VISHANDEL PIERRE JANSSENS*. Winkelactie groot succes Met open oog door de natuur door G. Kuijpers 11 111 I 1 1 M 1e EN 2e KERSTDAG RESERVEER NU UW KERSTDINER f 32,50 p.p. KERKZICHT BIEST-HOUTAKKER •fc I i-L: -nieuws 0 A Jan en Anneke Bolck-Coppens !>O| Wij bieden U alle visspecialiteiten voor de komende feestdagen, indien tijdig besteld!! ■i en U kunt telefonisch bestellen, zodat U op donderdag 24 december uw bestelling vers i wel af kunt halen op het St. Jansplein. Voor elke klant GRATIS boekje vol overheerlijke visrecepten! Het weekend in Blade! is reeds achter de rug. Het was zeer geslaagd. Maar de activiteiten blijven doorgaan. Komende activiteiten zijn: Creatieve avond: A.s. vrijdag 18 december zul len we m.b.v. hout, marionetten-poppen ma ken. Deze avond is in het zaaltje van de Boe renbond. Hopelijk zullen er vele om 20.00 uur aanwezig zijn. Kerstavond: Dinsdagavond 22 december is on ze jaarlijkse kerstavond. Deze avond zal op een kerstmisachtige manier verlopen. Iedereen wordt om 20.00 uur verwacht in de barakken tegenover de Boszichtschool. ««l Café - Dancing - Eethuis 'IK» ’n Rekord-aantal bezoekers viel deze avond te noteren zodat bewezen is dat men met dit nieu we systeem op de goede weg is om in Moer gestel ’n attraktieve aktie op touw te zetten. De komende jaren zullen deze avonden dan ook ongetwijfeld uitgroeien tot ’n jaarlijks hoogtepunt, iets wat we Moergestel en dan met name haar Middenstand van harte gunnen. De laatste hoofdprijswinnaar van dit jaar werd Mevr. Persoons van de Industrieweg. Zij koos eveneens voor de filmset. Sfeervoi slot Maandagavond vond in ”Den Boogaard” de laatste van drie trekkingsavonden plaats van de Winkelactie van de Moergestelse Middenstand. Men had gezocht naar een andere manier van prijzen uitloten en de afgelopen 3 avon den is gebleken dat de nieuwe opzet suksesvol is. sen waren: de fam. J. van Elderen, fam. Gel den (reeds aanwezig) en de fam. van Oort. Ook zij moesten draaien waardoor tenslotte J. van Elderen als winnaar van deze extra prijs, ’n fiets, uit de bus kwam, ’n Extraatje van de Moergestelse winkeliers dat bijzonder op prijs werd gesteld. De fam. Gelden ’n gourmet-set en Mevr, van Oort ’n drankenpakket. No 64 DE EZEL In de Kersttijd denken wij vanzelfsprekend aan de stal, waar bijna 2000 jaar geleden Christus werd geboren. Daarvan zijn ook verschillende dieren getuigen geweest. Wij weten het alle maal. Schapen, honden, kamelen, de os en de ezel zijn de dieren, die in heel veel kerststallen worden aangetroffen. In de St. Jan in Den Bosch haalt men er zowat alle dieren bij. Wie de kerststal in de St. Jan nog nooit heeft ge zien, moet zeker eens gaan kijken. Onze ezel speelt in de bijbel trouwens helemaal een belangrijke rol. Wij kennen allemaal de vlucht naar Egypte en de intocht te Jeruzalem op Palmzondag. 'H i o Vervolgens mochten de 19 andere, in volgorde van puntenaantal, hun prijs uitzoeken. De winnaars: 1. Mevr. Persoons - filmset (camera, projek- tor, scherm); 2. Mevr. Kaal - poef; 3. F. Grim- minck - kruimeldief; 4. José Willems - le- vensmiddelenmand; 5. Martien Damen - dran- kenmand; 6. Mevr. Dieltjens - strijkijzer; 7. J. Timmermans - levensmiddelenmand; 8. fam. Gelden - horloge; 9. fam. Struyken - le vensmiddelenpakket; 10. C.v.d. Aker - vleespakket; 11. fam. Somers - plantenbak; 12. H. van Doormael - spiesgrill; 13. T. Willems - pannenset; 14. M. Willems - plantenbak; 15. C. Geerts - vleesmand; 16. M. van Esch - vleespakket; 17. M. Wagemakers - pantoffels, tas en trainingspak; 18. René v.d. Wouw - staande asbak; 19. A. van Herck - kerststal compleet; 20. M. Oerlemans - handwerkpak- ket. Tussen het draaien aan het Rad van Avontuur kwam burgemeester ter Veer nog eens drie mensen uit de ton trekken die uitgenodigd wer den om naar ”Den Boogaard” te komen en te strijden om een extra prijs, ook weer beschik baar gesteld door de Middenstand. Deze men- sche, die nog talrijk is en in grote wildreserva ten voorkomt in Rusland en Perzië. Deze laatste wilde ezel, die onager wordt genoemd, kan men in diverse dierentuinen zien. Hij plant zich ook in gevangenschap goed voort. Door de eeuwen heen zijn er verschillende ty pen ezels