Koninklijke onderscheiding voor Janus Jonkers NABESTELLEN ZONDER NEGATIEF? iliH I H! -I I I I I T LOUIS V/D MEYDENBERG Rootven 26 - Moergestel Telefoon 04243 - 1421 :ï|l Boerenbond neemt afscheid van markant figuur fl ffl j I I f t frertoRint I t 1 PRESTO PRINT M \KT \FDRl KEEN VAN FXJTO'S ZONDER NE(,ATIEF. DEZE MAAND MET25% KORTINfi! 'i <1 p i# 1 i f I 1 1 11 11 nE I iü ^■1 1 6 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 3 FEBRUARI 1982 PAGINA 7 g; I Janus hier tesamen met zijn vrouw. Aandachtig wordt hier geluisterd naar een van de sprekers Liefst 12 sprekers kwamen afgelopen vrijdagmiddag in ”Den Boogaard” afscheid ne men van Janus Jonkers. Na 37 jaar en op 62-jarige leeftijd legt Janus de pannen op een karwei dat dikwijls het uiterste van hem heeft gevergd. Het zou te ver voeren om alle 12 woordvoerders hier hun zegje te laten doen. We heb ben daarom, overtuigd van ieders oprechte bedoelingen, een beperkte keuze moeten maken uit al hetgeen er gezegd is. Voor de middag al kreeg Janus namens de C.H.V. de gouden speld uitgereikt voor zijn zakelijke bezigheden. Om 2 uur namiddag opende de voorzitter van de Boerenbond de feestelijke middag die uit zou groeien tot een hier en daar (begrijpelijk) emotionele gebeurtenis. We hopen met dit artikel de veelvuldig uitgesproken woorden van dank te onderstrepen. Deze aktie geldt ook voor alle andere reprodukties. PRES'H) PRIM (IMTJjOOELUK (,()l I) l\ M EI R U kunt bij uw Presto Print fotovak- man altijd foto's laten afdrukken, waarvan u geen negatieven meer hebt. Maar de hele maand februari is er een speciale "foto- van foto" aktie, met maar liefst 25% korting op foto's tot een maximaal formaat van 13 x 18 cm. 't Kan met alle soorten foto’s: zwart/wit, kleur, recente of oude foto's, direkt klaar foto's, etc. Presto Print maakt er perfekte afdrukken van, ongeacht het originele formaat. Dus blader eens door uw foto album en vraag uw Presto Print fotovakman vrijblijvend om meer informatie en advies. F. Geboers, namens de Rijkslandhouw- en Voorlichtingsdienst. Ook hij stak zijn lof niet onder stoelen of ban ken. ”En wat ook belangrijk is: je vrouw heeft je erbij geholpen en je de kans gegeven dit werk te doen. We mogen dat niet onderschat ten”. Jan Swinkels namens de boeren. ”Wat blijft er voor mij nog over om te zeggen? Jou bedanken is niet onder woorden te bren gen. We zouden het ’t liefst allemaal hardop roepen!” Wim Wolfs namens de K.P.J. Jij had altijd een warm hart voor de K.P.J. en je hebt deze afdeling altijd gestimuleerd. Bedankt daarvoor en nog veel plezier samen de komende jaren”. i i 1) 54 Vervolgens lichten we enkele zinnen uit wat de volgende sprekers zeiden: Ere-voorzitler Willem van Dijk Deze had het over de tijd dat hijzelf voorzitter was en Janus secretaris: Wanneer men als voorzitter wil slagen, moet men een goede se cretaris hebben. Ik ben U daar zeer erkentelijk voor. Hij vervolgde: ”U kunt terugzien op een prachtige tijd, U hebt prachtig werk geleverd!” Wim Op 't Hoog namens het personeel ”Jij was een goede stuurman op een goed schip. Je was ons goede voorbeeld. We zijn je dankbaar voor alles wat je voor ons hebt ge daan.” Over de toekomstige zaakvoerder (Jan, de zoon van Janus, red.): "We wensen hem veel sukses en we hopen met hem op dezelfde gezellige wijze te kunnen samenwerken.” Regien Jonkers en Riki op ’t Hoog brachten vervolgens wat verstrooiing tussen alle officiële woorden. Zij gingen met een gedicht door al lerlei dagelijkse kantoorgebeurtenissen van Ja nus. Mevr, van Oort, voorzitster van de K.V.O., bedankte