Jubileum Frans van Velthoven in teken van demonstraties Ook Moergestel helpt Polen I I J PbflNTENKWEKERH I Kindernevendienst 4e klas Regionale vogeltentoonstelling Moergestel Gemeente raadsvergadering I Allerheiligen - Allerzielen 1 en 2 november TOEFJES en POTCHRYSANTEN O r I GEBR.MAASB.V bouwmaterialen tel. 013-354435 I a.s. Vrijdag en zaterdag 30 en 31 oktober Waarin het allemaal begon. M.O. 2. Trekking stemmingsnummer. •0 Komend weekend organiseert de vogelvereni ging Moergestel weer haar jaarlijkse show. Dit jaar de regionale tentoonstelling waaraan wordt deelgenomen door V.V. de Goudvink uit Udenhout, de Lindevogels uit Oisterwijk, Onze Vogels uit Berkel-Enschot en de Vogelve reniging Moergestel In totaal zullen er ongeveer 425 vogels van 79 verschillende soorten aanwezig zijn. Woensdag 29 oktober zullen 7 keurmeesters de gehele dag in de weer zijn om te bepalen wie van de 48 deelnemende liefhebbers zich de regionale kampioen mag noemen. A.s. zondag om 11.30 uur wordt er een kinder nevendienst gehouden voor de kinderen van de 4e klas van de basisscholen. Deze dienst zal worden geleid door dhr. J. Geerts. J.B.S. ter Veer, Burgemeester. - r Aktie Moergestel. Voorbereidingen worden getroffen om op maandagavond 2 november 1981 tussen 8.30 uur en 9.30 uur een bliksem-aktie te houden middels een huis aan huis collecte. Zo’n 45 collectanten zullen over Moergestel uitzwermen om Uw gift op te halen. Het is moeilijk om steeds te vragen. Het is misschien ook moeilijk om te geven. Im mers van vele zijden wordt vaak een beroep op Uw vrijgevigheid gedaan. Maar al wordt er nu ongetwijfeld meer gewikt en gewogen wat te geven, denkt U zich eens in, dat Uzelf bijna niet te eten had. In een tijd van nood zijn mensen vaak op el kaar aangewezen. Genoemd stichtingsbestuur hoopt dat Tilburg en omgeving instaat zal zijn een colonne van vijf met voedsel gevulde vrachtwagens naar Polen te kunnen sturen. Ik vraag U namens al die Polen, Moergestel help. Het stichtingsbestuur ’’Tilburg e.o. helpt Po len” heeft de volgende maatregelen genomen. - in Polen zelf, zijn ter plaatse comités ge vormd, waarin vertegenwoordigd zijn: het Poolse Rode Kruis, de r.k. kerk ter plaatse, een lid van solidariteit, de plaatselijke over heid, de pers. - de beoogde voedselzending per vrachtwagen -het symbool van de aktie - zal worden begeleid door: een lid van het stichtingsbestuur, een Pools sprekende Nederlander, een Nederland se journalist, een ordonnans van het Tilburgse Rode Kruis om de mobiliteit in Polen te ver groten. In het comité van aanbeveling van deze aktie hebben ondermeer zitting: Drs. H. Letschert, burgemeester van Tilburg; Deken L. Bijl van Tilburg, tevens lid van het stichtingsbestuur; Mr. J. van Spaendonk, van het bureau van Spaendonk te Tilburg; Mr. Th. B. de Vries, hoofdcommissaris van Politie te Tilburg; Drs. A. Verdijk te Moergestel, voor zitter van ”ons middelbaar onderwijs”. Gedurende de maand september werd door de stichting ’’Tilburg helpt Polen” in Tilburg zelf een grootscheepse aktie georganiseerd om geld en levensmiddelen in te zamelen, voor de ondervoedde jeugd, de bejaarden en de zieken van Polen. Begin oktober werden de burgemeesters van de gemeenten in de regio Tilburg gevraagd, voor het zelfde doel ook een aktie in eigen gemeente te willen voorbereiden. Alhoewel de gegeven tijd (één maand) van