V ia De Ware fietser I GAZELLE U s Éi KJ2IE1HHLS ”De Brouwer” 1 I 11 A S naaimachines ZOEKERTJES VERKOOP EN REPARATIES HABRAKEN MACHINES 4 HENK SCHEPENS f Audacia-nieuws Pupillen nieuws Kiest dus een Jeugdvakantieweek Moergestel Bij: ij Junioren q nieuws Over Oistelvoirt S Trouw- en onze I grote collectie ii Hr er- aar Verlovingsringen :u- UIDGAS tl Bekijk vrijblijvend Goed idee! Toer mee! Met de Werkgroep M.O.V.! Rootven 11 - Moergestel Telefoon 04243 - 1360 HILD 2 - MOERGESTEL TELEFOON 04243-1778 Warme gebakken vis en alle soorten verse vis! Een goed adres voor een lekkere haring! rijdt stevig door trapt vederlicht op een sterke fiets in een eigentijdse kleur ...en wil geen problemen. Voor partijen, vergaderin gen en bruiloften!! Trefpunt voor alle sportlui ex- dus van eds nee este ird, iwe rin. niet ho- /8 0 air, tief itje als be- IJf rna ten iin zal eet ;st- volendammer vishandel :gd bij ens jk- hie vel len es. >us (Op VREDE STEIN banden) Oisterwijkseweg 19-21 MOERGESTEL Tel. 04243 - 1282 fa- Haal gratis folder!! Afgelopen zaterdag hebben we weer kunnen genieten van de eerste voetbalgebeurtenis van het nieuVe seizoen. Evenals andere jaren organiseerde de kantine- commissie ook dit jaar weer hun onderling toernooi. Het was ’n mooie gelegenheid om kennis te maken met enkele nieuwe gezichten en voor onze trainer ’n extra kans om nieuw talent te ontdekken, om dat eventueel het komende seizoen in te zetten. Dat het samen zijn op die zaterdag, zowel overdag als ’s avonds, erg gezellig was, spreekt vanzelf: de echte Audacia sfeer toornde weer hoof boven alles uit! Al vanaf afgelopen maandag tot en met komende vrijdag 21 augustus wordt er ’n onderling toernooi gespeeld waaraan alle senioren-elftallen deelnemen. Alle spelers in hun voorlopige elftallen opgesteld en dat is voor de supporters ’n ideale mogelijkheid om kennis te maken met de nieuwe elftallen. Alle wedstrijden beginnen om 7 uur. De jaarlijkse ledenvergadering van de S.V. Audacia wordt gehouden op a.s. maandag 24 augustus. Alle leden hebben inmiddels een uitnoding ontvangen met daarin de agenda. Voor nadere gegevens verwijzen wij U naar het club-blad van deze week. Aan vang 20.30 uur. Programma 17 tot en met 21 augustus 1981. Maandag 17 augustus: Voor de middag: formeren van de groepen, daarna kennismakingstocht. Onderwerp: dool hof! Om ongeveer 12.00 uur gaan de kinderen naar huis om te eten. Dinsdag 18 augustus: Bijeenkomst bij het gebouwtje van Drumfan fare Moergestel: 9.30 uur. Voor de middag zal voor ons theater ’Aha’ optreden in Den Boogaars. Dit zal tot ongeveer 12.00 uur du ren, daarna naar huis om te eten! Woensdag 19 augustus: We komen weer om 9.30 uur bij elkaar op het terrein aan de Bosstraat. Lunchpakketje mee brengen! Voor drinken wordt gezorgd. Voor de middag: speurtocht. 12.00 uur: Pick-nick ergens in de bossen, ’s middags: knutselen, sport en bosspel. Donderdag 20 augustus: Bijeenkomst aan de Bosstraat om 8.30 uur. Een uur vroeger, want we gaan een hele dag op stap! Brood meebrengen! Met de bus vertrekken we naar Bosbad Hoe ven, waar we de hele dag zullen blijven. We zijn om ongeveer half zes weer terug in Moer gestel. Je mag voor deze dag wat zakgeld mee brengen, maar wij vinden 5 gulden per persoon meer dan genoeg! Vrijdag 21 augustus: Bijeenkomst aan de Bosstraat om 9.30 uur. We gaan daarna naar de Heivelden voor het straat- tekenen. Vraag aan mama en ook aan papa als hij tijd heeft om zeker te komen kijken, want dat is natuurlijk heel gezellig! Om ongeveer 12.00 uur gaan we naar huis om te eten. 