Modeshow hoogtepunt voor Boutique Barbara I I 3 I I I I I Ir I J Afgewerkte olie Kernbewapening I Overdekt zwembad ”De Leye” I f Feestelijke heropening van de Kruysackerbuurt Moergestels Kreatief De Vrije School Tilburg I I I Waar laat U die?? Het gemeentebestuur. De zes mannequins werden voor het begin van de Modeshow aan het publiek voorgesteld. 5 Gezellig onder-onsje met Ronny Tober «aw* De zaal van caf-rest. De Brouwer was met 215 stoelen tot de laatste millimeter bezet toen vorige week maandag om klokslag acht uur de 6 mannequins voor de Modeshow van Boutique Barbara aan het publiek werden voorgesteld. Speaker Francois deed dat op voortreffelijke wijze en na een kort inleidend woord kon het ”mode-feest’' beginnen. We kunnen ons indenken, dat u al een ’’volle” agenda heeft. Doch mogelijk spreekt het on derwerp u zo aan dat u het met anderen wilt doorspreken om in overleg met hen tot een stellingname te komen. Geïnteresseerden voor zo’n gesprek kunnen zich voor 25 oktober a.s. opgeven op de pasto rie en bij de onderstaande leden van de werk groep M.O.V. Wim Verhoeven tel. 1550; Marianne van Oort tel. 1389; Paul Dijckmans tel. 1924; Victor Theeuwes tel. 2187; Theo Mulders tel. 1347; Harry Smolders tel. 2403. Werkgroep Missie-Ontwikkelings- en Vredeswerk Moergestel. V Ur I i Vanaf het begin tot het einde waren het exclu- 12.15 uur Ballonnen afhalen voor de grote bal lonnenwedstrijd bij C. v.d. Hout, Kruysacker- plein 9. Deelnemers worden verzocht de kaar ten ingevuld mee te brengen. 12.30 uur Officiële opening door de Edelacht bare Heer J.B.S. Ter Veer, Burgemeester van Moergestel. 12.45 uur Ballonnenwedstrijd. 13.00 uur Prijsuitreiking kleurwedstrijden. De ze prijsuitreiking zal geschieden door mevrouw Ter Veer. Na afloop van deze prijsuitreiking begint de kindermiddag. 17.00 uur Prijsuitreiking kindermiddag. 18.00 uur Sluiting feesttent. 20.00 uur Jaarlijkse feestavond voor de leden van buurtvereniging ’’Gezwiene Waai”. spreekt Mevrouw Loos over Religieuze Opvoe ding in de Vrije School. ’’Religie in deze tijd, een moeilijk onderwerp voor velen”. Op 2 vrijdagavonden, 9 en 16 oktober 1981 om 20.15 uur, behandelt de antroposofisch arts Ewout Clotscher de onderwerpen: ’’Kinder ziekten en inentingen” en ”De invloed van voeding op het temperament van het kind”. Wilt u nadere informatie, bel 013-432963 of 04248-1669. Alle avonden vinden plaats in het gebouw van de VRIJE SCHOOL, Wilhelminapark 54 in Tilburg. ny Tober. Geen verkeerde keuze trouwens, want hij wist zich op de vrij smalle loopplank (omgeven door 212 dames en 3 heren!) uitste kend staande te houden. Hij bracht zijn show met verve, en zowel het publiek als hijzelf had den er erg veel schik in. Na de pauze was er de mevrouw die daags na de show jarig was en die gevraagd werd ’n trois-pièces te showen. Stomverbaasd was zij toen ze hoorde dat ze het door haar geshowde mocht behouden. Overgelukkig nam zij haar plaats weer in. ’n Sympathiek gebaar van Bou tique Barbara, wat veel bijval oogstte. Hierna lieten Boutique Barbara en Ligtvoet Schoenwinkels zien wat zij verder nog voor het komende najaar in huis hebben. Het verloop van de gehele avond en de gezellige entourage hebben verzekerd dat ook deze modeshow wel weer een vervolg zal krijgen, en zo te horen heeft men wat dat betreft nog grotere plannen. We houden U op de