MTV beleefde I h Tolerantie voor vrachtwagens in Heivelden tweede uitzending I -I RIONET Postzegelverzamelaar I «i >1 I Bel r -4 Raadsvergadering 29 januari 1982 LAAT TIJDIG UW SCHOORSTEEN VEGEN... Jfi! □3 ,*-**** A l NA 8 11 $6 ï>- «t .1 Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 - 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. WOENSDAG 3 FEBRUARI 1982 6e Jaargang - Nr. 225 v 1’ Er behoeft voor de beroepschauffeurs voorlopig nog geen eind te komen aan het parkeren van hun vrachtwagens in de woonwijk Heivelden. Ondanks het advies van het college van burge meester en wethouders besloot de gemeenteraad meer gewicht toe te kennen aan de belangen van de chauffeurs dan aan de bezwaren van de omwonenden. 5 oktober: Langlopende drukwerkzegel: Paleis op de Dam, 55 cent. 16 november: Kinderpostzegels: 45 25,55 20,60 25,65 30 en een velletje (Kind en dier): drie maal 45 20; tweemaal 65 30. Moergestelnaren die het lef hadden om afgelo pen zaterdagnacht tot kwart over drie op te blijven hebben tot die tijd kunnen kijken naar de tweede uitzending van Moergestel-T.V. Het was weer een hele zit maar het programma was qua inhoud en opzet zeker al een stuk ’’profes sioneler” dan het eerste, terwijl de beeldkwali teit er heel wat op vooruit was gegaan. Jammer eigenlijk dat, zoals het briefje ver meldde, problemen van technische aard er de oorzaak van zijn dat het programma zo laat moet worden uitgezonden. I en voorkom daarmee schoorsteenbrand! Telefoon 013-671149 Postelse Hoeflaan 183, Tilburg Tevens: aanleg en vernieuwen van riolering; ontstoppen en alle voorkomende reparaties. Gunstige reakties die wij hoorden golden voor al in het interview met de familie Rooyakkers wat ook naar onze mening goed is overgeko men, alsmede de expositie in het gemeentehuis, waarvan de opnames voor verscheidene expo santen zo te zien toch een hele ervaring moet zijn geweest. ’n Andere, veel gehoorde, reaktie is dat het ge hele programma wat lang duurt maar dat zal waarschijnlijk wel het meest liggen aan het late uitzenduur. Ach, natuurlijk zal men weer worden over stelpt met persoonlijke ideeën en meningen (ie ders goed recht) maar ’n feit is dat'er ’n ’’ste vig” begin is gemaakt met hetgeen MTV be oogt te zijn: over, voor en door Moergestelna ren. Postbus 110 ontvangt graag uw reakties. Met name het onderdeel over de feestelijkhe den van de Hertog Janschool zou vooral bestemd moeten zijn voor jeugdiger kijkers dan er nu (waarschijnlijk) voor de buis hebben gezeten. r Bouwvergunningen beleid Er stonden afgelopen raadsvergadering ook twee voorstellen op de agenda om beroepen te gen de weigering van een bouwvergunning on gegrond te verklaren. Het eerste betrof de ge vraagde bouwvergunning van de heer Tiebosch voor het bouwen van een erfafscheiding opslagruimte op het perceel Stokske 9. Behalve strijd met het bestemmingsplan was ook het advies van de welstandscommissie negatief. Daar het overgangsrecht de bouw van de opslagruimte op een andere plaats op zijn per ceel mogelijk wel zou toestaan, stuende de raad het voorstel van het college. Slecht de heer Swinkels (CDA) wilde het beroep gegrond verklaren daar het gebouw naar zijn oordeel precies paste in het tolerantieveld, waar het CDA al vaker op had aangedrongen. Het tweede beroep betrof de geweigerde bouw vergunning aangevraagd door de heer R.F. Hurkmans voor het bouwen van een schuilge- legenheid annex hooi-opslag aan de Heistraat. Tijdens de ten overstaan van de raad al eerder gehouden hoorzitting had mevrouw Hurkmans Horsten verwezen naar soortgelijke gevallen waar bouwvergunning was verleend, terwijl daar ook geen sprake was van een agrarisch be drijf. Mede gelet op de in het verleden gestelde vragen van de heer Op ’t Hoog inzake