I - L I HlMHB i’1 t I te Ponyclub Fevior Roef! nieuws afd. handbal Overdekt zwembad ”De Leye” Twee Europazegels Jeugdconcours ”de Rietvoorn” Nieuws van het Jongerenkoor I nli 20. 18. Waar duidt dit bordje op? Het hangt aan de toren. 1 17. Waar vindt U deze voorstelling? ij H Jw gd en ite en le- fil e- i- 1; le Met ingang van het nieuwe seizoen, 24 au gustus 1981 zullen er in het overdekte zwem bad in het Sportcentrum ”De Leye” voor het rekreatieve zwemmen 10-badenkaarten ver krijgbaar zijn. De prijs bedraagt 24,50 voor volwassenen en 15,- voor kinderen. Zoals U ziet wordt er bij de aankoop van een 10-badenkaart geen reduktie gegeven op de toegangsprijs. Bij de opening van het overdek te zwembad in 1975 werd besloten om de toe gangsprijzen populair te houden. Sindsdien zijn de exploitatiekosten enorm gestegen (denkt u alleen maar eens aan de verhogingen van de energiekosten) en werden de tariefsver hogingen onderworpen aan de Prijsbeschik- king van de Minister van Economische Zaken zodat de verhoging van de entreeprijzen jaar lijks niet meer dan 5% mochten bedragen. In vergelijking met de toegangsprijzen van Op 1 september a.s. geeft de PTT twee Euro- papostzegels uit (in de waarden van 45 en 65 cent) met als onderwerp ’’Folklore”, het the ma dat de CEPT - de Conférence Europeène des administrations des Postes et des Telecom munications - voor 1981 heeft gekozen. De postzegels zijn ontworpen door G. Noordzij uit Tuil Op de zegel van 45 cent, die is uitgevoerd in de kleuren oker, bruin, blauw en zwart, staat een carillon afgebeeld. De zegel van 65 cent ver toont een draaiorgel en is uitgevoerd in de kleuren bruin, blauw, rood en zwart. Op vrijdagavond 14 augustus werd op de zand- put het jaarlijkse jeugdconcours om de bonds- beker gehouden. De vangst was weliswaar be ter dan het vorig jaar, maar toch nog altijd erg mager. De 51 deelnemers brachten in de ander half uur dat het concours duurde, 15 vissen op het droge. Deze vissen waren samen goed voor een lengte van 215 cm. Dat deze slechte vangst niet te wijten is aan de viscapaciteiten van onze jeugd zal voor iedereen duidelijk zijn. Het vis water de ’’zandput” is nog bij lange na niet wat het moet zijn. Mede dankzij de goede hulp van de gemeente wordt er door de Rietvoorn alles aan gedaan om het water te verbeteren. Het is dan ook te verwachten dat over enkele jaren het water zodanig zal zijn, dat vangsten van rond de 200 cm per deelnemer geen uitzon dering zullen zijn. De uitslag van deze keer was als volgt: 1. Hans Schoenmakers, 2 stuks, 39 cm. 2. Renee Vermeer, 2 stuks, 28 cm. 3. Mark Kogels, 2 stuks, 27 cm. 4. Ronald Snijders, 2 stuks, 25 cm. 5. Frans van Esch, 1 stuks, 22 cm. Voor de senioren is er a.s. zaterdag de C. van Oirschot-bokaal op de Maas. Vertrek om 7 uur vanaf het clubhuis ”de Kloare”. De Concourscommissie. Ook voor ons is het einde van de vakantie weer in zicht en wordt het tijd om weer wat aan de repetities te gaan doen. We willen op donderdag 27 augustus, om 19.00 uur, weer vol goede moed beginnen. Alle leden worden op tijd verwacht zodat we om 19.00 uur precies kunnen beginnen. Ook dit jaar gaan we weer hard werken om nog beter te worden! Via deze weg wilen we ook alle jongelui vanaf 14 jaar die zin hebben om mee te komen doen, vragen om gewoon eens ’n bezoekje te brengen aan een van onze repetities. Het is echt niet zo dat je over een echte goede zangstem moet be schikken om mee te kunnen doen; als de wil er is, zijn we al een eind! We zoeken trouwens ook nog een goede trompettist, dus als er ie mand is die tijd en zin heeft om op deze manier het koor van nut te zijn, neem even contact op met onze voorzitter Gerard Oerlemans, Schoolstraat 28, tel. 1657. Omdat de meeste mensen niet eens precies we ten wat ons koor zoal doet, willen we dat hier even vermelden. Buiten zingen (in de kerk, maar ook buiten de kerk!), gaan we ook trim men, soms zwemmen, af en toe lopen we verlo ren in een dropping, en soms gaan we een avondje sporten in de sporthal. Maar het grootste festijn is toch wel ons jaarlijkse kamp! Met zijn allen gaan we een lang wee kend weg, en dan hebben we altijd ontzettend veel plezier! Kortom, buiten het zingen zijn er nog een hele boel andere dingen die we doen. Heb je een vriend of vriendin bij het koor, kom dan eens gezellig met hem of haar mee. Als je nog niemand van het koor kent, dan kom je gewoon alleen. En als je dat liever niet doet, maar wel eens wat meer over het koor wilt weten, dan ga of bel je eens naar een van de volgende mensen: