I Een nieuw jaar. Kerstmusical Voor de liefhebbers 1 Miljoen handtekingen voor Russische Joden Beste jongens en meisjes, Uitreiking Herdenkingskruis THEO DEKKER 5 1 -X I MM* Inwoners van Moergestel... 1 Iedere ZATERDAG vanaf 9 januari komt Groente- en fruithandel en dat zijn er de laatste tijd steeds meer, bood onze Harmonie Prinses Juliana een formidabe le Nieuwjaarsmuziekavond afgelopen zaterdag in Den Boogaard. Voorzitter Laurenssen heet te iedereen van harte welkom en zeker een af- gevaardiging van de Heidense vrienden. Hij maakte ook van de gelegenheid gebruik om de familie van Haaren (de Klaore), Hans de Brou wer en Toon Klomp eens extra in de bloeme- Het goede gebruik, om oud en nieuw te vieren ligt weer enkele da gen achter ons. Het leven van iedere dag heeft al weer z’n weg gevonden. Het komt mij altijd een beetje on werkelijk voor, zoals wij mensen de nadruk op dat oud en nieuw leggen, alsof - in de loop van het nieuwe jaar - niet elke uur, elke dag, - week of -maand even zo nieuw is, in we zen eenzelfde moment kent. Ik wil maar zeggen, dat we ons door die momentopname, zoals we die van Oud op Nieuw kennen, niet la ten afleiden. Wat Oud en Nieuw in ons op roept aan emoties en voornemens zou ons bij wijze van spreken dagelijks be zig moeten houden. Nieuwjaarswensen zeggen nl. zo weinig wanneer ze niet het wezen van die ander raakt. Of wanneer nieuwjaar geen vervolg meer zou hebben. Gelukkig mogen we dat allemaal voor ons zelf bepalen. Maar zodra het einde van zo’n nieuw jaar in zicht komt, denken we er pas weer aan. We kennen ons zelf toch veel te goed. Maar beter gelijk doen en volhou den, of zelfs in de loop van het jaar opnieuw beginnen. Dan duurt een jaar gevoelsmatig misschien ook langer en het geeft voldoening. Alle goeds toegewenst voor 1982. bij U in de straat! tjes te zetten voor wat men het afgelopen jaar voor de Harmonie betekend had. Het wil voor een Harmonie toch wel wat zeggen als gratis repetitieruimte beschikbaar is. Een Harmonie is er vóór het dorp en van het dorp en het siert deze mensen dan bizonder dat zij zo’n grote steen bijdragen. Maar ook via oud papier en vlooienakties komt er veel binnen. Hierna kon het concert beginnen onder leiding van ’’Abra ham” Schreurs die uit dit jonge volkje een goed klinkend harmonisch geheel had gesmeed en dit kwam er dan ook beslist goed uit. De jongeren hadden hier en daar wel eens moeite om het tempo te volgen maar hun enthousi asme maakte veel goed. Zonder storing van glasgerinkel ging men naar de pauze en daarna over naar het lichtere gedeelte wat ook bizon der spectaculair uit de toeters rolde. Vooral de charleston en de Bayerische Polka ontlokte het publiek de yel "zugabe”. Bij dit laatste num mer was het jammer dat de solist niet boven het gezelschap kon uitkomen want dit was beslist de moeite waard. Leuk is nog te vermel den dat aan de solistische uitvoeringen wat meer aandacht besteed gaat worden hetgeen de homogeniteit van het gezelschap zeker ten goe de komt. Men mag gerust wat ’’brutaler” mu siceren want de kwaliteit zit er in en de Heer Schreurs kan het eruit halen ook. Proficiat Prinses Juliana want wij hebben genoten en U ziet ons beslist weer eens terug en ook Uw Polleke Spieder. Het aanwezige publiek was dan ook zeer tevre den, met een warm applaus gaven ze daarvan dan ook blijk. Wat aan dit kerstspel aan voor bereidend werk is gedaan, zal niemand zijn ontgaan, daarom een compliment ook voor de leiding en de mensen achter het decor. Gelukkig hebben de gidsen dit spel driemaal mogen opvoeren, en meer aanvragen stonden op de lijst, maar helaas, door tijdgebrek moest dit worden afgezegd. Wij wensen de jeugd van deze beweging nog veel succes en hopen inder daad nog eens meer van dergelijke spelen te mogen genieten. M.C.H.J. Begin december is er een actie gestart om 1 mil joen handtekeningen bij elkaar te krijgen om zo te proberen joden vrij te krijgen uit Rus land. U willen wij vragen om uw handtekening te zetten onder de volgende - overal gebruikte -petitie: 1Geef diegenen die al jarenlang trachten de Sowjetunie te verlaten, het recht naar Israël te vertrekken en zich te verenigen met hun fami lie. 2. Stop het onder druk zetten en straffen van joden, die de wens geuit hebben naar Israël te emigreren en zich met hum familie en hun volk in eigen land te verenigen. 