•vn UW I I JAN VAN VELTHOVEN Trefsentrum: j ongerencentrum met eigen gezicht Tijdelijk elke 3eafdnik kado! i r I Louis v.d. Meydenberg - I 11 Hij E Stichting Trefcentrum Prijsuitreiking Rabobank- raad wedstrijd •i I KOM KIJKEN I R-estoRint METDEBENRAADHR-CV-KETEL ’n Presto Print Fdtovakman.daar krijg je ook adviezen van. Nieuwe programma voor seizoen ’81/’82 bijna geheel rond Politiek De politieke aktiviteiten spitsen zich telkens toe op naderende verkiezingen. Zo vonden er afgelopen mei enkele thema-avonden plaats in het kader van de landelijke verkiezingen. Met name de aktiviteiten omtrent dit laatste voor zien in een grote belangstelling. Bij het zien van deze banden in de Heuvelstraat lijkt het of er niemand nog auto rijdt! Naar schatting liggen er minstens 2.500! De zaterdagochtend is ingeruimd voor scholie ren met studie-problemen. Onder deskundige leiding wordt dan, in allesbehalve een strakke schoolse sfeer, tussen 10 en 12 uur, de huis werkgroep gedraaid. Deelname hieraan is ge heel gratis en gezien de positieve reakties (m.n. van ouders), werpt deelname hieraan vaak zichtbaar vruchten af in de studie-resultaten van de deelnemers. Éénmaal in de week, elke woensdagavond tus sen half acht en tien uur, vinden er aktiviteiten plaats voor de jeugd tussen de 12 en de 16 jaar. Er wordt getafeltennist, getafelvoetbald, ge damd, geschaakt, gekaart, gedanst, gezwom men, er worden droppings georganiseerd, films gedraaid (de eerstvolgende op woensdag 21 oktober), barbecue-avonden gehouden en voor dit jaar wordt er, bij voldoende be langstelling, gedacht aan een jeugdkamp. Een dertigtal jeugdigen nemen telkens weer aan de ze aktiviteiten deel. Een hoog gekwalificeerd muzikaal aanbod in een gezellig ogende, sfeervolle ruimte waar men voor een relatief gering bedrag kan bin nenkomen en waar een pilsje nog betaalbaar is. Dat is in het kort het image wat het Trefsen trum in de loop van haar ruim 5-jarig bestaan heeft weten uit te stralen. Aktiviteiten zijn er volop, variërend van sport to politiek, van kin- deraktiviteiten tot avonden voor de jeugd van 12 tot 16 jaar, van een huiswerkgroep tot live muziekoptredens. Dit alles (en nog meer) wordt ten uitvoer gebracht door uitsluitend vrijwilligers. Elke zaterdag wordt er tussen 17 en 19 uur gesport in de Moergestelse sporthal ”De Von der”. De belangstelling hiervoor is nogal aan de wisselvalligheid onderhevig: tot voor een jaar terug was de sporthal vaak te klein, terwijl momenteel de belangstelling sterk is teruggelo pen. Jaarlijks terugkerende sport-evenementen zijn een volleybal- en voetbaltoernooi. Verder wordt met een team deelgenomen aan de zo- meravondkompetitie en vinder er diverse ’’los se” sport-aktiviteiten plaats, verspreid over het gehele jaar. In de schoolvakanties worden er kinderaktivi teiten georganseerd voor de kinderen van de kleuter- en basisscholen. Tegen een uiterst ge ring bedrag kunnen alle kinderen dan genieten van o.a. films, poppenkast, kabaret, Vlaamse kermis, bosspelen, zeepkisten-, steppen- en fietscrossraces. Ook voor de naderende herfst vakantie is het programma al weer rond, waarover binnenkort meer informatie volgt. Dat er behoefte bestaat aan deze aktiviteiten moge blijken uit de opkomst die telkens tussen de 100 en de 200 kinderen ligt. Muziek-optredens Het Trefsentrum dankt haar (soms zelfs inter nationale) bekendheid vooral aan de optredens van folkgroepen. Top-formaties als Silly Wi zard uit Schotland