namens leden en bestuur omdat de K.V.O. hem altijd zeer nabij stond. Piet Verheyen namens alle onderafdelingen: had graag ”ja” gezegd toen hem gevraagd werd een woordje voor Janus te doen: ’’Om dat het voor iemand was die altijd voor ons klaar stond, en altijd in de weer was om de boeren iets mee te geven.” Paul Roozen: ’’Namens mijzelf, mijn vrouw en onze chauffeurs dank ik jou voor de pretti ge samenwerking die er altijd is geweest. Wij wensen je graag nog vele gezonde en gelukkige jaren”. Wim Helmer, voorzitter Rabobank ”De bloei van de Boerenbond was hier door jou al op gang gekomen voordat er in de omliggende ge meenten aan was gedacht. Je had een goed sa laris en je zult ook wel een goed pensioen heb ben, maar het is niet te betalen wat jij voor de Moergestelse Boerenbond hebt gedaan”. Hier na merkte hij ietwat cynisch op: ’’Jammer dat ze bij Ogem niemand meer kunnen gebruiken”. Verder: ”Je zoon Jan is niet te be nijden, ik zou niet graag opvolger van jou zijn”. Hij dankte tenslotte namens de bank en zei te hopen dat Janus nog lang kan terugzien op hetgeen hij heeft bereikt. Hierna kwam een tweede onderbreking door enkele dames van bestuursleden. Ook zij uitten zich in gedichtvorm en de beginletters van elke coupletje vormden op de achtergrond van het podium de zin: ’’Hartelijk dank, Janus en Ca to”. Hierna kwam Janus zelf aan het woord, en had het er, zoals hij zei, erg benauwd mee. ”Wat moet ik zeggen?” ”Er gebeurde bij de Boerenbond weinig wat ik niet wist, maar deze Koninklijke Onderschei ding daar wist ik niets van. Ik heb er geen woorden voor, ik ben er alleen erg dankbaar voor”. Hij vertelde verder er trots op te zijn dat nu al de derde generatie Jonkers aan het karwei kon beginnen. Hierna stapte hij over naar zijn vrouw. ’’Alleen door haar heb ik de mogelijk heid gehad dit werk te kunnen doen. Ik wil haar daarvoor oprecht en gemeend bedanken”. Hij deed dit ook door een innige omhelzing die beiden teveel werd, ’n Emotio neel ogenblik voor velen. Hij bedankte ook zijn kinderen die het zo vaak zonder hem moesten doen en wendde zich vervolgens tot zijn opvolger. Hij wenste hem alle mogelijke sukses toe. ”Hoe harder je moet vechten, hoe spannender het wordt!” Volgens Janus moet zoon Jan ver trouwen op de leden en zag hij het gezamenlijk overleg met de medewerkers als zeer belang rijk. ’’Probeer er samen iets goeds van te ma ken”. Hij bedankte het bestuur van de Boerenbond voor de prettige samenwerking en ook alvast voor het geweldige afscheid wat hem nu ten deel viel. Over het kado: ”Ik heb gehoord dat er op die stoel 25 jaar garantie zit, ik hoop dat O.L. Heer mij ook nog 25 jaar garantie geeft!” Vervolgens zwaaide hij alle lof die hem deze middag was toegesproken aan alle leden toe. We hebben het samen gedaan zei Janus, waar bij ik ook fouten heb gemaakt, maar ik hoop dat U mij die vergeeft. Hij sloot met: ”Ik ben allen dankbaar, niemand uitgezonderd. Moge het U allen goed gaan en ik hoop hiervan sa men met mijn vrouw nog vele jaren getuige te mogen zijn”. Het applaus dat hierna opklonk onderstreepte nog eens de aanhankelijkheid van de leden met hun scheidende secretaris/zaakvoerder. De on geveer 300 aanwezigen namen tenslotte met een handdruk, vergezeld van de beste wensen, afscheid van hem. Het hele programma van die middag was toen ondertussen al ruim een uur uitgelopen. ’s Avonds vond er dan nog een z.g. ’’open re ceptie” plaats die ook nog eens door honder den werd bezocht, besturen van div. verenigin gen, middenstanders of zomaar mensen die Ja nus kenden. Dit afscheid