1 iHc I1 I I Ons juffrouw trouwt! r Kinderaktiviteiten in de herfstvakantie Moosegang in Trefsentrum Uit de parochieraad Jeugd van 12 tot 16 jaar I I Bijenhouders vereniging ”St. Ambrosius” De Vurhaai" verhuist familie van Berke! GEBR.MAASBV. bouwmaterialen tel. 013-35 44 35 rr 'j;;; Deze week heeft het Trefsentrum een aantal aktiviteiten georganiseerd voor de kinderen van de kleuter- en basisschool i.v.m. de her fstvakantie. Het programma ziet er als volgt uit: Donderdag 22 oktober: ’s morgens: steppenrace voor de kinderen van de kleuterschool en de le, 2e en 3e klassers van de basisschool. Aanvang 10.00 uur. ’s middags: kindermiddag met poppenkast en toneel. Deze middag is voor de kleuters en voor de le, 2e en 3e klassers van de basis school. Aanvang 14.00 uur. Vrijdag 23 oktober: 's middag: film. Deze filmmiddag is voor alle kinderen van de kleuterschool en de basis school. Aanvang 15.00 uur in den Boogaard.’ Als je nog geen formulier ingeleverd hebt dan kom je maar naar het Trefsentrum, Kerkstraat 15. je kunt dan altijd nog meedoen. Alle akti viteiten kosten 1,50. F De samenwerkende bijenhoudersvereniging van Midden Brabant organiseren woensdag 28 oktober een bijeenkomst. Het thema van de avond is ”WAS”. Hierbij komen diverse aspecten van was zoals produktie, behande ling, bewaren en ontsmetten aan de orde. De bijeenkomst vindt plaats in het ’’Jan van Besouwhuis”, T.v.Diessenstraat la te Goirle. De aanvang is 20.00 uur. De bijenhoudersvereniging ”St. Ambrosius” Oisterwijk, houdt 30 oktober haar jaarverga dering. Deze vergadering vindt plaats in taver ne ”De Linde”, Gemullehoekenweg 1, en be gin om 20.00 uur. ■SP Ad Stakenborg: trompet. René Kauffmann: conga’s/percussie en zang/lyrics. Maandag 12 oktober is de parochieraad bijeen geweest voor haar maandelijkse vergadering. Op de agenda stonden twee belangrijke pun ten: A. Vraagstuk kernbewapening en vrede. B. Het funktioneren van leken in communie- en gebedsdiensten. ad A: De bisschoppen hebben een brief doen rondgaan, inzake de kernbewapening. Zij stel len hierin een aantal vragen en willen aan de hand daarvan een gesprek over kernbewape ning op gang brengen en daarna de reakties peilen. Uitgangspunt kan zijn de stelling van het Interkerkelijk Vredesberaad (IKV): ’’Help de kernwapens de wereld uit, om te beginnen uit Nederland”. De parochieraad heeft uitvoerig over de zaak gesproken, maar is niet tot een stellingname gekomen. Hef lijkt zinvoller om de gehele pa rochie de kans te geven mee te praten en te denken over dit vraagstuk. Besloten is nu om een forumavond te houden waarop zowel voor- als tegenstanders van het IKV standpunt hun mening verdedigen en met de aanwezigen in discussie gaan. De organisatie is in handen gegeven aan de werkgroep voor Missie- Ontwikkelings- en Vredeswerk. De forumavond zal waarschijn lijk in november plaatsvinden. Nader bericht volgt. ad B: In de nabije toekomst zal er in ons bis dom, gelet op de leeftijd van de priesters die er nu zijn en het geringe aantal roepingen, voor veel parochies geen priester meer beschikbaar zijn. Wat is dan het alternatief voor de H.Mis. In sommige parochies worden momenteel al diensten gehouden waarin een leek of een groepje leken voorgaan in een dienst: de com munie - en gebedsdienst. Overwegingen en uitgangspunten voor onze parochie: - Er zal in onze parochie op korte termijn gestart worden met een gebeds- en communie dienst onder leiding van leken. - Dit doen met enkele mensen tegelijk. Men heeft steun aan elkaar en het wordt makkelij ker geaccepteerd. - Deze mensen zullen gevraagd moeten worden door pastores en parochieraad (niet iedereen kan het doen). - Er moet een goede begeleiding en ’’opleiding” aan voorafgaan. Er wordt in het dekenaat in januari gestart met een toerusting- scursus voor leken die voor willen gaan in een gebeds- en communiedienst. - Diensten onder leiding van een leek zullen in onze parochie voorlopig alleen bij bepaalde ge legenheden gehouden worden. - De kerkgangers