hoogte. De festiviteiten zullen worden gehouden in de feesttent, welke zal worden geplaatst op het terrein van de heer Kemps nabij het Kruysac- kerplein. Vanaf deze plaats willen wij de heer Kemps dankzeggen voor het belangeloos be schikbaar stellen van dit terrein. De feestelijk heden zullen vanaf 12.00 uur worden opge- luistered door ”De Bellebloazers”, die onget wijfeld voor de juiste sfeer zullen zorgdragen. Het probleem doet zich dan voor: Waar la ten wij die paar liter vuile olie? Helaas is door ons de laatste tijd regelmatig gekonstateerd, dat die olie op plaatsen wordt gedeponeerd waar deze beslist niet mag komen, b.v. in het gemeentelijk ri oolstelsel. De olie wordt via afvoerputten en straatkolken hierin gebracht. Een andere foutieve methode, welke door ons wordt waargenomen, is, dat men de olie in bermsloten langs de weg laat lopen. Via voornoemde methode komt de olie in het grondwater terecht en heeft ernstige gevol gen voor het milieu, en in waterwingebie den is het gevaar voor de volksgezondheid het grootst. 1 sieve (voor iedereen betaalbare) kledingstuk- ken die op vlotte wijze door de zes lieftallige dames op bijna professionele wijze werden ges howd. Cocky en Cees Kouwenberg hadden de zaal met behulp van Bloemsierkunst Cees Op ’t Hoog en Woninginrichting Jan Willems keurig aangekleed en door de wijze van inrichten had men een fijne intieme ’’modesfeer” weten te verkrijgen. 1 Schoonheidssalon Aphrodite zorgde voor de juiste make-up, de dames van de Wouw en Bekkers hielpen bij het vlot omkleden van de mannequins en Hans Ligtvoet voorzag hen na mens Ligtvoet Schoenwinkels van het bijpas sende schoeisel. De eigenlijk modeshow was, om iedereen even op adem te laten komen, in twee delen gesplitst. In de pauze vond het optreden plaats van Ron- De feestelijkheden in verband met het gereed komen van onze geheel gerenoveerde buurt vangen aan op donderdag 8 oktober volgens het nu volgende programma: Donderdag 8 oktober: 19.00 uur Jeugdfilm. Deze film in in de eerste plaats bedoeld voor alle kinderen van onze buurt. Uiteraard zijn ook onze andere buurt bewoners van harte welkom. 21.30 uur Film over onze buurt. Wij verwach ten iedereen! Na afloop film nakaarten”. Vrijdag 9 oktober: 19.30 uur Disco. Het feestcomité biedt de ge hele Moergestelse jeugd een grandioze disco- avond aan onder de deskundige leiding van D.J. Peter Panhuyzen. Zaterdag 10 oktober: 12.00 uur Bijeenkomst van de officiële geno digden in de feesttent. Wie belangstelling heeft om aan de ten toonstelling mee te doen, wordt verzocht zich vóór 1 november a.s. te melden bij de afdeling sociale zaken en welzijn van het gemeentehuis (telefoon 1235 toestel 31). Óp donderdag 5 november vindt dan een bij eenkomst plaats voor de deelnemers aan de ex positie om van gedachten te wisselen over de opzet en de organisatie. Maar daarvan hoort U te zijner tijd meer. Onder deze titel vindt al een aantal jaren rond de jaarwisseling een expositie plaats in de bur gerzaal van het gemeentehuis. Ook dit jaar biedt het gemeentebestuur weer de gelegenheid aan Amateur-kunstenaars uit Moergestel om hun werk te exposeren. De expositie is gepland van 27 december 1981 tot ongeveer 7 januari 1982. Naar onze mening komt het steeds vaker voor dat partikulieren in het bezit komen van kleine hoeveelheden afgewerkte olie. Dit als gevolg van