Zondag om 10.00 uur opent Vlooienmarkt weer zijn poorten a.s. Zondag om klokslag 10.00 uur gaat de 9de vlooienmarkt van de Harmonie weer van start. Toekomst pand Zandstraat 5 nog onzeker Drumfanfare ’’Moergestel” naar PSV-stadion! I IS E.H.B.O. Moergestel blij met caravan Bent U de vlooienmarkt vergeten? GEBR.MAASBV bouwmaterialen tel. 013-354435 1 I Géén nood! BEL alleen geëffektueerd worden door de raadszaal te verlaten. Dat deed hij dan ook, zodat in de vol- Rob Damen ...niet voor of tegen... AvdW a. en het wordt alsnog bij U opgehaald! Op zaterdag 19 september wordt in het PSV- stadion in Eindhoven een wedstrijd gespeeld tussen de clubs PSV en Willem II. Aan drumfanfare ’’Moergestel” de eer om de ze wedstrijd op te luisteren met maar liefst twee optredens van ongeveer 13 minuten! We hebben opdracht gekregen om vanaf 18.45 uur tot het begin van de wedstrijd alle spelers moed in te blazen. En dat is nog niet alles, want ook in de pauze zullen ze onze steun nog hard nodig hebben! 'K De afgelopen weken is er weer een enorme aanvoer geweest van allerhande artikelen. Noem maar op: fietsen, boeken, radio’s, t.v.’s, meubelen, schilderijen enz. enz. De handel zal zondag weer welig tieren, de duizenden artikelen staan daar ongetwijfeld borg voor. raad komt er dus niet meer op terug en voor haar is de zaak afgedaan. V erkeersveiligheidsplan Op een parkeerverbod in de Schoolstraat na bleef er niet veel over van de voorgestelde maatregelen van B en W. Alle frakties droegen nieuwe suggesties aan en B en W mogen nu het huiswerk overdoen. Overigens kon het C.D.A. met voldoening vaststellen, dat B en W nu toe gaven, dat de Schoolstraat te smal is. Reinigingsrechten Dit agendapunt gaf voor het C.D.A. aanlei ding te informeren naar de mogelijkheid voor het plaatsen van containers. Wethouder Mul ders deelde mede, dat hierover reeds bespre kingen worden gevoerd. pleisters van de deur en opende verder door het omdraaien van de sleutel het onderkomen van de E.H.B.O. Na het spontane applaus dat hierna opklonk, werd de caravan ingezegend door pastoor v/d Broek, die als geestelijk adviseur blij was zo af en toe ook eens iets voor de vereniging te kun nen doen. Hierna werd de caravan opengesteld om de ve le kijklustigen en zeker de vele aanwezige leden van de E.H.B.O. de kans te geven het onder komen van dichtbij te bekijken. De caravan gebruikt men bij de diverse evene menten om eventuele patiënten in alle rust te kunnen behandelen en ook biedt het de E.H.B.O.-ers onderdak tijdens die evenemen ten. Dikwijls nl. ziet men die mensen sjouwen met hun enorme zware tassen met spullen. Dit alles, en natuurlijk de privacy van de patiënt, is een belangrijke drijfveer geweest om het plan van het bestuur i.s.m. de gemeente ten uitvoer te brengen en in het bezit te komen van deze caravan. We kunnen ons terecht voorstellen dat de E.H.B.O. blij is met deze aankoop en het is ze ker een trots bezit. Onze hartelijke gelukwensen en de kompli- menten aan hen die dit alles mogelijk hebben gemaakt. Zandstraat 5 Wat was er aan de hand? De huidige eigenaar van het pand wil ver(her)bouwen om geschikt te maken voor bewoning. Nu bestaat een ge deelte van het pand uit hout. Het bestem mingsplan Buitengebied heeft dit niet beschre ven, zodat op formele gronden geen vergun ning kan worden afgegeven. Deze belemme ring kan worden opgeheven door een voorbe reidingsbesluit te nemen. Vooruitlopend op een wijziging van het plan van Gedeputeerde Staten dan een verklaring van geen bezwaar af geven voor de bouwvergunning (zgn. artikel 19). Een meerderheid van B en W stelde voor een voorbereidingsbesluit te nemen (burgemeester en wethouder Mulders) en wethouder Smits vond de huidige mogelijkheden voldoende. Deze houden dan in, dat alleen herstelwerk zaamheden kunnen worden uitgevoerd zonder enige verandering. De burgemeester en wet houder Mulders, hierin gesteund door de C.D.A.