■■■■■■I KERSTBOMEN deltiouw I’ TUINCENTRUM "DE PAARDEBLOEM" Slijterij De Ster Brief aan Maria Zuster Thea 9.50 7.80 Kerstmusical Kerstbal B.V. ”De Slijterij De Ster 26.75 40.- KERSTAANBIEDINGENÜ Bordeaux A.C. 1976 k IJ. 39.95 modehuis Mooie blauwspar (zaailing) met kluit. Deze kunt U na de kerst met goede resultaten buiten planten. Kom eens een kijkje nemen, we geven U graag deskundig advies! Knickerbockers i40t/m 176 Cuvee Petit Hallet Bordeaux 1975 :es !ts w- ,a- Ook moet je en groot geloof gehad hebben, Maria. Het zal je immers gezegd worden: die Zoon van je heeft met God van doen. Heel voorzichtig en heel aandachtig heb je geluisterd en gekeken. Ik vermoed, dat je zelf nog wel eens teruggedacht hebt aan dat antwoord van je op Gods boodschap: laat maar gebeuren Dat is die stille aandacht voor het mysterie van God, die bij de mensen wil zijn, waar wij tegenwoordig zo’n behoefte aan heb ben. Weet je, onze wereld maakt zo’n ka baal en alles moet keihard bewezen wor den, anders is het niet waar. Maar, in de stille aandacht ziet een mens veel dieper, waar of niet? Aan jouw leven kunnen wij zien, dat ook heel gewone - of juist heel gewone - mensen toegankelijk kunnen zijn voor het wonder lijke handelen van God. Ja, dus moeten wij maar proberen heel gewone mensen te zijn, met alles, wat er bij gewone mensen kan ge beuren, maar wel aandachtig en een beetje toegewijd. Je hebt ons heel wat te zeggen, Maria, Daarom zul je wel begrij pen, dat ik er behoefte aan had je dit te la ten weten en om je te bedanken. Dat kwam zo in me op, omdat Marden me gevraagd had een stukje te schrijven voor Moer- gestelnieuw s. Dus eigenlijk is deze brief een beetje geschreven namens heel de ge meenschap van Moergestel En wat ik nou zo fijn zou vinden is dit: dat met deze brief hetzelfde zou gebeuren als met die brief van mijn vriend, die ineens met heel zijn strijd en groei, met al zijn lief en leed als het ware voor me stond.... Herman-Jozef. hebben, tot die simpele mensen, die niet al les wisten van de ingewikkeld gemaakte Joodse wet, mensen zonder aanzien, zon der grote namen. Maar wel mensen, die alle hoop op Jahweh gesteld hadden. Van wie anders zouden jullie trouwens heil hebben moeten verwachten? In ieder geval sloot het bericht van God aan jou er erg goed op aan. Hij liet weten: Ik ben met je, Maria. Je zult een kind krijgen, dat zoon van God wordt genoemd. Nou, dat was me nog al wat. Je moet wel de mogelijkheid gehad hebben om een lieve moeder te zijn. Daar hoef je geen mooie kleren voor aan te hebben en je hoeft ook niet geleerd te zijn, maar wel een hart hebben met heel veel ruimte Nou die ruimte gafje later wel aan je kind. Sjon ge, als ik het evangelie lees, dan merk ik dat wel ...Je zoon was er een van het grote avontuur. Hij haalde zich heel wat op zijn hals ...en dan stond jij daar maar te kijken Na vele maanden van repeteren zijn de leidsters van Jeugdbeweging St. Jan er in geslaagd met hun gidsen een kerstmusical in moderne stijl voor U te brengen. Het decor is niet geschilderd, maar door hen zelf met lap jes, stof, draad en naald vervaardigd. De week vóór kerstmis zal bij de Zusters van Stanislaus, de eerste opvoering zijn, waarna voor de gidsen van het district nogmaals een optreden volgt. De gidsen van Moergestel willen natuurlijk aan alle bewoners uit Moergestel deze Kerstmusical niet onthouden. Daarom zal op 26 december 2e kerstdag om 17.00 uur in de kerk van St. Jans Onthoofding, hun derde optreden vol gen. De gidsen nodigen U hierbij uit, en hopen dat U gehoor zult geven om van hun kerstmusical te komen