Ook Moergestel moet bezuinigen I I VOLVO llff j[ J GM autobedrijf BI J VELT-v.d. VEN 'Itl I -.1 d -nieuws 0 SINTERKLAAS- EN ZWARTE PIETENPAKKEN l BI Raadsvergadering 5 november 1981 11 r I TE HUUR EN TE KOOP: f MEVROUW v.d. MEER Officiële Opel sub-dealer en Volvo-specialist 5 ft L T i - - f I <4 "MOERGESTEL-NIEUWS” - WOENSDAG 11 NOVEMBER 1981 PAGINA 5 A.v.d.M. OPEL Brandweerkazerne Alle fracties waren van mening dat realisering van de brandweerkazerne annex gemeentewerf aan het Rootven in 1982 niet mag geschieden. Lind 33 (St. Joriske), Oisterwijk, Tel. 04242-3464. Geopend van 10.00-12.00 uur en van 13.30-17.00 uur. Dinsdags gesloten. Na 19.00 uur Berkenlaan 5, Oisterwijk, tel. 04242-2885, t/o Shell station Moergestelseweg, Oisterwijk, tel. 04242-2885. 16-3 23-5 5-9 5-0 2-3 4 'R Industrieweg 5 - 5066 XJ Moergestel - Telefoon 04243-2134 Takel- en bergingsbedrijf. - Uitdeuk- en spuitinrichting. Volgens de heer van Gils (CDA), die zijn alge mene beschouwingen dit jaar beperkt had tot de kern van de zaak nl. het gemeentelijk bud get, was het plan gemaakt in de tijd dat de kip pen nog gouden eieren legden doch dat het voor Moergestel thans was geworden tot een plan van boven onze stand. De heer van Stiphout (SVP) wiens algemene beschouwingen tot stand waren gekomen in sa menwerking met de heer Op ’t Hoog, nu nog onafhankelijk in de raad, benadrukte dat zijn partij nog steeds van mening was, dat het on derbrengen van én de brandweerkazerne én de dienst openbare werken niet mogelijk is op zo’n beperkt terrein. Sportvoorzieningen en bibliotheek. Onderwijs en ontwikkelingswerk. Bij de P.G.B. bleek het onderwijs een zeer ho ge prioriteit te hebben. De integratie van het la ger en kleuteronderwijs zal de nodige aanpas sing vragen van kinderen, ’leerkrachten en ou ders. De P.G.B. zal verder, aldus de heer van Os, elk initiatief dat bijdraagt aan nuttige ’’vri je” tijdsbesteding door en volwasseneducatie aan volwassenen van harte toejuichen en on dersteunen. Door de heer van Gils (CDA) werd gesugge reerd om de sportzaal uit te breiden tot een sporthal. Een door het CDA reeds eerder voor gestane eenvoudige verbouwing van de oude vereniging aan de Postelstraat stond ook thans bij de heer Van Gils weer hoog op het verlang lijstje. De heer van Stiphout (SVP) zag de totstandko ming van een goede openbare bibliotheek/leeszaal als een van de hoogste pri oriteiten. Het zinvol besteden van de vrije tijd, die de mensen noodgedwongen steeds meer krijgen, kan daar o.a. gebeuren. Onderhoud wegen. Extra onderhoud aan Zandstraat - Vossen- hoorn - Reedijk werd door de heer Van Gils als een belangrijke investering gezien omdat deze verpaupering moet voorkomen en hierbij te vens het goed functioneren van de agrarische bedrijvigheid in het geding is. De heer van Gils vond verder dat slecht of te laat onderhoud van bermen en wegen met name ons buitenge bied in vergelijking met naburige gemeenten een onverzorgd en slordig aanzien geven. Ook de SVP was vanoordeel dat het onder houd van wegen tijdig dient te worden uitge voerd. Wanneer dit niet gebeurt zullen we ach teraf verplicht reconstructies toe moeten pas sen waar we eerder nee tegen hebben gezegd, aldus de heer van Stiphout. De heer van Os (PGB) toonde zich tevreden met het feit dat een belangrijk gedeelte van de wegen in het Buitengebied onder handen zou worden genomen. Vooral de verharding van de Aboomsestraat tussen de Reedijk