het verversen van de mo torolie van de auto of andere motoren, zo als van de maaimachine e.d., wat door par tikulieren zelf gedaan wordt. Nieuwe olie is in kleine verpakking overal verkrijgbaar en velen beschikken over de mogelijkheden om deze kleinere onder houdswerken zelf uit te voeren. Wist U dat 1 liter olie 1 miljoen water kan bederven, en ongeschikt kan maken voor menselijk gebruik Maar ook in niet waterwingebieden zijn de gevolgen door olieverontreiniging niet ge ring. Te denken valt hierbij aan oliestank, aantasting van elektriciteits- en telefoonlei- dingen, afsterven van bomen en planten, aantasting rioolleidingen, afsterven van mi- kro organisme in de bodem. Als gevolg van voornoemde ervaring heeft het gemeentebestuur besloten een inzamel- plaats voor deze kleinere hoeveelheden af gewerkte olie in te richten. Hierdoor kun nen de milieuproblemen met betrekking tot de olie worden voorkomen en wordt de olie op een juiste wijze verwerkt. Vanaf heden bestaat voor eenieder de mo gelijkheid om afgewerkte olie te deponeren in een verzameltank, welke geplaatst is op het terrein van de dienst Gemeentewerken, Rootven nr. 40 (nabij de glascontainer). U kunt hier alle dagen, met uitzondering van de zondagen, terecht van 08.00 tot 16.30 uur. De gemeente draagt zorg voor een juiste afvoer en verwerking van deze vuile olie. In het belang van uw milieu vertrouwen wij erop dat belanghebbenden gebruik zullen maken van deze mogelijkheid, die geboden wordt, en dat de in het begin van dit artikel beschreven konstateringen tot het verleden zullen behoren. verzorgt dit najaar weer een aantal lezingen en wormatie-avonden eerste informatie-avond wordt gehouden ?P dinsdag 6 oktober 1981 om 20.15 uur. onderwerp: Wat is de Vrije School en wat is verschil met het andere onderwijs? Leer rechten van de Vrije School vertellen u ero ver. °P woensdag 7 oktober a.s. om 20.15 uur Ongetwijfeld zult u de laatste tijd veel gehoord en gelezen hebben over kernbewapening. Het onderwerp staat in het middelpunt van de be langstelling. Ook wij christenen kunnen niet om de problematiek van de kernwapens heen. Daarom hebben de Nederlandse Bisschoppen het initiatief genomen om een ’’konsultatie” te houden. Het gaat er daarbij om, dat wij ons goed informeren over de kernbewapening en er met elkaar over in gesprek gaan. De Bisschop pen vragen vervolgens om onze reakties. De aanzet tot een gesprek wordt gevormd door de stelling van het Interkerkelijk Vredesberaad (I.K.V.): ’’Help de kernwapens de wereld uit, om te beginnen uit Nederland”. Op verzoek van de Bisschoppen heeft de Ka tholieke Vredesbeweging Pax Christi over die stelling advies uitgebracht. De argumenten voor en tegen zijn doordacht en op een rij gezet. Het resultaat staat in een rapport beschreven: ”R.K. Kerk, kernwapens en ontwapening”. Naast deze gegevens wordt er vanuit ons bis dom ook materiaal beschikbaar gesteld om een gesprek over kernbewapening te vergemakke lijken. Op zaterdag 10 oktober a.s. zal er vanaf 14.30 uur géén rekreatief zwemmen zijn, dit in ver band met diploma-zwemmen dat vanaf 15.00 uur plaatsvindt. Publiek wordt in de zwemzaal toegelaten op het brede perron. Mil R.t Kl! IA 8 Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. WOENSDAG 7 OKTOBER 1981 6e Jaargang - Nr. 210 f r I' I

Weekblad Moergestels Nieuws | 1981 | | pagina 1