Uit Moergestel’s verleden w GA G 0 Wollen damesondergoed CHRIST SMULDERS '1 JAN VAN VELTHOVEN Dank aan Kindernevendienst 4e klas Het zetduiveltje 51 ft. zittend werk? ga er dan op de fiets naartoe! ONDERBLOUSES DIRECTOIRES w id J 4 1 k 5 A T METDEBENRAADHR-CV-KETEL Al diegenen, die door hun bijdragen de vierin gen rond kerstmis hebben doen slagen: - Koster van de Wiel en Bart v.d. Ven voor de U hebt er vast allemaal wel eens van ge hoord; van het beroemde zetduiveltje, be doelen we dan. Ook ons weekblad Moergestel-Nieuws ont komt er niet aan. De oplettende lezer zal ongetwijfeld gemerkt hebben dat met name het afbreken van woorden op het eind van de regel niet altijd even korrekt gebeurt. Het zetsel voor de krant wordt helemaal via de computer verwerkt. Daarmee is niks aan de hand zolang de tekst zichtbaar blijft op het beeldscherm, maar nadien wordt de tekst door een andere computer ”op papier gezet” zoals dat heet, en ’t is het afbreek- programma uit dit apparaat dat de fouten veroorzaakt. Er wordt aan dit programma nog steeds gesleuteld om het te verbeteren, maar onze (moeilijke) Nederlandse taal heeft zoveel afbreekmogelijkheden dat het nog wel enige tijd zal vergen voor het pro gramma voor 100% kan worden ingegeven. Wat dat betreft vertrouwen we op de toe komst en vragen we beleefd om uw begrip in deze. ill: HET BESTE VAN HET BESTE, ZEKER PROBEREN! L. V ;ÖW ƒ--■ Via Mevr. Mina Roosen, woonachtig op de ’’Reuselhof” kwamen we in het bezit van bijgaande foto die dateert van 9 september 1915. Ook erbij een keurig lijstje met namen van de personen die op de foto voorkomen. Bovenste rij v.l.n.r.: Grada Smolders, Net Smolders, Mien Nagel, Marie Mutsaers, Marie Denissen, Marie Roozen, Marie Grijsbach, Marie Wolfs. 2e Rij v.l.n.r.: Anna van lersel, Marie Jansen, Marie Smolders, Cor van den Berg, Grada Boogaers, Marie Wolfs, Cor van den Bosch, Juffrouw van de Wouw. 3e Rij v.l.n.r.: Zr. Antonia, Bertha de Kort, Rika Pijnenburg, Liza van Pelt, Janna Roozen, Coos Roozen, Marie Roozen, Bet Jansen, Tonia van Elderen, Cato van der Zanden, Thera Boogaers, Dora van de Wiel. 4e Rij v.l.n.r.: Tiny de Kruyf, Pieta Willems, Anna de Kruyf, Marie Helmer, Grada Boogaers, Bertha Verbakel, Rika Wolfs, Grada van Beurden, Cato Wolfs, Rika Willems, Betje Roozen, Anna Boogaers, Sien Smetsers. 5e Rij v.l.n.r.: Dien de Kort, Mien Roozen, Anna Willems, Anna Grijsbach, Tina Grijsbach, Rica Jansen, Liza Rens, Anna Smolders, Grada Boogaers, Kee van de Lee, Mina van der Zanden, Marie Willems. Wat doet het ’’Provinciaal Genootschap”? Bijna 150 jaar geleden - in 1837 - werd in ’s Hertogenbosch het ’’Provinciaal genootschap van kunsten en Wetenschappen in Noord- Brabant” opgericht met als doel de bevorde ring van kunsten en wetenschappen en het kul- turele leven in onze provincie. In die anderhal ve eeuw heeft het Genootschap al belangrijke taken vervuld en is veel opgebouwd. Zo vindt men in de Bossche Bethanienstraat het Noord- Brabantse Museum, een museum waarvan de interessante vaste kollektie geheel geënt is op onze provincie. Daarnaast heeft men ruim schoots gelegenheid voor bijzondere ten toonstellingen. De ’’Jeroen Bosch” ten toonstelling van enige jaren geleden, die vele duizenden bezoekers trok is daar een voor beeld van geweest. Tevens bezit het Genootschap een zeer uitge breide bibliotheek, ook weer met voornamelijk werken over Noord-Brabant en waarin o.a. al le belangrijke Brabantse kranten vanaf het be gin van de vorige eeuw zijn bewaard gebleven. Het is voor de liefhebbers een genoegen om er b.v. de ’’Tilburgse krant” van zo’n honderd jaar geleden eens ter hand te nemen. In die bi bliotheek is tevens ondergebracht een verzame ling tekeningen en prenten, alsmede kaarten van onze provincie en van Noord-Brabantse plaatsen. Tijdschriften