L y ijl l I Uil W Drumfanfare Moergestel Parelpopfestival goed uit de startblokken Romdom de bouw van de parochiekerk in 1931/32 GEMEENTE MOERGESTEL BEKENDMAKING BEKENDMAKING I BEKENDMAKING 4; Notaris J.L. Vergouwen te Hilvarenbeek zal in opdracht van zijn principale op grond van het bepaalde in artikel 1223 lid 2 van het Burgerlijk Wetboek bij opbod IN HET OPENBAAR VERKOPEN J I I 171 4 I s Ik - Nog 1 Vz week en dan. is het 30 augustus. TOER MEE! I 4 7 de normale tijd te kunnen begroeten, als ’t kan met een flinke dosis zin en veel goed humeur! Maar ook niet-leden die graag lid zouden wil len worden, zijn van harte welkom. Kom ge woon eens een kijkje nemen op een van onze repetities; dinsdags van 18.30 tot 20.30 uur, in ons clubgebouw in de Bosstraat. Wil je liever eerst eens wat meer over de drum fanfare weten, zonder daarvoor naar een repe titie te hoeven, dan kun je eens een keertje ge zellig komen praten op het volgende adres: J. van lersel, Raamackerstraat 9, tel. 2150. We hopen dit jaar weer een heleboel nieuwe le den te mogen begroeten. Tot ziens! De oude parochiekerk, die nog in 1879 onder pastoor van de Louw grondig was verbouwd, was in de jaren twintig te klein geworden om alle kerkgangers te kunnen bergen. De paro chie telde in 1931 2070 zielen. Er zou een nieu we, grotere kerk gebouwd worden op de plaats van de bestaande. Voordat men met de bouw kon beginnen dien de men de oude kerk te slopen hetgeen nogal wat moeite kostte, daar de constructie, waarin veel hout was verwerkt zeer degelijk was. Het kerkhof dat rond de kerk was gelegen werd ontruimd. Met jute werd een afscheiding tegen al te nieuwsgierige blikken gemaakt en men opende de graven. De stoffelijke resten werden overgebracht naar het nieuw aangeleg de kerkhof naast de toenmalige pastorie aan de Postelstraat. Ook de grote zerken werden overgeplaatst. Het Verenigingsgebouw werd als noodkerk in gericht en op 17 april 1931 ingezegend. In het voorjaar van 1931 waren de voorberei dende werkzaamheden klaar en kon aannemer de Vries uit Helmond met de nieuwbouw be ginnen. De architect was de heer Valk, terwijl de heer Vriens uit Moergestel als opzichter was aangesteld. Er werkten constant een twintigtal arbeiders aan de bouw. Een vijftal hiervan kwamen uit Helmond en bleven hier in het dorp in pension. Vier werklieden kwamen uit Moergestel zelf, de rest uit de omliggende gemeenten. Onder hen waren de steigerbouwers die de houten steigers, nog met touw gebonden, opbouwden. Voor het maken van de gewelven en het leggen van de leien werden afzonderlijk vaklieden aangetrokken. Gemetseld werd er met grote handvormstenen, die vanuit Udenhout werden aangevoerd. Voor het houden van toezicht op het maken van de metselspecie werd een zgn. kalkpikeur aangesteld. Het jongerencentrum NO 90 uit Oisterwijk or ganiseert dit jaar voor de tweede maal het goed lopende Parelpopfestival. Hetgeen natuurlijk een prima zaak is, want het organiseren van festivals is vooral financieel een bijna onmogelijke zaak. Vooral als het nog pas de tweede maal is dat zo’n evenement in Oisterwijk gehouden wordt. In Oisterwijk ech ter kan het niet mislopen. Dit deels door de geweldige inzet van de kern groep vrijwilligers, alsmede door steun van de gemeente die voor een uitstekend terrein ge zorgd heeft. Het Parelpopfestival vindt plaats op het terrien van de oude Johannes de Doper- school aan de Baerdijk. Kortweg een groot Nederlands terugkerend