I I Trekker-trek-wedstrijden op de Beekse Bergen <Ruud<panis DE MODIEUZE HERENBRIL... I I I TENNISBANEN SOLO’S 11 Biest-Houtakker maakt zich op voor het Volksfeest P.V. Dal” Sacramentsdag 1 Drumfanfare ’’Moergestel” naar concours Jeugdvakantieweek ’’Over Berg en ’’Staalbergven” aanbieding- ’,*SBertnudaS brillen bij het Ned. Kampioenschap) en om ook de mensen in het zuiden te laten genieten van deze ge weldige sport organiseren ze de wedstrijden op zondag 21 juni op de Beekse Bergen. is ir. tel Organisatie Jeugd vakantieweek Moergestel 1981 Dé en an Wedvlucht Dourdan 405 km. In concours 145 duiven. Eerste duif geconstateerd om 11.25.44 uur. De laatste duif om 11.49.04 uur. 1-20-45 L. Heeffer, 2-19-29-38-42 L. v.d. Branden, 3-8-9-21-26-27-28-36-46 H. Sche- pens, 4-5-7-11-13-14-23-39-41-44 L. v.d. Ven, 6 J. Meeuwis, 10-16-17-31-43-47 A. op ’t Hoog, 12 J. d. Wit, 15 P. Hermans, 22-37-49 Joh v.d. Wouw, 18-30-40 J. v.d. Wouw, 24-32 J. Molders, 25-33-35 C. v. Bommel, 34 P. Kerkhof. Serie II L. v.d. Vén 2x, H. Schepens. Serie III L. v.d. Ven 2x, L. v.d. Branden. Buffetpoule L. v.d. Branden. Taart H. Schepens. A.s zondag 21 juni gaat onze drumfanfare een kansje wagen op een concours in Stiphout. Wij verwachten natuurlijk een heleboel sup porters die ons willen steunen in de strijd. De leden worden om 11.30 uur in het clubhuis verwacht; het vertrek is gepland om 12.00 uur. De aankomst in Stiphout zal zijn rond 12.45 uur, en de drumfanfare treedt op om 14.45 uur precies. Alle supporters (en we verwachten er een heleboel!) worden verzocht voor eigen ver voer te zorgen. Leden van de drumfanfare: heel veel succes toegewenst! Tot zondag. Bestuur Drumfanfare ’’Moergestel” A.s. zondag 21 juni vieren wij Sacramentsdag. Dit jaar zal weer een begin gemaakt worden met een luisterrijke viering. De Hoogmis van 10.00 uur wordt op een speciale manier gecele breerd. Bij het begin van de plechtigheid zullen onze drie Moergestelse gildes samen met een aantel kinderen en de priester en zijn assisten ten de kerk door de hoofdingang achter bij de toren binnentrekken. Na de communie volgt de uitstelling in de monstrans van het aan het Allerheiligste. De kinderen zullen dan een bloemenhulde brengen aan het H. Sacrament. De gilden luisteren de Hoogmis op met hun vaandels en trommen. Het koor luisterd met de gezangen van Sacra mentsdag en met een meerstemmig sacramen- thymne en het Tantum ergo deze plechtige vie ring op. Mensen, die bloemen beschikbaar hebben of beschikbaar willen stellen voor de bloemenhul de van de kinderen, kunnen zich melden bij de koster of op de pastorie. Zondag 21 juni a.s. Evenals vorig jaar organiseert het Popeye-team uit Berkel-Enschot weer een trekker-trek-wed- strijd. Het Popeye-team bestaat uit de Moergestelnaar Frans Kools (zoon van Stan, Oisterwijkseweg 47) en zijn zwager Jan van Alphen. Samen nemen ze al enkele jaren met sukses deel aan de verschillende wedstrijden in het land (2e Deze dag wordt begonnen met de Boerenklasse om 11.00 uur. Dit zijn de gewone alledaagse landbouw tractoren. Ze komen dan ook uit de directe omgeving n.l. Helvoirt, Haaren, Uden- hout, Hilvarenbeek, Goirle, Berkel-Enschot en natuurlijk uit Moergestel. Vervolgens gaat het ’s middags verder met de superstandaard en de vrije klasse. Super standaard: dit zijn standaard tractoren die uiterlijk hetzelfde zijn maar van binnen ’n tikkeltje (b.v. van 100 pk. naar 800 pk. ge bracht) gewijzigd. Vrije klasse: trekkers die naar eigen inzicht en keuze gebouwd zijn, met allerlei motoren b.v. vrachtwagen-, vliegtuig- en scheepsmotoren, met een zeer groot aantal pk’s tussen de wie len. Deze supermachines komen uit geheel Neder land naar de Beekse Bergen om hier te gaan strijden om de eer: Welke is hier de sterkste?? In de namiddag is er, om de dag nog wat meer Alle kinderen van Moergestel, die naar de lage re school gaan, opgelet! Op school hebben jullie deze week een brief ge kregen met onderaan een strookje waarmee je, je op kunt geven voor deelneming aan de jeugdvakantieweek, die gehouden 'wordt van 17 tot en met 21 augustus. Omdat misschien niet iedereen, zo’n briefje heeft gehad, of misschien is kwijtgeraakt volgt hier nog het belangrijkste gedeelte uit die brief. En natuurlijk kun je ook gewoon je naam op een briefje schrijven en met het geld in de bus van onderstaande adressen stoppen! Wat doen we zoal in de jeugdvakantieweek? - een greep uit ons programma: wandelen, zwemmen, knutselen, spelletjes, ’handelen’ op de kindermarkt, tekenen. Hoe kun je je opgeven? - door het