Ligtvoet neemt nieuwe winkel in gebruik Nipte meerderheid voor Voor bereidingsbesluit Zandstraat 5 I 5 I V.N.K.V.-nieuws Bedankt Het varken van St. Joris Katholieke Bond van Ouderen afdeling Moergestel Jongerenwerk Trefsentrum Handbal dat is wat voor jou! TTFI tel. 013-35 44 35 Raadsvergadering 25 september Mevr. T. Verhoeven-Buijs. meende dat de goede verstandhouding met A.L.P. door het accepteren van dit ge schenk zou worden bevestigd. Het eerste evenement van het Gilde St. Joris, de tocht met het varken door de gemeente Moergestel, is een groot succes geworden. Op dinsdag 6 oktober a.s. begint wederom on ze handwerkcursus. De lessen worden gegeven in het gebouw van de drumfanfare van de windlopers in de Bosstraat. De onkosten zijn 3.50 per middag. Er wor den in totaal 12 lessen gegeven, steeds op dins dagmiddag van half twee tot half vier. Eventu eel nieuwe cursisten kunnen ook komen. GEBR.MAAS BV. bouwmaterialen Enkele weken geleden verhuisde de produktie-afdeling van Ligtvoet Schoenfabriek naar ’n ander pand aan de Industrieweg, waardoor de achter de schoenwinkel liggende ruimte vrijkwam. In de weken na de verhuizing is er in deze ruimte koortsachtig getimmerd en veranderd, waardoor ’n nieuwe winkel ontstond met ’n verkoopruimte van maar liefst 90 m1. In de week van 14 tot 21 september jl. is de jaarlijkse kollekte ten behoeve van de Nierstichting Nederland gehouden. Mede door uw gift en de inzet van vele kollektanten is het een sukes geworden. Moergestel heeft het mooie bedrag van 2.000,- bijeengebracht. Namens het bestuur van de Nierstichting Ne derland zegt de plaatselijke organisatie U allen hartelijk dank. ker borg staan voor het behoud van het eigen karakter van het pand. Overigens vond hij de culturele waarde van het inwendige van de wo ning door wethouder Smits zwaar overdreven. Dat gold bijzonder voor de ’’dennennaald- oven” en de ’’postal”, welke laatste volgens hem helemaal niet aanwezig was. De heer van Os (P.G.B.) meende dat er duide lijk was afgesproken dat er geen wijzigingen in het plan buitengebied zouden komen vóór de goedkeuring van de kroon. Hij vroeg zich bo vendien af of de houten aanbouw destijds niet illegaal was geweest. Burgemeester ter Veer bleek vooral getroffen door de vragen of er mogelijk toezeggingen vooraf waren gedaan. Niets van dit alles was gebeurd en zou ook maar ooit kunnen gebeu ren. Wethouder Smits vond dat de heer Swin- kels nogal bagatelliserend deed over de histori sche waarde van het interieur. Hij handhaafde wijn van de meerderheid van het college afwij kend standpunt. Bij de uiteindelijke stemming stemden V.V.D en C.D.A unaniem voor het college-voorstel, P.G.B. en S.V.P. tegen, waardoor het voorstel met de kleinst mogelijke meerderheid werd aangenomen. De Heer van Os had overigens bij stemverklaring laten we ten dat zijn Fractie bij de Kroon in beroep zal gaan. En daarmee zal de restauratie van het pand waarschijnlijk nog lang op zich moeten laten wachten. Burgemeester ter Veer zegde toe dat hij bij de eigenaar zal trachten gedaan te krijgen het dak weer te dichten om de totale verkrotting van het pand te voorkomen. Precies om elf uur was de vergadering ten ein de, en konden de raadsleden van een extra lan ge nachtrust gaan genieten. J.S. Waarde vrienden, de leden van de Katholieke Bond van Ouderen, die zich hebben opgege ven, voor de bezinningsdag in Boekel op 8 ok tober a.s., worden verzocht des ’s morgens om 8 uur op het Sint Jandplein bij den