3. Laat alle joodse gevangenen vrij die naar werkkampen, gevangenissen en verbannings oorden gestuurd zijn, uitsluitend en alleen om dat zij de wens geuit hebben naar Israël te wil len vertrekken. 4. Stop het dreigen en intimideren van hen die hebreeuws doceren of studeren. Stop het ver storen van joodse studie-bijeenkomsten en stel joden in staat hun eigen cultuur en religie te handhaven en te ontwikkelen. Deze petitie zal a.s. weekend achterin de kerk liggen en kunt u uw handtekening er onder plaatsen. De jury staat daar voor jullie klaar. Na het voorzingen krijg je een beker warme chocola demelk en een koek. In een aantal van de koe ken is een boon ingebakken. Deze boon kun je inwisselen tegen een toe gangsbewijs voor een gezellige middag op za terdag 10 januari 1982 in de stadsschouwburg in Tilburg. En is dit jaar voor het eerst een straatjury, die ook een aantal toegangsbewijzen voor de ge zellige middag toekent. Er zijn prijzen voor zang, klederdracht en opbrengst. Voor deze 3 samen kun je ook nog een beker verdienen. Kerstboom verbranden: Om half 7 worden op het terrein van J. Vissers aan de Scheerman kerstbomen verbrand. Je kunt de kerstbomen vanaf 4 uur daar inleve ren. Voor ieder ingeleverde boom krijg je een lot. Er worden tien loten getrokken voor een prijsje. Wij rekenen op jullie medewerking en hopen dat het een gezellige dag zal worden. Werkgroep Missie- Ontwikkelings- en Vredes werk. In het begin van het nieuwe jaar, op 6 januari 1982, kunnen jullie weer meedoen aan het Driekoningenzingen. De opbrengst ervan is bestemd voor Theo Raaymakers en Wim van Oort. Theo werkt voor kinderen in een grote stad in India, die het erg slecht hebben. Wim werkt als leraar aan een landbouwschool in Tanzania. Op school kun je je inschrijven en dan krijg je per groep één kollektebus. Vanaf 1 uur kun je langs de huizen en op straat gaan zingen en kollekteren. Als je wilt kun je ook alleen of met tweeën meedoen. Wij vragen jullie om niet met een aantal groepen in één straat te zingen, maar om je te verspreiden over het hele dorp. Tussen 16.00 en 17.30 zal ook het kinderkoor op straat zingen en kollekteren. Van 4 tot half 6 kun je in Den Boogaard de kollektebussen inleveren en voorzingen. Op de tweede Kerstdag hebben we mogen ge nieten van de Kerstmusical ’’Kerstbal B.V.” in de kerk van St. Jan Onthoofding, uitgevoerd door de gidsen ’’Anne Frank Groep” van Jeugdbelangen St. Jan te Moergestel. Klokslag vijf uur zat een half gevulde kerk met kijkers en nieuwsgierigen reeds te genieten van het decor wat vlak voor het altaar was op gesteld. Een heel groot wanddoek, met daarop uitge beeld een heuse huiskamer, gevormd door al lerlei stukjes en strookjes gekleurde stoffen, die door de groep zelf op een kunstige manier was aangebracht. De aanblik hiervan gaf al een verzorgde indruk, en een compliment voor de makers hiervan. De musical zelf kwam heel goed en duidelijk verstaanbaar over op de aanwezigen, zelfs de kleinsten onder de toehoorders speelden en be leefden het spel mee, gezien de reacties die soms door de kerk galmden. Het kerstspel werd door de gidsen zelf met groot enthousiasme gespeeld, en de solo- zangeressen verdienen hier een pluim door hun spel en hun uitzonderlijk mooie kinderstem men. Ook de spreekróllen waren goed geko zen, en inderdaad zoals Rinus Hart het in zijn dankwoord naar voren bracht, schuilen er voor de toekomst buitengewone goede ama- teurspelers in deze groep, we waren er soms ja loers op. Ook het koortje vulde het geheel op buitengewone wijze aan, bedankt gidsen be dankt. -T', -.i- 'l F A20 Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro 76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 - 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. WOENSDAG 6 JANUARI 1982 6e Jaargang - Nr. 221 J.B.S. ter Veer, Burgemeester. Rooyakkers-de Lepper nam het Verzetsherdenkingskruis in ontvangst. De onderscheiding werd ver leend op grond van de vele verdiensten van de fam. Rooyakkers tijdens de Twee de Wereldoorlog. Ook aanwezig tijdens deze uitreiking was Pater Lamber- tus (Vermeulen) die bovenge noemde periode ook onder gedoken was bij de fam. Rooyakkers en ook meehielp de onderduikers te verzorgen. Het Verzetsherdenkingskruis is bij Koninklijk Besluit in gesteld in december 1980. 1 In de loop van vorige week werd op het gemeentehuis door burgemeester ter Veer een postume onderscheiding uit ge rei kt aan de heer A. Rooyakkers. Mevr. C. Ba .3 -4

Weekblad Moergestels Nieuws | 1982 | | pagina 1