's Middags gaan we knutselen op het terrein van de Bosstraat. Meebrengen: schaar, plak band, nietmachientje als je dat hebt. Natuur lijk voorzien van je naam! We gaan samen proberen om een optocht in el kaar te zetten: versier je kar, je fiets of jezelf, zodat we de jeugdvakantieweek bont kunnen afsluiten! Om ongeveer drie uur gaan we samen met de gemeente-arbeiders het terrein opruimen, want dit jaar wordt het kampvuur niet gehouden aan de Bosstraat, maar op het nieuwe bouwter rein aan de Oistevoortjes. Alle rommel zal door de gemeente dus daarheen vervoerd wor den en wij helpen natuurlijk met opruimen! Om ongeveer 4 uur gaan we naar huis om te eten en komen dan om 7 uur weer bij elkaar op het terrein aan de Bosstraat. Van daaruit hou den we een grote slotoptocht door het dorp. Vraag aan opa en oma, papa en mama, ooms en tantes of ze ook meelopen of in ieder geval op de Oistevoortjes willen komen kijken naar het geweldige vreugdevuur wat we daar tot slot gaan ontsteken. Met dit vreugdevuur komt dan ook een eind aan de Jeugdvakantieweek 1981. Aan de ouders. In het bovenstaande programma hebt u kun nen lezen, dat we ons met flink wat personen hebben ingespannen om voor alle deelnemende kinderen weer een leuk programma te brengen. Mochten er zich desondanks met uw kind pro blemen voordoen, kom dan gerust naar ons toe. Wij zijn elke dag vanaf 8.30 uur aanwezig in of nabij het gebouwtje van Drumfanfare ’’Moergestel”. Mocht uw kind om de een of andere reden een dag niet mee kunnen doen, laat ons dat dan a.u.b. weten, zodat we niet op zoek gaan naar, of wachten op een kind dat thuis blijft die dag!! Telefonisch kan dat bij dhr. van lersel tel. 2150. Tot slot: brood meebrengen voor de woensdag en donderdag, de andere dagen, ook de vrijdag komen we gewoon thuis eten! Wij wensen iedereen een heel gezellig slot van het vakantieseizoen 1981. Organisatie Jeugdvakantieweek 1981. Programma junioren zaterdag 22 augustus: BI op toernooi bij Waspik, vertrek 11,15 uur. B2 op toernooi bij Chaam, vertrek 10.15 uur. C2 op toernooi bij Were Di, vertrek 10.00 uur. Programma junioren zondag 23 augustus: Al op toernooi bij Chaam, vertrek 10.00 uur. A2 op toernooi bij Chaam, vertrek 10.00 uur. Programma junioren woensdag 26 augustus: Cl vriendschappelijk tegen O.J.C. Rosmalen, vertrek 18.00 uur. Zie Jan van Bommel. In het nieuwe bestemmingsplan Oistelvoirt gonst het thans van de aktiviteiten, die een aanzet vormen voor de woningbouw, waarna een groot aantal inwoners van onze gemeente, vanaf 1982, een fijn onderkomen zal vinden in deze riant opgezette woonwijk. Vanaf de dag, dat het gemeentebestuur het ini tiatief nam voor deze ontwikkeling, zijn links en rechts de wenkbrauwen nogal eens opge trokken. Die hoek was nat, de grond was slap en de be woners zouden al spoedig in het moeras verzin ken en nog vele, vele jaren als spoken met hun klaaglijk geween de achtergeblevenen herinne ren aan verkeerd genomen besluiten. Angst is een slechte raadgever en om aan alle geruchten een einde te maken, heeft het ge meente bestuur opdracht gegeven het gehele gebied nauwkeurig te onderzoeken op de kwa liteit van de grond. De grondwaterstand is hoog, dat is bekend. Daarom is er vanaf het begin gepland, dat het gehele gebied wordt op gehoogd tot 10.30 m N.A.P.. Sloten rondom het plan zorgen er dan voor, dat de grondwaterstand