnaval zijn wij aanstaande maandag (22 februari) de gehele dag gesloten. Zondagmiddag trekt weer de jaar lijkse carnavalsoptocht door ons Pierewaaiersrijk. Beleefd verzoeken wij de automobi listen langs de route van de optocht (zie ’t Pierewaaiersblaoike) hun au to zo ver mogelijk aan de kant te zetten of eventueel elders te parke ren; dit om mogelijke beschadigin gen en/of opstoppingen te voorko men. Wij danken U alvast voor uw mede werking. M De speelinstuif begint om 08.30 uur en is om 11.30 uur afgelopen. De kinderen mogen 2 uur in het water spelen voor de prijs van 1 uur. In het water worden weer diverse attributen ge plaatst zodat er weer volop gespeeld en geravot kan worden. Natuurlijk is onze nieuwe loop brug de grote sensatie van deze speelinstuif. Ook kindertjes die nog niet kunnen zwemmen zijn weer van harte welkom, wij vergeten hen niet. In het ondiepe bassin is het voor hen ook zeer gezellig vertoeven en ook zijn daar diverse speelmaterialen geplaatst. Dus jongens en meisjes kom weer naar het overdekte zwembad toe om er weer eens 2 uren (voor 1,60) fijn te spelen, woensdag 24 febru ari niet vergeten. Groot carnavalsbal Zoals je hierboven kunt lezen is er op 17 febru ari een groot karnavalsbal in het Trefsentrum voor de jeugd van 12-16 jaar. We verwachten een grote opkomst van jullie. Er wordt op deze avond geen bier getapt! Iedereen is verplicht om verkleed te komen, het is immers carnaval. Er zijn leuke prijsjes voor diegene die er het leukst uitziet. Dus kom op en breng al je vrienden mee. Tot ziens op 17 februari in het Trefsentrum aan de Kerkstraat 15. Mede in het kader van het twintigjarig bestaan van C.V. ”De Pierewaaiers” biedt de A.L.P.-vestiging aan de Tilburgseweg, de schoolgaande jeugd in Moergestel de kans om gratis gebruik te maken van de Carnavalsker- mis. De kinderen kunnen op zaterdag 20 februari van 2 tot 4 uur gratis gebruik maken van de rups, de draaimolen en de botsautotjes. Om te zorgen, dat niet steeds dezelfde kinderen van de attracties gebruik maken, zullen in de loop van de week via de scholen gratis toegangsbe- wijsjes worden verspreid. Mede namens de jeugd willen wij de A.L.P. hartelijk danken voor hun milde geste en de kermisexploitanten voor hun organisatorische medewerking. Bestuur C.V. ”De Pierewaaiers” A.s. zondag om 11.30 uur wordt er een kinder nevendienst gehouden voor de kinderen van de 2e en 3e klas van de basisscholen. Deze kinder nevendienst staat o.l.v. Mevr. Vlasveld en dhr. F. Burgers. Van de vergadering van B. en W. van 10 febru ari 1982 Standplaats woonwagenkamp De vierde standplaats op het woonwagenkamp Het Brieltje wordt met ingang van 19 februari 1982 toegewezen aan A. Kievit en B. Lafertin. Onderhoudskontrakt rioolwaterpompstation Een onderhoudskontrakt inzake rioolwater pompstation Krijtenbogtstraat wordt met Flygt Pompen B.V. aangegaan. Bouwterreinen De Hoefkens Er zal een publikatie van nog te kopen bouw terreinen in het bestemmingsplan De Hoefkens in Moergestel Nieuws worden geplaatst. Bezwaarschriften O.G.B. Op de diverse bezwaarschriften onroerend- goedbelastingen 1981 werd een beslissing geno men. Bouwvergunning Aan H. Mutsaers, Laarstraat 51 te Tilburg zal met toepassing van artikel 19 W.R.O. (verkla ring van geen bezwaar van G.S.) medewerking worden verleend voor de bouw van een boer derij aan de Heikant. Bouw woningwetwoningen Het door architekt Wolfs te Moergestel inge diend schetsplan voor de bouw van woning wetwoningen voor het bouwprogramma 1982 werd akkoord bevonden. Woensdag 24 februari a.s. wordt er weer een speelinstuif gehouden in het overdekte zwem bad ”de Leye”, toegankelijk voor de leerlin gen van het basisonderwijs. De afdeling archeologie van de gemeente Til burg gaat binnenkort een aantal veldverken- ningen uitvoeren in het buitengebied van Til burg en aangrenzend gebied. Dit wil zeggen dat op geploegde akkers gezocht gaat worden naar scherven en vuurstenen van mensen die hon derden en duizenden jaren geleden in onze streken gewoond hebben. Eventuele vondsten worden op kaart gezet, zodat we weten waar de oude woonplaatsen waren. De boeren wordt van te voren om toestemming gevraagd. Overlast of schade ondervinden zij absoluut niet. Het is ook niet zo dat wij een opgraving beginnen, als we ergens aardewerkscherven vinden. Archeologen graven alleen maar op als een vindplaats vernietigd gaat worden, bij voorbeeld bij een ontgronding of de aanleg van een weg. Om dan tijdig in te springen moeten we natuurlijk