en de Vin- kenberg zal veel mensen als muziek in de oren klinken. Volkshuisvesting. de heer van Os, de tijd aangebroken dat de partijen en haar vertegenwoordigers serieus en constructief gaan nadenken over het wijzigen van hun onderlinge opstellingen en hun vaak onwrikbare houding, waartoe omstandigheden uit het verleden aanleiding gaven. Laten we met het oog op de verkiezingen de handen in elkaar slaan en voorkomen dat we elkaar al leen maar vinden via onderlinge irritaties en meningsverschillen Ook de heer van Gils sprak namens het CDA de wens uit dat het aantreden van een nieuwe raad in 1982 de politieke verhoudingen zou doen verbeteren. Hoewel men derhalve over het algemeen wel tevreden was over het gevoerde beleid van het afgelopen jaar, deelde de VVD deze conclusie geenszins. Het college van burgemeester en we thouders met twee wethouders van een partij was volgens de heer Damen vele keren naar AF gestuurd. Hij sprak de wens uit dat dit college maar moet blijven studeren tot september 1982 en dat het nieuwe college met de studieresulta ten dan direct kan gaan werken aan een nieuw beleid. Opstappen raadsleden. Hoe de verkiezingsuitslag in 1982 ook zal uit vallen, vast staat in ieder geval dat 3 raadsle den, te weten de heren Kuypers (CDA), van Os (PGB) en van Stiphout (SVP) in de nieuwe raad niet zullen terugkeren. Geen politieke rancunes doch persoonlijke redenen werd door genoemde personen als motief voor hun besluit genoemd. Het moge nogmaals duidelijk zijn dat hier lang niet alle standpunten van de diverse fracties zijn verwoord. Wie gein teresseerd is naar het naadje van de kous zal hiervoor wellicht te recht kunnen bij de diverse afdelingssecretaria- ten. Wanneer men ziet dat de algemene be schouwingen slechts door een zevental suppor ters werden bijgewoond, kan worden afge vraagd of die intresse wel bestaat. i Volgens de heer Damen (VVD), die een korte maar felle algemene beschouwing hield, lag men met de bouw in Oistelvoirt minstens een half jaar achter op het schema. Hij bracht ver volgens de lachspieren in beweging door een grote streep te halen door het T-31 project. De vrijgekomen grond zou aangewend kunnen worden voor vrije sectorbebouwing. De ge plande vrije sectorwoningen in het plan Oistel voirt zouden vervangen kunnen worden door sociale woningbouw, waar thans veel meer be hoefte aan is, aldus de heer Damen. De heer van Os (PGB), was van mening dat Moergestel er wat de plannen betreft, ook op langere termijn nog niet zo slecht voor staat. De langdurige procedures vormen volgens hem de belangrijkste oorzaken van de stagnatie in de woningbouw. Het enige wat we hier als ge meente aan kunnen doen is om de individuele aanvragen die we zelf kunnen beoordelen zo snel en soepel mogelijk te behandelen. Deze extra-raadsvergadering was geheel gewijd aan de algemene beschouwingen van de verschillende fracties over de voorgestelde begroting voor 1982. Duidelijk was dat de raadsfracties unaniem van mening waren over het feit dat ook Moergestel het komende jaar een voorzichtig beleid zal moeten voeren. Soberheid staat voorop. Ondoenlijk om aan alle details aandacht te schenken, zal onderstaand volstaan worden met enige door de fracties verwoorde standpunten. Ook door de heer van Stiphout werd namens de SVP aan het college gevraagd wat de visie was over de V.O.S.