Boogaard, aanwezig te zijn, er wordt stipt op tijd vertrok ken, de buskosten worden in de bus afgere- kend A 9,— per persoon. Helaas was het niet mogelijk de gehele gemeen te op één dag huis aan huis aan te doen. Daar voor is Moergestel toch wel wat te groot. Mocht u zich teleurgesteld voelen en toch ons Uniformenfonds willen steunen, stort dan uw bijdrage op onze bankrekening bij de Rabo bank nr. 13.45.12.456. Vergeet u ook niet een bezoek te brengen aan onze ’’Vlaamse kermis” op zaterdag 3 oktober (14.00 tot 24.00 uur) en zondag 4 oktober (10.00 tot 17.00 uur). Veel leuke attracties staan u daar te wachten o.a. Barak, kruisboogschieten, tombola, Piet je in het schavot, ballen gooien, etc. etc. At tracties voro groot en klein!!! Tevens wordt op deze kermis de winnaar van het varken bekend gemaakt. Het Gilde St. Joris hoopt u allen op deze ker mis te kunnen begroeten en wenst u bij voor baat zeer veel plezier toe. Tot zaterdag of zondag!!! F b* Het Bestemmingsplan Oistelvoort-Herziening I had heel wat meer voeten in de aarde. De Heer van Stiphout (S.V.P.) sprak het vertrou wen van zijn fractie uit in dit herziene plan. Wel benadrukte hij nog de wenselijkheid van HAT-woningen in dit plan, omdat daaraan een steeds groeiende behoefte blijkt te bestaan. De Heer Op ’t Hoog (onafhankelijk) zag nog wel moeilijkheden voor de financiële haalbaarheid van het plan. Hij kon er wel inkomen dat de Heer Buynsters destijds hierom zijn raadslid maatschap had neergelegd. Zijn voorstel om de Kempenroute nu te laten gaan via de Heili genboom werd door het college overgenomen en zal aan de bevoegde instanties worden voor gelegd. De meeste bezwaren kwamen ditmaal van de kant van de CDA-fractie, bij monde van de Heer Swinkels. Deze maakte zich tot spreekbuis van de agrariërs in het achterliggen de gebied, voor wie vooral de omlegging van ’’Het was hard nodig”, vertelde men ons bij Ligtvoet, ”de winkel die we nu ter beschikking hadden is veel te klein om onze klanten op pas sende wijze van dienst te kunnen zijn.” Op eigen initiatief en naar eigen idee en ont werp (met daarbij natuurlijk de opgedane er varing) heeft men de winkel aangekleed en in gericht. Zo zijn er 4 aparte afdelingen, te weten: kinder-, dames-, heren- en sportschoenen en heeft men ook iets uitgedacht om diegenen die moeten wachten aangenaam bezig te houden, ’n Speciale vermelding is hier zeker op z’n plaats voor wat betreft de wachtende kinderen: zij kunnen naar hartelust spelen in de ’’Kinder hoek” waar alles te vinden is wat hun hartje in de notulen werden gestipuleerd. Het voor stel om een bedrag uit te trekken voor de bouw van car-ports bij zestien woningwetwoningen werd aangenomen, zij het dat de Heer Op ’t Hoog de huurprijs door deze aanvulling nogal hoog vond en zich afvroeg of de toekomstige bewoners er wel zo op zouden staan te kijken. Na de pauze kwam het voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor het perceel Zandstraat 5 opnieuw aan de orde. De voorzit ter legde de discussie meteen aan banden door het punt van de al of niet geldigheid van de in de vorige vergadering genomen beslissing bui ten het gesprek te houden. De heer Damen zette in eerste instantie vraag tekens bij het bouwvergunningbeleid in het buitengebied en zag daarin toch wel een onge lijke rechtsbedeling. Hij wilde zich in eerste in stantie nog niet uitlaten over zijn voor of te gen. De Heer Op ’t Hoog stelde enkele nogal indringende vragen naar eventueel gedane toe zeggingen. De