moet hem ongetwijfeld veel goed hebben gedaan en hij zal er hopelijk nog lang met veel plezier op terug kunnen kijken. Moge dat tenslotte ook onze wens zijn, dat hij samen met zijn vrouw nog vele plezierige jaren mag beleven. Janus, het zij je van harte gegund! M.O. Cees van Haaren, voorzitter van de Boeren bond. ”A1 is het dan misschien geen feest als er ie mand vertrekt, we hopen er voor Janus toch een feest van te maken”. Zo opende voorzitter van Haaren zijn toespraak. Hij typeerde Janus als een markant figuur binnen de organisatie, als hij er was dan was hij er ook”. Het zal ons niet meevallen om hem te moeten missen, want voor de Boerenbond was hij de man die alles kon. Hij was eerlijk en oprecht, hij wist precies wat hij wou, altijd attent op alles, en met zijn brede visie was hij anderen vaak ver voor. Daarbij nam hij grote risico’s zonder ook maar ooit roekeloos te zijn, ’n Uniek figuur, dat mag gerust gezegd worden, die iedereeen het zijne gunde”. "Niet alleen de Boerenbond lag hem na aan het hart”, vervolgde de heer van Haaren, ”ook het W.G.-kruis, den Boogaard, enz. Al lemaal hebben ze genoten van de kracht en de kunde van deze man. Nu echter de tijd geko men is om afscheid te nemen van hem, besef fen we eigelijk pas goed dat zijn vrouw Cato er veel aan tekort gekomen is in al die jaren. We gunnen het Janus en zijn vrouw van harte om nu samen die verloren tijd in te halen”. Ook betrok de heer van Haaren in zijn dan kwoord de fam. Roozen voor de prettige sa menwerking in de coöperatie. Hij sprak van een unieke samenwerking die hij graag extra wilde benadrukken. Geheel in stijl van de Boe renbond (’n zak met label) ging men vervol gens over tot het overhandigen van een kado. Voor Janus een prachtige stoel (’’Hopelijk mag hij hem nog verslijten”) en voor zijn echt genote een spiegel en de gebruikelijke bos bloe men. Geest, adviseur pastor v/d Broek. Deze haakte mooi in op hetgeen veertien dagen geleden in ons blad stond vermeld. Janus liet toen weten er wel iets voor te voelen om als misdienaar in de kerk te gaan helpen. ”Ik kom van jou geen afscheid nemen”, aldus pastor v/d Broek, ”Ik heet je eerder van harte wel kom bij de acolythen!” Hierna ging het gesprek wat over en weer over de kleur van de stropdas en de balpen van pastor v/d Broek, ’n onderonsje leek het eigenlijk wel, maar het zegde voor Janus meer dan genoeg. Hij sloot met te zeggen: ”ik ben niet gekomen om je in de hemel te praten, want daar wacht ik nog maar liever even mee. Het allerbeste hoop ik voor jou, voor je gezin, voor je Boerenbond en alles wat jou lief is. Bedankt voor alles!” Burgemeester ter Veer. Hij noemde Janus ’n bron van inspiratie met als devies: Behoud ’n plaatselijke Boerenbond. Hij overhandigde ’n kado namens de gemeente waarvan hij dacht dat Janus het goed zou kun nen gebruiken: ’n workmate. Mevr. Jonkers kreeg bloemen. ”Ik zou tekort doen”, ver volgde de burgemeester, ”als ik zou zeggen dat alleen de Boerenbond van jouw gegeven talen ten heeft geprofiteerd. De gehele Moergestelse gemeenschap, en dan meer speciaal de bejaar- denraad, het W.G. kruis, en den Boogaard nebben van jou capaciteiten gebruik gemaakt. 4’ Het doet mij daarom groot genoegen om je-uit naam van H.M. de Koningin te overhandigen de Ere-medaille in de Orde van Oranje-Nassau in goud voor jouw vele verdiensten op gemeen schappelijk vlak”. Hierna speldde hij een zichtbaar ontroerde Janus de onderscheiding op. Burgemeester ter Veer speldt Janus de hoge onderscheiding op O, I I

Weekblad Moergestels Nieuws | 1982 | | pagina 7