De scholen beginnen weer! tl DE MODIEUZE HERENBRU... 25,- 19,90 59,90 - 69,90 - 79,90 <Ruud<panisjM Prij zen Koninginnedag Overdekt zwembad r Aan de Moergestelse jeugd van twaalf tot zestien jaar E.H.B.O. berichten I Ponyclub F.E.V.LO.R. sportnieuws rondom St. Jan. r Audacia pupillen voetbal ;d; Enkele gedachten -nieuws LEUKE NOORSE KINDERTRUIEN VLOTTE BLOUSES ROB'S, CLARK en LOIS KINDERPANTALONS voor het komende schooljaar! ZEER MOOIE KINDERJASSEN brillen 29 augustus Onthoofding van de H. Johannes de Doper 1 34 ’IJU 9 vanaf RAADHUISSTRAAT 17 - MOERGESTELTEL.04243 1287 Toer Mee! 30 augustus 1981 Start tussen 11.00 en 13.00 uur bij Den Boogaard Onze najaarscollectie begint binnen te komen! o.a. nieuwe Lüttmer pakjes en een mooie collectie van Setter Lady (zie etalages en T.V.-STER-reklames) |M dagen volgehouden. De heilige, wiens naam je droeg, moest je be schermen en was je voorbeeld. Dat is nu hele maal ”uit”, uit de mode. troonheihge is. Begrijpelijk met namen als Ran, Li, Maik, Kim en vele anderen. Vaak we ten ze dan ook niet, hoe ze in de burgerlijke stand staan ingeschreven. Zoals je al eerder hebt kunnen lezen worden al le sportende leden komende donderdag om 20.00 uur verwacht in het zaaltje bij de Boeren bond. Op maandag 1 september beginnen we weer met het sporten in de sporthal. Dit jaar hebben we de zaal van 19.00 uur tot 21.00 uur. Iede reen die zin heeft om een uurtje te komen spor ten is natuurlijk van harte welkom. E.H.B.O.-ers heeft u er wel aan gedacht om tijdig uw briefje in te leveren. Er zijn er nog enkele achterwege. Mocht u dit nog niet gedaan hebben, doet u het dan alsnog. Wij verwachten op vrijdag 4 september een volle bak i.v.m. het avondprogramma. 32, Ook dit seizoen organiseert ’t Trefsentrum avonden voor de jeugd van twaalf tot zestien jaar. Dit zal op woensdagavonden gaan gebeu ren van 19.30 tot 22.00 uur. De eerste avond is op 3 september, aanvang 19.30 uur. Wij hebben weer volop ideeën om leuke avon den te organiseren. Er is zelfs een idee om een kamp weekend te organiseren. We hopen dat jullie ook leuke ideeën hebben, zodat we er samen een leuk seizoen van kun nen maken. Kom dus 2 september naar ’t Trefsentrum en laat maar horen wat jullie graag willen doen, dan bekijken we samen of ’t allemaal mogelijk is. Ons adres is: Trefsentrum, Kerkstraat 15, telefoon: 04243-2239. Tot ziens. Uitslagen pupillen zaterdag 22 augustus Audacia Dl behaalde een derde plaats op een toernooi in Riel. Audacia D2 - Hilvaria 33-1 Audacia D3 - Hilvaria 43-3 Audacia D4 - Hilvaria 51-1 De E pupillen waren op toernooi in Maarhee- ze. De El werden derde. De E2 werden vijfde en de E3 behaalde ook een derde plaats. Programma pupillen zaterdag 29 augustus Audacia Dl gaan penalty’s schieten in Oir- schot. Vertrek 12.15 uur. Nemelaer 2 - Audacia D2 vertrek 10.15 uur Nemelaer 3 - Audacia D3 vertrek 9.45 uur Nemelaer 4 - Audacia D4 vertrek 9.45 uur Audacia El - Nemelaer 5 aanvang 10.00 uur Audacia E2 - Nemelaer 6 aanvang 11.00 uur Audacia E3 - Nemelaer 7 aanvang 11.00 uur Uitslag F. pupillen zaterdag 22 augustus Met de F1 pupillen waren wij op toernooi in Maarheeze en wisten daar de eerste prijs te be halen. In de finale wisten de Audacia jongens de Valk uit Valkenswaard met 2-0 te verslaan. Geweldig jongens proficiat met deze eerste plaats. Ook voor de twee jeugdleiders Petra en Karei proficiat. Programma F. pupillen zaterdag 29 augustus Audacia F1 - Nemelaer F1 aanvang 12.00 uur Audacia F2 - Nemelaer F2 aanvang 12.00 uur Programma