St. Nicolaasfeest OTIIems I w F/t; fI' K si I i M50 P WWB BoerenBond - Moergestel naaimachines VERKOOP EN REPARATIES HABRAKEN MACHINES HENK SCHEPENS TWEEWIELERS fe Steek- en dopsleutelset KAAPS VIOOLTJE SS Uitleenbibliotheek Oecumenische diensten 5/2 I Gratis! Gratis! 5 december Zwarte Pieten bezorgen de bij ons gekochte rijwielen gratis bij U thuis! CROSSFIETSEN vanaf f 315,- in voorraad! 5% korting! „4^ - u-1 •O sa k6 *1 UIDGAS M 24-delige steek- en dopsleutelset, chroomvanadium, je van hèt. Ook de prijs vormt geen belet Nu speciale opgevulde kurkplaten met drooggoed. PbflNTENKWEKERU Spaans aardewerk opgevuld met plantjes. eens geëxposeerd in Oisterwijk. Zo’n expositie is weer een stimulans om een tijdlang intensief met je hobby bezig te zijn. Mijn hobby betekent voor mij kreatief bezig zijn met fotografie. Dat kan zowel in zwart-wit als in kleur; ook het maken van dia’s doe ik vaak. Maar het kreatieve element komt wel het meest tot uiting als ik in zwart-wit werk. Dat trekt me het meest aan. Kreatief is er zelf mee bezig zijn, zelf iets met het materiaal doen. Ik zie dan ook fotografie niet alleen als het vast leggen van de realiteit, maar ook als het uit beelden van een idee. Juist dat is het moei- lijkst, maar als je ziet dat het resultaat ople vert, geeft dat ook het meest voldoening. werk, geschreven door de exposanten zelf. De ze eerste keer zijn aan het woord: Trees van Hoek (etstechnieken), Cees van Gameren (ke ramiek) en Jan Geerts (fotografie). Trees van Hoek - Etstechnieken Dat we één of meer veren moeten laten is terug te vinden in mijn werk. De kern van deze uit drukking is voor mij onder andere aanleiding geweest om dit als thema te gebruiken. Ik heb gezocht naar ’n realistische weergave, dus zeer herkenbaar en soms zelfs bijna natuurgetrouw. Dit werk vormt een kontrast met mijn ander werk, dat meer abstrakt van vorm is en toch grenst aan het herkenbare. Dit laatste is bij voorbeeld te zien in de ets die weergeeft dat we ondanks alles toch de zon in ’t water moeten zien schijnen. Cees van Gameren - keramiek Momentopnamen. Alle uitbeeldingen zijn fixatie’s van ’n bewe- gingsreeks, soms verhalend, soms op zich- zelfstaand. Een momentopname is ’n tussenfase van wat er is geweest en/of van wat er nog komen gaat. Sommige opnamen zijn zodanig gefixeerd dat er ’n eindfase weergegeven wordt. De mens staat hier centraal. De mens in relatie tot elkaar en in relatie tot de aanschouwer. De een wordt verheven boven de ander en soms zelfs vereerd of aanbeden. De mens en zijn omgeving. De confrontatie met de andere wereld, de onbekende wereld, de mysterieuze wereld. Deze zienswijze is vorm gegeven in keramiek, in reliëfs en plastieken. Sinds 13 jaar ben ik onderwijzer in Moergestel op de Graaf van Urselschool en probeer waar dat mogelijk is de kinderen in aanraking te brengen met kunst en kreativiteit van anderen, in de hoop dat ze er wat van opsteken, er meer belangstelling voor krijgen, er eventueel wat mee doen, nu of in de toekomst. Een voorbeeld: als er in ons gemeentehuis een expositie is, ga ik er met mijn klas heen en maak een stencil of zo, om de kinderen meer gericht te leren kijken en ze ook wat informatie te geven over zo’n expositie. Sinds ongeveer zeven jaar ben ik min of meer intensief bezig met fotograferen. Al vlug kwam ik tot de ontdekking dat je allerlei pro blemen die je bij je hobby tegenkomt beter met anderen samen oplost. Zo kwam ik terecht bij een fotogroep. Na zeven jaar is van deze groep nog een kern over. Elke maand komen we een keer bij elkaar. We werken ook soms aan een bepaald onderwerp of een bepaalde techniek. Je doet ideeën op van elkaar en je stimuleert el kaar. Het samen met een hobby bezig zijn maakt het ook leuk om je werk aan anderen te laten zien. Onze fotogroep heeft dan ook al Tijdens de Advent worden in Oisterwijk drie oecumenische diensten gehouden. In de Her vormde Kerk aan de Kerkstraat 64 worden op dinsdag 8 en dinsdag 15 december om half acht 's avonds vesperdiensten gehouden, m.m.v. de Muziekschool. Op zondag 20 december om vier uur 's middags is er een oecumenische