evenement. Het leuke daar in de Parel van Brabant is het programma dat voor iedere smaak iets heeft nl.: rock, funk, heavy metal en een humoristi sche act. Alle contracten zijn rond, goed weer wordt het ook op 23 augustus dus er kan niets fout gaan. De entreeprijs in de voorverkoop is 12,50 of 15,- aan de dagkassa. Dit mag dus geen belemmering zijn voor de 9 acts die zich presenteren. De doelstelling: keep them busy, we don’t need your money, is dan ook weer op 23 augustus toepasbaar. De plaatselijke band ’Strezs’ opent het festival en deze jongens zullen het publiek zeker ver steld laten staan. Dan ’American Gipsy’, een van orgine Ameri kaanse swingband, die met hun funk zeker iets Het werk vorderde snel en in ongeveer een jaar werd de bouw afgerond. Op 31 juli 1931 werd de eerste steen gelegd door pastoor Josephus Janssen. Aanwezig bij die plechtigheid die om negen uur ’s morgens met een H. Mis begon, waren: de geestelijk heid van Moergestel (kapelaan in de parochie was toen de heer Smolenaars, die dagelijks wel enkele malen op het bouwterrein te vinden was), het kerkbestuur, architect Valk, opzich ter A. Vriens en aannemer Gerardus de Vries. Er werd een perkamenten oorkonde, door bo vengenoemden ondertekend, in een loden bus in een steunpilaar ingemetseld. teweeg kan brengen. Powerplay’bestaande uit mensen van ex- Vitesse en ex-Sweet d’Buster, een knaller dus die er hard tegenaan zal gaan. Hans Dulfer en de Pericles, swingend, vulgair, heavy, jazzy, funky, kortweg een locomotief die overal overheen raast. ’Accept’, gelanceerd als een van de beste heavy-metal groepen van Europa: Duits, hard, melodieus en swingend. Dan Herman Brood. Nieuwe band, nieuwe energie, werkt voor zijn ’brood’. De beuk erin. ’Luxor’Amsterdamse funk die nog steeds niet aan de bak komt, maar ze zullen wel laten ho ren wat funk is, letterlijk en figuurlijk. ’Woody and the Sidemen’de oude band van Brood’s drummer Cees Meerman, nog steeds rocky en op volle toeren. Meerman komt mee als gastdrummer. Om het geheel toch nog ’n humoristisch tintje te geven is Dolf Brouwers, beter bekend als Sjef van Oekel, gecontracteerd. Van Oekel be gon z’n carrière bij de VPRO samen met Uf Blokker in de Barend Servet Show. Daarna was hij te zien in v. Oekels Diskohoek samen met Evert v.d. Pik, en tot slot schitterde hij in Waldolalah als Waldo v. Dungen. En nu zal hij het Parelpopfestival presenteren, kompleet met witte zakdoek, bezweet voorhoofd, tekst- vel en braakneigingen. Kortom ’n gegarandeerd lachfestijn in Oister wijk op 23 augustus. De vakantie zit er weer bijna op, en ook wij gaan weer met frisse moed beginnen aan een nieuw jaar met veel repetities en hopelijk ook veel optredens! Eén optreden hebben we al: a.s. vrijdag 21 au gustus wordt de jeugdvakantieweek afgesloten met een optocht door het dorp. Aan ons de eer deze optocht op te luisteren, hetgeen we dan ook met plezier zullen doen. Alle leden worden daarom om 18.30 uur in het clubhuis ver wacht. We rekenen op jullie! Na dit feestelijk begin van een nieuw jaar hard werken, starten we op dinsdag 25 augustus a.s. weer met de repetities. We hopen alle leden op jp j f.'-l ir ir' Op 30 mei 1932 heeft bisschop Diepen de nieu we kerk ingewijd. I1M- I n l 1 i I i Wl vp’ r I r "MOERGESTEL-NtEOWS" - WOENSDAG 19 AUGUSTUS 1981 PAGINA4 I Moergestel, 19 augustus 1981. