I IL r I Kienen met Audacia 1 I I 1 s IB i bin cm I f 'LI Jos van Hulten haalt le prijs op vakwedstrijd mnPTflP^pl I o! I I STOMERIJ "NEERLANDIA I Afgewerkte olie Uit de parochieraad I Judoclub St. Jan I 11 Schoolhandbal- tournooi in de herfst- vacantie. Op vrijdag 16 oktober om 20.30 uur in de kantine van Audacia aan de Molenstraat RADIO-CASSETTE- RECORDER 8 H -V -V Het gemeentebestuur. 1 vonden door te komen kunt zich opgeven en f HOOFDPRIJS: Uw kopje koffie staat klaar! i f DE VURHAAI" Hiermede berichten wij U dat wij met ingang van 19 oktober zijn verhuisd naar Past. Janssenstraat 1 en vele prachtige andere prijzen! SNERT-DROPPING Een ietwat rare titel voor deze toch serieus op gezette aktitiveit. Deze dropping (juiste ver trektijd en -plaats krijgt U nog door) vindt plaats op vrijdag 6 november a.s. Onderweg zal er gezorgd worden voor een heerlijke kop snert (vandaar de titel). Deelname voor alle le den (introducees toegestaan!) vanaf 12 jaar. De vergoeding voor deze tocht bedraagt 1,50 per persoon. KONTRIBUTIE Eind oktober wordt de kontributie opgehaald bij hen die per Vi jaar betalen. Ook het bijdra- gegeld voor de dropping kunt U dan al meege ven. Bent U woonachtig in onze buurt en nog géén lid, dan kunt U zich altijd opgeven bij Berrie Smolders, Oisterwijkseweg 20. lijsten afhalen bij Jo van Dijk, Oisterwijkse weg 56 of bij Fien van de Loo, Oisterwijkse weg 7. Ook kunt U bij hen voor meer informatie te recht. Op de op 27 september j.l. te Berkel-Enschot gehouden wedstrijden wist onze vereniging de volgende ere-plaatsen te behalen: Eduard v.d. Heuvel - 2e plaats; Pieter van lersel - 3e plaats; Mart Schoenmakers - 3e plaats. Van harte proficiat met dit keurige resultaat. Wij hopen U ook op dit nieuwe adres van dienst te kunnen zijn. M. VAN BERKEL Oisterwijkseweg 33 S3 SH V11 Barak en Kruisboog concours Op vrijdag 16 oktober, zaterdag 17 oktober en zondag 18 oktober zal er in de residentie van de carnavalsvereniging De Dors(t)vlegels ,,’t Cen trum”, een groot barak en kruisboogconcours worden gehouden. Hierbij zijn een groot aantal prachtige prijzen te verdienen. Op vrijdag en zaterdag zal de aanvang zijn te 20.00 uur en op zondag is de aanvang 15.00 uur. Wij hopen U allen op een dan deze dagenin het Centrum te kunnen ontmoeten. Naar onze mening komt het steeds vaker voor dat partikulieren in het bezit komen van kleine hoeveelheden afgewerkte olie. Dit als gevolg van het verversen van de mo torolie van de auto of andere motoren, zo als van de maaimachine e.d., wat door par tikulieren zelf gedaan wordt. voor- en nadelen van de nieuwe bestuursvorm, en uitvoering daarvan. Bekeken gaat nu wor den wat wij hiermee in onze parochie kunnen en moeten doen. De parochieraad is inmiddels na de vakantie periode twee keer bijeen geweest. Besproken is met name het programma van de werkgroepen voor het komend jaar en het ontwerp beleids plan voor het dekenaat, waarover in een vol gend artikel meer. 12 Oktober wordt de volgende vergadering ge houden die als voornaamste agendapunten heeft: a. het standpunt van het I.K.V. met be trekking tot Kernbewapening; b. het funktio- neren van leken in communie- en gebeds diensten. Het probleem doet zich dan voor: Waar la ten wij die paar liter vuile olie? Vanaf heden bestaat voor eenieder de mo gelijkheid om afgewerkte olie te deponeren in een verzameltank, welke geplaatst is op het terrein van de dienst Gemeentewerken, Root ven nr. 40 (nabij de glascontainer). U kunt hier alle dagen, met uitzondering van de zondagen, terecht van 08.00 tot 16.30 uur. De gemeente draagt zorg voor een juiste afvoer en verwerking van deze vuile olie. De parochieraad bestaat uit de pastores, verte genwoordigers van de werkgroepen en iemand voor de publiciteit. Er wordt ongeveer eenmaal per maand een vergadering gehouden. Een keer per jaar vindt er een gezamenlijke verga dering plaats van kerkbestuur en parochie raad. Het kerkbestuur vertegenwoordigt de kerk in rechte, is door de bisschop benoemd en behar tigt alle materiele en financiële zaken van de parochie (beheer vermogen, onderhoud gebou wen, personeel, enz.). De parochieraad heeft zich ontwikkeld uit de lekenwerkgroepen die samen met de pastores verantwoordelijkheid willen dragen voor de pastorale aangelegenheden. De parochieraad heeft zorg voor en denkt mee over de belangen van de parochie op pastoraal terrein. Zij heeft geen officiële status en kan zelfstandig geen besluiten nemen. Maar in een parochie zoals de onze waar het contact een onderling vertrouwen tussen parochieraad en