Wij houden he Ook uw woninginrichting ruimt op!!! BALANSOPRUIMING!!!! SS Hart van Brabant schoon! K N til fel ST I OPRUIMINGSPRIJZEN!!! Jan van Velthoven UITVERKOOP van 14-1'82 t/m 4-2'82 «BperenBond - Moergestel Ir I 1 r^0ePG£W/CNT,^ k GOEPGEZICHT. GEZONPL WONINGINRICHTING J. WILLEMS, I I Zwemlessen voor vol wassenen 2e Recreanten Volleybal- tournooi Kindernevendienst en 3e klas Brief van Theo Raaymakers - u, I 11 tegen even aantrekkelijke Natuurlijk ook bij ons vanaf donderdag 14 januari AANTREKKELIJKE KOOPJES i I H 1 1 s CD 25,00 wt Kom maar kijken bij uw Z OOK VOOR U! I T ♦r' I 4- I j "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 13 JANUARI 1982 34 Pagina 5 ir i. 89,00 19,95 Theo Rootven 36, Moergestel Zondag om 11.30 uur wordt er een kinderne vendienst gehouden voor kinderen van de 2e en 3e klas van de basisscholen. Deze dienst staat onder leiding van Mevr. Mulders en dhr. Th. Thissen. Rev. Theo Raaijmakers c/o Archbishop's House Sardar Patel Road Secunderabad A.P. 500 003 India Ie >- i- n :e Ie ir dig; .meestal zijn ze op straat gekomen omdat er thuis moeilijkheden waren en als je dan een paar jaar of zo op een station of een straathoek woont, dan maak je behoorlijk wat mee. Uit eindelijk is het wel de bedoeling om die kinde ren te rehabiliteren; soms betekent dat dat ze weer naar huis gaan, maar nu we die grotere plaats gaan krijgen willen we ook wat meer gaan doen aan scholing en technische training; tot nu toe hebben we daar noch de ruimte noch de financiën voor gehad. Een behoorlijk aantal van de kinderen werkt nu wel, maar het is uite raard beter als ze een opleiding krijgen. Het grootste aantal van hen kan niet lezen en schrijven, en dan kom je ook in een land als India niet ver meer. We zullen dan ook zo vlug mogelijk beginnen met avondklassen, zodat ze in elke geval kunnen lezen en schrijven. Som migen van hen blijven maar even, anderen gaan vaak weg en komen dan na een paar da gen of weken of maanden weer terug, maar er zijn er nu toch zo'n vijfentwintig die konstant bij ons zijn. Veel resultaten kunnen we niet verwachten van ons werk, d.w.z. niet de resul taten die je in een ander werk zou verwachten. Maar wij vinden dat als er maar enkelen zijn die het gaan maken, dkn kunnen we al heel te vreden zijn. En ook alleen al het feit dat zij we ten dat er een plaats is waar ze terecht kunnen betekent veel voor hen. In het begin vertrou wen ze het allemaal niet zo erg, en dan moet je ook niet te veel vragen stellen, maar langza merhand beginnen ze meer open te worden en krijgen we ook verhalen te horen over hun ver leden. Je merkt dan dat je eigenlijk zo’n beetje met kleine volwassenen te maken hebt, heel anders dan de kinderen met een normale familie-achtergrond. Ze zijn erg onafhankelijk geworden door hun leven op straat en kunnen goed op eigen benen staan, maar het een beetje hulp van jullie en van ons kunnen ze wellicht een toekomst hebben die er wat rooskleuriger uitziet. Beste mensen, ik hoop dat jullie weer een klein beetje een idee hebben van wal we hier in India aan het doen zijn. Het is erg moeilijk om al die problemen uit te leggen, je zou het eigenlijk moeten kunnen zien. Wij zijn er in elk geval wel van overtuigd dat er iets gedaan moet wor den voor deze groep van bevolking; de jeugd zou de toekomst moeten hebben, maar dan kunnen wij misschien wat helpen om ze op de goede weg te helpen. Nogmaals mijn allerbeste wensen voor iedereen voor het Nieuwe jaar, en heel veel dank voor alle hulp in 1981!!! Heel veel groeten en tot schrijfsü 20% KORTING 69,95 zie etalage! 