r WINKELAKTIEMOERGESTEL Belangrijk nieuws over woningbouw I I 7 Oudste inwoonster van Moergestel Collecte Sport gehandicapten Kienen voor onze gehandicapte kinderen GEBRMAASB.V bouwmaterialen tel. 013-35 44 35 I •A Op woensdag 4 november a.s. is er in ”Den Boogaard” een Bingo-avond t.b.v. onze gehandicapte kinderen van Moer gestel en omstreken. De avond begint om 8 uur, er zijn mooie prijzen te verdienen o.a. ’n zwart wit T.V., radiocassette, enz. enz. Iedereen is van harte welkom. Bestuur Zorgenkinderen. Wilhelmina de Kort-van Haaren wordt zater dag 7 november 95 jaar. Mina is in 1886 in Heukelom geboren en 65 jaar geleden ge trouwd met Cornelis de Kort, die in 1954 over leden is. Na ’t huwelijk boerden ze op de kleine Steenweg in Oisterwijk waarna ze in 1923 naar de Zandstraat trokken. Eerst op de oude boe- derij die stond tegenover ’t huidige bedrijf, waar ze nu bij haar zoon en z’n gezin inwoont. Ondanks haar leeftijd is ’t nog ’n kordate vrouw. De krant wordt dagelijk van A tot Z uitgeplozen en haar vakblad ”De Boerderij” geeft haar de nodige informatie over ’t agrari sche leven waar ze nog hevig in geïntresseerd is, en, wanneer ’t weer ’t toelaat kuiert ze den hof in of de stal op. Tesamen met haar acht kinderen en 32 kleinkinderen wensen we oma ’n heel gezellige verjaardag en nog vele gezon de jaren toe. Burgemeester Ter Veer deed tijdens de raadsvergadering afgelopen vrijdag enkele belangrijke me dedelingen over de woningbouw in Moergestel. De bouw van 9 woningwetwoningen in het plan de Hoefkens gaat niet door. Voornaamste reden is dat er te zware (financiële) eisen worden gesteld aan de geluidswering die men moest aanleggen i.v.m. de weg T-31 die vlak naast deze wo ningen zou gaan lopen. De bouw van 14 premie-A-woningen in Oistelvoirtjes heeft inmiddels wei de instemming gekregen van het ministerie van volkshuisvesting. Dit wil echter voor 1981 geen toestemming meer verlenen voor de bouw van 14 premie-B-woningen. Hopenlijk komt begin januari 1982 het groene licht daarvoor. B. en W. zegden Toon van Gils (C.D.A.) toe bijzondere aandacht te zullen schenken aan het ber- monderhoud van de Oostel voortjes vanwege het vele bouwverkeer dat van deze weg gebruik maakt. In de week van 9 tot 15 november a.s. zal weer de jaarlijkse collecte voor ’’Sport gehandicap ten” plaatsvinden. Ondanks de vele collectes van de laatste weken, hoop ik dat U toch een kleinigheid over hebt voor mensen die enorm veel plezier beleven aan sportevenementen waaraan ze, dank zjj uw bijdrage, kunnen meedoen. rard Kuipers verklaarde dat het CDA tegen de voorgestelde verhoging van de huurprijs van 40,- naar 50,- was. De Sociale volkspartij en Theo Op ’t Hoog sloten zich bij dit standpunt aan. Zij vonden deze verhoging onnodig. Bur gemeester ter Veer merkte tenslotte op dat het hudige complex nu als afgesloten moet worden beschouwd. B. en W. zullen eventuele uitbrei ding van het aantal volkstuintjes elders moeten zoeken. Dit zal dan wel in een bestem mingsplan moeten passen. De raad besloot met 7 tegen 4 stemmen om de huurprijs niet te ver hogen. De wethouder Smits en Mulders (PGB) van Os (PGB) en Rob Damen (VVD) waren voor de verhoging omdat 50,- een redelijke huurprijs zou betekenen. Rijwielpad Lange tijd stond de raad stil bij het plan van de Intergemeentelijke Rijwielorganisatie tot het aanleggen van een fietspad langs de Heuke- lomsebaan richting Berkel-Enschot. Alle parti jen vonden de kosten van 7.443,40 veel te hoog in verhouding tot de voorzieningen die worden getroffen op Moergestels grondgebied (480m’). Jan Swinkels (CDA) vond het zelfs 4x te hoog, maar hij was van mening dat wij ook meeprofiteren van het totale fietspaden-' plan. Men werkt nu eenmaal met een eenheidsprijs per strekkende meter voor alle gemeenten. Rob Damen had liever gezien dat er eerst eens een fietspad komt langs de Tilburgseweg. Bur gemeester ter Veer herinnerde eraan dat de aanleg daarvan zal geschieden tegelijk met de realisering van de T-31. Ook Jo van Os vond dat er wel andere zaken met een hogere priori teit in Moergestel zijn dan de aanleg van dit fietspad. De raad schaarde zich tenslotte achter het voorstel van B. en W. vooral vanwege het regi onale belang. Rob Damen stemde tegen. Straatnamen. Na enige discussie besloot de raad de volgende namen te kiezen voor de straten in het bestem mingsplan Oistelvoirtjes: de Stappert, Looi- jakker, de Werft, Mispelbos, Kriekenakker, de Voorbeemt en Hofakker. Isolatieplan. Theo Op ’t Hoog had enkele vragen gesteld over de circulaire van de PGB aan alle inwo ners van Moergestel over de isolatie van wo ningen. Naar zijn mening doet de PGB daarin voorkomen alsof