I I Besluitenlijst Akela Carla van Velthoven nam afscheid. jd! La bj l Winter Nu ook radio-piraat in Moergestel Duivententoonstelling in Moergestel Jack Middelburg in Moergestel Driekoningenzingen 1982 ■'i r r HF van de vergadering van B. en W. van 6 januari 1982 XL LH ’l A 8 ■i Ikke. J.S. 40, 7 Sierlijk helder, wit tapijt Ligt als een mooie deken Ten teken dat de wintertijd Op ons is neergestreken. De jeugd geniet en gaat haar gang Met sneeuwbal of de slee Voor ouderen duurt het veel te lang En valt het niet meer mee. En tóch komt er een einde aan Want wintertooi, hoe mooi Die valt, daar kun je van op aan, Ook eens ten prooi aan dooi. Bosstraat getransporteerd. Daar werd zij op welpen-manier bezongen en bejubeld. Namens St. Jan werden haar bloemen en een gedenkta- bleau aangeboden. Ook haar moeder, die al tijd bereid was in te springen, werd met een boeket bedacht. Daarna werd de Akela-speld van Carla’s hoed verwijderd en overgeplant op de hoed van Mo nique van Oischot die daarna als nieuwe akela was geïnstalleerd. Ook zij kreeg een boeket bloemen aangeboden. Namens St. Jans bedankte Mevr. Hurkmans Carla voor haar 5 jaar trouwe dienst. We zijn er van overtuigd dat de welpenhorde bij de nieuwe akela en haar assistenten weer in goede handen is. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel - Tel 04243 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. WOENSDAG 13 JANUARI 1982 6e Jaargang - Nr. 222 •,U’ W Op eigen speelse wijze heeft de welpenhorde van Sint Jan zaterdagmiddag afscheid geno men van Akela Carla van Velthoven, die vijf jaar lang de leiding van de horde heeft gehad. In een wat krakkemikkige wagen, die het nog net hield, werd Carla naar het hordehol aan de ook steeds meer liefhebbers de duivensport gaan beoefenen. Daarom vroeg hij de burge meester om zoveel mogelijk mee te werken aan het verlenen van bouwvergunningen voor de duivenhokken e.d. De burgemeester antwoordde dat hij hierover natuurlijk niet alleen kan beslissen, maar dat hij in ieder geval de gevraagde vergunningen bespreekbaar zal houden in het college. Hier mee werd het officiële gedeelte afgesloten, en kon men de 204 duiven gaan bekijken. Aan de tentoonstelling werd deelgenomen door duivenliefhebbers uit Oisterwijk, Berkel- Enschot, Udenhout, Haaren, Helvoirt en uite raard Moergestel. Het geheel was goed verzorgd en een lust voor de het oog van menig duivenliefhebber. Al met al voor herhaling vatbaar! Roefs, Catrien van Gils, Elske Mensen. GELDINZAMELEN: 1. Ester Vriens, Sabine, Miriam. 2. Yvette van Krieken en Esther Stroucken. 3. Susanne v.d. Ven, Susanne Cle ment, Jacqueline Schilders, Ingrid Domen, Marike Berkelmans. De volgende lotjes zijn erbij het kerstboomver- branden getrokken: 28, 48, 66, 75, 100, 222, 230, 365, 374, 397. De werkgroep bedankt iedereen van harte, die geholpen heeft in Den Boogaard, op straat of bij de Kerstboomverbranding. En natuurlijk ook de gevers: van harte bedankt. PRIJSUITREIKING: vrijdag 15 januari a.s. om 16.00 uur in de basisschool Graaf van Ur- sel. Illegale lokale T.V. uitzending op de kabel Het is onjuist dat in het algemeen van de kabel zonder toestemming van de eigenaar gebruik gemaakt wordt. Overleg heeft plaats gevonden waarbij geen toestemming verleend is. Het op treden is een zaak van de P.T.T. Verkoop rondhout De verkoopprijs van rondhout is vastgesteld op 36,- per stère. Aanschaf veiligheidsvesten Er zullen 10 veiligheidsvesten worden aange kocht voor de medewerkers van Gemeente Werken. Kollektevergunning Een kollektevergunning is verleend aan het Ro de Kruis afdeling Oisterwijk voor de periode 25 mei tot en met 5 juni Aanvraag gemeentegarantie Voor het aangaan van een geldlening voor aan koop premie A-woning in plan Oirschot wordt de benodigde gemeentegarantie verleend. Voorschot vergoeding vakonderwijs Een voorschot voor vakonderwijs (handwer ken en lichamelijke oefeningen) op de lagere estek nii Wie afgelopen zondagavond rond de klok van 12 uur de zenderschaal van zijn radio nog eens afzocht naar wat ”piraten”muziek trof op de 104.7 MhZ (F.M.band) ’n proefuitzending aan van radio North-Star, ’n Moergestelse pirat. Vanaf a.s. zondag zijn ze in de lucht van 12.00 tot 15.00 uur. Ook zijn er plannen om door de week te gaan zenden maar precieze uitzenddagen en -tijden zijn daarvan nog niet bekend. De d.j.’s Johnny de Prutser, Adje Petatje en Basje Piraat (hoe