I kreatiefsi K moer co o IREKENTRU Schaatsen in diverse soorten .1! ll I n JAN VAN VELTHOVEN Gilde St. Joris t Audacia nieuws Audacia Pupillen Junioren Audacia S.V. Roef! Korfbal Jeugd van 12 tot 16 Gilde St. Catharina 11 jaar Europa-Bal Wisselbeker naar Moergestel I Moergestelse Badminton Kampioenschappen I 0 t Thea. a "DE VURHAAI" TWEEDE TREKKING WINKELAKTIE Zondag 6 december alles afgelast. Programma zondag 13 december: 14.30 uur SP ’t Zand - Audacia 14.30 uur Audacia - Spt ’t Zand 11.30 uur Sarto 5 - Audacia 11.30 uur Audacia 4 - Korvel 4 12.00 uur Sp ’t Zand - Audacia 5 11.30 uur Audacia - Sp ’t Zand Voorafgaand aan de expositie van werk van Moergestelse ainateurkunstenaars in de Bur gerzaal van het Gemeentehuis van 27 december tot en met 8 januari, zult u deze maal korte be schrijvingen aantreffen van het werk van de navolgende exposanten: Cor van Poppel- Lapien (schilderwerk) Herman Coenen (gewas sen pentekeningen), Carina Verhoeven (Kera miek) en Ton van Elsdingen (fotografie). Cor van Poppel-Lapien - schilderwerk. Ik ben 38 jaar en geboren en getogen in Moer gestel. Nadat ik jaren van alles geknutseld had, kwam bij mij de gedachte op, om het eens met schilderen te proberen. Dit was namelijk een terrein dat ik tevoren nooit bewandeld had. Bij het eerste schilderij viel het echter nog niet mee maar daarna begon ik er steeds meer plezier in te krijgen. Dat is nu 5 jaar geleden. Ik vind het erg fijn om aan de expositie mee te doen. Het is nu al de vierde keer en ik hoop er nog vele ja ren aan te kunnen deelnemen. Op zaterdag 12 december 1981 a.s. organiseert ’’EUROPA-GARDE- van de FLAMINGO’S” voor de 11 keer - weer haar jaarlijks groots op gezet EUROPA-BAL, in de zalen van den BOOGAARD, St. Jansplein te Moergestel. Tijdens het karnavalsseizoen van 1970 werd met enige buitenlandse karnavalsgroepen be scheiden het eerste Europa-bal gehouden. Naarmate de jaren hierop volgden werd de ani mo der buitenlandse karnavalsverenigingen steeds groter om naar Moergestel te komen en sukses was verzekerd. Er zijn zelfs kamavalsvereningingen-groepen die al vele jaren te gast zijn, van ver over de grenzen moeten komen, om dit festijn mee te kunnen maken. Het is dan ook de bedoeling om deze avond met een extra feestelijk tintje te vieren. Met onze plaatselijke vereniging ”De Dorsvle gels”, dansgarde en hun hofkapel, hebben di verse karnavalsverenigingen/groepen o.a. uit Duitsland, België en Nederland hun toezegging gedaan om aanwezig te zijn. Als speciale gasten treden voor deze avond op een dansgroep uit de Nederlandse Antillen. Ook verschillende dansgarde’s zullen met hun dansje een show geven. Om plm. 22.15 uur zal de EUROPA-PRINS met Zijn gevolg - en begeleid door de ”Drum- fanfaRE Moergestel”- Zijn officiële intrede doen in de zalen van "Den Boogaard”. De muzikale omlijsting van dit Europa-Bal wordt verzorgd door het dansorkest ’’Attila”. Voor iedere dansliefhebber zal volop gelegen heid zijn om een dansje te kunnen maken. Het belooft weer, zoals van ouds, een knalge- zellige Europese-avond te worden. De entree voor deze avond is geheel gratis, ter wijl de toegangsleeftijd is gesteld op 18 jaar. Tot zaterdag a.s Ook komend winterseizoen gaan de schutters van Gilde St. Catharina wederom strijden om het zo felbegeerde ’’Winterkoningske”. Er wordt geschoten op elke 2e zondag van de maanden december, januari en februari op het schietterrein aan de Heuvelstraat tussen 10.00 en 12.00 uur. Er komen dit winterseizoen maar liefst 14 gelijk waardige koppels van St. Catha rina uit in deze competitie. De twee ’’gekop