Kees Wolfs werd de nieuwe koning van Gilde St. Catharina Oplevering woningen aan de Raadhuisstraat I I P. TERWINDT I J5 B' toren-foto’s Amateur fotografen wedstrijd I Dr. E. van Delft In verband met de vakanties zal "Moergestel-IMieuws" op 22 en 29 juli a.s. NIET VERSCHIJNEN!! 4 Praktijk verplaatst per 20 juli naar Oirschotseweg 2 Tandarts J.M.A. Stieger heeft van 23 juli t/m 10 augustus GEEN PRAKTIJK r Jl IS AFWEZIG van donderdag 30 juli t/m zondag 23 augustus De praktijk wordt waargenomen door Dr. Terwindt Telefoon 1204 Een rondgang door enkele van de nieuwe wo ningen toonde aan dat er werkelijk goed werk geleverd was. De huisjes, waarvan één aange past voor bewoning door een invalide, maken ruimtelijk meer indruk dan dat men van buiten zou vermoeden. Ook de aangepaste materialen voldoen aan alle eisen van deze tijd. Achter de huisjes zal een ruime parkeergelegenheid wor den geschapen. Morgen, dinsdag 14 juli, kunnen de aspirant- bewoners de sleutels op het gemeentehuis afha len. Dan zal ieder de hem beschikbare ruimte naar eigen smaak en behoefte kunnen aanvul len. kosten van 80.000,De huurprijs voor de bewoners kon dan ook redelijk worden gehou den op 325,per maand. We wensen Moergestel en de toekomstige be woners veel geluk met de realisering van deze woningen. Voor enkelen zal een droom werke lijkheid zijn geworden. Onder grote belangstelling is op kermis-maandag 6 juli het Koningschieten gehouden Nadat de drie Moergestelse Gilden de Eucharistieviering hadden bijgewoond gingen zij in optocht langs Pastor v.d. Broek en Burgemeester Ter Veer om gezamenlijk naar de schutsboom te trekken nabij café ’t Draaiboompje waar het Koningschieten zou plaats vinden. r Hij sprak zijn bewondering uit voor het archi- tectenburo Van der Heyden-Steenbergen en Jansen uit Berlicum voor de wijze waarop zij een aan het dorpse milieu aangepast projekt hadden weten te verwezenlijken. Alle lof ook voor het aannemersbedrijf, de fir ma Op ’t Hoog uit Moergestel, die de wonin gen gestalte heeft gegeven. Wethouder Smits hoopte ook in de toekomst de goede ervarin gen met deze aannemer te kunnen continueren. De stichtingskosten van de woningen kwamen per woning op 75.(XX) gulden en de bouw kosten op 64.500,Daarmee bleef de ge meente ruimschoots onder de toegestane ’r i 4 Met een eenvoudig ceremonieel werden maandagmiddag de 6 woningen voor al leenstaanden aan de Raadhuisstraat, tegenover het gemeentehuis, opgeleverd. Loco- burgemeester Noud Smits memoreerde in zijn toespraak dat Moergestel met de bouw van dit type woningen het voortouw genomen had. Ook vanuit andere gemeenten was duidelijk belangstelling voor dit Moergestelse initiatief. Op de twee zaterdagen in juni is aan wie daar belangstelling voor had de mogelijkheid gege ven om foto’s te maken vanuit de kerktoren. Ter gelegenheid van de viering van het vijftig jarig bestaan van de parochiekerk in het wee keinde van 29 en 30 augustus is er een ’’wed strijd” aan verbonden wie de beste, mooiste foto heeft gemaakt. Foto’s graag inleveren voor 15 augustus op de pastorie. Het aantal per persoon is onbeperkt. Louis van de Meijdenberg en Jan Geerts zullen de inzendingen beoordelen. Er zijn een drietal prijzen (een ets van de kerk toren plus voor de eerste prijs een cadeaubon) beschikbaar. De uitslag wordt bekend gemaakt op zaterdag avond 29 augustus in Den Boogaard, alwaar de ingezonden foto’s dan ook voor iedereen te be zichtigen zijn. Driemaal gingen de Gildebroeders om de schutsboom volgens traditie zodat deze was be vrijd. De Koningsvogel werd door de Gilde- Hoofdmannen op de spel gezet en de beurt was aan Burgemeester Ter Veer en Pastor v.d. Broek om met pijl en kruisboog deze (houten) vogel omlaag te halen. Het gezegde ’’oefening baart kunst” was ook hier van toepassing want zowel de Wereldlijke als Burgerlijke Overhe den schoten ieder drie maal mis. Nu mocht de toen nog huidige Koning Jan van Daelen het nog drie keer proberen, maar ook hij wist de ’vogel’ niet omlaag te krijgen. Hierna gingen alle kandidaat schutters om het Koningschap onder de boom en het regende pijlen. Na ’n verhitte strijd mocht Kees Wolfs de Koningsvogel van zijn troon wippen en de nieuwe Koning van Gilde St. Catharina was bekend. Kees werd uitbundig gefeliciteerd door Gilde broeders, Gildezusters en talrijke aanwezigen. Op traditionele wijze werd hij verder voor 4 jaar benoemd als Koning van St. Catharina. - Op zaterdag 11 juli was het de dag van de Gildezusters. Ook die kunnen er wat van. Carla Habraken wist de ’prijzenvogel’ na ’n zeer lange strijd toch omlaag te krijgen en was voor deze dag de Koningin. Hein Bruurs en Jan van Daelen behaalde nog resp. de 2e en 3e prijs binnen. Loco-burgemeester Noud Smits, bijgestaan door de heren de Rouw en van Kuppevelt, deed maandagmiddag het woord tijdens de oplevering van de zes zogenaamde HAT-woningen tegenover het gemeentehuis. I f* k r In verband hiermee zijn in dit nummer (het 200ste!) de kerkberichten en doktersdienten opgenomen voor een periode van drie weken. BEWAAR DIT NUMMER DAN OOK ZORGVULDIG, dan hebt U alles bij de hand. Tekst en advertenties voor het nummer dat verschijnt op woensdag 5 augustus moeten uiterlijk zondagavond 2 augustus in ons bezit zijn. We wensen U een prettige en zonnige vakantie! J kJ WOENSDAG 15 JULI 1981 6e Jaargang - Nr. 200 Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. HUISARTS Telefoon 04243 - 1204 Voor spoedgevallen wordt waargenomen door Tandarts v.d. Tas te Oisterwijk l Kap. Huyberslaan 27, tel. 04242 16655 I I 7 V Tl I Ic

Weekblad Moergestels Nieuws | 1981 | | pagina 1