heer Swinkels had alle vertrou wen in de toekomstige restauratie van het pand. Volgens hem zou monumentenzorg ze- Jazeker, als je graag wat aan sport doet om een stuk energie kwijt te raken of om gezond te be wegen is handbal een uitstekende keus. Sprintsnelheid, sprongkracht, reactievermo gen, en vele andere factoren komen aan bod bij deze sport. Handbal is in Moergestel mogelijk bij de sport vereniging Roef voor jongens en meisjes vanaf 9 jaar en ouder in alle leeftijdscategorieën tot en met senioren. Vooral jongens van 9 tot en met 12 jaar zijn welkom omdat op dit moment de groep te klein is om aan de competitie deel te nemen. Handbal wordt gespeeld in de zaal (okt. t/m maart) en buiten op verharde velden (april, mei en sept.). Heb je interesse kom dan eens kijken of train een paar keer vrijblijvend mee op onze vaste trainingsavond op donderdag van 18.00 - 23.30 uur. Inlichtingen tel.: 3103 of 1809. MIK begeert, ’n Werkelijk voortreffelijk idee om het de jongste klantjes naar de zin te maken. Voor de rest is alles bij het oude gebleven, want vooral kwaliteit en service zijn zaken die bij Ligtvoet op het eerste plan komen en die door de jaren heen een begrip zijn geworden voor de ontelbare tevreden klanten uit alle de len van het land. Vanaf a.s. donderdag zal men U graag in de nieuwe winkel ontvangen en van advies dienen, omdat dan immers zowel klanten als verkopers goed ”uit de voeten” zullen kunnen. We feliciteren de Fa. Ligtvoet van harte met deze uitbreiding en wensen hen graag alle mo gelijke sukses toe! Voorzitter: Burg, ter Veer Aanwezig: volledig college en raad Publieke tribune: redelijk bezet De agenda voor deze vergadering was zodanig opgesteld dat er zowel vóór als na de pauze wat te ’’beleven” viel. Het door A.L.P. aan de gemeente aangeboden geschenk van 150 boeken per jaar werd door de raad naarstig geaccepteerd. Enkele kritische vragen over de aard van deze gave door Jo van Os en Mevr. Roloff werden bevredigend beantwoord. Wethouder Smits ae weg als bezwaarlijk wordt ervaren. Na am- pel over en weer werd het voorstel van het col- e.8e aangenomen, al stelde het CDA de duide lijke voorwaarde dat haar bezwaren duidelijk We zijn alweer de vierde week ingegaan met ons jongerenwerk. We hebben er echt schik in, want het loopt zo lekker, zodat we er iedere woensdagavond met plezier naar toe gaan. We hebben daarom ook al enkele programma’s opgesteld voor de komende we ken. Het leek ons wel leuk om dit te vermelden in het Moergestels Nieuws, want er zullen mis schien nog wel jongeren onder jullie zijn die ook nog wel zin hebben om te komen. Hier dan ons programma voor de komende weken: 30 september: Tafeltennistoernooi voetbal toernooi. Jongens en meisjes die zich nog op willen ge ven kunnen dat nog. 7 oktober: Open avond met nog wat aan kringspelletjes wat ook nog leuk kan worden, (met jullie gezelligheid erbij dan). 10 oktober: Iets voor de jongens, want dan is er zaalvoetbal van 18.00 t/m 20.00 uur. De jongens zullen het dan opnemen tegen de jongens uit het Trefsentrum zelf. Dus mensen kom op, leef je zelf uit, je bent al len van harte welkom. 48 nwTs M.O. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. WOENSDAG 30 SEPTEMBER 1981 6e Jaargang - Nr. 209 Geminiweg 45 - Tilburg Tegels» stenen sanitair» zand grint» open- en voorzethaarden Voor meer'lS^*’imrtormatie mngrriiMgtal- iiiwrayColGl, I 4 - wiv vuutai uv viiii&ggiug van Fi-.l >.r I i

Weekblad Moergestels Nieuws | 1981 | | pagina 1