junioren 29 augustus Nemelaer Al - Audacia Al vertrek 13.45 uur Audacia A2 - Nemelaer A2 aanvang 16.00 uur Audacia BI - Nemelaer BI aanvang 14.45 uur Nemelaer B2 - Audacia B2 vertrek 13.45 uur Taxandria Cl - Audacia Cl vertrek 12.00 uur Nemelaer C2 - Audacia C2 vertrek 12.30 uur Audacia C3 - Nemelaer C3 aanvang 13.30 uur Audacia B3 - Audacia B4 aanvang 13.30 uur Programma junioren woensdag 2 september Taxandria Al - Audacia Al vertrek 18.30 uur Audacia A2 - Taxandria A2 aanvang 19.30 uur Taxandria BI - Audacia BI vertrek 17.30 uur Audacia B2 - Taxandria B2 aanvang 18.30 uur Taxandria B3 - Audacia B3 vertrek 17.30 uur Audacia B4 - Taxandria B4 aanvang 18.30 uur Taxandria C2 - Audacia C2 vertrek 17.30 uur Audacia C3 - Taxandria C3 aan vang 18.30 uur Zie Jan van Bommel TI Na veel rekenwerk is de jury er eindelijk in geslaagd om de uitslag bekend te maken van de prijswinnaars/winnaressen van de sportinstuif op Koninginnedag. Ie prijs Peter Bex105 punten 2e prijs Dirk van Abeelen103 punten 3e prijs Guus Hurkmans98 punten 4e prijs Marco van Elderen97 punten 5e prijs Paul Spaninks97 punten 6e prijs Maarten Smits94 punten 7e prijs Mark Gijsman93 punten 8e prijs Marco van Dijk93 punten 9e prijs Joost Mariën92 punten 10e prijs Anne-Marie Vermelis92 punten Verder hebben nog 3 kinderen een troostprijs gewonnen i.v.m. hun versierde fietsen e.d. we gens het slechte weer kon de optocht helaas niet doorgaan. Het zijn: Kim Rijnen, Glaudia Teuns en Ingrid v.d. Wiel. De prijzen kunnen jullie afhalen bij Trees Ver hoeven, Burg. Maeyerstraat 13. Het Oranjecomitè kend: een platte schaal, waarop het afgeslagen hoofd is afgebeeld. Zo’n schaal werd ook aan bedevaartskerken geschonken als teken van dank voor b.v. genezing. De schaal werd in processies meegedragen om vrouwen vrucht baar te maken en mannen van hoofdpijnen te bevrijden. De Johannesschotel werd opgeno men in het wapen van kerken en gemeenten. Zo ook in het gemeentewapen van Moergestel. Dat St. Jan een grote verering genoot, blijkt ook een beetje hieruit, dat er in de kerk 23 pau sen de naam Johannes kozen, maar de 22ste stierf al in 1334. En de 23ste herinneren we ons allen nog. Dat St. Jan ook in onze omgeving bekendheid en verering kreeg, hangt ook wel samen met het feit, dat Moergestel bij Luik heeft ge hoord, waar het St.-Janskapittel regeerde. Iets van de ’’verwisseling” der beide St. Jan nen - die zo nauw waren verbonden met Jesus van Nazaret en over Hem spreken als ”het Lam Gods” - is ook in ónze kerk zichtbaar. Als we kijken naar het beeld van St. Jan de Doper in onze kerk, nAAst de deur naar de sa cristie, zien we hem afgebeeld met; ’n lam, een staf met kruis en de tekst: zie het Lam Gods. Onder z’n voet echter zien we de kop van een slang en dit is een afbeelding die bij St. Jan de Evangelist thuishoort. Feest Moge het feest van St. Jan stimulerend werken op het Rijk Gods onder ons, het rijk Gods van iedere dag. Misschien is een volle kerk a.s. za terdag om 7 uur een goed teken van ”het rijk Gods” van St. Jan de Doper en ”het hemels visioen” van St. Jan de Evangelist. 1 T- R Afgelopen zondag werden te Wouw de ge westelijke kampioenschappen gehouden. Het achttal, klasse midden, onder leiding van Toos Swinkels haalde daar een vrij verdienstelijke negende plaats, maar de beste prestatie werd geleverd door Angelique Wolfs met Esther, die in de rubriek categorie C, klasse miden, vijfde werd en daarmee een afvaardiging verdiende naar het N.K.B.