en Clannad uit Ierland de den in het verleden Moergestel aan. Tijdens deze optredens was de zaal vaak vol tot over vol. Dit is dan ook één van de redenen waarom er sinds kort een flinke interne verbouwing op touw is gezet, waardoor zo’n 50-tal bezoekers meer dan voorheen een plaatsje kunnen vin den. Ook voor het seizoen ’81-’82 ziet er het lijstje van optredende folkgroepen weer indrukwekkend uit: 6 september: Shegui (Ierland Schotland En geland) 18 oktober: Sonerien Du (Bretagne Frank rijk) 8 november: Dougie MCLean (Schotland) 6 december: Ar Log (Wales) 17 januari: Mathews Brothers Band (Ierland Engeland) 31 januari: Battlefield Band (Schotland) 14 februari: Cilla Fischer and Artie Trezise (Schotland) 14 maart: Silly Wizard (Schotland) 4 april: Pat Kilbride (Ierland) Deze optredens zijn telkens op de zondagmid dag vanaf half drie. Velen van deze artiesten treden tegenwoordig vaak op in alom ge- respekteerde en geaccepteerde etablissementen als schouwburgen en concertzalen. Met dit ver schil dat de bezoeker daar dan vaak 2 tot 3 keer zoveel intree betaalt. Verder wordt al weer hard gewerkt aan de voorbereidingen voor een folk-festival dat volgend jaar half mei moet gaan plaatsvinden. Ook aan andersoortige optredens wordt ge dacht. Positieve uitschieters in het verleden waren bijv.: Houseband, Long Way Blues, Poockel Band, zigeunerorkest Piotto’s en Bar relhouse. Voor het seizoen ’81-’82 is reeds gep land: 26 september: Lang Way Blues (Blues, blues- rock) 24 oktober: Moosegang (Latin, salsa, funk) 21 november: Fandango (swinggroep) Deze optredens zijn telkens op de zaterdaga vond vanaf negen uur. Met Kerstmis vind een kabaret-optreden plaats en verder wordt inten sief gezocht naar optredens met karnaval en koninginnedag voor het volgend jaar. Maandelijks wordt de ’’Trefgazet” uitge bracht, een intern gratis verkrijgbaar krantje met o.a. een hoop informatie over de aktivitei ten van het jongerencentrum. Verder vinden er sporadische aktiviteiten plaats als filmavonden (de eerste is gepland op zondagavond 15 no vember, aanvang half negen, waarop een uit stekende film wordt vertoond), droppings en ruilbeurzen (dit jaar op zondagmiddag 27 sep tember vanaf twee uur). Verder is het Trefsen trum geopend op alle zondagavonden tussen acht en één uur. Op vrijdag- en zaterdagavon den gaat het Trefsentrum doorgaans pas tegen tien uur open (behalve bijv, bij optredens) en wordt er om twee uur gesloten. Ook de barak- tiviteiten worden volledig uitgevoerd door een - aantal vrijwilligers. Wie deze uitgebreide en gevarieerde aktivitei ten zo bij elkaar ziet, kan niet anders dan tot de konklusie komen dat het Trefsentrum een jongerensentrum is dat duidelijk een eigen ge zicht uitstraalt. Voor deze vele aktiviteiten zijn natuurlijk vele vrijwillige medewerkers nodig. Wie meer informatie wenst over de aktiviteiten van het Trefsentrum of wie zich als vrijwilliger zou willen opgeven voor één van bovenge noemde aktiviteiten, kan terecht bij: Stichting Trefsentrum Moergestel, Kerkstraat 15, Post bus 75, 5066 AS Moergestel, tel. 04243-2239. Kerkstraat 15/Postbus 75 5066 AS Moergestel Tel: 04243-2239 Zoals jullie alle al eerder in Moergestel-Nieuws hebben kunnen lezen, is er a.s. woensdag 28 oktober een dropping voor de jongeren van 12 t/m 16 jaar. De aanvangstijd is uiterlijk 7.00 uur in het Trefcentrum. Men is wel verplicht om een zaklantaarn, arm- reflector, regenkleding mok mede te bren gen. Er zijn al