Voortbestaan van de 1 rl( Aflossing van de wacht op de Reuselhof )8 38 ij Folkdag in gevaar (5 10 I - 19 !7 19 >5 14 0 J I 19 9 9 1 9 79 79 )9 18 19 !9 19 I 9 I Koning-schieten bij St. Catharina op kermis-maandag r OUD PAPIER HARMONIE 4 'h fl 4 nJ 8 Raadsvergadering van 26-6-1981 In A.v.d.W. i- In de periode tussen de vergadering van april en die van afgelopen vrijdag heeft de stichting Folk dag haar gelegenheid, om alsnog rekening en verantwoording af te leggen, niet waar kunnen ma ken. Unaniem was de raad danook van mening dat de garantiesubsidie niet tot uitbetaling kan ko men. Omdat de stichting Folkdag als nevenaktiviteit van de stichting Trefcentrum moet worden gezien, spraken de verschillende frakties wel hun bezorgdheid uit over het totale funktioneren van dit jongerenwerk. In een later stadium zou de raad wellicht nog met de financiële gevolgen van dit besluit kunnen worden gekonfronteerd. Laatstgenoemde werd ongeveer 11 jaar geleden vanuit de gemeenteraad verzocht een bestuur te formeren met als taak het stichten en exploi teren van een bejaardencentrum in Moergestel. Zijn opdracht was er duidelijk een van coördi natie of om het met zijn eigen woorden te zeg gen: ”De juiste mensen voor de onderscheide ne taken te vinden en die tot een eenheid te smeden.” In die geest heeft hij zijn funktie ook altijd gezien en uitgevoerd. Alleen insiders weten met hoeveel inzet en ambitie hij dit heeft gedaan. Er helemaal uitstappen doet de heer van Dijk nog niet. Hij zal nl. als vertegenwoordiger van de bewoners van de Reuselhof in het bestuur blijven. De heer W.J.C. van Dijk Afscheid na 11 jaar.... er van overtuigd deze eigenschappen in de per soon van de heer Dirkx gevonden te hebben en bij aanvaarding van het voorzitterschap bena drukte hij vooral zijn belangstelling en zorg voor de ouderen. Wij wensen hem veel sukses toe! I f ‘J De heer v. Os (P.G.B.) zou het jammer vinden als door dit besluit de Folkdag uit Moergestel zou verdwijnen. Als van gemeentezijde kan worden geparticipeerd in de organisatie, zou hij een nieuw verzoek zeker niet op voorhand afwijzen. De heer Swinkels (CDA) vond het uit den boze om risicodragende evenementen on der te brengen in een aparte stichting, waar door de eigen vereniging buiten schot blijft, al thans wanneer daar gemeenschapsgelden mee gemoeid zijn. Overigens ontlokte dit onder werp weinig discussie, omdat niet een raadslid het kon opnemen voor de stichting Folkdag. Jachtgenot gemeentebossen Het voorstel tot het verhuren van het jachtge- :n pas .tl lég van de jachtwet, die door enkele raadsleden Zoals we vorige week in een artikel over A.L.P. International Investments meldden kreeg burgemeester ter Veer uit handen van de heer R.H. Kamer, president van A.L.P. een schriftelijke toezegging van jaarlijks 150 boeken voor de bibiliotheek. Op de foto de overhandiging daarvan. De heer S.A. Dirkx Nieuwe voorzitter.... len. Lukt dit dan is hij opnieuw voor 4 jaar Ko- ning. Lukt dit niet, dan gaan alle kandidaats- schutters onder de boom. Diegene welke het laatste gedeelte van de Koningsvogel van de schutsboom schiet is de nieuwe Koning bij Gil de St. Catharina. Hierna zijn er nog enkele traditionele taken te verrichten maar dat kan iedereen zelf eens ko men bekijken op maandag 6 juli om ongeveer half twaalf. Gilde St. Catharina is nu al 504 jaar oud, maar U merkt wel het Gilde leeft nog volop. I Timmermans kon op louter formele gronden ders te beslissen had zij niet. Door het beroep Zolang het nog niet op de ’’knikkers” aan komt is tot nog toe weinig respons gekomen van verenigingen en instellingen op de proce- durevorm om straks bij de doorgevoerde de centralisatie (de gemeente krijgt dan taken, die nu door het rijk worden gedaan) de gelden zo rechtvaardig mogelijk te verdelen. Een verordening over deze procedurevorm werd door de raad aanvaard, ondanks de voor al door het C.D.A. (v. Gils) geuite bedenkin gen tegen de naar haar gevoel vergaande in spraakprocedures (met kosten daaraan ver bonden), die in onze kleinschalige gemeen schap eigenlijk niet nodig behoeven te zijn. Democratisch is het wel, vandaar een unanie me aanvaarding. Oplettende voorbijgangers van de schutsbo- men nabij café ’t Draaiboompje hebben al ge zien dat er iets gaande is bij het Gilde. Traditie getrouw wordt er een week vóór het Koning- schieten de zgn. ’’Leugenvogel” geplaatst op de schutsboom waarop a.s. maandag