Gilde St. Joris organiseert Ét! ’’Vlaamse kermis” Rijksbijdrageregeling Sociaal-Kultureel werk Ruzie krijg je vanzelf... voor Vrede moet je vechten Long Way Blues in Trefsentrum I I Gemeenteraads vergadering Mi I 12 L H >1 I GEBRMAASBV bouwmaterialen telOI3 3J4435 Inspraakavond Sociaal- Kultureel Werk 1 41 i Vrede wordt vaak gelijk gesteld met afwezig heid van oorlog. Wanneer je echter in een groep mensen vraagt eens dieper door te den ken op het begrip Vrede, dan levert dit waar schijnlijk allerlei verschillende omschrijvingen op. Vrede, evenals onvrede trouwens, bestaat immers op tal van terreinen van het leven en ie dereen heeft daarbij ook eigen ervaringen en interessen. Werkgroep Missie-, Ontwikkelings- en Vredeswerk. V Sjaloom ofwel Vrede, met een hoofdletter, is niet iets wat de mensen vanzelf wordt toege worpen en ook is het niet de lieve vrede die al les toedekt, inclusief onrecht. Vrede is een toestand waarvoor mensen allemaal samen moeite moeten doen, oprecht werkend aan zichzelf en aan de wereld. Op woensdag 30 september a.s. zal overeenkomstig de bepalingen in de Rijksbijdrageregeling Sociaal-Kultu reel Werk een inspraakavond worden gehouden voor de Moergestelse bevol king en wel in de burgerzaal van het ge meentehuis. Aanvang 19.30 uur. De voorzitter van de werkgroep voor welzijnszaken, wethouder A. Smits, zal de avond openen met een korte in leiding. Daarna wordt aan eenieder de gelegen heid geboden vragen te stellen aan de leden van de werkgroep voor welzijns zaken. Om mee te kunnen werken aan deze Vrede is, zeker in onze tijd met haar snelle en gecompli ceerde ontwikkelingen, inzicht noodzakelijk in de wereld en de plaats van de mens, ook de mens die wij zelf zijn. Daarom, wordt aktief voor de Vrede want: voor vrede moet je vechten. ij Op zaterdag 26 september, aanvang 21.00 uur, vindt er een optreden plaats van de groep ’’LONG WAY BLUES” in het Trefsentrum. Long Way Blues is gestart in 1976. Doordat zij een eigen bluesgeluid brachten en direct zijn begonnen met het spelen van eigen nummers, stond Long Way Blues al gauw in grote belangstelling. а. s. Vrijdag 25 september wordt weer een openbare gemeenteraadsvergadering gehou den, ’s avonds om 7.30 uur in het gemeente huis. Agenda: 1. Opening. 2. Trekking stemmingsnummers. 3. Ingekomen stukken. 4. Mededelingen. 5. Voorstel tot vaststelling van de notulen van de vergadering van 31 augustus 1981. Voorstel tot vaststelling subsidieverordening Gecoördineerd Bejaardenwerk. 7. Voorstel tot aanvaarding van het begroe- tingsgeschenk van A.L.P. International In vestments B.V. 8. Voorstel tot vaststelling van het bestem mingsplan ’’Oistelvoirt-herziening I”. 9. Voorstel tot definitieve vaststelling van de grondprijzen in het bestemmingsplan ’’Oistelvoirt-herziening I”. PAUZE 10. Voorstel tot het verkopen van een perceel grond bestemmingsplan Klein Bungalow- park/De Hoefkens. 11. Voorstel tot verkoop van een aantal perce len grond in het plan Oistelvoirt ten behoeve van de bouw van 14 premie A-woningen. 12. Voorstel tot wijzigen van de gemeenschap pelijke regeling Hypotheekfonds Noordbra- bantse Gemeenten (H.N.G.). 13. Voorstel tot het nemen van een verorde ning op de vleeskeuringsdienst. 14. Voorstel tot het nemen van een voorberei- dingsbesluit ex artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening voor het perceel sektie B nummer 2113. 15. Voorstel tot het verlenen van medewerking aan het bouwplan van N. van der Avoort, Broekzijde 29. 16. Voorstel tot het verlenen van medewerking aan het bouwplan van R.J.A.M. Stevens, Oisterwijkseweg 75. 17. Beantwoording eventuele ingekomen vra gen. 18. Sluiting. Sedert de middeleeuwen is er in het gildewezen zeer veel veranderd. Dat is ook het geval bij ’’Sint Joris”. De sfeer en de broederlijkheid is in ons Gilde echter onveranderd gebleven. Helaas zijn de uniformen niet meer representa tief genoeg voor een vooraanstaand Gilde als het Gilde ’’Sint Joris” ongetwijfeld is. Om ons Gilde in de toekomst zeer goed voor de dag te laten komen zijn nu dringend nieuwe unifor men nodig. Het is begrijpelijk dat hiermede zeer veel geld gemoeid zal zijn. Om dit te kunnen verwezenlijken is een uni- formfonds opgericht en een bankrekening geo pend bij de Rabobank te Moergestel onder nummer 12.45.12.456. Wij vragen uw aller steun en medewerking. Uw giften op bovenge noemde bankrekening ten gunste van ons uni formenfonds zullen met gejuich ontvangen worden. Een representatief Gilde is een