98,50 5,95 j- iu (a :n ri m Schoolstraat 3 - Moergestel Dinsdags de gehele dag gesloten! ;r i- PARKA, de originele seizoenjas, ideaal in de winter, van 98,- voor SCHIPPERSTRUI, zwart en marine, diverse maten, van 29,75 voor ECHTE RUBBER ZWART GLIMMENDE LAARS, van 29,00 voor Ongekende lage prijzen voor werkschoenen, diverse maten, zolang de voorraad strekt! Voor meer van onze aanbiedingen, kijk dan in de nieuwe Mg najaarsfolder! Aanvang: 14 januari. ïn ar >P e- ie r- Beste mensen van Moergestel, Vanuit Moergestel hoorde ik dat Moergestel Nieuws een paar keer niet zou verschijnen van wege de feestdagen, en daarom heb ik maar even gewacht met schrijven. Allereerst wil ik iedereen nog heel erg van harte alle goeds toe wensen voor het Nieuwe jaar!! En natuurlijk hoop ik ook dat jullie allemaal fijne kerstda gen achter de rug hebben. Ik hoop vooral dat 1982 alles mag brengen wat jullie er van ver wachten en vooral veel vrede, veel geluk en goede gezondheid!!! Ik wel iedereen ook nog erg veel dank toezeggen voor de hulp die ik van jullie heb mogen ontvangen, met name ook voor de geweldige Toermee die jullie dar voor ons in 1981 hebben gehouden en die zo’n ge weldig sukses is geworden!!! Heel veel dank aan iedereen die op welke manier dan ook voor ons zoveel hulp gegeven heeft in het voorbije jaar!!! Wij hebben die steun van daar zo hard nodig en ik ben blij dat er zoveel mensen zijn die willen helpen. Eerlijk gezegd weet ik niet meer precies wan neer ik voor het laatst geschreven heb, en wat ik jullie toen allemaal verteld heb, maar laat ik maar gewoon het een en ander zeggen over ons werk. Zoals jullie waarschijnlijk wel weten is het idee van naar Calcutta te gaan helemaal van de baan en ben ik nu benoemd om in Hy derabad, het aartsbisdom, te werken. Ik heb wel verteld dat we bezig waren te proberen iets te doen voor de straatjeugd hier in deze stad, en we zijn nu zover dat we weten dal we ook echt met dit project door kunnen gaan, en ik kan me helemaal in dat werk gaan storten. Het probleem is enorm, duizenden kinderen op de straten en stations van Hyderabad en Secunde rabad, en je weet bijna niet waar je moet be ginnen. Wij kunnen natuurlijk geen duizenden kinderen op gaan vangen in ons huis, maar we kunnen in elk geval proberen iets voor hen te doen, of voor een aantal van hen. toen ik in 1980 terugkwam in India ben ik bijna meteen begonnen met dit werk, naast het gewone werk op het kantoor. Dat kantoor bezoek ik nu nog steeds, maar ik ben nu toch voornamelijk bezig met de straatjeugd. Op het moment hebben we ongeveer veertig kinderen bij ons in huis, een hele horde eigenlijk in zo’n klein huis. Geluk kig kunnen we nu binnenkort gaan verhuizen, en dan hebben we volop ruimte. Onze bedoe ling is dat we dit jaar met ongeveer vijftig kin deren gaan werken en dat we dat aantal dan langzamerhand zullen uitbreiden. Maar als het financieel mogelijk is, dan nemen we er waar schijnlijk wel meer, al kunnen we het natuur lijk allemaal niet te groot gaan maken. De kin deren die we nu bij ons in huis hebben