Moergestel-T.V geen piraterij! I I F W I I I I I I I I RIONET r ra Vergadering B.Z.A. Kentekenbewijs overschrijven nu ook voortaan in Moergestel 30 januari Prinsenbal Nieuwe prins: Johan d’n Irste Sauwelavonden volledig uitverkocht! I Bi fflK TANDARTS STIEGER I O Bel V" 2£ GESLOTEN ‘-'•i 5 1 F? r LAATTIJDIG UW SCHOORSTEEN VEGEN... pn Il -TT IA 8 I stift! WOENSDAG 27 JANUARI 1982 6e Jaargang - Nr. 224 Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro 76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. De praktijk is van 29 januari t/m 7 februari. Voor spoedgevallen wordt waargenomen door: Tandarts Kamphorst te Moergestel, Telefoon 1919. Tandarts v.d. Tas te Oisterwijk, Tel. 04242-16655 ,l «“‘fuse van de vergadering van B. en W. Op woensdag 3 februari a.s. zal er een vergade ring plaatsvinden voor de komende bedrijfszo- meravond-kompetitie voetbal. Verenigingen welke hieraan wensen deel te ne men worden verzocht om 20.30 uur naar de klaore te komen. In de bomvolle zaal van ”Den Boogaard” werd zaterdagavond de nieuwe Stadsprins van Moergestel bekend voor het komende carna- vals-seizoen. Om 10 minuten voor elf was het zover dat de heer Johan de Roo werd onthuld als Prins Johan d’n Irste. Tot zijn adjudant werd benoemd Leo Stein. De heer de Roo (van geboorte Groninger) woont aan de Duyvekotstraat 6, is gehuwd en vader van drie kinderen. We menen U dit allemaal te moeten vertellen omdat we het idee hebben dat slechts weinigen hem zullen kennen. Volgens insiders is hij echter een uitermate sympathieke man die graag bereid was Moer gestel voor te gaan tijdens het komende carna val. Onze hartelijke gelukwensen aan de heer de Roo en we wensen hem veel sterkte de komen de tijd. Op zaterdag 30 januari 1982 houdt de carna valsvereniging De Dors(t)vlegels weer haar jaarlijkse prinsenbal. Dit zal worden gehouden in onze residentie ”’t Centrum”. Op deze avond zullen tal van car navalsverenigingen een bezoek aan ons Prin senbal. Deze avond is voor iedereen toegankelijk. De aanvang is 20.00 uur en de entree is gratis. De avond zal muzikaal worden verzorgt door een disco en natuurlijk onze eigen hofkapel ”De Vlegels”. Wij hopen met deze avond een goede aanloop te hebben tot het naderende carnaval. Kom allemaal eens kijken op 30 januari in ’t Centrum. L Jaon Spontaon Vrijdag 5 en zaterdag 6 februari vinden in ”Den Boogaard” voor de vierde maal de wedstrijden om het Oppersauwelaarschap van Moergestel plaats. Zeven Sauwelaars zullen het podium betreden om daar te getuigen van hun gevatheid, hun speelse woordkeus en hun humoristisch kun nen hanteren van onze taal. Vijf van hen traden ook vorig jaar voor een laaiend enthousiast publiek op. Hans van Brunschot, ook dit jaar weer optredend als Mölleke Pap, won toen de felbegeerde titel van Oppersauwelaar 1981. Hij zal dit jaar ongetwijfeld felle concurrentie ondervinden van Koos v.d. Ven in zijn creatie ”De Witte en Ik”. Deze weet zich bovendien gesterkt door de derde plaats, die hij wist te be halen tijdens de Kempische Sauwelavonden. Ook Noud van de Wouw zal met zijn creatie Noud van Koope weer met overtuiging naar de titel dingen. Zijn over het algemeen plaatselijk georienteerde sauwels oogsten in het verleden immers altijd veel bijval. Wil Dominicus zal in zijn nieuwe creatie van Chef den Sauwelaer weer in niet mis te versta ne woorden zijn humoristische kijk op onze sa menleving etaleren. Ook een man van het eerste uur is Ad Nou- wens, die als Jaon Spontaon graag met woor den goochelt en ondertussen de plaatselijke toestanden op humoristische wijze hekelt. Terug na een jaar afwezigheid is Gerrit de Kort, die als Gerrit den Advies-zeur links en rechts over toestanden en personen op komi sche wijze adviserend zal ’’zeuren”. Voor het eerste zullen we Jan Burgers, uit de Heuvelstraat in de ton kunnen zien. Als Jan van Wiese zal hij op grappige wijze zijn visie op onze samenleving onder woorden brengen. Kortom deze Sauwelaars garanderen ons zon der meer twee kostelijke avonden, die volledig aan ons motto; Dè zie’k nauw gère!”, (of zou het moeten zien ”Dè heur’k nauw gère”) zul len voldoen. Wij wensen de zeven Sauwelaars bij voorbaat een sportieve strijd toe, waarin het vooral om het ’’spel” zal gaan en niet om de ’’knikkers”. Succes Heren. Tot slot willen we nog vertellen dat er helaas geen kaarten meer verkrijgbaar zijn. De beide avonden zijn totaal uitverkocht! De eerste maal dat MTV in de lucht was, le Kerstdag 1981, is niet het uitzenden geweest van zo maar een programma wat men gauw even in elkaar had gedraaid. Integendeel zelfs, het is na ’n lange voorbereiding een weloverwogen stap geweest van ’n aantal mensen die wel degelijk wisten waar ze aan begonnen. Dat is de konklusie na een praatje gemaakt te hebben met enkele van de direkt betrokkenen. Ontstaan