I l ft Wordt ’t voor u ook tijd voor video? Kies dan de allernieuwste Philips video 2000 recorder. Frans van Velthoven U) Cees Op 't Hoog 'ft' T KERSTBOMEN van 1 m - 4 m vanaf f 5«“ w Bl GEMEENTE MOERGESTEL a 6 IB r BEKENDMAKING BEKENDMAKING AFSLANKEN Ir' I 7// *1 Eni h’ R de zaak met de echte service ^LT*eïSt’ pre** oaao J >1 fe 7 7 een 7 ?/Z R.Y d Kwik Slim-methode ay L BS '1 ,dereen \/°oTSPN1eU*Haar- fct** fit ZZZZZ////Z//Z/l/MIMUt»HM<«lltUlliltUllUHUUUU^UUm Er is zoveel moois en interessants op heel veel t.v. stations te zien. Dat kunt u helaas niet allemaal tegelijk bekijken. Dan wordt het tijd voor een video recorder. Die geeft u de totale kijkvrijheid op het moment dat u het beste past. Kom bij ons kijken naar de allernieuwste Philips video 2000 recorder. Het apparaat van de toekomst. nsen teu SCHOOLSTRAAT 7 - MOERGESTEL - TELEFOON 04243 - 1245 I 36 ".ft?* IA4 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 16 DECEMBER 1981 PAGINA 5 A V «MM» w «88W» «888888 06SSX'®' J r ’- later ook inkt gebruiken. Dit is wel een heel nauwkeurig werkje, maar het is ontzettend leuk. Als ik teken moet ik een voorbeeld heb ben, dat klinkt misschien raar, maar ik vind het heel moeilijk om zonder voorbeeld te teke nen. Ik kan ook niet op commando tekenen. Soms kijk ik maanden niet naar mijn te kenspullen om en soms maak ik wel twee of drie tekeningen per dag. Dat hangt gewoon van mijn stemming af. Het liefst teken ik oude huizen, boerderijen en dorpsgezichten. Ik heb altijd al eens mee willen doen aan een expositie, maar het is er nog nooit van geko men. Ik ben blij dat ik hiervoor nu een kans gekregen heb. Wim Spaninks Tekeningen Bij de sloop van een oude boerderij vond ik een dikke roetkorst in een ouderwetse rook- De Burgemeester van Moergestel maakt bekend dat een aanvrage van H.A. Spierings, Bukkumweg 3a te Hilvarenbeek, inzake de ontgronding van een perceel weiland, ka dastraal bekend gemeente Moergestel, sektie D nr. 1425, plaatselijk bekend Klein Locht, in eigendom toebehorende aan F.P. Burgers, Klein Locht 5 te Moergestel, van af 18 december 1981 gedurende 30 dagen met bijbehorende stukken voor een ieder ter gemeentesekretarie, afdeling Algemene Zaken, ter inzage ligt. Eveneens ligt deze aan vrage ter inzage op het Provinciehuis te 's-Hertogenbosch. Gedurende bovengenoemde termijn kan een ieder schriftelijke bezwaren indienen bij het Kollege van Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant te 's-Hertogenbosch. Moergestel, 16 december 1981. De Burgemeester, J.B.S. ter Veer. Burgemeester en wethouders van Moergestel maken bekend dat zij voornemens zijn om met toepassing van de algemene verklaring van geen bezwaar, afgegeven door het Kollege van Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant bij besluit van 19 december 1979, G nr. 246.740, aan Th.A.C. Mulders, Donkhorst 8 te Moergestel, vergunning te verlenen tot het bouwen van een garage en serre, op het perceel kadastraal bekend ge meente Moergestel, sektie D nr. 1555, plaatselijk bekend Donkhorst 8. Onderhavige aanvrage ligt met bijbehorende bescheiden vanaf 18 december 1981 ge durende 14 dagen voor een ieder ter gemeentesekretarie, afdeling Algemene Zaken, ter inzage. Gedurende deze termijn kan een ieder tegen genoemd voornemen schriftelijke bezwa ren indienen bij het Kollege van Burgemeester en Wethouders. Moergestel, 16 december 1981. Burgemeester en wethouders voornoemd, de burgemeester, J.B.S. ter Veer, de sekretaris l.s., J.J.A. Nijtmans. BLOEMSIERKUNST Korenstraat 34 Moergestel Tstefoun 04243 - 1794 In twee uur tijd plaatselijk enkele centimeters slanker. 