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, J.B.S ter Veer, de Sekretaris, A.P.A. de Rouw. i i i i i ■k» T Burgemeester en Wethouders van Moergestel maken bekend dat zij voornemens zijn om met toepassing van de algemene verklaring van geen bezwaar, afgegeven door het Kollege van Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant d.d. 19 december 1979, G nr. 246.740, aan A.C.J. van Gansen, Korenstraat 3 te Moergestel, vergunning te verlenen tot het bouwen van twee braadkuikenstallen, op het perceel kadastraal bekend ge meente Moergestel, sektie E nr. 436, plaatselijk bekend Vossenhoorn. Dit bouwplan ligt met bijbehorende bescheiden vanaf 21 augustus 1981 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage ter gemeentesekretarie, afdeling Algemene Zaken. Gedurende deze termijn kan een ieder schriftelijke bezwaren tegen dit voornemen in dienen bij het Kollege van Burgemeester en Wethouders voornoemd. Moergestel, 19 augustus 1981. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, J.B.S. ter Veer, de Sekretaris, A.P.A. de Rouw. Burgemeester en Wethouders van Moergestel maken bekend dat zij voornemens zijn om met toepassing van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning juncto artikel 50, lid 8 van de Woningwet aan F.J.M. Becx, Heuvelstraat 22 te Moergestel, vergunning te verlenen tot het uitbreiden c.q. vernieuwen van een gara- ge/berging, op het perceel kadastraal bekend gemeente Moergestel, sektie D nr. 1592, plaatselijk bekend Heuvelstraat 22. Onderhavige aanvrage ligt met bijbehorende stukken vanaf 21 augustus 1981 geduren de 14 dagen voor een ieder ter inzage, ter gementesekretarie, afdeling Algemene Za ken. Gedurende deze termijn kan een ieder tegen dit voornemen schriftelijke bezwaren in dienen bij het Kollege van Burgemeester en Wethouders voornoemd. Moergestel, 19 augustus 1981. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, J.B.S. ter Veer, de Sekretaris, A.P.A. de Rouw. r i rl ;r Burgemeester en Wethouders van Moergestel maken bekend dat zij hebben besloten: - op 15 juli 1981, nr. 11/81, aan Th.A.C. Mulders, Donkhorst 8 te Moergestel, vergun ning te verlenen ingevolge de Hinderwet tot het uitbreiden en wijzigen van een rund veehouderij annex mestopslag met een electromotor zoals op de bij de aanvrage be horende bescheiden is vermeld, op het perceel kadastraal bekend gemeente Moer gestel, sektie D nr. 1555, plaatselijk bekend Donkhorst 8; - op 22 juli 1981, nr. 12/81, aan Gebr. Huysmans, Oirschotseweg 10 te Moergestel, vergunning te verlenen ingevolge de Hinderwet tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een varkensmesterij en rundveehouderij annex mestopslag, zoals op de bij de aanvrage behorende bescheiden is vermeld, op het perceel kadastraal bekend gemeente Moergestel, sektie B. nr. 2195, plaastelijk be kend Oirschotseweg 10; - op 29 juli 1981, nr. 13/81 aan P.M. Ketelaars, Heiligenboom 8 te Moergestel, vergun ning te verlenen ingevolge de Hinderwet tot het uitbreiden en wijzigen van een rund veehouderij en varkensfokkerij annex mestopslag, zoals op de bij de aanvrage beho rende bescheiden is vermeld, op het perceel kadastraal bekend gemeente Moer gestel, sektie B nr. 2282, plaatselijk bekend Heiligenboom 8; - op 29 juli 1981, nr. 14/81, aan A.C.J. van Gansen, Korenstraat 3 te Moergestel ver gunning te verlenen ingevolge de Hinderwet tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een kuikenmesterij annex mestopslag waarin diverse electro- motoren en tanks gebezigd zullen worden met een vermogen resp. inhoud