Moergestel-T.V. is een uitvloeisel van de Film club Moergestel, die enige jaren geleden in op dracht van de gemeente een film over ons dorp maakte. Of dit een sukses is geweest betwijfe len de mensen van de Filmclub, want tot op he den is de film nog maar één keer te zien ge weest, en vraag dan niet onder wat voor om standigheden. Men zat dus wat het filmen betreft ’n beetje op ’n dood spoor. Nu men de beschikking heeft over video ligt dat alles veel gunstiger en, misschien wel het belangrijkste, het is veel goedkoper! ’n Videoband, is het beste te vergelijken met ’n cassetteband: na gebruik kan men de band wis sen, dus het is veel goedkoper. Om U ’n indruk te geven van de kosten: ’n videoband van 3 uur kost plm. 100,-, terwijl Super 8-film ten minste 16,- kost voor hooguit 3 minuten. Dat liegt er dus niet om. Met die video-techniek komen we dus al direkt op hetgeen er nu gebeurd is. Het levert tech nisch niet veel problemen op om met ’n video band bij U op de televisie te verschijnen. Verboden Inderdaad, dat uitzenden is bij de wet verbo den. Men weet dat drommels goed, maar, zegt men: het gaat bij ons niet om het zenden! Als dat wel zo was hadden we wekeliks ’n pro gramma, maar met hetgeen wij beogen is dat onmogelijk. Wij willen geen films uitzenden en reklame maken. Als we dat wel deden konden we inderdaad ’n piraat genoemd worden: 'n ti tel die nu niet bij ons past. Doel In het voorgaande kwam dat al enigszins tot uitdrukking: men wil informeren over Moer- gestelse aangelegenheden, Moergestelse men sen laten vertellen enz. 'n Voorbeeld: enige weken geleden vond in het gemeentehuis de expositie ’’Moergestel Krea- tief” plaats. Zo’n expositie trekt natuurlijk veel mensen, maar relatief gezien is misschien slechts 597b ’n kijkje gaan nemen. Over zo’n tentoonstelling zou men de mensen beter in kunnen lichten, hen proberen warm te krijgen voor zoiets door het te laten zien. Misschien M.i.v. 1 februari 1982 zal het hulppostkantoor Moergestel (voorlopig op proef voor één jaar) worden aangewezen voor de diensten t.b.v. de Rijksdienst voor het wegverkeer en voor het centraal bureau voor motorrijtuigenbelasting. Dit houdt in dat de inwoners van Moergestel en omgeving vanaf voornoemde datum op het postkantoor een kentekenbewijs kunnen laten overschrijven, een deel III kunnen aanvragen, registratie van snelle motorboten en alle inlich tingen betreffende de motorrijtuigenbelasting kan aldaar verkregen worden. kan dat eraan bijdragen dat de volgende keer meer publiek komt kijken. En zo krijgt MTV een meer informatief en kul- tureel karakter, en ook" weer anders dan ’’Moergestel-Nieuws” doet; die werkt voorna melijk op de aktualiteit in onze samenleving en dat kunnen wij door te geringe uitzendtijden niet verwezenlijken. Trouwens, dat willen we ook niet. Met het funktioneren van ’’Moerges tel-Nieuws” zijn we het volledig eens en wat we nu doen met MTV is daarmee niet te vergelij ken. Hoe nu verder? Het tweede programma heeft men bijna rond. Wanneer het wordt uitgezonden geven de ma kers nog niet prijs, omdat men niet graag heeft dat de overheid roet in het eten gooit voordat de juiste (goede) bedoeling van MTV bekend is. Zij hopen de kans te krijgen hun ongetwijfeld gezonde ideeën gestalte te geven: MTV, met programma’s door, voor en over Moergestel. Men hoopt binnenkort, op positieve basis, een gesprek te hebben met burgemeester en we thouders en met dit artikel hoopt ’’Moergestel- Nieuws” te hebben bewezen dat Moergestel-T.V. zeker niet de bedoeling heeft een piraat te zijn. Integendeel! q Handtekeningen Russische Joden Op het verzoek van het aktiekomité één mil joen handtekeningen voor Russische Joden is besloten de handtekeningenlijst gedurende 10 dagen voor de bewoners van Moergestel bij de gemeentebode ter ondertekening te leggen. De ze gelegenheid wordt geboden gedurende de openingstijden van de gemeentesekretarie (0.900 tot 12.30 uur). Verkoop hout Hout op stam wordt verkocht aan de firma W. van Limpt te Reusel. Schoolbestuur. - Aan het schoolbestuur worden de betaalde en nog te betalen belastingen 1981 vergoed. - Met de ingediende rekening en verantwoor ding inzake vernieuwen buizenstelsel en de ke tel van de C.V.-installatie van de Graaf van Urselschool wordt akkoord gegaan. R.W.W.-aan vragen Er werden 6 aanvragen om een R.W.W.-uitkering gehonoreerd en 1 aanvraag werd afgewezen. W.W.V.-aanvragen Er werden 5 aanvragen om een W.W.V .-uitkering gedaan en deze werden alle 5 toegekend. Raadstukken Agenda voor raadsvergadering van 29 januari wordt definitief vastgesteld. T I en voorkom daarmee schoorsteenbrand! Telefoon 013-671149 Postelse Hoeflaan 183, Tilburg Tevens: aanleg en vernieuwen van riolering; ontstoppen en alle voorkomende reparaties. I I 4*

Weekblad Moergestels Nieuws | 1982 | | pagina 1