'n Figuurcorrectie met de Zonder medicijnen, kruiden of dieetll INLICHTINGEN: 04242 - 16624 «MS «UI «U» au <M» «HM «UI «Ml i I Annemie Oerlemans v.d. Wouw Tekeningen Tekenen is altijd al een van mijn grootste hob by’s geweest. Op school haalde ik altijd achten of negens. Toch is het pas zes jaar geleden, dat ik ’’echt” met tekenen begonnen ben. Ik was ziek en verveelde me. Mijn opa was pas overle den en ik kwam op het idee om hem van een foto na te tekenen als verrassing voor mijn ou ders. Ik wilde de tekening maken met houts kool. Hoeveel blaadjes ik weggegooid heb kan ik niet meer vertellen, maar dat het er veel wa ren is wel zeker; vooral opa’s mond gaf nogal wat moeite. Maar na veel zweet en verknoeide blaadjes lukte het dan toch. Opa hangt nu bij mij in de kamer en nog heel vaak kijk ik vol trots naar mijn eerste ’’echte” tekening. Vanaf die tijd ben ik steeds vaker en met steeds meer plezier gaan tekenen. Na mijn experimenten met houtskool ging ik Voorafgaand aan de expositie van werk van Moergestelse amateurkunstenaars in de Bur gerzaal van het Gemeentehuis zult U deze maal (in verband met de verschijningsdata van Moergestel-Nieuws de laatste maal vóór begin van de expositie) korte beschrijvingen aantref fen van het werk van de navolgende exposan ten, geschreven door henzelf: Frank Hurkmans (schilderwerk), Leo Stein (volksschilderkunst), Annemie Oerlemans-v.d. Wouw en Wim Spaninks (tekeningen), Hen riette Albers en Roos Klessens (keramiek) en Piet v.d. Schoot en Harry van Boxtel (fotogra fie) Frank Hurkmans Schilderwerk Ik ben geboren op 24 oktober 1907 en pas be gonnen met schilderen op 69 jarige leeftijd. Aanleiding was een St. Nicolaascadeau bestaande uit een doos olieverf met penselen. Het schilderen wordt door mij puur uit hobby beoefend en mijn enige doel is het op kreatieve wijze doorbrengen van mijn vrije uren. Mijn geliefde onderwerpen zijn portretten en land schappen, die ik zo realistisch mogelijk op het doek zet. Behalve een cursus reclametekenen voor het ledervak in de dertiger jaren heb ik op dit gebied geen enkele opleiding genoten. De techniek van het olieverfschilderen heb ik mij zelf eigengemaakt. Leo Stein Volksschilderkunst (Assendelft Hin- delopen) Waarom volksschilderkunst? Past het bij de drang van nu naar oma’s tijd? Nostalgie? Voor mij gaat dat, geloof ik, niet op. Al jaren benijd ik collega’s, die met een snelle lijn of pen seelstreek iets konden uitbeelden. Dat lukte mij maar niet. Ik zag het niet of ik had het niet. Maar de volksschilderkunst bracht enige uit komst. Het lukte me een beetje om langs deze weg iets te kunnen schilderen. Ik durf het zelfs ten toon te stellen. Iedereen kan het! Het is im mers VOLKS-schilderkunst. schouw. Daar ik ooit gelezen had dat men daar vroeger inkt uit maakte, nam ik een roetklomp mee naar huis (achteraf gebleken veel te wei nig, want er is bijna niet meer aan te komen.) Na wat experimenten met de verkregen roe- tinkt ging mijn belangstelling ervoor weg, te