zoals op de bij de aanvrage behorende bescheiden is vermeld, op het perceel kadastraal be kend gemeente Moergestel, sektie E nr. 436, plaatselijk bekend Vossenhoorn. De vergunningen zijn verleend onder voor dergelijke inrichtingen gebruikelijke voor waarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. De beschikkingen en andere daarbij behorende bescheiden liggen vanaf heden gedu rende 1 maand ter gemeentesekretarie, afdeling Algemene Zaken, ter inzage tijdens kantooruren van 09.00 uur tot 12.30 uur en van 13.30 uur tot 16.00 uur. Tijdens ge noemde termijn liggen bovenbedoelde stukken eveneens ter inzage in de Openbare Bi bliotheek, Kloosterlaan 32a te Moergestel, elke vrijdag van 17.00 uur tot 20.00 uur. Desgewenst kan een mondelinge toelichting op deze bescheiden worden verkregen. Beroep tegen deze beschikkingen kan worden ingesteld door: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die tegen de aanvrage om vergunning tijdig bezwaren hebben ingediend; d. enig andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is ge weest eerder bezwaren in te brengen. Het beroepschrift moet worden gericht aan H.M. de Koningin en worden ingediend binnen 1 maand na de dagtekening van deze kennisgeving bij de Raad van State, Post bus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Zij, die beroep instellen, kunnen overeenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek doen om schorsing van de beschikking danwel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet binnen bovengenoemde termijn worden gericht aan de Voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. f 1. de semi-bungalow met aanhorigheden en 4 kalverstallen met daarin thans aanwezige inrichting/outillage, plaats biedend aan -1056 mestkalveren terwijl Hinderwetvergunningen afgegeven zijn voor 1124 mestkalveren, ondergrond, erf en tuin, staande en gelegen te Moergestel, Zandstraat 11, kadaster Moergestel C 14, groot 0.77.20 Ha.; 2. een nabij de Zandstraat te Moergestel gelegen perceel bouwland kadaster Moer gestel C 46, groot 0.73.50 Ha.; 3. een eveneens nabij de Zandstraat te Moergestel gelegen perceel bouwland, ka daster Moergestel C 81, 82 en 83, groot 0.35.59 Ha.; en 4. de massa van de kopen 1, 2 en 3. Een gedeelte van kavel 1 ad 36% is belast met 18% omzetbelasting doch is vrij van de heffing van overdrachtsbelasting. Bezichtiging op dinsdagen 18 en 25 augustus en op donderdagen 20 en 27 au gustus a.s. telkens des namiddags van 2 tot 4 uur. Gegadigden dienen evenwel om aan die bezichtiging te kunnen deelnemen vooraf ten kantore van genoemde notaris een toegangsbewijs te halen. Gegadigden dienen verder op de dag van de veiling desgewenst een verklaring van hun bankrelatie te kunnen overleggen betreffende hun financiële gegoedheid terwijl zij zich bovendien moeten kunnen legitimeren. Betaling der onraadspenningen binnen 10 dagen na de toeslag. Betaling der kooppenningen binnen 6 weken na de toeslag. Aanvaarding in eigen gebruik en genot bij de betaling van de kooppenningen mits door de huidige bewoners ontruimd. Inzet en toeslag in café restaurant 't Stokske, Zandstraat 1, Moergestel op maandagen 24 en 31 augustus a.s. telkens des avonds 8 uur precies. Nadere informatie ten kantore van genoemde notaris, Apollostraat 9, Hilvarenbeek, te lefoon 04255 - 3267. i 'r "i ■pj W-:: I lil VV11 dL v Llll jJHCLdl lll^vl 11V Ld V1V1 i WH ■f 1 ■OU Ksifef-

Weekblad Moergestels Nieuws | 1981 | | pagina 4