strookje in te vullen en met het geld in een envelop te stoppen. Zet op het briefje ook, als je met een vriend(in) uit dezelfde klas in de groep wilt. Met een kind uit een andere klas kan eigenlijk niet, omdat kinderen van de zelfde leeftijd bij elkaar in de groep zitten. Waar moet je je opgeven? stop envelop met strookje èn geld vóór dins dag 23 juni in de bus bij: Joke Jansen, Past, v.d. Boogaartstraat 44, Moergestel, Jan van lersel, Raamackerstraat 9, Moergestel, Corry Kastelijn, Vooskerbos 32, Moergestel. Doe het echt vóór dinsdag 23 juni, want op die dag gaan we de groepen samenstellen en na die datum kunnen we geen kinderen meer aanne men. Ouders, wilt U a.u.b. bij het opgeven ook al rekening houden met eventuele logé’s, dat maakt de organisatie voor ons een stuk ge makkelijker. Wat kost het? - Ie kind uit het gezin: 10,- - 2e kind uit hetzelfde gezin: 7,50 - 3e en alle volgende kinderen uit hetzelfde ge zin: 5,- spectakel te geven, een stuntvlieger gecontrac teerd uit Engeland. Deze zal met zijn PITTS SPECIAL een wervelende show ten beste ge ven van ongeveer een half uur. De piloot, een oorlogsveteraan uit Engeland, zal ons eens laten zien wat er met zo’n aange paste tweedekker allemaal mogelijk is in de lucht. Het programma zal ongeveer om 17.30 uur ten einde zijn, en zoals U ziet is er genoeg te bele ven. Bezoekers voor deze wedstrijd kunnen allen naar binnen via de normale kassa van recrea tiepark Beekse Bergen. Vandaar worden ze verwezen naar de halteplaats van de bus of de treinen om ze verder te vervoeren naar het wedstrijdterrein. Hier worden de kaartje ge controleerd. De entree bedraagt 10,- per persoon. Voor meer informatie kunt U bellen 013 332642 of 013-331963. Omdat Gilde Onze Lieve Vrouwe Broeder schap in 1978 een nieuw vaandel in gebruik nam, organiseerden de in Biest-Houtakker ac tieve verenigingen (elf in getal) een Volksfeest. Aangezien het Volksfeest Biest-Houtakker 1978 een succes bleek, besloten de organiseren de verenigingen ieder jaar zo iets te gaan orga niseren. Zodoende vindt op 20 en 21 juni a.s. voor de vierde maal het Volksfeest Biest-Houtakker plaats. De activiteiten vinden plaats op en in de omgeving van het sportveld in het Vossenhol. Hoewel de bezoekersaantallen de afgelopen ja ren schommelden tussen de tien- en twintigdui zend kon men er rustig rondwandelen zonder op de tenen getrapt te worden! Het volksfeest begint op zaterdag 20 juni a.s. te 20.00 uur met een balavond voor gehuwden en ouderen in de feesttent. De muziek zal die avond verzorgd worden door The Remembers. Het hoofdgebeuren zal plaatsvinden op zon dag 21 juni. Vanaf 12.00 uur kan men op het feestterrein genieten van een grote rommel- of vlooienmarkt en demonstraties van oude am bachten. Als klap op de vuurpijl kan men vanaf 14.30 uur genieten van een uit te voeren ballonstart door de Stichting Hot Balloon. Op dat tijdstip wordt begonnen met het preparen en klaarma ken voor de opstijging van de ballon. Om ongeveer 16.00 uur zal de heteluchtballon, indien de weersomstandigheden dit toelaten, opstijgen. Voor de kinderen is er een leuke verkleed- en schminkhoek en een ballonwedstrijd. Boven dien vinden er op het terrein onderlinge schiet wedstrijden van handboogverenigingen plaats. Op dit moment hebben hiervoor reeds 13 zes tallen ingeschreven. Op zondagavond is er vanaf 20.20 uur in de feesttent voor de jeugd van 16 jaar en ouder een optreden van Avro’s Toppop Disco Show. Het modieuze aspect neemt een steeds belangriiker plaats in bij de keuze van een montuur.Toch dient de bril een degelijke construktie te bevatten om vroegtijdige reparaties te voorkomen. Ruud Panis Brillen in Oisterwijk toont U graag zijn collectie Herenbrillen waar de combinatie ’’modieus” en "degelijk” optimaal zijn vertegenwoordigd. Dit jaar is er voor het eerst een apart tarief voor hen die na 18.00 uur nog eventjes een duik willen nemen en een paar baantjes willen zwemmen. Zwemmen in het ’’Staalbergven” kost nd 18.00 uur 1,50 voor kinderen en vol wassenen. L 1 STILLE WILLE TE HUUR: STILLE WILLE - MOERGESTEL I prijss'eCh mV "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 17 JUNI 1981 *2 PAGINA 3 Ruud Panis Brillen, Gemullehoekenweg 23, Oisterwijk, tel. 04242-4899, 's-maandags gesloten, dinsdags de gehéle dag open t. i- r- i, iet en an ;r- f 10,- per uur Weekend: f 12,50 per uur Vast uur per week: op jaarbasis: f 150,- Voor de weekends: f 175, Inlichtingen: Beekersberg - Moergestel Telefoon 04243 - 1722/1501 I

Weekblad Moergestels Nieuws | 1981 | | pagina 3