sieraad voor ie dere Brabantse gemeente. Laat Moergestel hierin vooraan staan. Als bijzonder evenement trekt een afvaardi ging van het ’’Sint Joris Gilde” met een gemest varken door de gemeente Moergestel. En wel op 26 september. Iedereen heeft dan de kans om tegen betaling van 1,- (of 3 kansen voor 2,50), het gewicht van dit varken te raden. Het juiste gewicht is bekend bij een deskundige kommissie. Diegene, wiens opgave van het ge wicht het dichtst het juiste gewicht benadert zal op zondag 4 oktober om 16 uur weten of hij of zij dit gemeste varken als prijs in ont vangst mag nemen. Raadt dus allen mee en bezoekt onze ’’Vlaam se kermis” op 3 en 4 oktober. Ook uw gift op onze uniform-bankrekening is welkom. Het ’’Sint Joris Gilde” zal U dankbaar zijn. Als uitgangspunt zouden we in dit verband graag een meer algemene, uit de joods-christe- lijke traditie afkomstige, omschrijving van vre de willen nemen: Sjaloom, ”een toestand waar het je wel gaat, waar mensen tot hun recht kunnen komen, waar mensen in goede ver standhouding leven met elkaar en met God”. Maar tegenover dit ideaal staat de werkelijk heid van alledag met ruzie, onvrede, geweld te gen mens en milieu, onrecht. We konstateren dit in de kleine wereld van gezin, vrienden, bu ren en kennissen; in de minder kleine wereld waarin arbeid, ekonomie, politiek, welzijn en dienstverlening zijn georganiseerd; in de grote wereld van internationale ekonomische en po litieke machten en verhoudingen (o.a. rijk- arm). Long Way Blues heeft in de daaropvolgende jaren menigmaal aan sessions en voorprogram ma’s meegewerkt met o.a.: Rob Hoeke, Long Tall Emie, Gruppo Sportivo, de Engelse Things (reünie optreden), de Amerikaanse blu espianist Champion Jack Dupree en Livin’ Blues, waarop Long Way Blues weleens mee vergeleken werd. Nu, in 1981, na vijf jaar aan de weg getimmerd te hebben, uitgegroeid tot één van Nederlands beste bluesformaties. Het repertoire van Long Way Blues bestaat grotendeels uit swingende blues afgewisseld met stevige bluesrock. Long Way Blues bestaat uit: Leen Kok: drums. Willem van Houten: sologitaar, zang. Ed Blanken: basgitaar. Piet Dijkstra: slaggitaar. T Foto gemaakt in 1975 ter gelegenheid van de Statiedag van het Gilde St. Joris Het Gilde ’’Sint Joris” organiseert op zaterdag, 3 oktober van 14.00 uur tot 24.00 uur en op zondag, 4 oktober van 10.00 uur tot 17.00 uur een ’’Vlaamse kermis” in Café ’t Draaiboompje. De baten van deze ’’Vlaamse kermis” zijn geheel ten gunste van het nieuwe opgerichte Uniformfonds van het Gilde ’’Sint Joris”. Met ingang van 1 januari 1980 is de Rijksbij drageregeling Sociaal-Kultureel werk in wer king getreden en die regeling houdt ondermeer in dat voortaan niet langer het rijk de moge lijkheden schept voor subsidies aan organisa ties, maar dat de gemeenten en provincies dat gaan doen. Zij zullen daarbij ook de richting van het susi- diebeleid bepalen in samenspraak met de bur gerij. Overigens kwam tot dusver het grootste deel van de subsidies voor Sociaal-Kultureel werk al uit de gemeentepot. Het resterende deel werd door het rijk beschik baar gesteld (±25%). Aan de nieuwe regeling ligt de bedoeling ten grondslag dat de gemeentelijke overheid, na overleg met de bevolking, gaat bepalen hoe de subsidiegelden binnen de gemeente verdeeld gaan worden. Dit overleg kan b.v. door middel van informa tie en spraakavonden. De vraag die vaak gesteld wordt is: ’’Gaat de subsidiekraan nu dicht?” Geloof dat maar niet; het bedrag wat momenteel door de ge meente aan diverse subsidies wordt uitgegeven zal zeer zeker ook in komende jaren blijven bestaan. Echter zal bekeken worden of de verdeling wel rechtvaardig is en of niet een herverdeling dient plaats te vinden. Dit houdt in dat het totaalbedrag hetzelfde blijft, maar dat het op een andere, eerlijke ma nier verdeeld gaat worden. Op 30 september a.s. zal de eerste inspraaka vond voor de Moergestelse bevolking worden gehouden en wel in de burgerzaal van het ge meentehuis. Aanvang 19.30 uur. Het in 1982 en daarna te volgen subsidiebeleid zal dan o.a. aan de orde komen. De werkgroep voor welzijnszaken. t. ■.•>- K»3 WOENSDAG 23 SEPTEMBER 1981 6e Jaargang - Nr. 208 Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. 04243 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. 3 A8 Geminiweg 45 - Tilburg Tegels» stenen sanitair» zand grint» open- en voorzethaarden Voor meerW^^ïnformatte ''Ji- r ''I F hij I

Weekblad Moergestels Nieuws | 1981 | | pagina 1