kerkbestuur goed is, hoeft dit geen probleem te geven. Het streven van het Bisdom is echter om uitein delijk voor elke parochie te komen tot de bestuursvorm van de Parochievergadering. De parochievergadering, die de geloofs gemeenschap zo breed mogelijk dient te verte genwoordigen wordt benoemd door de Bis schop en de medeverantwoordelijkheid van de leek voor pastorale zaken wordt hierin vastge legd. De parochievergadering heeft naast het behe ren van het vermogen van de kerk en andere materiele zaken (wat voorheen de opdracht van het kerkbestuur was) de taak en de plicht om alle andere belangen van de parochie te be hartigen dus ook die op pastoraal gebied. In een gezamenlijke vergadering van parochie raad en kerkbestuur is door een naaste mede werker van de bisschop uitleg gegeven over de Nieuwe olie is in kleine verpakking overal verkrijgbaar en velen beschikken over de mogelijkheden om deze kleinere onder houdswerken zelf uit te voeren. Hij kreeg het hoogste aantal punten over deze produkten en ook nog eens over ’n bepaald aantal categorieën en waardoor hij ook nog de extra prijs, ’n grote beker aangeboden door het comité ’’Stichting Limburgse Bakkersda gen”, in de wacht wist te slepen. Het behaalde sukses is ook voor een belangrijk deel toe te schrijven aan de medewerkers van Bakkerij van Hulten, zegt Jos. ”Ook zij heb ben een belangrijke bijdrage daaraan geleverd.” Met deze prijzen was voor de familie van Hul ten de ’’koek” echter nog niet op. Zoon Jan (hij geniet zijn opleiding aan de Vak school in Wageningen) nam met 5 verplichte produkten deel aan de wedstrijd in de klasse Nat. en Internat. Jeugdwedstrijden en wist daar een bijzonder eervolle vermelding te be halen. ’n Enorm sukses voor deze nog pas 17- jarige die daarmee bewezen heeft in de vakbe kwame voetsporen van zijn vader te treden. Graag willen we Jos en zijn zoon Jan tesamen met al hun medewerkers van harte feliciteren met dit behaalde sukses. 1 j i Op de vakwedstrijd voor brood- en banketbakkers, die om de vijf jaar in het Limburgse Maastricht wordt georganiseerd, heeft onze plaatselijke bakker Jos van Hulten vorige week woensdag ’n schitterende le prijs weten te behalen. DAMESVOETBAL Zondagmorgen 18 oktober gaan we weer trai nen. Wie graag mee wil doen moet zorgen om 9 uur aanwezig te zijn bij de ingang van het Audacia-terrein, vanwaar we gezamenlijk naar ons oefenterrein zullen vertrekken. RIKCONCOURS Om de kas enigszins te spekken (o.a. in ver band met het op handen zijnde 25-jarig bestaan in 1982!) heeft het bestuur besloten, als begin van een hele reeks aktiviteiten de ko mende winter, een rikconcours te organiseren waaraan iedereen kan deelnemen. Natuurlijk zijn er leuke prijzen te winnen. Wanneer U in teresse hebt om hiermee de gezellige wintera- S.v. Roef organiseert op donderdag 22 oktober een handbaltoemooi voor de klassen 4, 5 en 6 van de basisscholen van Moergestel. Via de scholen zijn de leerlingen op de hoogte gebracht en er hebben zich al veel leerlingen opgegeven. Er wordt gespeeld van 10.00 tot ongeveer 14.00 uur. Supporters zijn van harte welkom. Inlichtingen: Hans-Georg Roloff, De Hoef- kens 1, tel. 1809. Ad Reijnink, Grieke Veldeke 7, tel. 2337. Onder deze kop kunt u voortaan vinden wat er in de vergaderingen van de parochieraad zoal besproken en besloten wordt. Geen woordelijk verslag maar meer een aanstippen van de be langrijkste punten. Kindernevendienst 2e en 3e klas A.s. zondag om 11.30 uur is er weer een kin- demevendienst voor de kinderen van de 2e en 3e klas van de basisscholen. Deze kinderneven dienst zal worden geleid door Mevr. M. Vlas veld en dhr. T. Thissen. De wedstrijd wordt georganiseerd in 2 afdelin gen. Er is ’n afdeling Limburg (dit omdat de wedstrijd plaats vindt in het kader van de Lim burgse Bakkersdagen) en ’n afdeling die we zouden kunnen noemen de rest van Nederland. In deze laatste kategorie kon Jos deelnemen aan de wedstrijd waarvoor de eisen bepaald niet gering waren. Ingestuurd moest worden ’n stokbrood, ’n vol koren busbrood, koffiebroodjes, ’n wit bus- brood, Deense krakelingen, ’n Limburgse rijstevla (en dat in het hol van de leeuw), room horens en ’n vruchtentaart. Al deze produkten werden vervolgens onder worpen aan een nauwkeurig onderzoek, waar van we het resultaat hierboven al meldden. H t t- M.O. I BUURT VERENIGING Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 - 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. WOENSDAG 14 OKTOBER 1981 6e Jaargang - Nr. 211 1 i i- t

Weekblad Moergestels Nieuws | 1981 | | pagina 1