ÏÏTK Bevolkingsonderzoek naar Baarmoederhalskanker (BBK) 1981 ’’Opper” van Riel bevorderd en elders benoemd P. TERWINDT 1 Sauwelavond Gilde St. Catharina I I Inspraakavond Sociaal- Kultureel Werk tel. 013-354435 AUDACIA NIEUWKUYK op het sportpark aan de Molenstraat. J I huisarts GEEN PRAKTIJK van 21 t/m 25 september Rijen, Gemert (waar hij zijn charmante vrouw voor levenslang op de bon schreef), Best J.S. Kom ze ook eens aanmoedigen! Op het ’’Liefdadigheidsfestijn” te Best werden zondag 13 september weer goede resultaten be haald door de schutters van St. Catharina. Een geweldig succes behaalde onze Gildebroe- der Adrie Op ’t Hoog. Na een spannende af- Op woensdag 30 september a.s. zal overeenkomstig de bepalingen in de Rijksbijdrageregeling Sociaal-Kultu- reel Werk een inspraakavond worden gehouden voor de Moergestelse bevol king en wel in de burgerzaal van het ge meentehuis. Aanvang 19.30 uur. De voorzitter van de werkgroep voor welzijnszaken, wethouder A. Smits, zal de avond openen met een korte in leiding. Daarna wordt aan eenieder de gelegen heid geboden vragen te stellen aan de leden van de werkgroep voor welzijns zaken. GEBRMAASBV bouwmaterialen l - Ook dit seizoen organiseert C.V. ”De Piere waaiers” weer een tweetal sauwelavonden. De ze zullen op 5 en 6 februari 1982 in ”Den Boogaard” plaatsvinden. kamping werd hij Kampioen van dit Gilde- feest. Vele kruisboogschutters kwamen hem de hand schudden en hij mocht van de Hoofdman van Gilde St. Odulphus ’n prachtig zilveren schild in ontvangst nemen. Adrie, proficiat hoor. Ook werd er ’n zilveren schild gewonnen door het ’viertal’ Frans Becx, Cees Wolfs Jzn., Gust Creusen en Hein Bruurs. Zij konden ’n mooie derde prijs mee naar huis nemen. Zaterdag 19 september gaan de schutters naar Gilde St. Ambrosius voor de derde onderlinge wedstrijd. Er wordt in Baardwijk al vroeg be gonnen op het schietterrein achter café ’t Voske”. Na deze wedstrijd prijsuitreiking over 3 wedstrijden. Zondag 20 september vrijwillige schiet wedstrijd te Netersel. Schietterrein aan de La- testraat. Aanvang 11.00 uur. Inschrijving tot 15.00 uur. rechten-studie. Hij interesseert zich daarbij het meest voor het bestuursrecht, en dat zal ook wel zijn afstudeerrichting worden. Tussen de bedrijven door hoor je ook wel wat kritiek op de gang van zaken bij de rijkspolitie, maar over het algemeen lijkt de heer van Riel een te vreden man, die zijn soms wat ondankbare taak met plezier doet. Voorlopig blijft hij nog in Moergestel wonen, maar het einde van zijn Moergestelse periode ligt in het verschiet. Wij wensen adjudant van Riel veel geluk in zijn nieuwe functie en veel succes bij zijn ver dere carrière. dat het onderzoek gunstig is verlopen. Voor de deelneemsters bedraagt de bijdrage 10,- welke bij het onderzoek moet worden meegebracht en dankzij subsidiëring door het Rijk en gemeente zo laag mogelijk gehouden kon worden. De vrouwen die voor het onderzoek in aanmer king komen, ontvangen 10 dagen vóór de datum van het onderzoek de oproepkaart. Vrouwen die niet van plan zijn aan het onder zoek deel te nemen, wordt gevraagd deze oproepkaart volledig ingevuld, terug te sturen aan de G.G. G.D.-Tilburg. Wanneer niet wordt gereageerd op de eerste oproep, wordt een tweede uitnodiging voor het onderzoek verstuurd. Voor nadere informatie kunt U Mevr. C. van Otterlo-van Vliet bij de G.G. G.D. bellen: 013-631515, toestel 20. Maar in een gesprek met adjudant van Riel merk je gauw dat er onder dat uniform heel normale menselijke gedachten en gevoelens le ven. Hij is een Brabander in hart en nieren en wil ook het liefst zijn leven lang in brabant blijven. De Brabander is het type mens dat hem het meeste ligt. En hoe kan dat ook anders als je als ’’kruik” geboren en getogen bent! Na zijn opleiding aan de politieschool in Arnhem werd hij achtereenvolgens gestationeerd in Gilze- tendens merkbaar is naar meer persoonlijke aanpak. Door zijn collega’s wordt hij wel eens getypeerd als ”een goeie, maar je gaat er niet mee lachen”. Van Riel is het daar wel mee