pelde” schutters gaan samen onder de schuts- boom en proberen zoveel mogelijk punten bij elkaar te scoren. Het koppel dat over drie wedstrijden de meeste aantal punten heeft ge haald komt in het bezit van het ’’Winterko ningske 1982” Het vorige jaar wist het koppel, Harrie van Aarle/Peter Wolfs deze prijs te ver overen. A.s. zondag 13 december wordt de eerste wedstrijd geschoten. De Overheid van Gilde St. Catharina maakt van deze gelegenheid gaarne gebruik, om iede reen in en om Moergestel, en speciaal diegene welke het Gilde-gebeuren in het algemeen ’n warm hart toedragen, prettige sfeervolle Kerst dagen en een voorspoedig 1982 toe te wensen. Uitslagen junioren 5 december 1981. Alle wedstrijden werden afgelast. Programma junioren 12 december 1981 13.15 uur vertrek Beerse BI - Audacia 1 14.15 uur aanvang Audacia 2 - Broekhoven2 15.00 uur aanvang Audacia 3 - SVSSS3 13.45 uur aanvang Audacia 4 - Taxandria 6 Audacia 5 is vrij 12.00 uur vertrek Gloria Uc 3 - Audacia 6 12.30 uur aanvang Audacia 7 - Spoord B 5 13.00 uur aanvang Audacia 9 - JPS 7 Op zondag 29 november vertrok een groot aantal leden van B.C.M. naar Berlicum voor een sterk bezet tournooi aldaar. B.M.C. wist weer vele prijzen te behalen. Bij de meisjes pupillen won Mayke Harding in 2 sets de finale enkelspel. Samen met Arjen Mar chand behaalde ze ook de eerste plaats in het gemengd dubbel; Mayke en Eugenie Hobbelen behaalden de tweede prijs bij het damesdubbel, door de fi nale in drie sets te verliezen. Bij de junioren versloeg Henk Harding in de finale enkelspel Mare Bücher in 2 sets, samen slaagden ze erin om de finale herendubbel in 2 sets te winnen; Bij het gemengd dubbel bereikten Henk en zijn zus Sacha de eerste plaats. Door deze vele finaleplaatsen én door een nog groter aantal halve en kwart finaleplaatsen won B.C.M. ook de club-wisselbeker, met een kleine voorsprong op de badmintonclub uit Vught. Al bij al was het een zéér geslaagde dag voor B.C.M. Herman Coenen - gewassen pentekeningen. Het liefst teken of schilder ik landschappen, vreemde of bekende. Het is een vorm van kon- takt met de ruimte, die tegelijk zo wijds en zo geheimzinnig is. Je stelt je ervoor open en je maakt het je eigen. Alles werkt daarbij mee: het zien met je ogen, het voelen met je huid, het bewegen met je handen. Dat weet je, maar je mag er niet steeds aan denken; je moet het laten gebeuren. Kleuren en vormen nemen je vanzelf mee. Carina Verhoeven - Keramiek. Ik woon nu zes jaar in Moergestel. Op een ge geven moment ontstond bij mij de behoefte om lessen te gaan volgen op een hobbyclub. Ik kwam toen terecht in mijn geboorteplaats Diessen, waar onder leiding van Louis de Groot geboetseerd werd. In eerste instantie wa ren dit sierpotten, tegels, naambordjes e.d. Na deze cursus heb ik naar een ander thema gezocht en ben toen begonnen met het model leren van mensfiguren. Hierbij vond ik het be langrijk om de benadering van de werkelijk heid tot uitdrukking te laten komen. Dit laatst genoemd werk zal ik dan ook op de expositie laten zien. Ton van Elsdingen - fotografie. Al ongeveer twintig jaar is fotograferen met het daarbij behorende donkere-kamerwerk een van mijn liefste bezigheden. Werkte ik aanvan kelijk alleen in zwart-wit, waarbij het werk in de doka voor het uiteindelijke resultaat minstens zo belangrijk is als het maken van de foto zelf, de laatste jaren is mijn aandacht wat meer gericht op het werken met kleur en dan per foto liefst zo weinig mogelijk kleur(en) te gelijk, in dia en vervolgens ook in vergrotingen op papier vanaf dia. Actuele onderwerpen of flitsende