over onze provincie, die door het Genootschap of door een van de A.s.s zondag wordt er een kindernevendienst gehouden voor kinderen van de 4e klas van de basisschool. Deze dienst wordt gehouden tij dens de eucharistieviering van 11.30 uur. De leiding van deze kindernevendienst heeft dhr. J. Geerts. De expositie van de Moergestelse amateur- kunstenaars, waarvan de opening plaatsvond op 3de kerstdag, is in de Burgerzaal van het ge meentehuis nog te bezichtigen t/m vrijdag 8 ja nuari. Mocht U nog niet in de gelegenheid zijn ge weest deze expositie te bezoeken dan kunnen we aanraden, al is het wat laat, om zeker nog even een kijkje te gaan nemen. J i k L ar sekties worden uitgegeven zijn: ”Brabantia”,”de Brabantse Leeuw”, waarin vooral Brabantse geslachten worden behan deld en ’’Brabants Heem”, waarin men veel wetenswaardigs vindt over het leven van onze voorouders. De historische sektie geeft regel matig de ’’Varia” uit, een jaarboek over de ge schiedenis van Noord-Brabant. Zo is er ook een sektie Archeologie, een sektie Munt- en penningkunde en een sektie Literatuur. Het provinciaal Genootschap zit echter de laatste jaren, en men heeft dat in de kranten kunnen lezen, in de hoek waar de klappen vallen en hoewel ruimschoots steun wordt verleend door o.a. de provincie en door veel gemeenten, kan een ruggesteuntje van particulieren nog steeds zeer goed worden gebruikt. Men kan dit rug gesteuntje geven door het lidmaatschap 20,- per jaar, jongeren en 65 ers korting), door lidmaatschap van een der sekties of door abon nement op een der genoemde tijdschriften. Na dere gegevens, alsmede aanmeldingsformulie ren, zijn te bekomen op het bureau van de Ge nootschap: Parade 17 te ’s Hertogenbosch, tel 073 - 139484 of op de afdeling Sociale Zaken en Welzijn ten gemeentehuize. - stijlvolle versiering van de kerk en het inrichten van de kerststal. Het kinderkoor, jongerenkoor en gemengd koor voor hun prachtige en fijne zang. - De organisten A. v.d. Wouw en H. Festen voor hun goede begeleiding op het orgel. - Mevrouw Th. Vermeulen-Peek voor haar mooie zang. - De acolythen en misdinaars. - De collectanten en lectoren. De liturgiegroepen (jongeren- en volwassenen-), die de diensten hebben voorbe reid. Mensen, allemaal van harte bedankt. Hierbij aansluitend eveneens een woord van dank aan iedereen die in 1981 op een of andere manier op kerkelijk terrein actief was. Mogen wij ook dit jaar weer op uw actieve steun reke nen. Voor anderen wellicht de stimulans om zich ook daadwerkelijk met de kerk te ’’be moeien”, zodat we steeds dichter bij de ge dachte van het samen kerk-zijn komen. Kerkbestuur en parochieberaad. - -• m* - - RUKSSUBSIDIE KOMKUKEN "MOERGESTEL-NIHJWS" - WOENSDAG 6 JANUARI 1982 PAGINA 5 I i i ®- W «**1 -.W zalig warm, van het bekende merk MAY zonder mouw; met korte of lange mouw met korte en langere pijpen OISTERWIJK t/o Rabobank «A -Ml Schoolstraat 3 Kerkstraat 21 Moergestel Tel. 04243 1284 1 1 -‘i ‘M SS* Een Benraod HR cv-kete.l bespaart ten opzichte van een oudere conventionele centrale verwarming installatie, bij een goede afstelling circa 20% op uw gasverbruik Dat betekent bij een gasafname van 4000 m' (te vergeh|ken met het gasgebruik van een eengezinswoning of een vri|staand hui sï een besparing van minstens 800 m1 B11 hel huidige peil van de gasprqs betekent dit ca 375,- per jaar En als u weet dat de méérpri|s van een HRcv-ketel 1000 gulden bedraagt dan begrijpt u dat u deze extra investering bmnen 2 a 3 |aar heeft terugverdiend U kriigt biaanschaf van een HR cv-ketel een overheidssubsidie van OCrt Het rqk garandeert een I XJVy soepele terugbetaling Binnen circa 4 weken na installatie heeft u het geld reeds in huis en laat u deskundig en vrijblijvend voorlichten 1 i

Weekblad Moergestels Nieuws | 1982 | | pagina 5