gefokt. Men komt op Corsica en Sri Lanka een dwerg-ezel tegen, die nauwelijks 65 cm schofthoogte heeft; dus kleiner is dan een normale Shetlandpony. In Frankrijk, waar men ook altijd veel ezels fokt, kennen wij de Poitou-stamboekezels, die een stokmaat hebben van 1,50 m of meer; dus zo groot zijn als een paard. Het plaatsje Poitou ligt ten zuiden van Nantes. Ezels worden gebruikt als trek- en rijdier, maar toch heel speciaal als lastdier. Ze kunnen mak kelijk een last over tientallen kilometers per dag dragen, die groter is dan hun eigen ge wicht. Vanwege hun soberheid is de ezel het paard van de arme. Onze ezel, we kennen hem allemaal, heeft een onevenredig grote kop met 2 abnormaal lange oren. Hij wordt niet voor niets ’’grauwtje” genoemd. Het meest komen schakeringen van een grauwgrijze kleur voor. Hun typisch i-ao-i-ao, het balken, hebben wij ook allen wel eens gehoord. Jonge ezels zijn op 2 a 3 jarige leeftijd geslachtsrijp. De draagtijd van de merrie is ongeveer 11 a 12 maanden eve nals bij het paard. Van kruisingen met paarden wordt erg veel ge bruik gemaakt. De beste kruising is het muil dier. Dat heeft een ezel als vader en een paard als moeder. Het muildier heeft lange oren, slechts aan de punt een lang behaarde staart en hij balkt als een ezel. In aanzien lijkt hij het meest op een paard. Een muilezel heeft een paard tot vader en een ezelin tot moeder. Hij heeft een echte paar- destaart, lijkt het meest op een ezel met korte oren en hij hinnikt als een paardHet muildier is zoals wij al zeiden de beste kruising. Die is handelbaarder dan een muilezel. Zowel het muildier als de muilezel zijn onvruchtbaar en dus ongeschikt, niet in staat zich voort te plan ten. Muildieren zijn in alle opzichten sterker dan ezel en paard. Ze werden al gebruikt in de Griekse en Romeinse tijd, maar ook in de eerste wereldoorlog zijn ze nog op grote schaal gebruikt voor het trekken van licht artillerie- geschut. Ezels zijn zeer schrandere dieren, waar dan ook de spreuk vandaan komt: zo dom als een ezel, is onverklaarbaar. Cleopatra baadde in ezelinnemelk. Ze had een hele kudde ezels om de grote hoeveelheid melk te leveren, die haar haar begeerde schoonheid moest geven.! 'n Greep uit ons assortiment: Kreeft, krab, verse zalm, gerookte gesneden zalm, zijde-zalm, gerookte paling, gefileerde paling, verse paling, kikkerbillen, verse forel, gerookte forel, tong, tongfilet, tarbot, div. soorten garnalen o.a. Hollandse, Noorse, Chinese, Shri-lanka's, gamba's, enz. Ook diverse andere soorten vis. De ezel speelt tot op de dag van vandaag in warme, droge streken nog steeds een belangrij- kere rol dan het paard. Hij is veel taaier en veel beter bestand tegen ontberingen en ziekten. Hij wordt ook veel ouder dan het paard. 30 jaar is heel normaal. Denk ook eens aan de rol van de ezel in kinderverhalen (tafeltje dek je, ezeltje strek je etc) en aan de fabels van La Fontaine. Oorspronkelijk komt de ezel waarschijnlijk uit Afrika, waar hij al duizenden jaren geleden tot huisdier werd gemaakt. Er komen nu twee ver schillende wilde ondersoorten voor; de Afri kaanse, die bijna uitgestorven is en de Aziati- En zo kwam er dus een eind aan die enorm ge zellige avonden, en zal deze aktie het komende jaar zeker ’n vervolg krijgen. Tenslotte proficiat aan alle winnaars en niet in het minst aan de Middenstand die we met deze aktie graag de komende jaren van harte sukses toewensen. J 3 I MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 16 DECEMBER 1981 PAGINA 15 ib t Wij wensen U Prettige Kerstdagen en een Voorspoedig Nieuwjaar! Jan van Elderen won de extra hoofdprijs: ,,'n Fiets voor ons moeder!" HET ADRES VOOR BRABANTSE FEESTEN EN PARTIJEN Biestsestraat 21 - 5084 HC Biest-Houtakker - Tel. 04255 - 2823 Wij wensen U Prettige Feestdagen en 'n Gelukkig Nieuwjaar Past. Minorettistraat 11 GOIRLE TELEFOON 013 - 341740 Elke donderdagmiddag op het St. Jansplein te Moergestel. Hoofdprijswinnares Mevr. Persoons koos ook voor de filmset 'Vff De familie Kaal werd op de streep geklopt: hun tweede prijs werd 'n poef Het bestuur van de Middenstandsvereniging dat de aktie op touw zette W '■JJ

Weekblad Moergestels Nieuws | 1981 | | pagina 15