zij een isolatieplan heeft ont wikkeld en dat daarom B. en W. een ten toonstelling hadden georganiseerd. De PGB zal de bevolking moeten mededelen dat niet zij een plan heeft ontwikkeld maar dat B. en W. het initiatief van Intergas hebben ondersteund. Vr. Volkstuintjes. Harry van Stiphout was verheugd dat zijn wens tot uitbreiding van het aantal volkstuint jes alsnog was verhoord. Er komen nu 15 volkstuintjes bij naast het huidige complex. Het verharde pad gaat 2.000,- kosten. Ge- Zandstraal 5 Theo Op ’t Hoog informeerde of de heer Bij en, eigenaar van het monumentale pandje Zandstraat 5, bereid is om voorzorgsmaatrege len te treffen om schade aan dit pand te voor komen. De heer Bijen heeft de burgemeester desgevraagd medegedeeld dat hij dat niet van plan is omdat binnen enkele weken de goed keuring van monumentenzorg komt en ook g.s. de nodige verklaringen van geen bezwaar zullen afgeven. Theo Op ’t Hoog verbaasde zich hogelijk over de snelheid van deze proce dure. Een gewone man krijgt zoiets niet klaar. De raadsvoorzitter wees er echter op dat elke burger het recht heeft om zelf informatie te vragen bij welke instelling dan ook. Ik geef dit advies steeds meer, aldus de heer ter Veer. Aanwijzing hoofdbestuursleden waterschap de Dommel. De Moergestelse raad wenst de kandidatuur te steunen van drs. J. Bisschops, wethouder van Nuenen en J.M. Wolfs, wethouder van Oister wijk. Deze laatste kreeg de voorkeur boven burgemeester Pesch van Boxtel omdat de heer Wolfs uit deze regio komt. Theo Op ’t Hoog plaatste een aantal kritische kanttekeningen bij de bestuurssamenstelling van het waterschap, dat daarom de notulen van deze raadsvergade ring zal krijgen. Subsidievergoeding. Op verzoek van de meerderheid van de raad werd de behandeling van dit agendapunt aan gehouden tot een extra raadvergadering op 11 december a.s. Dan zullen ook andere welzijns zaken aan de orde moeten komen. Schoolbegeleiding. Alle raadsfracties onderstreepten het belang van een goede schoolbegeleidingsdienst maar waren bezorgd over de kostenontwikkeling. Wethouder Smits (PGB) verzekerde dat hij de vinger aan de pols zal houden. Een van de re den van de hoge kosten is dat lang niet alle ge meenten uit het stadsgewest meedoen. Mevr. Rolof-v.d. Geijn (CDA) drong erop aan om te bewerktstelligen dat alle gemeenten gaan deel nemen. Voorts vroeg zij een meerjarenplan op te maken. De fractievoorzitter van de sociale volkspartij, Harry van Stiphout, zei bijzonder blij te zijn dat intussen ook de schoolteams volledig achter het werk van de schoolbegelei dingsdienst staan. Wethouder Smits vindt dat de begeleiding dient te geschieden op grond van een werkpro gramma. Er is nu nog te weinig visie en de na druk ligt veel te veel op het financiële gedeelte van de schoolbegeleidingsdienst. Een wankele financiële positie van zo’n dienst is funest voor een goed beleid met name voor het personeel. De raad stemde in met het extra krediet van 3.844,54 en besloot in principe tot subsidiëring van de schoolbegeleiding tot 1 januari 1986. FZ/ h 12 iBffiïR j Koopt in Moergestel, er staat goede service achter en de klant is hier Vraag nu al bij de deelnemende winkeliers om uw winkelaktiebonnen! DE MOERGESTELSE WINKELAKTIE GAAT WEER VAN START!!! BIJ ELKE AANKOOP VAN f 5,- ÉÉN NIEUWE ZEGEL!!! Alle aangesloten winkeliers van Moergestel gaan ter gelegenheid van St. Nicolaas weer een aantrekkelijke aktie voeren. Deze aktie wordt gehouden vanaf MAANDAG 9 NOVEMBER t/m ZATERDAG 5 DECEMBER a.s., DUS VIER WEKEN, onder het motto: Doe uw aankopen in Moergestel Gedurende de aktieperiode ontvangt U bij besteding van elke vijf gulden KONTANT, bij de deelnemende winke liers een zegel. Elke zegel die U ontvangt plakt U op een deelname-formulier. Zodra U tien zegels geplakt hebt op uw formulier, is dit vol en maakt U kans op een van de fraaie prijzen TOTAAL AAN PRIJZENf 8.000,- Deze winkelaktie berust in zijn geheel op een door de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Tilburg verleende vergunning. Er worden drie trekkingen gehouden, met het "rad van avontuur", o.a. op 30 november en 7 de cember in zaal de Brouwer, terwijl de laatste trekking wordt gehouden op 14 december in zaal "Den Boogaard". Volgende week maken wij in dit weekblad onze reeks van prijzen aan U bekend Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. 04243 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. WOENSDAG 4 NOVEMBER 1981 6e Jaargang - Nr. 214 t Geminiweg 45 - Tilburg ■Jf’. r« Tegels» stenen sanitair» zand grint» open- en voorzethaarden Voor meer l^ï^^ntormatie moergestel^ koning 1 l Wz~. f-

Weekblad Moergestels Nieuws | 1981 | | pagina 1