reportagefo- to’s zijn mijn genre niet, maar voornamelijk landschapsfoto’s in ruime zin, al of niet met mensen of dieren. Ik hanteer daarbij de kame ra zoals een schilder zijn penseel hanteert, speur met zorg naar een mooi of boeiend gege ven en leg dat vervolgens weloverwogen vast en probeer daarbij tot een zo harmonisch mogelij ke compositie en kleurstelling te komen. Als het aanschouwen van het uiteindelijke re sultaat op mij niet dezelfde rustgevende uit werking heeft als b.v. het beluisteren van een koraalvoorspel van Bach, vind ik de foto niet geslaagd. Ik heb uiteraard niet de pretentie mijn werk met dat van Bach te vergelijken - ik zou niet durven -, maar ik wil hiermee alleen maar aangeven dat het beste resultaat verkre gen wordt bij dezelfde innerlijke rust, waarin ook het ondergaan van vooral Bach’s muziek optimaal mogelijk is en waartoe deze je omge keerd ook brengt. Kunstzinnig misschien wat achterhaald of ou derwets uitgangspunt, maar ik wil op de be schouwer een stukje mooie werkelijkheid over brengen die er nog wel degelijk is, al kijkt men er vaak langsheen, omdat men dikwijls niet meer in staat is het uit de veelheid van gegeven heden te onderscheiden; fotografie is dan net als schilderkunst vooral een kwestie van zien en wat je ziet vervolgens weergeven. Dat zien is te leren met het veel te doen. Uitslag en prijsuitreiking van de gehouden zomer-schietcompetitie van het Gilde St. Joris in café ’t Draaiboompje. Junioren: Sjef op ’t Hoog le prijs plus beker met 138 punten. 2e prijs J. Rijnen met 132 punten, 3e prijs P. Moorman met 116 punten, 4e prijs Fr. de Laat met 96 punten, 5e prijs v. Alphen met 25 pun ten. Uitslagen senioren: le prijs plus wisselbeker W. Krijnen met 145 punten, 2e prijs Sj. v. Doormaal met 143 pun ten, 3e prijs Sj. Op het Hoof met 142 punten, 4e prijs P. Moorman met 141 punten, 5e prijs G.J. Gisbergen met 123 punten, 6e prijs P. Mutsaars met 121 punten, 7e prijs P. Hoeven met 116 punten, 9e prijs Th. Witlox met 110 punten, 10e prijs Jos v. Alphen met 90 punten, 1 le prijs K. de Laat met 58 punten, 12e prijs K. Rijen met 52 punten, 13e prijs G vd Wouw met 39 punten, 14e prijs J. vd Zande met 34 pun ten, 15e prijs A. Kouwenberg met 31 punten, 16e prijs W. Moorman met 21 punten, 17e prijs J. v. Laarhoven met 20 punten, 18e prijs Jos Rijnen met 12 punten. Gilde broeders a.s. zondag beginnen we weer met de verschieting van de winterkoningwissel- beker op het terrein bij ’t Draaiboompje. Aan vang 13 december te 11 uur v.m. U allen een sportieve wedstrijd toewensend. Het bestuur Gilde St. Joris. Woensdag 9 december is er in het trefcentrum, kerkstraat 15 een open avond van 19.30 uur tot 22.00 uur. Maar woensdag 16 december gaan we kerststukjes maken. Voor bakjes, oasis, groen en andere bijmaterialen wordt gezorgd. Als je graag mee wil doen, breng dan zelf een dunne kaars, en een aardappelschilmesje mee. Als je in bezit van een ijzerdraadtang bent, mag je die ook meebrengen. Het is misschien wel vroeg maar omdat Marian en Corrie dan de week voor kerst en nieuw allebei tot laat moeten overwerken zal het tref 23 en 30 december niet open zijn. Maar misschien heeft iemand nog ideeën voor de komende maanden. Kom dan naar het tref en gooi je idee in de blauwe ideeënbus. En we zullen zeggen tot 9 december. Je komt toch ook hé! Vanwege het slechte weer heeft de eerste ron de voor de penaltybokaal geen doorgang kun nen vinden. Wij willen de volgende ronde nu houden op zaterdagmiddag 2 januari 1982. Programma Pupillen Zaterdag 12 december: 10.00 uur aanvang Audacia Dl - Beerse boys 1 09.45 uur vertrek Hilvaria 3 - Audacia D2 10.00 uur aanvang Audacia D3 - Hilvaria 4 12.00 uur aanvang Audacia D4 - Memelaer 4 11.00 uur aanvang Audacia El - Zigo 10 09.45 uur vertrek Memelaer - Audacia 11.00 uur aanvang Audacia E3 - Taxandria 12 Opgeven nieuwe pupillen. Er is weer gelegenheid voor jongens van 6 en 7 jaar om zich als pupil op te geven bij Audacia. Opgeven kan bij Nico Oerlemans Pater Hel- merplein 22 Tel. 1283 Wij hopen in februari te starten met de wedstijden voor de F-Pupillen. 