JU A.L.P. stelde zich voor le Prijs met promotie voor Drumband van de Harmonie I i I I Gilde St. Catharina I E.H.B.O.-berichten Wie wordt de nieuwe koning van St. Catharina Handbaltoernooi s.v. Roef! ■1881 Ponyclub FEVIOR P.V. Dal” C.D.A. jongeren s P.V. ’’Moergestel” ’’Over Berg en t'H -nieuws I I s AJ ii - Wedstrijd voor ’’Moergestel Nieuws” lezers De drumband van de harmonie heef) jl. zater dag een geweldige prestatie geleverd op het Bondsconcours te Stiphout. Men behaalde in de 3e divisie 'n totaal van maar liefst 306 punten; goed voor een le prijs met promotie naar de 2e divisie. Die prestatie werd nog groter naarmate het weekend vorderde, want slechts 2 van de 25 deelnemende korpsen haalden 'n hoger pun tentotaal. Proficiat Dennis, Marco, Mark, Anton, Adri- aan, Casper, Pedro, Adeline, Erica, Johan, Martien, Maarten, Kees, Sjef, Eric, Toine, Jo- landa, Bart, Peter, Kees, Kudwig en Toine. Wedvlucht Pt. St. Maxcence 305 km. In concours 127 duiven. Eerste duif: 10.11.05 uur. 1, 2, 12, 15, 21, 23, 25, 28, 32, 36, 38, 43 H. Schepens; 3, 16, 17, 22, 27, 39 L. v.d. Bran den; 4, 24 L. Heeffer; 5, 6, 8, 11, 14, 26, 29, 31, 35, 40 L.v.d. Ven; 7 P. Hermans; 9, 10, 13, 30 A. op ’t Hoog; 18, 41, 42 J. Smolders; 19, 20 J. v.d. Wouw H.; 34 C.v. Bommel; 37 Joh. v.d. Wouw. Buffetpoule: L. Heeffer. Taart: H. Schepens. ’n Prachtig resultaat, en daar was ook de jeugd van de drumband erg blij mee. Afgelopen maandag werd het door de leden nog eens dunnetjes overgevierd in het repetitie lokaal, werden de juryrapporten wat nader bestudeerd en komplimenteerde Martien de tamboers met deze geweldige prestatie. Houden zo, zouden we zeggen, en ze zullen ze ker het komende Oudejaarsconcert nog wel van zich laten horen. Tientallen genodigden, o.a. uit de Moergestel- se Middenstand en verenigingsbesturen, heb ben afgelopen vrijdagavond van de mogelijk heid gebruik gemaakt om nader kennis te ma ken met A.L.P. International Investments dat gevestigd is in villa ’’Zonnewende” aan de Til- burgseweg. Het samenzijn verliep in ’n uitermate gezellige sfeer, waarbij men ook werd voorgesteld aan de mensen die dit bedrijf vertegenwoordigen, met aan het hoofd daarvan de heer R.H. Ka mer, president van A.L.P. Onder het nuttigen van een drankje en een hapje werd druk van de gelegenheid gebruik gemaakt om zich wat nader te laten informe ren. Het enige officiële van deze kennismaking was ’n korte toespraak van de heer Kamer. Hij leg de uit wie A.L.P. nu precies was en wat het be drijf deed. Het zou te ver voeren om hierover in details te treden, maar A.L.P. is het best te omschrijven als beleggingsmaatschappij. Mo menteel is men b.v. bezig met het bouwen van luxe appartementen cn Shopcentres in Ameri ka, ’n gebied dat op dit ogenblik daartoe nog vele mogelijkheden biedt. Omdat de werkzaamheden plaats vinden va nuit Duitsland, België en Nederland had men hier in de omgeving gezocht naar een centrale Onze club nam afgelopen zondag deel aan het concours-hippique te Best. De vele Moergestel- se supporters die de reis naar Best mee maak ten, waren getuige van een spannende strijd, waarbij onze ruiters en amazones goede presta ties leverden. De moeite bleek niet voor niets geweest en werd zaterdag dan ook keurig beloond. Na een serenade gebracht te hebben in St. Mi chielsgestel werd de drumband door de harmo nie naar clubhuis ”De Brouwer” gebracht, waar het gezelschap o.a. werd opgewacht door burgemeester ter Veer. Hier ook kregen tam- bour-maïtre Toine van Gerwen en de instruk- teur bloemen overhandigd en werden zij uit voerig gefeliciteerd. In deze uitgave van ’’Moergestel Nieuws” treft U ’n pagina aan vol met foto’s van schutters van Gilde St. Catharina welke gaan strijden om het Koningsschap. Het is de bedoeling dat iedere ’’Moergestel Nieuws” lezer mee kan raden voor wat zij den ken wie de nieuwe Koning zal gaan worden. Bekijk ze allemaal goed en kruis één kansheb ber aan. Wc kunnen ons best voorstellen dat er onder U velen zijn het blad van ’’Moergestel Nieuws” verzamelen of doorsturen aan vrienden of be kenden. Geen nood, U kan dan ’n copy van zo’n