genieten. Met veel geduld is door de leidsters van deze groep aan het stuk gewerkt, de gidsen zelf heb ben er met heel veel enthousiasme hun best voor gedaan. Wat zult U in de musical die de kerstbal b.v. heet gaan zien, wel hier volgt een korte inhoud: Leontien van Dijk is op Kerstmis jarig. Dat heeft zo zijn voor- en nadelen. Maar als het te gen die heuglijke dag loopt en iedereen druk is met de voorbereidingen, verschijnt er een zeke re S. Janssen aan de deur. Hij blijkt de firma ’’Kerstbal B.V.” te vertegenwoordigen en ont hult dat zijn firma elk jaar één facet van het kerstfeest aan de speciale aandacht onder werpt. Dit jaar heeft de computer het ’’kerst kind van het jaar” gekozen en dat is uiteraard Leontien van Dijk geworden. Leontien gaat het middelpunt worden van een hele reeks gebeurtenissen. Er wordt een gram mofoonplaat van haar gemaakt, zij moet een persconferentie geven en als klap op de vuur pijl zal zij verschijnen in een grote T.V. show van Willem Pluis. Maar als het dan werkelijk zover is, komt Leontien tot zichzelf. Zij zorgt voor een dramatisch hoogtepunt. Want ook voor haar is Kerstmis toch wel wat meer dan alleen glitter, goud, sterren, kaarsen, pieken, kerstkaarten enz. 13 februari en 10 december van dit jaar, het begin en het einde en daartussen heeft zich heel wat af gespeeld in het leven van zuster Thea. De openbaring van die afschuwelijke ziekte. Een suksesvolle operatie gaf echter weer alle hoop voor de toekomst. Ze kwam weer terug op de Reuselhof en ging er weer flink tegenaan. ’’Wil je geloven”, zei ze op een morgen, ”dat ik me nog beter voel dan voorheen”. Dat was fijn om te horen, maar het bleek slechts van korte duur. Ze moest weer geopereerd worden en toen die vervelende bestralingen, maar ook die brachten geen beterschap. Op 10 de cember is zuster Thea gestorven. We kunnen het ons nog maar moeilijk voorstellen, dat zij er niet meer zal zijn. Want wie op de Reuselhof en in ons dorp kende zuster Thea niet! De struise vrouw, waar je niet omheen kon. De religieus, maar dat kon je bij haar aan de buitenkant niet zien. De ver pleegster met een enorme deskundig heid en toewijding, vooral voor de zie ken en stervenden. De organisator, die zo’n geweldige in breng heeft gehad bij de start en de verdere uitbouw van de Reuselhof. Het hoofd van de verzorging en huis houding, ze zag alles en zei er ook meestal direkt iets van. Soms wel eens wat te vroeg of te fel met haar indrin gende stem. Dat wist ze wel en als het niet helemaal terecht was, kwam ze er ook op terug. Ze vroeg echter niets van een ander, wat ze zelf niet deed. Ook was ze een gezellige gastvrouw, vooral bij feesten en we hebben wat af gefeest op de Reuselhof. Als ze zelf maar niet in de belangstel ling hoefde te staan, want daar zag ze tegenop. Hoewelachteraf was ze er toch weer blij om. Zo spraken we nog vaak over de vie ring van haar 25-jarig kloosterjubi- leum, toen de heren van Beers en van Brunschot als echte nonnen verkleed op de fiets de rekreatiezaal kwamen binnen gereden. Wat heeft ze toen ge lachen! Of de viering van haar 50 ste verjaar dag, toen hetzelfde duo als Abraham en Sarah vermomd met paard en wa gen en onze buurman Harrieke Damen als koetsier de Reuselhof kwamen op gereden. Gelukkig hebben we veel van die ge beurtenissen op de foto kunnen vast leggen, maar in deze dagen op zoek naar een geschikte foto van haarzelf konden we er maar moeilijk één vinden ...en ook dat typeert haar. Tenslotte toen ik haar de laatste da gen vroeg, of ik nog iets voor haar doen kon, misschien nog een laatste wens