I I DEN BOOGAARD' i Jan Burgers opper-oppersauwelaar 1982 II 3 Hi I I I I F THE NEW FORMATION gg I RIONET H lil Carnavalsoptocht 1982 I I I 'n Gezellig avondje uit? Kom dan zaterdag 13 februari a.s. naar hi vi M. I 4 11 12 4 DEN BOOGAARD ■H 7 Vanaf 20.30 uur bent U welkom om te dansen op de muziek van 'n Gezellige ouderwets avondje uit met fijne dansmuziek, verzorgd door een orkest van eigen (Moergestelse) bodem. HET IS WEER OUDERWETS GEZELLIG IN - Jan Burgers (Jantje van Wiese), ’n Debutant die zijn karakter zo droog en uitgekookt neer zette dat het voor de jury (en voor het publiek) ogenschijnlijk geen moeite opleverde om hem tot Oppersauwelaar te benoemen. Wat hebben we van hem genoten en wat was hij zaterdagavond blij dat hem dit allemaal was overkomen. Als kapper kwam hij in de ton, stak van wal met een stroom van kostelijke humor en ver zwakte geen moment; niet in tekst noch in voordracht. Wies was zijn vrouw. Waarom hij dan Jantje van Wiese heette? Het had ook evengoed an dersom gekund, maar ons Wies is nou eenmaal de grootste van ons twee. Wies werkte ook nog nodig was dat ze daar naar toe ging. Natuur lijk, antwoorde zij: ze moeten eerst die oude maar eens opmaken. Hans van Brunschot (Mölleke Pap) ging keurig uitgedost als pater de ton in. Niet als Mölleke Pap maar als diens broer. Mölleke was wegens ziekte verhinderd en nu had men hem uit de mis weggeroepen om hier te komen sauwelen. Niet zo erg natuurlijk, maar hij vond het wel vervelend dat hij voor het zingen de kerk uit moest. Over z’n kollega’s paters: de portier be kleedt bij ons een sleutelpositie. Én verder: Niet alles wat bij ons in het klooster zit is in or de. De dikke buik van ’n kollega uit België ont lokte bij hem de uitspraak: goed gereedschap heeft een goed afdak nodig. ’n Sauwel doorweeft met woordspelingen die het publiek af en toe moeilijk kon bevatten. Mölleke had wat dat betreft een beetje te hoog gemikt tegenover vorig jaar. Wil Dominicus (Sjef de Sauwelèèr) hing vol met wekkers en klokken. Op zijn horloge kij kend: als ik naar die kleine kijk dan word met halve dagen: men noemt dat voor ’n part- intiem! Ook was ze bij ’n milieuvereniging. Maar bij ons op de aanrecht te zien is ze niet al tijd milieubewust. Over de pastoor: die klaagt dat men de kerk links laat liggen. Ik heb hem geadviseerd om bij B en W gedaan te krijgen om in de kerkstraat vanaf Mensink eenrich tingsverkeer te maken. Over Theo Mulders: zijn hond had bij Jan Swinkels in de kippekooi gezeten en 2 kippen opgegeten. Jan op hoge poten naar Theo. Ik ben blij dat je dat komt zeggen zei Theo, dan hoef ik tenminste mijn hond niet te voederen vanavond. Ook had hij samen met Wies een volkstuin. We graven daar altijd 2 spitten diep: ons Wies de eerste en ik delf dan het onderspit. En wie herinnert zich niet het kostelijke verhaal van Rob Damen in diezelfde volkstuin en waar Jan stoeide met de letters VVD. De hoge perso neelskosten bij de gemeente konden volgens hem ook veel minder: er is toch wel ergens ’n machine te koop die niet werkt? Aldus enkele dingen die de sauwelaars ons het afgelopen weekend vertelden. Er is weer veel gelachen met de mensen die het aandurven om in de ton te gaan staan. Dat alleen al is een niet te onderschatten prestatie! Louis v.d. Meydenberg, voorzitter van de jury, maakte tenslotte de uitslag bekend en volgens ieders mening is de terechte winnaar aangewe zen in de persoon van Jan Burgers. Hij werd door zijn konkurrenten na afloop kollegiaal op de schouders genomen. Jan bedankte op zijn beurt, geheel in stijl blij vend, alles en iedereen die met de organisatie te maken