de Ko ningstitel van Gilde St. Catharina verschoten wordt. Alle kandidaat schutters mogen deze hele week oefenen op de Leugenvogel. Is deze stukgeschoten dan mag er geen nieuwe op. Vandaar dat de boom is afgesloten met ketting en slot zodat deze niet omlaag gehaald kan worden. De sleutel is thans in het bezit van Gil- ze St. Sebastiaan en Barbara. Op kermis- maandag gaat de boom op traditionele wijze 1 van slot af en wordt er de nieuwe vogel ofwel Koningsvogel op geplaatst. Maar vooraf wordt eerst de schutsboom be vrijd door 3 maal met de standaardrijder (te paard) rond de boom te gaan. Vervolgens wordt er 3 keer op de Vogel ge schoten door de Geestelijke en Wereldlijke Overheid. Wordt de vogel door Pastoor of/en Burgemeester afgeschoten moet hiervoor 25,-betaald worden. Dan is de beurt aan de huidige Koning Jan van Daelen om met 3 schoten de vogel eraf te ha- zeer goed was bestudeerd. De heer Op ’t Hoog had met jagers gesproken en was tot de conclusie gekomen dat jagers nog erger zijn dan vissers. Het onderwerp was in de vergadering van april verdaagd om alsnog gele genheid te geven aan Moergestelnaren te ko men tot een combinatie. Dit heeft alleen geleid tot een combinatie van de heer Toirkens uit Eindhoven met de heer Vogels, Helmer en Bergmans. Het voorstel van B en W was geba seerd op een uiteenzetting van wie wat heeft en zeker kan zijn om te jagen. Alleen de heer Toirkens had geen zekerheid en nu een combinatie tot stand was gekomen, zou aan die combinatie de voorkeur gegeven moe ten worden. De meerderheid van de raad (V.V.D., P.G.B., S.V.P. en Op ’t Hoog) deelde deze mening. Het C.D.A. was echter tegen. Bij monde van de heer Kuypers en Swinkels beriep zij zich op een uitspraak van de raad van vijf jaar gele- Bij de keuze van een nieuwe voorzitter is het bestuur er o.a. vanuit gegaan, dat het iemand moest zijn met een warme belangstelling voor de bejaardenzorg, met kwaliteiten voor het lei derschap, bekendheid met de dorpsgemeen schap en voor de dorpsgemeenschap in die funktie aanvaardbaar. Het Stichtingsbestuur is Het Stichtingsbestuur van Bejaardencentrum de Reuselhof heeft een nieuwe voorzitter. Het is de heer S.A. Dirkx, Oirschotseweg 55, direkteur van de plaatselijke Rabobank. Met ingang van woensdag 1 juli neemt hij de funktie over van de heer W.J.C. van Dijk. den, waarbij de voorkeur was uitgesproken, Q om bij een nieuwe verhuurperiode voorrang te meest gewaarborgd bij de Jachtvereniging De Q Maten, die een en ander in statuten notarieel V hebben vastgelegd. Met 7 tegen 4 stemmen Op ’t Hoog: ...jagers zijn nog erger dan vis sers... 8 geven aan Moergestelnaren. Dit zag zij het 4 j Het voorstel tot het verhuren van het jac lx not in de gemeentebossen bracht de tongei goed los. Het was een compleet college in uit- werd het voorstel van B en W aangenomen. Schietbaan Stokske Het ingediende bouwplan voor een schietbaan E voor het gilde Barbera en Bastiaan op naam w van de exploitant van ’t Stokske, de heer J. I Timmermans kon op louter formele gronden Q geen genade vinden bij de raad. Ruimte om an- Br derS te bpslisspn had 711 niet CVririr het herriep op de raad zijn inmiddels wel twee maanden verstreken, waardoor deze verloren zijn ge gaan, om aan de intentie van B en W en raad toch de bouw te realiseren. Op korte termijn zal er alles aan worden gedaan om de bouw mogelijk te maken. Dit onderwerp gaf overigens wel aanleiding (door suggesties in die richting) voor de voor zitter van de raad burgemeester J. ter Veer fel uit te halen - dit in tegenstelling tot zijn door gaans karakteristieke relativerende humor •naar degenen, die zich beroepen op vermeen de toezeggingen van de burgemeester. Een bur- J gemeester, wethouder of raadslid kan nooit of te nimmer een toezegging doen, waarbij mede beslissing van anderen betrokken zijn. Hij (de burgemeester) is daar zodanig op getraind, dat hem dat zeker niet zal overkomen. [NA 8 ü^irrÈ A lg teI aP""^ Lx», In verband met de kermis wordt het oud papier a.s. donderdag en vrijdag bij U opgehaald. WOENSDAG 1 JULI 1981 6e Jaargang - Nr. 197 Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave ën redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 - 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. -1 U. iTT I J Sociaal-culturele aktiviteiten) T* moergestel: f uï> t j' <7 N T 1 t ,11 1 ,1' Mn r t ütt

Weekblad Moergestels Nieuws | 1981 | | pagina 1