Zuinigheid met Vlijt 1 I F Ut Stoom H •fe allernieuwste Lois fantasieblouses 39,90 Deze aanbieding is slechts tijdelijk. De fotozoektocht VI l Jb 1 Profiteer, NU f 20,- voordeel!!! 4 Raadsvergadering 6 november J.S. Bij aankoop van een Lois van 59,90 voor DE VURHAAT' I1AVS A.IUKITS of Levi's pantalon, kunt U profiteren van een unieke aanbieding, n.l. de Sociale Voorzieningen. Controle op misbruik moet er zijn, maar kan geen taak zijn van de ei gen ambtenaren. Het college houdt de zaak at tent in de gaten. Gemeentelijk Werkbeleid. Er bestaat daarvoor een plaatselijk-regionaal plan. De gemeente meldt projecten aan voor D.S.W. Voor onder houd van de gemeentebossen is dit weer toege zegd. Op vrijdag 6 november hielden we een foto zoektocht. We kwamen bij Piet Mertens bij el kaar om groepen te maken. Ikzelf was ook in een groep. Ieder mocht even naar een paar fo to’s kijken en aantekeningen erover maken. Daarna mochten we vertrekken. De bedoeling van de fotozoektocht was dat we even naar de foto’s moesten kijken en daarna kijken waar de foto’s gemaakt zijn. Ook moesten we naar letters zoeken, bomen tellen enz. Als we alle letters hadden, moesten we er een slagzin van maken. Wie de slagzin had kreeg de meeste punten. Na een hele tijd gewandeld te hebben kregen we erwtensoep. Verder ging de tocht weer. Het was erg gezellig! Na weer een tijdje gewandeld te hebben kwa men we nog een half vervallen huisje tegen. Daar moesten we in! Ze hadden het omge bouwd tot een spookhuisje. Boven de deur van het huisje hing een olielampje. Toen we binnen waren viel de deur dicht. Ineens hoorden we een spookachtig geluid, daarna een verhaal en weer daarna hoorden we een stukje van een liedje. Zo ging dat vijf keer. Het geluid kwam van een cassettebandje. Eerst dachten we dat we het verhaal moesten volgen, maar dat was het niet!! De opdracht was dat we moesten ra den welk liedje het was! We kwamen weer bij Piet Mertens aan. Wij waren de eerste! Toen alle groepen er waren, vertelden ze wie het hoogste aantal punten had. Toevallig hadden wij de meeste punten en mochten als eerste een prijs uitzoeken. Het was erg gezellig! John Steijger WETHOUDER SMITS. Deze begon zijn antwoord dat het college niet wilde bezuinigen op investeringen in de men sen. School, schoolbegeleiding, sport, spel en recreatie hebben de bijzondere zorg. Vandaar ook de voorgestelde 5% korting op de subsi dies in plaats van de aangekaarte tien. Wat be treft de Oude Vereniging wil men tot een ver eenvoudigde restauratie komen. Er blijken nogal wat gegadigden voor deze ruimte te zijn. Men wil het plan met voortvarendheid aanpak ken. Uitbreiding van de Sportzaal, zoals ge wenst door CDA, moet gefinancierd worden uit eigen middelen, ook constructief is het een onmogelijke zaak. Welzijn: Voor de grootste plannen van ROEF is er geen geld. Na vereenvoudiging bestaat er misschien een mogelijkheid. Het voorstel om een Jeu de Boule-veld te creëren lijkt een goede zaak en zal door het college worden bekeken. Het idee hiervoor kwam van de P.G.B. Volwassenen-Educatie, waar vooral S.V.M. op had aangedrongen is geen zaak van de ge meente. Maar misschien kan een particulier in itiatief hiertoe door de gemeente worden ge subsidieerd. Landwegen. Weloverwogen is besloten i.v.m. hoge kosten geen nieuwe investeringen voor wegen in het buitengebied te doen. Het onder houd heeft een grote achterstand. Dit zal nu versneld worden aangepakt. Het stabilisatie- plan landwegen zal niet worden uitgevoerd omdat het financieel niet haalbaar blijkt. De gedachte van de S.V.M. dat investeringen in kom en buitengebied evenredig