het Bouwvergunningenbeleid van het college van B en W, adviseerde de heer Swinkels, aangezien deze kwestie ook erg de privé-sfeer betrof dit voorstel te behandelen in een besloten vergade ring. Aangezien de raad hiermede instemde bleef er voor de hierover enigszins verontwaar digde publieke tribune niets anders over dan een lekker kopje koffie te gaan drinken van de gemeentebode. Na hervatting van de vergade ring besloot de raad met uitzondering van me vrouw Denissen (SVP) het voorstel van het col lege te steunen en het beroep ongegrond te ver klaren. Ontwerp basisplan Openluchtrekreatie Breedvoerige discusie en vele vragen waren er te beluisteren inzake het voorstel van het colle ge om met dit plan van het stadsgewest ak koord te gaan. Nadat voorzitter ter Veer uitge legd had dat de gemeenteraden door het vaststellen van deelplannen steeds een vinger aan de pols zouden blijven houden, stemde de raad met het plan in. Alleen het bij voorbaat uitsluiten van verblijfsrekreatie op de Ker- keindsche Heide wenste de raad niet over te ne men. Hoewel daar thans nog geen voorkeur voor bestond, zouden economische motieven de visie daaromtrent in de toekomst best an ders kunnen doen luiden. Milieutechnische samenwerking Tot slot werd de raad nog gevraagd een stand punt te bepalen omtrent de stadsgewestelijke nota milieutechnische samenwerking. Hoewel de raad ook hier de financiële haalbaarheid zorgen baarde, werd na een uitvoerige toelich ting van voorzitter ter Veer dat het hier slechts een voorlopig standpunt betrof, met de nota ingestemd. Hoe de samenwerking gewenst, vanwege de vele aan het lokale bestuur opge dragen taken op het terrein van milieu wetgeving in een juridische vorm zou moeten herroepelijk was en dat de heren Horsten on danks velerlei publicaties hiertegen geen be zwaar hadden gemaakt. Mocht een partiële herziening al tot de mogelijkheden behoren dan zou z.i. ook de hinderwetprocedure nog problemen op kunnen leveren. Wethouder Mulders vulde aan dat het vroeger aanwezige bedrijf bij de kamer van Koophandel was uit geschreven en dat een timmerfabriek niet in het hart van de bebouwde kom thuishoort. Met t met deze gang van za- r van Gils vroeg zich af of de vroeger uitgevoerde inventarisatie in dat ge bied niet had gefaald. Hij stelde middels een motie de raad voor het college van B en W uit te nodigen om te onderzoeken of de heren Horsten bereid waren de kosten van een partië le herziening van het vigerende plan te willen dragen. Deze motie kreeg de meerderheid van de raad achter zich. Alleen de beide wethou ders en de heren van Os en Op ’t Hoog stem den tegen. name het CDA was het ken niet eens. De heer Harrie van Stiphout: Overgangsregeling moet chauffeurs beschermen. Samen met het CDA oordelde hij dat lang niet alle ingekomen handtekeningen serieus waren te noemen. Daar ook de heer v. Stiphout (SVP) meende dat een overgangsregling de chauffeurs moest beschermen, werd de onthef fing onder het toeziend oog van de belangheb bende chauffeurs op de overigens goed bezette publieke tribune alsnog verleend. Schietbaan Eenstemmig was de raad betreffende het voor stel van B en W om een voorbereidingsbesluit te nemen voor het perceel Zandstraat 1. Dit was nodig om van het college van Gedeputeer de Staten medewerking te krijgen voor het ver lenen van een bouwvergunning ten behoeve van de heer J. Timmermans voor de aanleg van een schietbaan. Ontheffing eenrichtingsverker Kruysac- kerstraat De heer Vogels, Rootven 66 had om deze ont heffing verzocht, omdat hij anders, wanneer hij via de achterkant van zijn pand de voorzij de wilde bereiken, om moest rijden via Kruy- sackerplein en Kloosterlaan. Conform het po sitieve advies van de Rijkspolitie stelde het col lege van B en