I b I I I I 6 - lil Barberjès-f estival Missie-zendings- kalender 1982 Opgraven putten aan de Broekzijde te Moergestel T. r 3. I TV -th 11 V il ■MM i Hl wezen dat één Jazz-avond per jaar in onze ge- zellige plaats zonder meer geen overbodige luxe is. De organisatie heeft getracht voor ieders wat wils te brengen. Op de eerste plaats de Jazz: deze zal door ’’The Wooltown Jazzband” weer ten volle tot haar recht komen. Voor de dansliefhebbers is het orkest ’’The Unknown Four” aangetrokken. De barbeque is dit jaar in handen van deskundigen: nl. Slagerij Fran ken, terwijl W. Tuerlings het technische ge deelte neemt. Tijdens de barbeque zal Ad van de Sluys zorg dragen voor een stemmig achter grondmuziek) e. De toegangsprijs bedraagt 6,-. Advies: Gezien de uitgebreide ledenlijst van "The Wooltown Jazzband” (622 leden!) ver wachten wij een enorme belangstelling. Om te leurstellingen te voorkomen raden wij U aan kaartjes in de voorverkoop te kopen en wel bij: Café-restaurant ”de Brouwer” of bij J. Denis sen, Burgemeester Maeyerstraat 9. U kunt na tuurlijk ook snel lid worden van C.V. ”De Pie rewaaiers”. U geniet dan GRATIS toegang en bent verzekerd van een toegangsbewijs. U kunt uw contributie 25,-) betalen via de Rabo bank rek. nr. 13.45.02.760 (postrek. Rabo bank 1071810 t.n.v. C.V. ”De Pierewaaiers” of bij J. Denissen, Burg. Maeyerstraat 9 aan huis. Deze avond vindt tevens de trekking van de Barberjès-loterij plaats. Reserveer nu reeds 29 augustus a.s.! Zaterdag 29 augustus vindt in café restaurant ”De Brouwer” voor de vierde maal in succes sie het Barberjès-festival plaats. Het door C.V. ”De Pierewaaiers” georganiseerde festijn vangt aan om 20.30 uur. Het verleden heeft be- De nieuwe Missie-kalender is dezer dagen uit genomen. Deze kalender wordt ieder jaar op nieuw uitgegeven om de Missiegedachte leven- te houden en het Missiewerk te steunen. Maar de kalender is tegelijk een sieraad in uw jus. Het geeft afbeeldingen van kleden uit Sypte, door gewone mensen gemaakt, en te gelijk informatie over dit land. e kalender is te verkrijgen bij het volgende Mres: Zr. Hubertha, Raadhuisstraat 32, Moergestel. Prijs 6,50. t'. r I De toneelgroep van Ouderen in Moergestel is op zoek naar AKTEERTALENT mannen zowel als vrouwen Toneelspelen is erg gezelling en naast de gezel ligheid die men met elkaar deelt wordt er ook nog enthousiast gewerkt: er moet gerepeteerd worden (meestal op de dinsdag) per slot van re kening wil, de groep een goed stuk weggeven. Zit U met het gevoel van: ”dat zou ik wel wil len” aarzel dan niet en geef U op... het is erg gezellig. Opgeven kunt U doen bij: Mevr. Verbakel-van Eindhoven, Burg. Bar- doelstraat 39. Dhr. W. van Dijk, Oostelvoortjes 3a. 1 A i If 1II Door toeval kwam in het najaar 1973 een oude put te voorschijn bij graafwerkzaamheden te Moergestel. Het betrof hier een zg. boomput. Sindsdien zijn verschillende van deze putten al daar gevonden en daarover en ook over andere oudheidkundige grondvondsten schrijft J. van Laarhoven uitgebreid in ”de Kleine Meijerij”, het zonet verschenen nieuwe nummer van het kwartaalschrift van de gelijknamige heemkun dekring. Het artikel is rijk geïllustreerd. Andere verhalen betreffen een oud Oisterwijks volksverhaal door Sjef v.d. Eerde, iets over de molenaarsfamilie Coppens door W. de Bak ker, de oude pootkaart van Oisterwijk en Haa- ren door P.J. Wuisman en tenslotte de voor ouders van de bekende Oisterwijkse missiebis schop Nic. Verhoeven eveneens van de hand van archivaris P. Wuisman. Voor niet-leden is dit nummer te koop voor 6,50 bij ”de Spar” in Moergestel. Inlichtingen over het werk van de heemkundekring worden graag verstrekt door J. van Laarhoven, Broek zijde 6 en door P. Wuisman, gemeentehuis. hl 1 Bij gelegenheid van het vijftigjarig bestaan van onze parochie kerk, welk feit op het feest van St. Jans Onthoofding - 29 au gustus a.s. - wordt gevierd, heeft het feestcomité een prijsvraag gemaakt. Deze en de komende twee weken worden zes of acht foto's afgedrukt in Moergestei-Nieuws. De ze foto's zijn terug te vinden in of buiten de kerk, of hebben direct of indirect betrekking op het kerkgebeuren in Moergestel. Hl F i V f” 1 I IA 8 t- Grote prijsvraag f I I Waar vindt U dit torentje? 6a Waar staat dit gebouwtje? Veel suksesü Waar vindt U dit kruis? Welke namen staan onder dit kruis? WOENSDAG 5 AUGUSTUS 1981 6e Jaargang - Nr. 201 Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 - 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. I rxlnntc vrinAar rryaar naan ZXMz-vz-1nr\ E Waar bevindt zich dit schilderij? Wat is de voorstelling? Van wie is dit schilderij? *1 Welke heiligen staan hier afgebeeld? Van wie zijn deze heiligen de patroons? (goed kijken!) Wie heeft dit raam gemaakt? t ff I’ /I Dit detail hoort bij een beeld; van welke heilige? Wat betekent de tekst die hij in de hand heeft? Hoe vaak wordt, behalve door dit beeld, deze heilige nog afgebeeld in de kerk? Onder elke foto vindt U een of meerdere vragen. Tracht de ze zo kort en akkuraat mogelijk te beantwoorden. Weet U niet elk antwoord: toch maar meedoen, want dat zou een ander ook kunnen overkomen. Maargoed rondkijken maar: in en buiten de kerk. Bij het beantwoorden van de vragen het nummer van de vraag- foto vermelden. Alle twintig antwoorden tegelijk met vermelding van naam en adres bezorgen op de pastorie (brievenbus) vóór 25 augustus. Vanzelfsprekend geven ''de pastorie” en de fotograaf geen antwoorden op üw vragen. Bekendmaking en uitreiking van de prijzen op 29 augustus na de mis van 7 uur 's avonds tijdens de feestelijke bijeenkomst in Den Boogaard. S

Weekblad Moergestels Nieuws | 1981 | | pagina 1