meer daar ik nooit serieus getekend, laat staan geschilderd had. Dit werd anders na een be zoek aan de expositie van het Moergestels Kreatief in 1978. Wat ik daar zag aan werk van doorsnee dorpsgenoten verbaasde mij zeer en met alle respect dacht ik toen: wat jullie kun nen, probeer ik ook. Het gevolg was, dat ik er tot op de dag van vandaag een zeer plezierige hobby bij heb, waar nogal wat tijd in gaat zit ten en zeker niet kostbaar is en dat is voor veel mensen in deze tijd een prettige bijkomstig heid. Wat mijn werk betreft gaat naar mijn eigen ge voel het tekenen beter dan het schilderen, met af een toe een redelijke mengeling van beide. Behalve met roetinkt, waarmee men zowel kan tekenen als schilderen, werk ik veel met pot lood en zwarte inkt. Ik vind er veel voldoening in en kan iedereen aanraden deze of een andere hobby te begin nen. Henriette Albers en Roos Klessens Keramiek Onze hobby begint op het gebied van de vrije tijdsbesteding steeds meer terrein te winnen. Het is dan ook een bijzonder ontspannende hobby waar wij veel voldoening aan hebben. De techniek die wij gebruiken is minder gang baar. Wij werken niet met de draaischijf maar met een aardappelschilmesje en diverse latjes. Daarmee maken wij blaaspotjes (hierbij wordt een potje dus echt opgeblazen) wij zetten re pen klei op elkaar, maken duimpotjes en we bouwen ook d.m.v. ringen. We proberen zo veel mogelijk variaties te maken bij de vormge ving. Wij wensen u veel plezier bij het bezichti gen van onze ’’vondsten”. Piet vd Schoot fotografie Het is nu al de derde keer dat ik meedoe met Moergestels Kreatief met het onderwerp foto grafie. Ongeveer zeven jaar geleden ben ik be gonnen met fotografie. Ik heb me de techniek van het fotograferen eigen gemaakt bij de Fo togroep Oirschot. De fotogroep is voor mij al tijd een belangrijke ontmoetingsplaats ge weest. Daar kun je namelijk die opbouwende kritiek verwachten om echt goed bezig te blij ven. Het werk dat ik op de expositie presenteer bestaat alleen uit zwart-wit foto’s, alhoewel ik ook met dia’s werk. In de zeven jaar heb ik nooit een centraal thema gehad, maar ik heb altijd dat gefotografeerd wat mij op dat mo ment het meest boeide. Harry van Boxtel Fotografie (portretfoto’s) De Moergestelse inwoner ontbrak dikwijls op de tentoonstellingen van Moergestels Kreatief. Vandaar deze portretfoto’s: mensen uit alle la gen van de bevolking, dus echte ’’Gesselse meensen” en zij die hier zijn komen wonen. De expositie zal worden gehouden vanaf zon dag 27 december tot en met 8 januari. Openingtijden: werkdagen 8.30 - 17.00 uur zon en feestdagen 13.00 uur - 17.00 uur. De opening zal geschieden op zondag 27 de cember om 12.00 uur, waarbij een openings woord zal worden verricht door de heer J. Stroucken (voor de lezers van Moergestel- Nieuws misschien beter bekend als ’’Jodocus”). De exposanten wier werk u op de expositie zult kunnen aantreffen nodigen u hierbij van harte uit de expositie te bezoeken. Tot slot zij nog vermeld, dat het bovenstaande vignet van Moergestels Kreatief 1981, dat door een mis verstand in de beide voorgaande edities ver keerd werd afgedrukt, werd ontworpen door Trees van Hoek, wier werk u ook op de ten toonstelling zult kunnen bewonderen. I t L d WW» «MM» a

Weekblad Moergestels Nieuws | 1981 | | pagina 5