dienen goed te worden voor bereid. In het trefcentrum Kerkstraat 15 zijn de woensdagavonden van 19.30 tot 20 uur voor de jeugd van 12 tot 16 jaar er is van alles te doen en er wordt veel georganiseerd zoals op woens dagavond 21 oktober wordt er een film ge draaid om 20 uur maar het tref is wel om 19.30 uur open de film gaat over stoere jongens op motors. De muziek van de film heel bekend ge worden. Entree 2,50. Op woensdagavond 28 oktober is er een drop ping georganiseerd deze avond zal vroeger be ginnen nl. om 7 uur want dan worden de groe pen bekend gemaakt, dan worden jullie ge blinddoekt per auto weggebracht. Jullie krij gen dan opdrachten mee en die moeten uitge voerd worden. Om half 10 moeten jullie weer terug in het trefcentrum zijn. En daar staat een lekkere warme kop soep te wachten. Wij ho pen dat we goed weer treffen maar voor de ze kerheid kun je beter laarzen en regenkleding zorgen. Wij hopen dat jullie allen weer meedoen. Marian, Anneke en Corrie. Op zaterdag 24 oktober om 21.00 uur treedt de Limburgse formatie ”De Moosegang” op in het trefsentrum. De groep is ontstaan in het voorjaar van 1977 en bestaat uit een aantal van toegewijde muzikanten, die daarvoor reeds al len een jarenlange ervaring in de popmuziek hadden opgedaan. Voor het repertoire van de ’’gang”, tekenen alle leden van de groep. De ’’Moosegang”, maakt haar optredens met geestdrift en enthousiasme naar het publiek toe. Een optreden van deze 7-mansformatie is dan ook weer steeds een uitbundig evement, waarbij gedanst, gelachen en geluisterd wordt. Bij een optreden van de ’’Moosegang”, wordt een up-to-date P.A.-systeem ingezet, al naar gelang de grootte van de zaal, terwijl een sfeer volle lightshow de muziekv an de groep bege leidt. De leden van de ’’Moosegang” zijn: Wim Kauffman: sologitaar, sax, zang en per cussie. Bennie Fikkert: zang, piano, synthesizer, trompet, lyrics. Hans Donders: ritmegitaar. Peter Keyser: basgitaar. Huub Schell: drums en percussie. t I» 1 i gij A8 :y>- I In de stromende regen bracht buurtvereniging "De Vurhaai" afgelopen zaterdag de fa milie v. Berkel met paard en sjees naar hun nieuwe thuis aan de Past. Janssenstraat 1. Onderweg werd er, zoals te doen gebruikelijk, enkele malen aangelegd, zoals op bij gaande foto te zien is. Na vele afzakkertjes en met de nodige muziek werden Toos, Ti- nus, John, Bas en Karin tenslotte af geleverd op hun nieuwe adres. Hier werd uitvoerig afscheid genomen, wat gezongen en nog wat nagepraat over hoe gezellig het allemaal geweest was. Opnieuw heeft "De Vurhaai" bewezen springlevend te zijn, zelfs al zat het weer hele maal niet mee. Iedereen heeft ervan genoten en men was blij nog iets te hebben kun nen ondernemen, Tinus verliet tenslotte na 50 jaar de Oisterwijkseweg, en da's niet niks WOENSDAG 21 OKTOBER 1981 6e Jaargang - Nr. 212 Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. Geminiweg 45 - Tilburg 1 moergestel p r Tegels» stenen* sanitair* zand grint* open- en voorzethaarden Voor meer l^^^ntormatie: Weken waren de kinderen er al over en mee bezig geweest: Juffrouw Jeanne van de Maria-kleuterschool aan de Kloosterlaan ging trouwen. Vrijdag j.l. vond de grote ge beurtenis plaats en de kinderen vormden bij de uitgang van de kerk in de Biezenmortel een ere-haag voor het jonge echtpaar. Juffrouw Jeanne Mallens) en haar man A d Heykan ts) ge no ten er zich tbaar van en we geloven zeker dat de kleuters met hun nimmer aflatende enthousiasme hebben bijge dragen om deze dag voor het jonge echtpaar Heykants tot een onvergeteüjke te ma ken. Trouwens, ook bij de kinderen kon de lol niet op. Na afloop van de gebeurtenissen was er voor de kleuters nog en speciale receptie in de feestzaal van't Draaiboompje". Hier brachten ze de versjes en de liedjes ten gehore die ze de afgelopen weken geleerd hadden. Ook voor hen was het een grote dag! Namens 'Moergestel-Nieuws” willen we Jeanne en Ad ook nog graag van harte felici teren. I I) 1

Weekblad Moergestels Nieuws | 1981 | | pagina 1