-cursussen. In verschillende gemeenten een succes, waarom niet in Moer gestel. Ook het maatschappelijk leven in de derde wereldlanden zag de SVP gaarne verbe terd. In dit verband werd door deze partij bij voorbeeld gedacht aan het adopteren van een dorp in een ontwikkelingsgebied of een soort gelijk project. Openbaarheid van bestuur. De SVP sprak de hoop uit dat de actieve infor matieplicht van het gemeentebestuur o.g.v. de wet openbaarheid van bestuur de meer en meer verslechterde betrokkenheid van de burgers met hun bestuur zal verbeteren. Er werd van die zijde nog eens gepleit om zoveel mogelijk commissievergaderingen openbaar te maken c.q. te houden. Tot onze burgers willen wij zeggen: toon meer belangstelling voor het bestuur. Men hoeft echt niet perse een titel voor zijn naam te hebben om zinnig aan het bestuur deel te nemen, aldus de heer van Stip hout (SVP). Politieke verhoudingen. Terwijl met uitzondering van de kant van de eenmansfractie van de VVD zeer weinig kritiek aan het adres van het college van burgemeester en wethouders te bespeuren viel, waren alle fracties het er over eens dat de politieke ver houdingen in Moergestel grondig moesten worden gezuiverd. Op het eerste gezicht lijken volgens de SVP de verhoudingen tussen de partijen reeds te verbe teren. Sommige zaken worden echter in het persoonlijke vlak getrokken. De SVP was vol gens de heer van Stiphout bereid met eenieder samen te werken doch wil erkend worden als een volwaardige partner met eigen politieke uitgangspunten. De heer van Os (PGB) oordeelde dat een beleid dat een grote mate van evenwichtigheid en continuïteit heeft, voor een groot deel afhan kelijk is van de goede verhoudingen tussen de verschillende fracties. Daarom acht ik, aldus Weekenduitwisseling. A.s. weekend, 13 t/m 15 november is het, al even bekende, weekenduitwisseling (dus niet 10 t/m 15 november) met K.P.J. afdeling Bla- del. Zij komen vrijdagavond 13 november om 21.00 uur in café ’t Centrum waar wij na tuurlijk ook het grootste gedeelte van onze K.P.J. verwachten. Zondag om 18.30 uur gaan zij weer richting Bladel. Tot vrijdag dus!! Hypnotiseur. Donderdagavond 19 november komt de lang verwachte hypnotiseur in café ’t Draaiboomp- je. Ook de leden van de N.C.B./K.V.O./(en K.P.J.) zijn uitgenodigd. We hopen dat deze avond dé avond van het jaar zal worden. Dus breng je ouders mee als ze bij de N.C.B./K.V.O. zijn. Om 20.00 uur begint het. Zwart-wit avond. Zaterdagavond 21 november is het een groots opgezette zwart/wit avond in café ’t Draai- boompje. De bedoeling is dat ieder die hier naar toe kom in het zwart en/of wit gekleed is. Breng maar gerust al je vrienden, vriendinnen, buren, kennissen, e.d. mee. Hoe drukker, hoe gezelliger. Dit is te doen in café ’t Draai- boompje; om 20.00 uur is iedereen welkom. Handbaluitslagen. Heren: Moergestel 1 - Boxtel 3 Moergestel 2 - Oisterwijk 1 Dames: Moergestel 1 - B.Enschot 1 Moergestel 2 - Udenhout 2 Hilvarenbeek 2 - Moergestel 3 Voor de heer van Os (PGB) was een van de meest noodzakelijke voorzieningen een club huis en/of kleedaccomodatie voor Roef. We gens de financiële consequenties ging zijn ge dachte uit naar een semi-permanent gebouw. Voorts zag de heer van Os gaarne een onder zoek of er in Moergestel mogelijkheden kon den worden geschapen voor het beoefenen van ’’Jeux de Boules”. Een nagenoeg geen geld kostende sport die veel opgang maakt en door groot en klein wordt beoefend.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1981 | | pagina 5