komen ze aan de namen) ho pen dan verzoekjes van luisteraars te draaien die daarvoor aanvragen kunnen indienen via postbus 66 te Moergestel. Ook vraagt men om platen die U niet meer ge bruikt. In dat geval is ook een kaartje naar bo vengenoemde postbus voldoende. Vrijdag 15 januari opent Jack Middelburg in Moergestel de grootste Motorshow van Bra bant in zaal ”De Brouwer” in het centrum van Moergestel, Rootven 11. De show zal drie dagen duren, vrijdag 15 janu ari om ongeveer 8 uur opening door Jack Mid delburg en Riny van Casteren, zaterdag en zondag 16 en 17 januari geopend van 10.00 tot en met 24.00 uur. Ook de concours van de Karting (skelters) ko men met hun professionele materiaal, com pleet met video-films zowel karting als motor races. Als klap op de vuurpijl de 50 cc. sigaar van Jan Huberts Wereldrecordhouder 224.557 km/uur. Deze 50 cc. motor omgebouwd als bijna een maanmonster is voor het eerste te zien in Moergestel. Voor de jeugd speciaal Mini-motorcrossers in diverse klassen. Verder vele wegrace-motoren - zijspannen -crossers en veteranenmotoren. Ook zijn er nog enkele shoppers te zien. De show wordt georganiseerd tioor de Suppor tersclubs San Remo Jan Sup Oisterwijk en Wim Felen Biezenmortel.iJan Sup uit Oister wijk laat U en zijn supporters zijn gloednieuwe Yahama T Z 250 cc. en T Z 350 cc. van dichtbij bewonderen, Wim Feelen eveneens zijn Dimo- to 350 cc. Uit alle takken van de motorsport worden mo toren geexposeerd en doorlopend video-films. scholen is voor 1982 verleend tot een bedrag van 65.900,- Algemene Subsidieverordening Deze verordening werd aangepast aan de amandering van de Raad. Afsluitbijeenkomst zal georganiseerd worden voor de werkgroep die bij de totstandkoming van deze verorde ning heeft bijgedragen. Aanvragen R.W.W.- en W.W.V. uitkeringen Er werden 3 aanvragen voor R.W.W. gehono reerd en 7 aanvragen voor W.W.V.-uitkering. Op een bezwaarschrift inzake W.W.V.-aanvrage werd beschikt. Kontrole rapporten Verificatiebureau Deze werden voor kennisgeving aangenomen en worden doorgezonden naar de Raad en Ge deputeerde Staten van Noord-Brabant. Voorstel Ontwerp-basisplan Openluchtrekrea- tie Konform het konsept zal aan de Raad het ontwerp-basisplan Openluchtrecreatie ter vaststelling worden aangeboden. Kasgeldlening Er is beslolten tot het aangaan van een kasgeld lening groot 1 miljoen gulden bij de Bank voor Nederlandse Gemeenten. Bouwvergunning Bouwvergunning werd verleend aan F. Vughts wonende te Middelbeers voor de verbouw van een boerderij voor het pand Oirschotseweg 60. •‘,v i’ Beste jongens en meisjes, De werkgroep Missie, Ontwikkelings- en Vre deswerk is er blij, dat jullie weer met zo velen hebben meegedaan aan het Driekoningenzin gen. Het was wel te zien dat jullie je uiterste best hadden gedaan om zo goed mogelijk voor de dag te komen. Samen met het kinderkoor hebben jullie maar liefst een bedrag van f. 1652,63 opgehaald. Daar zullen Theo en Wim blij mee zijn. Reuze bedankt. Dit jaar was er voor het eerst een straatjury. Die vond het erg leuk om jullie op straat bezig te z’en;. Per school werd er door de straatjury een prijsje toegekend. De uitslag van de straatjury voor de Hertog-Janschool: groep 9 van Nancy de Kruijf, voor de Graaf van Ursel: groep 38 van Yvette van Krieken, voor de Boszicht- school: groep 72 van Jeroen Mariën. De overige uitslagen waren: ALGEMEEN: 1. Maartje Drubbel, Caroline Bruurs, Lian op ’t Hoog. 2. Kees-Jan Verou- den, Marieke Verouden, Ellis Ketelaars, Doortje Ketelaars. 3. Iboica van Eyl, J. Tuer- •ings, A. Dijckmans, G. Wolfs. ZANG: 1. Sabine Smeets, Natalie, Anke, In- gnd. 2. Nancy de Kruijf, Tinneke, Rosemarie- «.3. Vanessa van Oudheusden, Danielle Ap peldoorn en Michel. KLEDING: 1. Niels Geerts, Peter en Kees. 2. Marco van Zon, Arjan en Maikel. 3. Hanneke Op zaterdag en zondag 9 en 10 januari werd in Café-Rest. de Brouwer een tentoonstelling ge organiseerd door postduivenvereniging ’’Over Berg en Dal”. Na een welkomstwoord door de voorzitter, de heer Jan Smolders, opende burgemeester Ter Veer met een kleine toespraak de tentoonstel ling rond half acht. Hierna kwam de heer Marinus, voorzitter van de postduivenorganisatie midden-brabant, aan het woord. Hij bedankte de burgemeester voor zijn komst en memoreerde dat de mensen steeds meer vrije tijd krijgen, en dat daarom tr i’ VI

Weekblad Moergestels Nieuws | 1982 | | pagina 1