wedstrijdformulier ophalen bij een van de inleveringsadressen welke vermeld zijn op het wedstrijdformulier. Het inlcggeld is maar 1 ,(X) per inzending. On der de goede oplossingen worden enkele prij zen verloot. De winnaars hiervan worden be kend gemaakt in ’’Moergestel Nieuws” van 15 juli a.s. Zaterdag 27 juni gaan onze schutters weer hun kruisbogen spannen om strijd te leveren tegen de schutters van St. Ambrosius uit Baardwijk en St. Joris uit Moergestel. Deze onderlinge wedstrijd wordt gehouden op het schietterrein van St. Catharina in de Heu velstraat. Aanvang 18.30 uur. Op zondag 28 juni worden er jubileum schiet wedstrijden georganiseerd bij Gilde St. Se- bastiaan te Diessen wegens haar 350-jarig bestaan. Er zullen 19 Gildes deelnemen met de kruis boog op wip waaronder natuurlijk ook weer St. Catharina van Moergestel. Vanaf 12.00 uur wordt begonnen met de schietwedstrijden en om 17.00 uur wordt het jubileuinkruis verschoten onder alle deelne mende Gilde-Koningen. De wedstrijden vinden plaats op het schietter rein nabij de Manege Taxandria aan de Em- merseweg te Diessen. De drumband, die dit jaar haar 25-jarig bestaan viert, gaf zichzelf zodoende een prach tig verjaardagskado en het is tevens voor de eerste maal in het bestaan dat men ’n le prijs behaalde. In 1959 was er ’n 2e prijs in Oirschot en ook in 1978 moest men met ’n 2e plaats genoegen ne men. Nu, in 1981, heeft instrukteur Martien Oerlemans, samen met de hele groep, alles op alles gezet met het bovenvermelde resultaat. Maar liefst 3 juryleden beoordeelden het korps. Uitgevoerd werden 2 nummers: een stilstaand en een marcherend. Per nummer krijgt men perjurylid 6 waarderingscijfers, to taal dus 36 maal ’n punt. *t Laagste daarvan was ’n 8, de rest bestond uit 8/2 en 9. De twee kringsportdagen zijn goed verlopen voor KPJ Moergestel. De drie prijswinnaars van deze twee sportdagen samen worden afge vaardigd naar de interkring. Hier strijden de verschillende kringen van het gewest tegen el kaar. De meisjes KPJ Moergestel gaan hieraan deelnemen met de KPJ-oefening, de Jazz oefe ning, de volksdans, de estafette op en neer. De interkring wordt gehouden op 28 juni op het sportpark ’’Boschoven” te Baale-Nassau. Deze begint om 9.30 uur. Wij vertrekken om 8.30 uur bij Erma v.d. Wouw, we gaan met au to’s. Kosten voor de interkring sportdag 1,50. Tot zondag. Het C.D.A. is als politieke partij landelijk, als grootste uit de stembus te voorschijn geko men. Een woord van dank aan de kiezers die dit hebben mogelijk gemaakt is hierbij natuur lijk op zijn plaats. Ook bij de jongere kiezers mag het C.D.A. zich in een groeiende be langstelling verheugen. In Moergestel is door enkele jongeren het initi atief genomen tot de oprichting van een werk groep van C.D.A. jongeren. Naast het bespre ken van allerlei actuele politieke zaken kunnen vanuit deze werkgroep ook evenementen en bi jeenkomsten worden georganiseerd ter bespre king van bepaald poltieke thema’s zoals werk gelegenheid, abortus, kernbewapening en de rol van de C.D.A. in de gemeente politiek. Jonge mensen die geïnteresseerd zijn in christe lijke politiek willen wij dan ook van harte uit nodigen aan een dergelijke werkgroep deel te nemen. Men kan hiertoe contact opnemen met: Kees van Alphen, telefoon 1480 of Jos Nijman, telefoon 1779. .1.1. donderdag 18 juni had onze E.H.B.O.-vereniging de laatste oefenavond van dit seizoen. Deze keer hadden wij de lokaliteit ’’trapveltje” aan de Burg. Mayerstraat geko zen om een oefening te maken. Met behulp van onze eigen Lotus-mensen, aangevuld met wat in de toekomst misschien ’’Lotus” zal kunnen worden, werd er dit keer speciaal geoefend op het uit een auto halen van slachtoffers. Diverse verwondingen waren aanwezig, achter in de auto of voor, het maakte allemaal niets uit, de slachtoffers werden eruit gesleept. Om ongeveer 21.00 uur volgde er een na bespreking in ons Wit-Gele-Kruis gebouw, waarbij instructeur van Rooy, diverse op- en aanmerkingen plaatste, waaruit eveneens weer veel werd geleerd. Tot slot kunnen wij U meedelen, dat met bo vengenoemde oefening het seizoen 1980/1981 werd besloten. Het nieuwe seizoen zullen we beginnen op vrij dag 4 september a.s. Deze eerste avond zullen de E.H.B.O.