voorbereiding toch wel erg kort was, heb ik gemeend JA te moeten zeggen, in het volste vertrouwen vanuit Moergestel voldoende steun te zullen krijgen. Ik ben dan ook bijzonder dankbaar, dat allereerst het bestuur van het overkoepelend orgaan in onze gemeente, zich bereid heeft verklaard, samen deze aktie voor te bereiden en medeverantwoordelijkheid hiervoor te wil len dragen. Waarom deze aktie voor Polen? Polen is het land - U hoort het elke dag via ra dio en televisie - waar grote noden bestaan. De toestand in Polen verslechterd met de dag. Lange rijen voor de winkels van mensen die in grote onzekerheid verkeren. Immers tegen de tijd dat je aan de beurt bent, kan de voorraad best op zijn. En op is op. Niet alleen gaat het om gebrek aan voldoende voedsel. Er is ook een chronisch gebrek aan medicijnen. Door gebrek aan gips worden alle breuken weer gespalkt. Schoonmaakmiddelen zijn niet meer voorhan den. In ziekenhuizen moeten de bacterieën vaak te lijf worden gegaan met alleen heet wa ter. Het uitbreken van besmettelijke ziekten is dan ook zeker niet denkbeeldig. De komende winter ziet men daar met grote zorg tegemoet. Polen moet zijn schulden voor een groot ge deelte betalen in steenkool. De productie hier van is sterk tegengevallen. De vraag is, kunnen mensen in een land als Po len, met zijn strenge winters, daar leven, sla pen of werken zonder verwarming en licht? Polen ligt slechts op een afstand van 700 km van ons land verwijderd. West-Europa heeft in het verleden altijd bijzondere banden onder houden met de Polen. Vele Brabanders zullen zich nog herinneren met welk een inzet ook de Polen het zuiden van ons land hebben bevrijd en vele Polen hun leven voor onze vrijheid hebben gegeven. Nu zijn wij in de gelegenheid hun te laten zien, wat ons dat waard is geweest. Wij leven in vrijheid en hebben geen honger. 6. Voorstel tot behandeling van diverse versla gen van commissievergaderingen. 7. Voorstel tot aanwijzing van twee hoofd bestuursleden van het Waterschap ”De Dom mel” te Boxtel. 8. Voorstel tot vaststelling van de verordening, regelende de algemene voorwaarden voor sub sidieverlening in het kader van de Rijksbijdra- geregeling Sociaal-Kultureel Werk. 9. Voorstel tot beschikbaarstelling van een kre diet ten behoeve van de Schoolbegeleiding voor 1981 (buiten het in de gemeentebegroting 1981 opgenomen bedrag). 10. Voorstel tot het nemen van het principe besluit tot subsidiëring van de schoolbegelei ding tot 1 januari 1986. Pauze 11a. Voorstel tot uitbreiding van het volkstui nencomplex en tot beschikbaarstelling van het daarvoor benodigde krediet. b. Voorstel tot verhoging van de huurprijs van de gemeentelijke volkstuintjes. 12. Voorstel tot aankoop van een perceel grond in het plan Oistelvoirt van H.M. Vriens. 13. Voorstel tot het aankopen van gronden ten behoeve van de realisatie van een rijwielpad alsmede tot het beschikbaar stellen van een krediet hiervoor. 14. Voorstel tot het vaststellen van het bestem mingsplan Aan de Dreef, Herziening I. 15. Voorstel tot het wijzigen van de ’’Regeling inzake benaming van de bebouwde straten in de gemeente Moergestel”. 16. Voorstel tot vaststelling van het krediet in rekening-courant voor 1982 op 1.200.000, 17. Voorstel tot het geven van machtiging aan burgemeester en wethouders tot het aangaan van kasgeldleningen gedurende het jaar 1982. 