moeten wor den verdeeld heeft de instemming van het col lege. Het gedeelte ten Zuiden en ten Noorden van de rijksweg heeft bij de zorg voor een goe de verbinding prioriteit. Wat het groot-onder- houd betreft zijn Reedijk en Zandstraat geheel onder profiel gebracht; slechte delen zullen worden verstevigd en ook de bermen worden versterkt. Heel veel nieuws werd er overigens niet meer aangedragen. Over en weer was men, juist als in de vorige vergadering, bijzonder aardig. De heer van Os (P.G.B.) lanceerde nog een fan tastisch voorstel dat zijn fractie oorspronkelijk tot later datum (1 april?) achter de hand had willen houden. Hij wilde practisch alles wat nog om ruimte verlegen zit in de te-huur staan de hallen op het industrie-terrein onderbren gen. Het college zal er eens een nachtje over slapen. De heer Damen hield halstarrig vast aan zijn T31 plan en wilde de noodzaak van deze verbinding nog wel eens beargumenteerd zien. Burgemeester Ter Veer zegde hem een he le envelop informatie toe. Maar de heer van Gils, hierin bijgevallen door de rest van de raad, vond dit een porto- en tijdverspillende moeite. De enveloppe, die volgens burgmeester ook weer niet zó groot hoefde te zijn, zal door de gemeentebode worden thuisbezorgd De heer van Os waagde nog een halsbrekende stunt om de korting op de subsidies op de voorgestelde 5Wo te houden, maar werd door de rest uitgefloten. Rond half elf kon de raad aan de afwerking van de ’’normale” agenda beginnen, en dat ge beurde dan ook in een sneltreinvaart. De be groting 1982, inclusief de verhoging van de O.G.B. met 4% en de korting op de subsidies met 10% werden bij hamerslag aangenomen. De beslissing over het bezwaarschrift van de Actiegroep Zandstraat 5 werd naar een later tijdstip verdaagd. De belangstelling voor deze marathonzitting was uitermate gering. Een vaag teken, waaruit misschien voor de komende jaren conclusies kunnen worden getrokken. BURGEMEESTER TER VEER In antwoord op opmerkingen van verschillen de fracties over het oude Stoomgemaal en de plannen daarmee deelde de burgemeester mee dat ook dit project meespeelt in de gemeente lijke bezuinigingen. De verbouwing is bij de dienst D.A.C.W. aangemeld als prioriteit. Toch zal ook hier een bezuinigingsoperatie moeten plaatsvinden. De bouwcontröle, die nogal wat irritaties oproept, zal worden teruggebracht naar om de 14 dagen. Continuïteit en frekwentie blijven noodzakelijk. De irritatie komt voornamelijk van die mensen die controle vrezen. Bouwvergunningen: de door meerdere fracties bepleitte soepele behandeling is een moeilijke zaak. Nee verkopen is in deze materie moeilijk en wordt ten onrechte vaak uitgelegd als star hanteren. Isolatie van gemeentewoningen: isolatie tussen twee bewoningen door lijkt niet eerlijk tegeno ver de nieuwe huurder. Ook hij moet keuze hebben in wat hij wil. Den Boogaard: de daar onlangs genomen maatregelen lijken tot nu toe effect te sorteren. Stadsgewestelijke situatie komt 15 februari 1982 uitvoerig aan de orde. Financieringsplan: Het college deelt de mening van de S.V.M. dat investeringen op lange ter mijn vergezeld dienen te gaan van een financie ringsplan. Zij wijst er echter wel op dat deze fi nancieringsplannen vaak doorbroken zullen worden door de economische situatie. Werkgelegenheidsbeleid: Ook hier deelt het college de zorg van de S.V.M. Het stadsge westelijk bestuur heeft een nota verzonden over een regionaal herstructureringsplan. Ook het F.N.V. kan zich met dit plan verenigen. Tweede instantie fracties Rond acht uur was het zover dat de verschillen de fracties voor de tweede maal hun zegje