vele jongeren die zich opgegeven hebben, maar mochten er onder jullie nog meer zijn die er zin in hebben om mee te lopen dan kan dat nog. Iedereen is van harte wel kom. De rest zal allemaal woensdagavond bekend gemaakt worden door ons. Dus tot woensdagavond (7.00 uur). ’s-Hertogenbosch. Tijdens de Jubileum Die renshow op 19 en 20 september j.l. heeft de Rabobank in haar stand een raad wedstrijd ge organiseerd. Zaterdag 17 oktober j.l. heeft de heer J.A.J.C. Jansen, directeur van de Rabobank s-Hertogenbosch, de prijs uitgereikt aan de gelukkige winnaars. De eerste prijs was voor Pieter van lersel uit Moergestel. Zijn oplossing en de zeer wellui dende slagzin waren de basis voor de geldprijs van 250,-. Mevrouw Kropman uit ’s-Hertogenbosch heeft inn2e pr’js gew°nnen. Haar cheque van 100,-komt bijzonder goed van pas, omdat zij °P 24 oktober a.s. 40 jaar getrouwd is. ”Ik doe altijd mee met wedstrijden waar je slagzinnen bij moet maken en dit is de eerste keer dat mij een prijs wordt toegekend”, aldus mevrouw Kropman. De 4e prijs ging naar Sander van de Gevel uit ’s-Hertogenbosch. De 11-jarige was zeer en thousiast over de door hem gewonnen prijs. ’’Vanmiddag ga ik van het geld dat ik gewon nen heb meteen een aquarium inrichten”, zei de winnaar. Op deze wijze heeft hij toch nog een stukje Dierenshow thuis. De 3e en 5e prijswinnaars waren respectievelijk mej. Van de Schoot uit Grave en mevrouw Kuypers uit St. Oedenrode. Zij waren door omstandiheden niet aanwezig bij de prijsuitrei king. Namens de Brabanthallen en het organiserende comité, overhandige de heer K. v.d. Ploeg, di recteur restauratieve verzorging van de Bra banthallen, aan de prijswinnaars nog een aan denken aan de Jubileum Dierenshow. Het was een zeer geanimeerde bijeenkomst met de prijswinnaars en hun familieleden. IM* T W l ,r t’ 4 1 t i. 1 Bi RUKSSUBSIDIE Een foto van een dia laten maken kan bij ons het hele jaar door. Maar van 1 t/m 31 oktober is het extra voordelig. Want dan krijgt u elke 3e afdruk kado. Op standaard formaat. Of op 't luxe formaat. En of dat nu drie afdrukken zijn V van één dia of afdrukken van drie ver- schillende dia’s, dat maakt niet uit. En natuurlijk zijn de foto’s prachtig afgedrukt. Maar dat spreekt voor zich 1 nrl Ir I!1 MÖ til A fcV "MOERGESTEL-NIEUWS - WOENSDAG 28 OKTOBER 1981 PAGINA 11 sEösassi Foto’s van dia’s nu extra voordelig Schoolstraat 3 - Kerkstraat 21 Moergestel - Tel. 04243-1284 Huiswerkgroep I Aktiviteiten jeugd 12-16 jaar Sportaktiviteiten Kinderaktiviteiten Overige aktiviteiten I I PHOTO-ATELIER Rootven 26 - Moergestel - Telefoon 04243-1421 i /-• Een Benraad HR cv-ketel bespaart ten opzichte van een oudere conventionele centrale verwarming installatie, bij een goede afstelling circa 20% op uw gasverbruik Dat betekent bi| een gasafname van 4000 m’ (Ie vergeli|ken met het gasgebruik van een eengezinswoning of een vri|slaand huis) een besparing van minstens 800 m’. Bij hef huidige peil van de gasprijs betekent dit ca 375,- per jaar. En als u weet dat de méérprijs van een HR cv-ketel 1000 gulden bedraagt dan begript u dat u deze extra investering binnen 2 a 3 jaar heeft terugverdiencf U krijgt bij aanschaf van een HR cv-ketel een overheidssubsidie van X QCft Het rijk garandeert een I soepele terugbetaling. Binnen circa 4 weken na installatie heeft u het geld reeds in huis. en laat u deskundig en vrijblijvend voorlichten E S-1 3 J I» O-

Weekblad Moergestels Nieuws | 1981 | | pagina 11