18. Eventueel ingekomen stukken. 19. Sluiting. A.s. vrijdag 30 oktober is er weer een openbare raadsvergadering in het gemeentehuis. De ver gadering begint om 19.30 uur. De agenda: 1. Opening. Uit eerder dit jaar gehouden nationale ten toonstellingen is gebleken dat de inzendingen van een zeer hoge kwaliteit zullen zijn. Het is dus zeer zeker de moeite waard om op 31 okto ber of op 1 november een bezoek aan deze show te brengen. Alle liefhebbers zijn van har te welkom in de zaal van ”Het Centrum” te genover de Moergestelse kerk. We schrijven 1956 als Frans, na een dienstperi- ode in Indië die nuttig besteed is o.a. aan stu die elektro-techniek, met Riet trouwde en zij samen beginnen in het huidige pand aan de Schoolstraat 7. Dat was net in ’n periode waarin de luxe huis houdelijke, elektrische artikelen in opkomst waren; radio, televisie, stofzuigers, wasmachi nes e.d. ’n Tijd ook zonder elektriciteit in het buitengebied. De Krijtestraat en Broekzijde werden door de fa. van Velthoven in de loop van de beginjaren van dit ’’gemak” voorzien, want Frans had ook de toevoeging: elektro technisch bureau achter zijn naam staan. 25 Jaar zijn intussen voorbij en Frans en Riet willen dit niet onopgemerkt laten. Zoals ge zegd staat het zilveren jubileum voornamelijk in het teken van demonstraties. Allereerst is dat hét kooksnufje voor 1981: de Magnetron oven. Via ’n bon, afgedrukt in deze krant, konden kijk- en kooplustigen ’n speciale de monstratie van dit apparaat bijwonen, waar van door velen gebruik is gemaakt. Ook vrij- k Ingekomen stukken. 4. Mededelingen. 5- Voorstel tot vaststelling van de notulen van de vergadering van 25 september 1981. 7-T’ Wie het komend weekend tijdens de Open Dagen ’n bezoek brengt aan de winkel van Frans van Velthoven in de Schoolstraat, zal daar o.a. de eerste televisie aantreffen die Frans, of eigenlijk zijn vrouw, in Moergestel heeft verkocht. Toevalligerwijze en via vele omwegen is het curieuze apparaat ook weer bij hem teruggekomen en staat het keurig opgepoetst en wel, te pronken in de zaak met ”de echte service” die op 30 en 31 oktober haar 25-jarig bestaan viert. dag en zaterdag is dit apparaat te zien. Verder is er de gebruikelijke huishoudelijke appara tuur. Geen denderende nieuwtjes, maar tech nisch wel veel verbeterd, vertelde Jack van Vel thoven ons. Wel veel nieuws is er op het gebied van video, o.a. het nieuwste systeem; er is Teletekst, Vedi- tel met z’n onbeperkte mogelijkheden en men heeft voor Moergestel ook nog een primeur in de vorm van de kleurentelevisie met stereo geluid. Al met al zal er heel wat te zien (en te horen) zijn tijdens de Open Dagen het komend wee kend en velen zullen ongetwijfeld van de mo gelijkheid gebruik maken om Frans, Riel en hun kinderen de hand te drukken en te felicite ren met het 25-jarig bestaan van de zaak. Wij doen dit alvast vanaf deze plaats en we wensen de firma van Velthoven nog vele suksesvolle jaren toe. Proficiat! bSh A8 uiyUTfe Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. WOENSDAG 28 OKTOBER 1981 6e Jaargang - Nr. 213 Bestel tijdig uw j i r‘’ j 1 Komt uw gift goed terecht? 1 Moergestel: AT T J - SCHOOLSTRAAT 31a 5066 EC MOERGESTEL TEL. 04243 - 1442 M Geminiweg 45 - Tilburg Voor meerXp5” informatie; Tegels» stenen» sanitair» zand grint» open- en voorzethaarden 5-

Weekblad Moergestels Nieuws | 1981 | | pagina 1