wel weten, waar iets te vinden is. Vandaar de veldverkenningen. Van het verken de gebied worden tevens luchtfoto’s gemaakt. Daarop zijn soms sporen zichtbaar die op de grond niet te zien zijn. Het I.V.N. afd. Oisterwijk e.o. gaat in maart a.s. weer met een natuurcursus van start. Deze cursus duurt ongeveer 8 maanden en ieder die ouder is dan 16 jaar kan eraan deelnemen. Er zijn 8 theorie avonden en 10 excursies in Moer gestel en omgeving. Het accent ligt op het bui ten zijn. Je leert in deze cursus kijken; het waarnemen, het onderzoeken van wilde plan ten gemeenschappen. B.v. waarom bepaalde plantensoorten hier en niet elders staan. Namen van bomen, planten, zoogdieren en vo gels die men buiten kan tegenkomen. Wie heeft ooit de. vrouwelijke bloempjes gezien van een hazelnoot? Wie heeft ooit een eik zien bloeien? Alle zwarte vogels zijn geen kraaien. Wie kent ’t verschil tussen een kraai en een roek? Enz. Zo zijn er vele dingen die je eerst moet weten voor je ze gaat zien. Heeft u interesse in het natuurgebeuren? U kunt zich vanaf heden opgeven bij Gerard Kuijpers, Voorburgstraat 13, 5066AE, Moer gestel. tel. 04243-1712. Bij voldoende deelname zal deze cursus in Moergestel en Oisterwijk worden gegeven. 1 De redaktie van Moergestel-Nieuws is pijnlijk verrast door de vele reak- ties op een wat krasse uitspraak in haar beoordeling van de sauwela- vonden. Zij moet en wil hieruit de conse quentie trekken dat zij haar oordeel op dit punt wat ongenuanceerd heeft geformuleerd. Zij wil met nadruk ontkennen dat zij ”een rode kaart” heeft willen trekken of ”een trap achterna” heeft willen geven. Mocht deze in druk onverhoopt toch zijn gewekt, dan bieden wij daarvoor onze oprechte excuses aan. De redaktie. Subsidie toren: Bij hoge uitzondering is door het ministerie van C.R.M. een aanvullende subsidie verstrekt voor de meerkosten van de torenrestauratie. Deze kosten die buiten de oorspronkelijke be groting en subsidietoekenning vielen bedragen ruim 180.000 gulden. 90% hiervan wordt nu door de overheid betaald. Een fikse meevaller dus. Vastenaktie: In 1981 is in onze parochie in totaal via collec tes en stortingen een bedrag van ruim 13.000 gulden ingezameld. In het dekenaat werd in totaal 96.500 gulden bijeengebracht. Voor de vastenaktie van dit jaar is gekozen voor een landbouwprojekt in Nicaragua. Toer-mee 29 augustus: Noteert U het alvast in uw agenda: Op zondag 29 augustus voor de tweede maal de toer-mee: het fietsfestijn voor jong en oud een goed doel. De voorbereidingen zijn al begonnen. U toert toch ook (weer) mee met de M.O.V. Bijeenkomst parochiemedewerkers: De jaarlijkse bijeenkomst voor al diegenen die op kerkelijk terrein bezig zijn wordt gehouden op 29 maart. Het programma is nog niet be kend. Nader bericht en persoonlijke uitnodi ging volgen. Opgeven Misintenties: Momenteel gebeurt dit meestal op de pastorie. De pastores zouden het erg op prijs stellen in-\ dien U voortaan de missen wilt bestellen voor s en na de kerkdiensten in de sacristie. Namens hen bij voorbaat dank voor uw medewerking. Vergadering parochieraad en kerkbestuur: Maandag 8 februari is er weer een gezamenlij ke vergadering geweest. Belangrijkste agenda punt van deze avond was: bespreking verant woordelijkheid bij noodsituaties. We denken hierbij aan de gevallen dat de priester uitvalt voor een keer of voor langere tijd. Belangrijk is in zo’n situatie dat ieder weet wat men moet doen, dat er een plan is. Besloten is nu om dit in dekenaal verband te bekijken en tot afspraken te komen. 4 INA8 W Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 - 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. WOENSDAG 17 FEBRUARI 1982 6e Jaargang - Nr. 227 £’3 KERKSTRAAT 15 M0EP6ESTEL TEL04243-2239 indeling gegeven. Het hele drogisterij- en parfumerie-gedeelte vindt men vooraan in de winkel terwijl de afdeling speelgoed en kantoorartikelen naar het achterste gedeelte is verhuisd. Het geheel maakt nu een meer rustige indruk, en het is voor de koper alleen maar makkelijker geworden nu hij alles direkt bij de hand heeft. Bovenstaande foto geeft een overzicht van het gedeelte vooraan in de winkel. Graag willen we de fam. Kemps feliciteren met hun "vernieuwde" zaak en wensen hen graag alle sukses toe! ^tïïsc t r” t Woensdag 10 februari heropende Drogisterij Kemps- Welvaarts aan het Rootven haar deuren nadat men het interieur grondig had gewijzigd. Onder het alleszeggende ■Ml Mfc W A

Weekblad Moergestels Nieuws | 1982 | | pagina 1