zijn er bijna allemaal al een hele tijd. Bijna iedereen komt van de straat of het station. Gisteren zijn we toevallig weer naar de drie grote stations hier in de stad gegaan, en hebben vijf nieuwe kinderen meegebracht. Ik ga dan meestal met iemand anders, omdat, als ik met die kinderen ga praten op de stations, er meteen een hele groep belangstellenden omheen staat; ze snap pen natuurlijk niet dat een blanke kan praten met die kinderen!!! We zijn voor die vijf nieu welingen gisteren ongeveer de hele dag bezig geweest. Het is niet zomaar dat je naar het sta tion gaat om een paar kinderen op te pikken; vaak moeten we heel lang met hen praten en we hebben ook talloze kinderen die niet mee willen gaan. Ons idee is in de eerste plaats een thuis” te geven aan iedereen die wil, een plaats waar men terecht kan voor onderdak, eten, wat medicijnen, etc. Een groot aantal van die kinderen hebben mentaal heel wat klappen moeten incasseren, en hebben in de eerste plaats een ’’thuis” no- Op korte termijn zal er voor volwassenen zwemlessen in het overdekte zwembad geen wachtlijst meer behoeven te worden gehan teerd. Als nieuwe gegadigden uitblijven zal het aantal zwemlessen worden beperkt en zullen andere aktiviteiten in het zwembad plaatsvin den. Deze situatie geeft een landelijk beeld weer en eigenlijk mogen we blij zijn dat we het in de praktijk zover gebracht hebben dat alle vol wassenen kunnen zwemmen. Of zouden er in Moergestel toch nog een aan tal volwassenen zijn die het overdekte zwem bad alleen aan de buitenkant kennen en die zich alleen maar met gevaar voor eigen leven in het zwembad kunnen begeven. Wij roepen alle Moergestelnaren die nog niet of niet goed kun nen zwemmen op om zich te laten inschrijven voor zwemles in het overdekte zwembad. Het is echt niet zo duur als U denkt, 49,- voor een leskaart van 12 lessen. U kunt zich alleen of met vrienden of kennissen of zelfs met een wijkvereniging laten inschrijven. U leert dan niet alleen zwemmen, u bent ook 2 maal per week bezig met een gezonde lichame lijke ontspanning. Wellicht kunt U na een aantal maanden triom fantelijk zeggen: Ik heb mijn zwemdiploma 1V ’inschrijven is nog mogelijk tot 15 januari a.s. Voor inlichtingen en inschrijfformulieren kunt u terecht bij A. Linschoten, Burg. Bar- doelstraat 32. Op a.s. zaterdag 13 en zondag 14 februari a.s. wordt in sporthal ”De Vonder” een volleybal tournooi georganiseerd. Deelname is nog mo gelijk voor zowel dames, heren en gemengde teams. De minimumleeftijd is gesteld op 16 jaar. De wedstrijden worden gehouden op za terdag 13 februari van 18.00 uur tot 23.00 uur en op zondag 14 febrari vanaf 10.00 uur. Uw eerste goede daad in het nieuwe jaar mag best gericht zijn op uw eigen gezondheid. Laat U vandaag nog inschrijven. De kassa is elke werkdag geopend tussen 08.00 - 22.00 uur. I lt I r. Uitgekiende voeding zcheelt al qauw n paar kilo! NATIONALE GEZONDHEIDS- ACTIE f B.K.kook-en braadpannen 4-pers. gourmetstel - van 99,95 NU Leifheit droogrekken Tosti-apparaat - van 139,- NU Notenkrakers - van 8,95 NU Diverse thermoskannen en flessen, kaststellen "Oud Delft" en "Bosch" - NU10% KORTING Sola cassettes10 tot 50% KORTING Afvalbakken - van 29,-NU19,95 Zie onze etalages, er zijn nog meer aanbiedingen!!! 55

Weekblad Moergestels Nieuws | 1982 | | pagina 5