net voldoende hoog is, om het groen een fleurig aanzien te geven. En de grondslag is goed. Niets is duidelijker dan de bevindingen van de FUGRO, het bedrijf dat het grondonderzoek verrichtte, daaruit zijn konklusies trok en aldus het gemeentebestuur adviseerde. Hier volgen enkele citaten uit het eindraport, dat voor belangstellenden op het gemeentehuis te inzage ligt. 1. ’’Vanaf het maaiveld tonen de resultaten van het grondonderzoek tot ca. 3 meter diepte (6,5 a7 m N.A.P.) een wisselend pakket, bestaande uit matig vaste zandlagen afgewisseld met minder vaste lagen bestaan de uit leem of losgepakt zand. Dit pakket is afgedekt met een toplaag van humus- en leemhoudend zand. Hierna volgt tot ca. 3 4 m N.A.P. een overwegend matig vast tot vast zandpakket waarin de conus weerstanden variëren van gemiddeld 7 tot 20 MN/m2.” 2. ”Op bassis van de resultaten van het uige- voerde grondonderzoek adviseren wij de woningen op staal (d.w.z. op de vaste on dergrond) te funderen. In aanmerking komt een fundering op gewapend betonnen stro ken en/of poeren, aan te leggen op een vorstvrije diepte van tenminste 0,7 meter minus toekomstige maaiveld. De minimale strook- of poerbreedte bedraagt 0,4 meter.” Samengevat betekent de uitslag van het onder zoek, dat de woningen stevig op de grond staan en dat het wonen in onze nieuwe wijk Oistelvoirt een heel plezierige ervaring zal zijn. Programma pupillen zaterdag 22 augustus: Audacia Dl gaat op toernooi in Riel, vertrek 11.00 uur. Audacia D2 - Hilvaria 3, aanvang 10.00 uur. Audacia D3 - Hilvaria 4, aanvang 11.00 uur. Audacia D4 - Hilvaria 5, aanvang 11.00 uur. Audacia El gaat op toernooi in Maarheeze, vertrek 9.00 uur. Audacia E2 gaat op toernooi in Maarheeze, vertrek 9.00 uur. Audacia E3 gaat op toernooi in Maarheeze, vertrek 9.00 uur. Programma F pupillen zaterdag 22 augustus: Audacia F1 pupillen gaan op toernooi in Maarheeze, vertrek 9.00 uur. Willen de F pu pillen het programma bij J. van Bommel goed blijven volgen. Wij willen ook de ouders verzoeken de pro gramma’s goed te volgen. Geef de jongens die op toernooi moeten ook iets te eten mee. De toernooien duren vrij lang. In Maarheeze is de prijsuitreiking om ongeveert half vier. Uitslagen pupillen zaterdag 15 augustus: Audacia Dl - Longa 1 7-0 Audacia D2 behaalde een 7e plaats bij E.D.W. Longa 4 - Audacia D3 0-8. Audacia D4 - Longa 5 0-1. Longa 6 - Audacia El 0-7. Audacia E2 - Spoord. Boys is afgelast. Audacia E3 - Hilvaria 10 2-0. Uitslagen F pupillen: Audacia F1 - Hilvaria 2 11-0. Audacia F2 - Hilvaria 3 1-9. I S fö-! A4 van alle merken 'd x1 PROPAAN - BUTAAN - LPG INBOUW LPG-INSTALLATIES Gemullehoekenweg 11 Oisterwijk Telefoon 04242-2344 's-Maandags op de markt 's- Woensdags bij Groenteha! Crisje Ballet: Aan de Streekmuziekschool te Ois terwijk met dependences in Berkel-Enschot, Haaren, Moergestel en Udenhout, is er nog gelegenheid om zich op te geven voor een kursus Klassiek-Ballet en Jazz-Ballet. Ta rieven: jeugdigen f 150,- per jaar, lestijd 50 min. per week; volw. f 225,- per jaar, lestijd 50 min. per week. Graag schriftelijke opgave aan het adres: Schoolstraat 3, 5061 XA Oisterwijk. Kastanjestraat 46 Oisterwijk Tel. 04242 - 4696 di 10- TWEEWIELERSPECIALIST JUWELIER -HORLOGER MMi Rootven47 Moergestel. Tel. 04243 -1393 CAFÉ-RESTAURANT i "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 19 AUGUSTUS 1981 |ba I. l-’J PAGINA 5 I -■ 1 f

Weekblad Moergestels Nieuws | 1981 | | pagina 5