-diploma’s worden uitgereikt aan de onlangs geslaagde leden. Over deze avond worden de leden binnenkort nader geïnformeerd. Rest ons nog onze leden, onse instructeur, arts-docent, beschermvrouwe en alle andere Moergestelse mensen, een erg prettige vakantie toe te wensen. Met vriendelijke E.H.B.O.-groeten, E.H.B.O.-Vereniging Moergestel Het bestuur In het weekend van 27 en 28 juni 1981 wordt er door de s.v. Roef! een groots opgezet handbal toernooi georganiseerd. Dit toernooi staat in het teken van het onlangs gevierde zilveren ju bileum van de vereniging. Het is voor het eerst in de geschiedenis van het handbal in Moergestel dat een dergelijk toer nooi georganiseerd wordt. Op zaterdag begint het toernooi om 11.00 uur en zal 16.00 uur afgelopen zijn. Er wordt op die dag gespeeld door aspiranten en pupillen. Er nemen 20 jeugdteams deel. De zondag is gereserveerd voor de junioren en senioren. Er nemen liefst 40 teams deel op zon dag, waaronder gevestigde namen als Tachos uit Waalwijk en Boemerang uit Tilburg. Aan vang op zondag is 10.30 uur. Het toernooi zal gehouden worden op het ge meentelijk sportcomplex aan de Molenstraat. Er zal op 6 velden gespeeld worden en gezien de goede voorbereiding van de toernooicom- missie o.l.v. H. Reijrink, mogen we een goed verlopend, spannen toernooi verwachten. We wensen de organisatoren dan ook alle succes toe en hopen op een welkome hulp van de weergoden. mogelijkheid van vestiging. Als meest geschik te plaats had men villa ’’Zonnewende” gevon den en zo kwam men dus hier terecht. Bij wijze van kennismaking wilde men iets aan bieden aan de Moergestelse bevolking en men had daarover kontakt gehad met het Moer gestelse gemeentebestuur. De heer Kamer overhandigde daartoe ’n schrif telijke toezegging aan burgemeester ter Veer dat, zolang A.L.P. in Moergestel gevestigd blijft (”En ik hoop dat het héél lang zal zijn”, zei de heer Kamer), de bibliotheek elk jaar 150 nieuwe boeken krijgt. Ook de regio kreeg een geschenk in de vorm van ’n jaarlijkse voordracht door ’n professor in de economie op de Economische Hoge school te Tilburg. Onder luid applaus kwam er ’n eind aan het of ficiële gedeelte, waarna men de gelegenheid kreeg om groepsgewijs het gebouw en de kan toorruimtes te bezichtigen. Alle bezoekers kregen bij hun vertrek een map met documentatie en een boek overhandigd. We heten A.L.P. van harte welkom in Moer gestel en wensen hen graag alle mogelijke suk- ses toe. We geloven inderdaad dat we er een fijne ’’buurman” hebben bijgekregen. De uitslagen waren als volgt: Afdelingsdressuur: Achttal FEVIOR I klasse Midden 3e prijs Achttal FEVIOR 1 klasse Licht 6e prijs Achttal FEVIOR 2 klasse Licht 10e prijs Achttal FEVIOR 3 klasse Licht 1 le prijs. Individuele dressuur: Ans Horrcvorts met Cosulo sutante le prijs; Dries Roefs met Woldbergs Adelheid le prijs; Ardi Rijnen met Reinsert le prijs; Gerrie Bec- rens met Peggy 2e prijs; Anita van Hullen met Chester 2e prijs; Angelique Wolfs met Ester 2e prijs; Pieter op 't Hoog met Smoky 4e prijs; Angelique Ketelaars met Lucas 4e prijs; Karin op 't Hoog met Martiny 5e prijs; Hanneke Ke telaars met Toos 5e prijs; Claudia Russ met Caballo 5e prijs; Marlein van Gerven met Mat- ja 6e prijs. Ponyspelen: Maddy van Dijck met Linda 6e prijs; Chantal de Laat met Toos 9e prijs; Henny Beerens met Sherry 1 le prijs. Alle prijswinnaars, proficiat! wedvlucht Melun op 21.6.'81 afstand JoO km. De duiven werden om 7.30 uur gelost rnet N.wind. Eerst geconstateerde duif was van Comb, de Laat m 13.16.40 uur. Comb, de Laat 1, 3, 5, 8; L.v.d. Branden 2, 4, o> 7; Comb. Oerlemans 9, 10. OW? M.O. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro 76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. 04243 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk s zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. WOENSDAG 24 JUNI 1981 6e Jaargang - Nr. 197 'I 7 I moergestel- K.P.J. Sport

Weekblad Moergestels Nieuws | 1981 | | pagina 1