kon den doen. Helaas kon uw verslaggever niet tij-, dig aanwezig zijn, zodat hij de repliek van het C.D.A. heeft moeten missen. v y ■E Deze vrijdag was het voor de gemeenteraad een lange zit. Om vijf uur in de zeer vroege avond moesten ze al aantreden om het antwoord van het college op de algemene beschouwingen van de diverse fracties te aanhoren. Als men bedenkt dat deze beschouwingen de vorige avond waren gepresenteerd, dan moet het voor burgemeester en wethouders wel helemaal een marathonzitting zijn geweest. Wethouder Smits kon tegen het einde van de vergadering het geeuwen dan ook nog maar nauwelijks onderdrukken en burgemeester Ter Veer was kennelijk in zijn nopjes dat de resterende agendapunten als warme broodjes de deur uit vlogen. WETHOUDER MULDERS Deze stak van wal met een algemeen antwoord i op meer algemeen gestelde vragen en opmer kingen. Het Komplan: Het komplan omvat in feite 4 regio’s, waarvan het kerngebied het dorpscen trum is. De realisering van de T31 zal de ver keersdrukte in de dorpskern doen afnemen. Daarom wil men de realisering van de kern-re- gio ook koppelen aan de realisering van de T31. Het dorpse karakter zal daarbij duidelijk tot zijn recht moeten komen door bijv, par keerhavens en smaller wegprofiel. Men hoopt daardoor meer mensen te trekken naar de dorpskern en ook de kansen voor de mid denstand te verruimen. Met de realisering van de T31 zal ook het fietspadenplan langs de Til- burgseweg tot aan het viaduct worden meege nomen. Verder kan het college geen toezeggin gen doen omdat men dan op het territorium van een andere gemeente komt. Bedrijventerrein: plannen voor een nieuw be drijventerrein zijn ingediend, maar is wel be doeld voor opvang van eigen behoefte. Vervolgens richtte de wethouder zich naar de afzonderlijke fracties. Het voorstel van de V.V.D. om de T31 helemaal van de kaart te schrappen en de plaats te benutten voor vrije sectorbouw, om dan in Oistelvoirt meer sociale bouw mogelijk te maken leek met volkomen ir reëel. De verdeelslseutel 30/30/20 was immers voor Oistelvoirt aangenomen. De heer Damen moest ook maar eens aangeven waar de 2.000.000 voor zijn plan vandaan moesten ko men. En passant kon de wethouder nog mededelen dat men met de grondverwerving in Oistelvoirt is rond gekomen en dat fase 2 nu ook gereali seerd kan worden. De wens voor sobere uit voering, waarop vooral de S.V.M. had aange drongen is in de herziening van het plan meege nomen. Er zal meer uitgegaan worden van leef baarheid dan van luxe. PAGINA 11 MO Jodocus h De gemeente Moergestel zit blijkbaar in zijn maag met het oude stoomgemaal. BUURT VERENIGING /4s ge vraogt in Moergèssel: Waor leej hier ut Stoom? dan kant ut klèn jong oe at wèze. Hèddet immaol gezien, zéde meej ut den droom: un aauw schuur die daor stao te vergrèze! Ut is jaore hèrs vur veul guides gekocht, toen de bome den himmel in groeide. Vur zón monnement waart den himmel verzocht as gedur ok mar iets aon verknoeide! De braandweer die waar dan meteen ut den braand; de gemintewerft onder de panne. Dur waar dur mar inne, meej boereverstaand, die zun kop schudde meej al die planne. Aauw méénse, die hén we in Gèssel genogt! Dè wordt mar un /aast vur de kènder! Want Hüllie pesjoene staon strak op de tocht! Aauw gebaauwe, dés schóón en veul fènder! As ge nouw vraogt in Gèssel: Wé denkte vant Stoom? dan blaoze ze stoom af, of bloze. Dur ister mar inne, die zeej zonder schroom: Mén un zurg, waant ik zit vort op roze! 1 'M.l( MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 11 NOVEMBER 1981 - •‘O i.’ o u 1

Weekblad Moergestels Nieuws | 1981 | | pagina 11