-concours te Wanroy. Ook Anita van Hulten met Chester en Hettie Ketelaars met Otello gaven acte de presence, maar moesten het met verscheidener resultaten doen en werden dan ook niet geselecteerd voor de N.K.B.-kampioenschappen. Een proficiat voor Angelique Wolfs is derhalve zeker op zijn plaats! I ijl I E i ■'diu.f Met ingang van het nieuwe seizoen, 24 au gustus 1981 zullen er in het overdekte zwem bad in het Sportcentrum ”de Leye” voor het rekreatiee zwemmen 10-badenkaarten ver krijgbaar zijn. De prijs bedraagt 24,50 voor volwassenen en 15,- voor kinderen. Zoals u ziet wordt er bij de aankoop van een 10-badenkaart geen reduktie gegeven op de toegangsprijs. Bij de opening van het overdekte zwembad in 1975 werd besloten om de toegangsprijzen po pulair te houden. Sindsdien zijn de exploitatie kosten enorm gestegen (denkt u alleen maar eens aan de verhogingen van de energiekosten) en werden de tariefsverhogingen onderworpen aan de Prijsbeschikking van de Minister van Economische Zaken zodat de verhoging van de entreeprijzen jaarlijks niet meer dan 5% moch ten bedragen. In vergelijking met de toegangsprijzen van overdekte zwembaden in de regio zijn de tarie ven van ”de Leye” aan de lage kant. Invoering van de 10-badenkaart is vooral ge daan om tegemoet te komen aan de bezwaren van een aantal bezoekers dat zij telkens op nieuw weer geld mee moesten nemen om een toegangskaartje te kopen. Het modieuze aspect neemt een steeds belangriiker plaats in bij de keuze van een montuur.Toch dient de bril een degelijke construktie te bevatten om vroegtijdige reparaties te voorkomen. Ruud Panis Brillen in Oisterwijk toont U graag zijn collectie Herenbrillen waar de combinatie "modieus" en "degelijk" optimaal zijn vertegenwoordigd. Niet alleen mensen, maar ook steden, scholen, kerkgebouwen, parochies, verenigingen enz. hadden (en hebben) hun patroonheilige. Men koos de heilige die het best ’’paste”, waar men de meeste devotie voor had, of wiens hulp men niet kon missen. St. Jan Onthoofding Waarom heet onze kerk zo? En.... ook in Loop op Zand en Goirle is St. Jan Onthoof ding de naam van kerk en parochie. Vanaf de vroegste tijden werd St. Jan de Do per over een groot gebied vereerd. En vaak met hem tegelijk St. Jan de Evangelist. St. Jan de Doper had feesten op 24 september (ontvangenis), 24 juni (geboorte), en 29 au gustus (onthoofding, gevierd sinds ongeveer het jaar 600). Het sAmen vieren van St. Jan de Doper en St. Jan de Evangelist heeft ook wel ’’verwisseling of verwarring” gebracht. Bv. de patroonheili ge van de bisschopkerk in Den Bosch is St. Jan de Evangelist, maar op 27 december kun je niet met de processie uittrekken ”dus” werd die processie verschoven naar omstreeks 24 juni... feest van St. Jan de Doper! St. Jan de Doper speelde een rol als bescher mer van herders, kleermakers, monniken. Rondom 24 juni ontstonden gebruiken en ge dachten over zonnwende, kruiden, ziekte en dood, eten en drinken. De ’’Johannes-schotel” werd wijd en zijd be- r Patroonfeest Nog niet zo heel lang geleden vierden mensen hun patroonfeest. Soms in plaats van verjaar dag. Kloosterlingen hebben dat nog tot in onze FC. J Veel jongeren weten niet wAt en wie hun pa- f 1 PAGINA 3 MA 2 Ruud Panis Brillen, Gemullehoekenweg 23, Oisterwijk, tel. 04242-4899, 's-maandags gesloten, dinsdags de gehéle dag open >ac- in de voordelige prijsklasse vanaf i\ o xid n h I °z J(.. ten en ti F 5 11 i 1 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 26 AUGUSTUS 1981

Weekblad Moergestels Nieuws | 1981 | | pagina 3