-fraktie, vinden dit onvoldoende om het pand geschikt te maken voor bewoning naar de eisen van deze tijd. Bovendien vinden zij voldoende waarborgen aanwezig om na ver bouwing het karakter van het pand te handha ven. Monumentenzorg moet immers instem men. Wethouder Smits kreeg steun van Jo van Os (P.G.B.), de S.V.P. en Theo op ’t Hoog. Vooral bij Theo op 't Hoog gaf de doorslag dat een eventuele bouwvergunning niet meer door de raad kan worden getoetst (B en W hebben na het voorbereidingsbesluit haar ei gen bevoegdheid om de vergunning af te ge ven). In zijn eerste betoog leek Rob Damen het standpunt van wethouder Smits te steunen, doch na de tegenargumenten te hebben aan- hoord wenste hij kennelijk nog geen keuze te doen. Afwachten dus of hij over een maand wel voor of tegen is. Mededelingen De huidige eigenaresse van Hoogenhuize wil het landgoed grondig laten herstellen en veran deren. Door kappen van bomen en nieuwe aanplant zal een ander aanzicht gaan ontstaan. Het volkstuinencomplex wordt uitgebreid met 8 percelen. De raad zag echter wel meer moge lijkheden. B en W zullen zich opnieuw bera den. Geen subsidie voor Folkdag Zonder enige discussie werd het bezwaarschrift van de Stichting Folkdag tegen weigering van de subsidie niet ontvankelijk verklaard. De Welkom Iedereen is zondag vanaf 10.00 uur welkom op het St. Jansplein, hetzij om te kopen, hetzij om te kijken, want aan gezelligheid zal het ze ker weer niet ontbreken. U kunt ’n gokje wa gen of zomaar wat rondneuzen, het zal voor el ke bezoeker weer de moeite zijn om eens ’n uurtje rond te komen dolen op het St. Jansplein. De mensen van de harmonie nodigen u van harte uit!! We rekenen natuurlijk op alle leden, want voor zo’n ontzettend groot publiek moeten we goed uit de verf komen. Jongelui, op de komende repetitie horen jullie alle verdere bijzonderheden. Verder willen we de spelers van PSV en Willem II heel veel succes toewensen! Opbrengst weer goed besteed De harmonie heeft destijds de vlooienmarkt opgezet om wat meer financiële armslag te krijgen. Aanschaf van instrumenten en oplei ding van leerlingen alsmede onderhoud kost jaarlijks enorm veel geld. In de opzet om wat meer geld binnen te krijgen is men, gelukkig, uitstekend geslaagd, want zonder deze markt zou de harmonie ongetwijfeld in de problemen komen. Ook plaatselijk is de markt uitgegroeid tot een evenement van de eerste orde wat jaar lijks duizenden bezoekers uit de regio en ook ver daarbuiten naar Moergestel trekt. Niet alleen vlooien Ook dit jaar zijn er weer diverse kramen ver huurd aan mensen die hun handel willen prij zen. Zo zijn er platen en cassettebandjes te koop, bespeeld en onbespeeld, curiosa, spul letjes uit grootmoeders tijd, enz. De inwendige mens wordt daarbij ook zeker niet vergeten. Er is ’n poffertjeskraam, sui kerspinnen zijn er te koop, alsook vis en ijs. Dit alles is opgezet om de bezoekers zo aange naam mogelijke te laten vertoeven binnen het enorme vierkant van marktkramen. De E.H.B.O. afd. Moergestel beschikt sinds vrijdag jl. over een eigen caravan. In het bij zijn van o.a. burgemeester ter Veer, Pastoor v/d Broek en Dr. Terwindt met echtgenote vond op het parkeerterrein naast Café-Rest. de Brouwer op die dag de officiële overdracht plaats. Voorzitter, de heer Rijnen, die alle aanwezigen welkom heette, verzocht aan burgemeester ter Veer om de caravan te openen. Na een kort woordje, waarin de burgemeester o.a. zei het begrijpelijk te vinden dat de E.H.B.O. trots was op het bezit van de caravan, haalde hij de Raadsvergadering maandag 31 augustus 1981 Voltallige raad kon geen besluit nemen Bestuurscolleges zijn bijna altijd samengesteld uit een oneven aantal mensen. Zo ook een gemeen teraad. Bij stemmingen is dan altijd een meerderheid en een minderheid aanwezig. Wanneer stem mingen gaan over personen wordt er schriftelijk gestemd, waarbij dan de mogelijkheid bestaat blanco te stemmen. Over zaken wordt echter mondeling gestemd met voor of tegen. Rob Damen van de V.V.D. wilde echter geen standpunt bepalen. Na de gevoerde discussies had hij blijkbaar meer tijd nodig om een definitief standpunt in te nemen. In eerste instantie onthield hij zich van stemming. Deze mogelijkheid is echter niet toegestaan. Bij de herstemming kon zijn voornemen gende vergadering opnieuw gestemd zal worden. ■MMwawwi I 1383 •f'l Geminiweg 45 - Tilburg Tegels» stenen sanitair» zand grint» open- en voorzethaarden Voor meer i^^^nformatie -Y WOENSDAG 9 SEPTEMBER 1981 6e Jaargang - Nr. 206 Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. 04243 - 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1981 | | pagina 1