had. Ons Wies had eigenlijk liever dat ik niet meedeed, zei hij, vooral toen ze hoorde dat Louis v.d. Meydenberg voorzitter van de jury was: die ontwikkelt de hele week al negatieve dingen, zei ze. Hij maakte vervol gens een slot aan de avonden door te zeggen: Ik kom volgend jaar terug en zal de titel met ’’haar” op mijn tanden verdedigen! Van harte proficiat Jan, we hebben allemaal van je genoten en zullen ook het komende jaar zeker van de partij zijn. De winnaar is ’n talent om zuinig op te zijn en iemand die zijn titel welverdiend en met ere draagt! Wij benoemen hem tot Opper-Oppersauwelaarü Zondag 21 februari zal de Carnavalsoptocht weer door Moergestels dreven trekken. Gezien de diverse aktiviteiten links en rechts in ons dorp, zal het weer een gezonde strijd worden, wie de wisselbekers in de wacht zal slepen. Graag willen wij de winnaars van de wisselbe kers van vorig jaar nog een keer vernoemen, zodat U weet wie u te ’’bestrijden” krijgt: Volwassenen; Categorie A; Bom onder Colle ge - De Broekzijde. Categorie B; nieuwjaarsre ceptie - Boerekoolsoppers. Categorie C; de Adelborsten - Piet Witlox en Cees Schools Kinderen: Categorie D; Mevrouw de Bok - Mej. van Eyl; Cat. E: kinderen uit 2000 - gebr. Schellekens van Elderen; Cat F: met open oog door de natuur - Gebr. Beckx. Doet U dit jaar ook mee? Inschrijfformulieren kunt U halen bij; C.v.d.Wouw, Past. Jansenstraat 9. Tevens het adres voor het inleveren van Uw formulier. I met de seconde-wijzer. Over zijn geboorte: on ze pa zei dat ik wel iemand voor de krant zou worden, ik was er n.l. al bij de eerste pers-wee. Z’n meisje Hanneke ging op reis en was de kof fers aan het pakken waarop ze van hem de goe de raad kreeg: niet teveel meenemen, alles wat je thuis kunt laten is meegenomen. Wil had za terdag z’n tekst aan het begin wat veranderd, maar kon met zijn totale programma het pu bliek niet boeien, integendeel. Hij ging ver over zijn tijd heen en met name zaterdagavond oogstte hij weinig sympathie met zijn veelvoud van opmerkingen over De Hoefkens. Het pu bliek liet dat ook duidelijk merken door afkeu rend geroezemoes. Wil zal zich moeten afvra gen of het voor hem allemaal nog wel zinvol is om mee te doen. Ad Nouwens (Jaon Spontaon) schudde vrijda gavond de zaal goed wakker. Zaterdag avond was het iets minder omdat hij de pech had als eerste op te moeten, ’n Schitterende sauwel, dat wel. In tegenwoordige gezinnen komen niet meer dan twee kinderen voor. Ik was bij ons de vijfde, dus heb ik eigenlijk twee keer ge luk gehad. Over vroeger (de plonsplee) dat er veel veranderd was: toiletpapier was ook niet meer wat het geweest was. Vroeger had je ten minste nog een fatsoenlijke krant, maar tegen woordig met dat dunne papier. Neem nou zo’n papieren zakdoek: één keer snuiten en je hele hand zit vol! Over de Hoefkens: er staan twee mannen naar de lucht te kijken. Zegt de een te gen de ander: is dat nou de ondergaande zon of de opkomende maan? Waarop de ander zegt: dat weet ik niet, ik woon hier ook nog maar pas. Voor Ad had het weinig gescheeld of hij had vrijdagavond met zijn kostelijk verhaal de publieksprijs in de wacht gesleept. Koos van de Ven (Onze Witte en Ik) had zijn sauwel ten opzichte van Duizel in het begin wat gewijzigd. Hij bracht het verhaal mee van zijn broer (De Witte) en zichzelf, samen wonende op een boerderij. Waarom zijn broer zo ge noemd werd? Die was wit geboren, wit geble ven en sinds zijn huwelijk nog witter gewor den. De Witte was nog niet getrouwd toen hij zijn meisje eens meebracht om ze voor te stel len. Ze had een taart bij zich, vertelde Koos. Ik geef ze een