kerstviering in de Joanneskerk met medewer king van de Oisterwijkse koren. Voor inlichtin gen omtrent deze diensten kan men terecht bij Dominee van Boven tel. 04242-82175 of bij de deken van den Broek tel. 04242-1340. Eenieder is van harte welkom bij deze diensten. Zoals u enige tijd geleden in Moergestel Nieuws hebt kunnen lezen, zal ook dit jaar weer rond de jaarwisseling een expositie plaats vinden van werken van Moergestelse amateur- kunstenaars onder het motto: Moergestel Kreatief 1981 De expositie wordt zoals van ouds gehouden in de Burgerzaal van het Gemeentehuis en zal worden geopend op zondag 27 december om 12.00 ur. Het openingswoord zal worden ver richt door de heer J. Stroucken. De expositie zal voortduren tot en met 8 januari 1982. De openingstijden zijn: op werkdagen van 8.30 tot 17.00 uur en op zon- en feestdagen van 13.00 tot 17.00 uur. Op de expositie zult u werk aantreffen van de navolgende personen: Herman Coenen, Trees van Hoek, Annemie Oerlemans-v.d. Wouw en Wim Spaninks (tekeningen); Cor van Poppel- Lapien en Frans Hurkmans (schilderwerk); Leo Stein (volksschilderkunst); Carina Ver hoeven, Cees van Gameren en Henriëtte Al bers Roos Klessens (keramiek) en Jan Droogstukjes hebben een lang leven Dat is iets voor de Sint om te geven... Droogstukjes in de vorm van kransjes, biedermeyers, enz. Geerts, Piet van de Schoot, Ton van Elsdin- gen, Leo Roosen en Harry van Boxtel (foto grafie). Voorafgaand aan deze expositie zult u hieron der en in de volgende edities van Moergestel Nieuws onder hetzelfde vignet telkens een drie- a viertal korte beschrijvingen aantreffen van de deelnemende exposanten en/of van hun Zoals reeds eerder aangekondigd, start de bi bliotheek op 7 december aanstaande met een nieuw uitleensysteem: ”het karmac uitleen systeem”. Dit systeem werkt als volgt: bij het uitlenen van het boek wordt er een kaartje, het zoge naamde nummerkaartje, in de boekhoek ge plaatst. Hierop staat ook de datum van inleve ring vermeld. Van dit kaartje, de abonne mentskaart en alle gegevens van het boek wordt een mikrofilm-opname gemaakt. Belangrijk! De nummerkaart blijft in het boek tot het mo ment van inlevering. Pas dan wordt de kaart er (aan de balie) weer uitgehaald en wordt er ge controleerd of de inlevering op tijd is. Alle te rugontvangen nummerkaarten worden op vaste tijdstippen in een computer verwerkt, waarbij bekend wordt welke uitleennummers niet teruggekomen zijn. Over de nummers worden aan de hand van de mikrofilmopna- men aanmaningskaarten gemaakt en ver stuurd. Brengt men een boek terug zonder nummerkaart, dan zijn we genoodzaakt een boete te heffen evenals bij het overschrijden van de uitleentermijn. Is de uitleentermijn met enkele weken overschreden ontvangt men au tomatisch een door de computer verzorgde aanmaning. Bij het lenen uit de bibliotheek is het beslist no dig de abonnementskaart mee te nemen. Voor dit systeem is ook een nieuwe abonne mentskaart vereist, deze kan men, tegen inleve ring van de momenteel gebruikte, krijgen. Wanneer men geen nieuwe abonnementskaart heeft kan men zijn boeken niet laten afstempe len. Dus: denk aan de kaart! Ook peuterspeelzaal Janneke is in de ban van het komende St. Nicolaasfeest. De peuters mochten zich verkleden. Er waren erbij, die kozen voor de heilige man, doch konden het niet laten zich ook zwart te maken fel "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 2 DECEMBER 1981 van alle merken met bloempotje Onze f HILD2 MOERGESTEL TELEFOON 04243 1778 PROPAAN BUTAAN - LPG INBOUW LPG-INSTALLATIES SCHOOLSTRAAT 31a 5066 EC MOERGESTEL rt ui tleenbibl iotheek kloosterlaan 32a 5066 4N MOERGESTEL Nu nog Oisterwijkseweg 19-21 Moergestel, Tel. 04243-1282 Kerkstraat 21, Oisterwijk, Telefoon 04242-17326 Bij ons geen winkelaktiezegels maar ALTIJD PRIJS: sa» I PAGINA 7 Jan Geerts - Fotografie Kastanjestraat 46 Oisterwijk Tel. 04242 4696 M. -.UÜl I Vrijdag 4 en zaterdag 5 december: Zwarte Piet-prijsf 2,50 Gemullehoekenweg 23, Oisterwijk, tel. 04242-84899, 's maandags gesloten.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1981 | | pagina 7