eens, en beschouwt het duidelijk als een com pliment. Tien jaar lang is adjudant van Riel ook bij de M.E. geweest (toen nog verplicht) en als zoda nig ook moeten optreden. Je zult er van hem geen sterke verhalen over horen. Nu besteedt hij het grootste deel van zijn vrije tijd aan stu die, want hij is sinds enkele jaren bezig met een Met ingang van 1 september is de heer van Riel, tot dan toe postcommandant van de rijkspolitie in Moergestel, bevorderd tot adjudant en benoemd tot plaatsvervangend commandant van de rijkspolitiegroep Blade). Zeven jaar lang is hij in Moergestel gestationeerd geweest, en de meeste moergestelnaren kennen hem waarschijnlijk alleen maar als de flinke, goede-ogende politieman met de mooie snor. Dat is misschien de schaduwkant van het beroep, dat je uniform nu eenmaal een beetje afstand schept. In 1980 heeft de eerste ronde van het BBK plaatsgevonden en het opkomst-percentage daarbij is 58.8% geweest. In september start de tweede ronde van het onderzoek. Opgeroepen worden de vrouwen uit de ge boortejaren: 1928, 1931, 1937, 1940, 1943 en 1946. Het onderzoek wordt gehouden van 18 t/m 25 september in het Wit-geie kruisgebouw, Prinses Beatrixstraat 2 te Moergestel. Uit statische gegevens blijkt, dat in Nederland ongeveer 450 vrouwen per jaar overlijden aan deze vorm van kanker. Deze aandoening kan in het allereerste begin, wanneer de vrouw nog geen klachten heeft, ontdekt worden door middel van het maken van een uitstrijkje. In het geval dat er bij het onderzoek een afwij king wordt gevonden, kan een behandeling volledige genezing brengen. Voor vrouwen die aan de baarmoeder geopereerd zijn, is het toch raadzaam aan de oproep gehoor te geven. De uitstrijkjes zullen worden afgenomen door een daarvoor speciaal opgeleid team, bestaan de uit één verpleegster en één doktersassisten te. Het uitstrijkje gaat voor celonderzoek naar het Streeklaboratorium te Tilburg. Het laborato- rium-onderzoek neemt enige tijd in beslag. De uitslag van elk onderzoek wordt aan de hui sarts medegedeeld. Mocht er aanleiding zijn voor een nader medisch onderzoek, dan ont vangt betrokkene bericht van de huisarts. Dit betekent echter niet direct dat er een vorm van baarmoederhalskanker is geconstateerd. Veeal betreft het een ontsteking, die na behan deling door de huisarts verdwijnt. Zijn er wél verdachte cellen gevonden, dan zal de huisarts in overleg met de gynaecoloog de vrouw verder behandelen. Aan de onderzochte vrouw wordt een informa tiefolder uitgereikt, waarop staat vermeld bin nen hoeveel weken de uitslag bekend is. Degene die vóór die tijd geen bericht van het laboratorium heeft ontvangen, kan aannemen dh voor levenslang op de bon schreef), Best en Moergestel. Hij heeft het eigenlijk overal naar zijn zin gehad, maar zeker niet het minst in Moergestel. Een rustig dorp, vindt hij, met een enkele uitschieter op de zondagavond. Hij waardeert in Moergestel vooral de hang naar traditie en gevestigde waarden. De eigen bevol king drukt er nog een duidelijk stempel op de samenleving. Voor hem staat de ’’mens” in het politie- uniform voorop. Hij juicht het dan ook toe dat er ook bij de politie weer een duidelijke In verband met de organisatie verzoeken wij, diegenen, die graag mee willen doen aan het ’’tonpraoten” zich zo spoedig mogelijk op te geven. Wij vragen hen zich voor zondag 20 september a.s. telefonisch of schriftelijk aan te melden bij J. Denissen, Burg. Maeyerstraat 9, tel. 04243- 2318. Ook wij zijn aan emancipatie toe! Dames zijn dan ook van harte welkom. Aangezien er maximaal acht deelnemers voor een optreden in aanmerking komen, adviseren wij U zo snel mogelijk te reageren. De Sauwelcommissie: J. Denissen, J. Maas, G. Simons t -i, K (8 - Zondag a.s. 14.30 uur Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. WOENSDAG 16 SEPTEMBER 1981 6e Jaargang - Nr. 207 Geminiweg 45 - Tilburg - ’r’4- Tegels» stenen» sanitair» zand grint» open- en voorzethaarden Voor informatie: ITinfiTflRStRl 11 iuci ycdici i i te

Weekblad Moergestels Nieuws | 1981 | | pagina 1