had, zei ze: ”Ik hoop, datje een goeie opvolger voor mij vindt”. Zuster Thea, namens heel velen be dankt voor alles en we hopen dat je laatste wens in vervulling mag gaan. Je collega. v. na n- na us ’t ia- ,v. d. le id, na •v. ,d. e- :h :1- :o- v. na ■V. lo :n- :n; rt. :1- e- es ia v. e- 1. s- lp j Lieve Maria, Toevallig vond ik in mijn buro een brief van een goede vriend. Een heel verhaal over hemzelf, wat hij voelde, wat hij dacht, hoe hij streed en groeide. Ik las die brief weer eens en de schrijver stond in levende lijve als het ware voor me.... Ook kwam ik tegen, dat Tine naar jou een brief geschreven had: een theologische brief. Dat moet je van mij niet verwachten. Misschien weet je dat wel. Hoewel; ik vind theologie erg fijn en belangrijk, maar ik ben niet zo geleerd, als Tine. Daarom houd ik het maar gewoontjes. Weet je wat ik vind? Dat jij door ons mensen zo enorm op een afstand bent gezet. We hebben je ’’Konin gin genoemd en je af geheeld als een defti ge dame. Maar, toen ik eens in uw woon plaats mocht komen, heb ik geleerd, dat het leven in Nazareth in uw tijd erg primitief was. Jullie woonden in zo’n soort krotwo ningen. Wij kunnen ons niet eens inden ken, dat zó wonen eigenlijk wel kan. En ie dere dag was het sjouwen geblazen voor je, om water te halen daar onder bij die bron. Ik heb er ook versteld van gestaan, dat door jullie zo’n grote afstanden werden af- gelegd - te voet of met de ezel -. Zo’n 175 km. geloof ik, naar Elisabeth en Zacharias, die in de buurt van Jeruzalem woonden. En toen nog eens een keer naar Bethlehem, nog een eindje verder. En als jullie naar Egypte geweest zijn, moeten jullie wel een barre tocht gemaakt hebben door de woestijn. Dat is de Negev-woestijn, waar tegenwoordig zoveel over te doen is. Def tigheid zal er niet veel geweest zijn: Ge woon een keihard bestaan, dat wel. Jullie zullen toch ook wel eens verlangd hebben naar een beter leven? Ik denk tenminste, dat het leven voor jullie wel eens uitzicht loos heeft geleken. En een al te beste naam hadden de mensen uit Nazareth ook niet. Een zekere Natanael, die uit Cana kwam, ook een dorpje in Galileam, had er niet zo'n hoge pet van op, toen hij zei: "Kan er uit Nazareth wel iets goeds komen!" Ik heb wel eens gelezen over de "aremen van Jawheh”. Tot hen zou jij ook behoord fT Chateau l'Arrosée I Pavilion Anjou A.C. 1980 Voor de feestdagen: Kistjes wijn vanaf Alle Knickerbocker ■frr.Flanellen pantalons wijnrood en marine Enkele lange truien Blouses met zijsluiting Div. moderne jurken 100% Acryl pulloverhalve prijs nu 19.95 Noorse trui groennormaal 59.90 nu 25.- 'L. ■HM I MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 16 DECEMBER 1981 PAGINA 3 i-j’ i. 6 flessen voor normaal 59.90 nu 39.95 Wij wensen U Prettige Kerstdagen en een Voorspoedig Nieuwjaar VOOR DE KINDEREN: HALVE PRIJS nu 39.95 HALVE PRIJS nu 39.95 HALVE PRIJS nu 35.- HALVE PRIJS nu 19.95 HALVE PRIJS nu 69.95 Wij wensen U Prettige Kerstdagen en een Voorspoedig 1982! s; es il- (i. i. is Diverse relatiegeschenken voorradig! Wij wensen U PRETTIGE FEESTDAGEN! ts; r- i; l- i. s; Oirschotseweg 26a - Moergestel - Telefoon 04243-1497 Dinsdag an woensdag gesloten i.v.m. onderhoud tuinen 1974St.Emilion Grand Cru.. 24.95 - A2 i; Droge witte wijn.... perstuk 7.25 M. Akkermans-Wolfs Schoolstraat 16 - Moergestel Telefoon 04243 - 1350 Diverse afprijzingen waaronder: VOOR DE DAMES: VOOR DE HEREN: Bij aankoop van Lois, Levi's, Clark, Rob's en Jordache pantalons kunt U een LOIS FANTASIE BLOUSE kopen van 59.95 voor

Weekblad Moergestels Nieuws | 1981 | | pagina 3