hand en ik zeg: taart! Dat viel bij onze Witte niet in goede aarde. Met Koos trokken we verder over de boerderij waar men o.a. een open dag had georganiseerd en waar drie vrijgezelle dametjes ’n kijkje kwa men nemen. Koos bracht zijn sauwel met ’n akteertalent zoals hij dat alleen maar kan. (Hij kijkt ook praktisch niet op papier!) Het pu bliek had er schik in, maar het sukses dat hij in Duizel had kon hij hier niet prolongeren. Za terdagavond lukte het hem beter dan de avond tevoren. Titel en twee maal publieksprijs voor debutant Twee maal ’n uitverkochte zaal; ’n feestelijk aangekleed podium; Karin van Berkei en Monique Verbakel die de sauwelaars begeleidden van en naar de ton en tussen de sauwels door ook nog en kele staaltjes van hun kunnen toonden; Ton Jacobs als presentator, fijne muziek van ”De Belle- blaozers”; de uitstekende organisatie en eenTiitmuntende collegialiteit en vriendschap tussen de sauwelaars: dat alles heeft voor twee onvergetelijke sauwelavonden gezorgd. Dat na dit tweedaag se festijn Jan Burgers als groot overwinnaar uit de strijd kwam heeft niemand verwonderd: ’n groot komiek met zo’n spitsvondige tekst, van begin tot eind doorspekt met onvervalste humor kón de titel niet ontgaan; sterker nog, hij sleepte (terecht) alles in de wacht wat er te verdienen viel: twee maal de Schouwtrofee als publieksprijs en de titel Oppersauwelaar 1982. Gerard de Kort (Adje-Vizeur) beet vrijdaga vond - zowel letterlijk als figuurlijk - de spits af. Hij had daarvoor ’n heuse wortel meege bracht waar hij gretig zijn tanden inzette. Hij had het over de Moergestelse politiek en ook diverse Moergestelnaren nam hij op grappige wijze op de korrel. Burgemeester ter Veer b.v. wilde graag ’n zwembad bouwen maar vond de grond te duur en zat ook nog met het energie probleem. Gerard had hem geadviseerd om dan maar ’n zwembad te bouwen van 1x1x10 meter diep. Vrijdag ook had hij van plaats verwisseld met de debutant; deze had nl. als eerste geloot doch Gerard stond zijn gunstige zesde plaats voor hem af en kroop zelf als eerste in de ton. ’n Uitermate sportieve geste die door het pu bliek bijzonder werd gewaardeerd. Noud v/d Wouw (Noud van Koope) kwam LAATTIJDIG UW SCHOORSTEEN VEGEN... en voorkom daarmee schoorsteenbrand! Bel Telefoon 013-671149 I 1 PJ'.J beide avonden goed uit de verf. Hij kwam het een en ander ’uit de doeken’ doen. Al< eerste was dat de fles, waarvan, nadat hij die van de doeken had ontdaan, spontaan het dopje om hoog sprong. Toeval? Zaterdagavond echter lukte het, hoe hard hij de fles ook neerzette, niet. Hilariteit bij de leden van de Raad van Elf die ervan wisten. Van Prins Johan zei hij: ’Die kan er toch niks aan doen dat hij in Groningen ge boren is: z’n moeder was toevallig daar! Over z’n vrouw: zij wilde ’n keer gaan picknicken. Brood e.d. werd ingepakt en men ging op pad. Rond de middag vroeg ze: Zullen we nu even picknicken? waarop Noud antwoordde: kun nen we niet beter eerst ’n boterham pakken? Ook was z’n vrouw naar een démonstratie te gen de kernkoppen in Amsterdam geweest. Toen ze thuiskwam vroeg Noud of het wel zo n I s I Jan Burgers als Jantje van Wiese: 'n sterke debutant met 'n even sterke sauweH •9^ f Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 - 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. WOENSDAG 10 FEBRUARI 1982 6e Jaargang - Nr. 226 I 'v 1 mnernegtel- 11IVOI MwO trsasasiiiiiisiM^^ Postelse Hoeflaan 183, Tilburg Tevens: aanleg en vernieuwen van riolering; ontstoppen en alle voorkomende reparaties. i I 11® J 1 I I.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1982 | | pagina 1