Gerard Oerlemans, Schoolstraat 28, tel. 1657, of Leon Verhoeven, Burg. Maeyerstraat 21, tel. 1814. Doen hoor! BW Na een rustperiode van 2 maanden gaan we de komende week weer beginnen met de trai ningen en weldra ook met de wedstrijden. Tot medio september zullen de trainingen op onze verharde handbalvelden gehouden wor den en wel op de volgende tijden en dagen. Maandag 19 augustus: Meisjes asp.: van 19.00 - 20.00 uur o.l.v. J. Prinsen. Jongens pup.: van 19.00 - 20.00 uur o.l.v. A. Reynink. Donderdag 20 augustus: Meisjes pub.: van 18.00 - 19.00 uur o.l.v. A. Jonkers. Dames jun.: van 19.00 - 20.00 uur o.l.v. M. Lemmens. Heren jun.: van 19.00 - 20.00 uur p.l.v. A. Verschuren. Dames sen.: van 20.00 - 21.00 uur o.l.v. M. Lemmens. Heren sen.: van 20.00 - 21.00 uur o.l.v. A. Verschuren. Als er nog jongens of meisjes zijn die zich inte resseren voor handbal kunnen zij zich tijdens trainingen opgeven. Men kan ook een keertje vrijblijvend komen trainen voordat men beslist. r- t Ijl Op de eerste bestuursvergadering na de vakan tie is er al weer gesproken over komende akti- viteiten. Definitief vastgesteld is ’n gezins-fiets-oriënta- tietocht op zaterdag 5 september, ’n Tocht, zo als de naam al zegt, bestemd voor het hele ge zin. Tussen 18.00 en 18.30 uur wordt er gestart vanaf Cafetaria Mertens en onderweg zijn er, speciaal voor de kinderen, enkele leuke op drachten. Afhandelijk van de snelheid natuurlijk, duurt deze fietstocht 4 tot 5 kwartier. Met opzet zo kort zodat het voor de kinderen niet te laat wordt. Verder is er gesproken over de komende na jaarsvergadering. Wanneer die plaatsvindt wordt nog bekend gemaakt, maar tijdens deze avond hoopt het bestuur in grote lijnen het winterprogramma klaar te hebben zodat ieder een daar dan over mee kan denken. overdekte zwembaden in de regio zijn de tarie ven van ”De Leye” aan de lage kant. Invoering van de 10-badenkaart is vooral ge daan om tegemoet te komen aan de bezwaren van een aantal bezoekers dat zij telkens op nieuw weer geld mee moesten nemen om een toegangskaartje te kopen. Toer Mee! 30 augustus 1981 Start tussen 11.00 en 13.00 uur bij Den Boogaard Afgelopen zondag werd te Tilburg het eerste concours Hippique gehouden na de vakantie. Of het vakantie houden een gunstige invloed heeft gehad op de resultaten, mag blijken uit de navolgende opsomming van de prijswin naars. Afdeling dressuur: Achttal Fevior 1 kl M le prijs. Achttal Fevior 1 kl L 9e prijs. Achttal Fevior 2 kl L 4e prijs. Viertal Fevior 1 kl L 7e prijs. Individuele dressuur: Karin op ’t Hoog met Martiny 3e prijs. Anita v. Hulten met Chester 3e prijs. Angelique Ketelaars met Lucas 3e prijs. Hettie Ketelaars met Otello 3e prijs. Hanneke Ketelaats met Tina 4e prijs. Dries Roefs met Woldbergs Adelheid 4e prijs. Herrie Rijnen met Vera 4e prijs. Louise v. Velthoven met Micky 4e prijs. Ardi Rijnen met Ranaert 6e prijs. Ponyspelen: Chantal de Laat met Toos 2e prijs. A.s. zondag gaan we naar ’t Bondsconcours te Wouw waarvoor het achttal klasse M o.l.v. Toos Swinkels is geselecteerd. Bovendien zijn voor de individuele rubrieken uitgenodigd: Anita van Hulten met Chester, Hettie Kete laars met Otello en Angelique Wolfs met Es ther. MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 19 AUGUSTUS 1981 PAGINA 7 A6 1A Hoe heet de man, die de soldaten vastpakken? ■WJb II. -i- Van welk schilderij (nauwkeurig) is dit een detail? 19, Waar staat deze kapel? Wie heeft deze kapel gesticht? Wie be heert deze kapel? Wie verzorgt deze kapel? A DE VURHAAI mt te BUURT .VERENIGING SI iN El Srfï:-:- :1- -- IC Dit detail hoort bij een beeld. 1 Juist door dit detail staat het beeld voor de heilige Van welke groep uit onze bevolking is hij de patroon? Oorspronkelijk is dit het beeld van een andere heilige. Welke? (Je kunt het zien aan wat hij in zijn hand heeft en vergelijken met een ander beeld) 2. Lever de korte antwoorden genum merd en voorzien van naam en adres in de pastorie (brievenbus) voor 25 au gustus. 3. Bekendmaking en uitreiking van de prijzen 29 augustus in Den Boogaard na de H. Mis van 19.00 uur. Waar bevindt zich deze hoek? Hoeveel eeuwen verschil zit er in de stenen? Welke naam hebben de grote stenen? Waar hangt het nog meer? (een adres) Welke dorpsgenoot is de maker? x JI I j f Prijsvraag 50 jaar kerk (Laatste aflevering) 1. Tracht alle antwoorden te vinden van de twintig vragen, die gesteld zijn bij 20 foto's in de laatste drie nummers van Moergestel-Nieuws.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1981 | | pagina 7