7 ^7 Uitslagen zaalkompetitie 28 november Asp 1 Zigo 1 - Roef! 1 6-1 Sp. Girls 2 - Roef 1 4-3 Asp 3 Roef!3 - D.S.W.2 5-1 Bedako 3 - Roef! 3 0-2 Volharding 2 - Roef!3 0-10 Roef! 3 - Hilko2 4-2 Wedstrijden zaalkompetitie 12 December Jun A ”De Roomley” Udenhout. 15.30 uur D.S.W.l - Roef!l 16.30 uur Zigo 1 - Roefll Jun. B 12.00 uur Roef!2 - D.W.O.l 13.30 uur Zigo 3 - Roef!2 Zaterdag 19 december wedstrijden voor asp. 2 - Pup. 1 en Pup 2. Zorg dus dat je die dag vrij houdt. De Sint kwam op bezoek. Vorige week woensdag bracht de Sint een be zoek aan de kinderen van buurtvereniging ”De Vurhaai”. Vol verwachting zaten klein en groot bij Cafe taria Mertens te wachten op de Goedheiligman die omstreeks half zeven, geflankeerd door zijn twee trouwe Pieten, arriveerde. Er werd volop gezongen voor de Sint en toen hij had plaatsgenomen moesten alle kinderen persoonlijk bij hem komen. Voor elk kind had hij een gedichtje, al dan niet met een terechtwijzing of een goed woordje. Na het overhandigen van ’n surprise ging de Sint na ’n uurtje weer verder en liet de kinde ren uiterst tevreden achter. Hopelijk komt hij ook het volgend jaar weer op bezoek. Het bestuur van ”De Vurhaai” wil vanaf deze plaats dan ook hartelijk dankzeggen aan Sin terklaas en zijn beide Pieten voor het bijzonder aangename uurtje dat zij onze kinderen heb ben bezorgd. Eveneens dank aan Attent- winkelier M. Denissen die zorg droeg voor de kinderverrassing. Rikken en jokeren. Nog steeds bestaat de mogelijkheid om gezellig ’n avondje te rikken en/of te jokeren voor on ze buurtvereniging. Inlichtingen en afhalen van lijsten kan bij Mevr. v.d. Loo, Oisterwijk- seweg 7 of bij de heer van Dijk, Oisterwijkse- weg 56. Ter gelegenheid van haar 5-jarig bestaan orga niseert Badmintonclub Moergestel de Moer gestelse kampioenschappen en wel op de zon dagen 10, 17 en eventueel ook 24 januari. Ee nieder die in Moergestel woont, de spelregels kent en in het bezit is van een racket kan hier aan deelnemen. Er worden twee spelsoorten gespeeld, nl. enkel-en dubbelspelen, dus geen gemengd dub bel. Er zijn twee kategorieën: junioren, spelend op 10 januari (voor degenen die geboren zijn na 1 december 1967) en senioren, spelend op 17 ja nuari (indien noodzakelijk ook op 24 januari). De kosten per onderdeel en per persoon zijn: voor junioren 3,-- voor senioren 4,- Inschrijvingen vóór 21 december, onder ver melding van naam, adres, tel.nr. man/vrouw spelsoort en eventueel partner, en mét in schrijfgeld, bij: Mw. Bücher, Herengoedstraat 14 dhr. Geerts, v.d. Boogaardstraat 21 Mw. Linkels, Kruysackerstraat 14. We wensen jullie alvast een prettig tournooi. N B. Junioren mogen, in plaats van bij de ju nioren, bij de senioren inschrijven.' H "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 9 DECEMBER 1981 PAGINA 3 2 1 11 BUURT VERENIGING F v Schoolstraat 3 - Kerkstraat 21 Moergestel - Tel. 04243-1284 KERKSTRAAT 1S MOERGESTEL TEL. 09293-2239 1 H De heer en mevrouw Ketelaars: het is moeilijk om 'n keus te maken.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1981 | | pagina 3