W mede gezien het practische economische belang van de fa. Vogels voor de ze ontheffing te verlenen. Met tegenstemming van het CDA, dal vond dat er met name voor de Kruysackerstraat inrijdende bromfietsers een te gevaarlijke situatie zou ontstaan, ging de raad met de ontheffing akkoord. Parkeerexcessen In de raadsvergadering van 27 maart 1981 werd door de raad de parkeerexcessen verordening vastgesteld, met zoals toen werd gezegd veel ruimte voor belanghebbenden. Thans werd duidelijk wat die ruimte voorstelde en tevens aan welke belanghebbenden, chauffeurs of omwonenden, het meeste gewicht moest wor den toegekend. Door de chauffeurs was om ontheffing gevraagd en door de omwonenden was tegen het voornemen van het college van B en W om deze te verlenen bezwaar ingediend. Gelet op deze bezwaren van o.a. ontsiering, lawaai- en stankoverlast luidde het voorstel van het college thans om de ontheffing niet te verlenen, doch de situatie te toleren totdat de Arobrechten een eventuele uitspraak zou heb ben gedaan. De heren van Os (P.G.B.) en Da- men (VVD) van oordeel dat de vrachtwagens in een woonwijk niet thuishoren, achtten dit een goede oplossing. Zonder aan de bezwaren van de omwonende geheel voorbij te willen gaan, dacht de meerderheid van de raad er ech ter anders over. Met name de heer Op ’t Hoog betoogde dat wanneer vrachtwagens bij de werkgevers moesten blijven staan, de toch al erg lange werkdagen van de chauffeurs met nog een paar uur zouden worden verruimd. Postzegelemissies: Nederland 1982 In 1982 zal de PTT, met instemming van de Staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat, een aantal bijzondere postzegels uitgeven: 14 januari: Een postzegel van 65 cent: 350-jarig bestaan van de Universiteit van Amsterdam. 26 februari: Een postzegel van 45 cent: honderdjarig bestaan van de Koninklijke Nederlandsche Schaatsenrijders Bond. 7 april: Zomerpostzegels: (Floriade 82 Amsterdam): 45 20,55 25,60 25,65 30. 20 april: Een postzegel van 55 cent: tweehonderd jaar diplomatieke betrekkingen tussen Nederland en de Verenigde Staten van Amerika. 28 mei: Twee postzegels gewijd aan het Waddenge bied: 45 en 65 cent. moergestek Gerard Kuypers: Pleidooi voor instelling miHeucommissie. worden gegoten, zou door de instemming met de nieuwe fase kunnen worden uitgedokterd. Op een pleidooi van de heer Kuypers (CDA) voor de instelling van een miHeucommissie, antwoordde voorzitter ter Veer dat de gehele commissie-affaire nader zou worden bestu deerd. Burgemeester ter Veer: Bezorgdheid over financiële toestand op korte termijn. Openingswoord Zoals gebruikelijk in de eerste raadsvergade ring van een nieuw jaar hield burgemeester ter Veer een kort openingswoord. Hij sprak zijn bezorgdheid uit over de financiële toestand op korte termijn. Aangezien juist de gemeenten de dupe worden van de economische terug gang, was naar zijn oordeel een groot stuk in- ventiteit van bestuurders en ambtenaren onon tbeerlijk. Terwijl hij tevens zijn bezorgdheid uitsprak ten aanzien van de vrije-sektorbouw meende hij, hopend ook op veel elan en inzet van vrij willigen, dat de bezorgdheid niet de overhand mocht krijgen. Motie van CDA Bij de ingekomen stukken lag een brief van de heren Horsten aan de Tilburgse weg ten aan zien van een bedrijfs(her)vestiging aldaar. In het bestemmingsplan de Hoefkens was met dit bedrijf geen rekening gehouden. Voorzitter ter Veer benadrukte dat het plan de Hoefkens on- 24 augustus: Een postzegel ter gelegenheid van het vijftigja rig bestaan van Veilig Verkeer Nederland: 55 cent. 16 september: Een serie van twee Europa-CEPT-postzegels, met als onderwerp oude vestingen en vestingstadjes: 45 en 65 cent.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1982 | | pagina 1