Trefsentrum Moergestel viert 5-jarig bestaan Dr. P. Terwindt Huwelijk te paard Wie wordt de nieuwe Koning bij Gilde ”St. Catharina” u J) J geen praktijk is ook een leuk geschenk. Voor vader met vaderdag een ka (foton! a y Hl van 27 juni t/m 19 juli a.s. Verkrijgbaar bij de Rabobank, inleverbaar bij de aangesloten winkeliers van Moergestel. •4' J. t lliw i 1 mi lige medewerkers draait een respektabele tijd. Speciaal voor dit 5-jarige bestaan is dan ook een boekje uitgebracht, waarin naast veel in formatie over de optredende groepen, tevens de geschiedenis van het Trefsentrum uiteen wordt gezet. Dit boekje is tijdens de festivitei ten te koop. Voor de optredens voor zaterdag 27 en zondag 28 juni is een terrein beschikbaar waarop zo’n 1500 mensen een plaatsje kunnen vinden. Aan gezien de entree gratis is, wordt vooral op deze twee dagen een grote drukte verwacht. Wie geen risiko wil lopen, komt dus gewoon ruim schoots op tijd! Alle aktiviteiten gratis intree In de maand juni organiseert het Trefsentrum, gelegen aan de Kerkstraat no. 15 vele aktiviteiten in verband met het feit dat het alweer 5 jaar geleden is dat de ”Tref-deur” voor het eerst open ging. Een opvallende en prettige ’’bijkomstigheid” voor de geïnteresseerde bezoeker is, dat alle aktiviteiten gratis toegankelijk zijn. Want, zo redeneert men in dit Moergestelse jongerencentrum, op je verjaardag vraag je geen in tree. De volleybal- en voetbaltoernooien zijn intussen al achter de rug, evenals het optreden van de jazz-rock formatie Thomas Flinter. Deze aktiviteiten vonden reeds rond Pinksteren plaats. Maar wat ons nog te wachten staat, liegt er ook niet om! Avontuur” de bezoekrs vele leuke prijzen kan gaan bezorgen. Iedereen is natuurlijk van harte welkom op de ze avond. Receptie-avond Op vrijdag 26 juni wordt de ’’officiële” recep tie gehouden vanaf 8 uur 's avonds in het Tref sentrum en op het terrein daarvoor. De bezoe ker staat een gratis konsumptie en een lekker hapje te wachten. Velen hebben voor deze avond al een uitnodiging ontvangen. Maar na tuurlijk zijn ook niet-genodigden, die zich ver bonden voelen of hebben gevoeld met het Trefsentrum, van harte welkom. Al deze men sen kunnen deze oproep als uitnodiging be schouwen. Muzikale sfeer kunt u op deze avond verwachten van het zigeunerorkest De Piotto’s, welke oude jazz, blues, skiffle en Django Reinhardtnummers ten gehore zal brengen. Kindermiddag De kinderen van de kleuter- en basisscholen komen op zaterdagmiddag 27 juni om half 3 aan hun trekken. Speciaal voor hen geeft dan de Eindhovense kindertheatergroep Kwiebus een voorstelling op het kiosk vóór het Trefsen trum. Bij slecht weer zal worden geprobeerd een goede uitwijkmogelijkheid te vinden. Het verstandigste is dan om eerst even tegen half 3 naar het Trefsentrum te komen voor meer in formatie. Ook kinderen buiten Moergestel zijn natuurlijk van harte welkom. Belsenaovond De Snaar en L’Express Cajun zijn de twee Bel gische groepen die op zaterdagavond 27 juni vanaf 8 uur het podium van het kiosk voor het Trefsentrum in beslag zullen nemen. De Snaar is voor velen geen onbekende meer. Met als basisinstumenten de akkordeon, de vi ool, de fluit en de hobo, brengen deze muzi kanten ’’Vlaamse muziekskes”, omlijst door een vlotte, humoristische presentatie. De Snaar moet je niet alleen maar horen (bijvoorbeeld op hun 2 uitgebrachte elpee’s), je moet ze ook gezien hebben! L’Express Cajun is voor velen een minder be kende, maar daardoor zeker niet mindere for matie. De vrolijke cajunmuziek die deze groep voortbrengt en die o.a. te beluisteren is op hun elpee ”Tous Ensemble”, is een samengebun delde mengelmoes van blues, country en western, Franse, Duitse en Ierse muziek met de specifieke instrumenten triangel, viool en ak kordeon. Deze avond, waar volop drank-, eet- en schuil- gelegenheid aanwezig is, wordt rond 1 uur ’s nachts afgesloten. Veulpoepers en Barrelhouse Zondag 28 juni vanaf 3 uur ’s middags vinden, ook weer op het kiosk, optredens plaats van de twee Nederlandse groepen RK Veulpoepers BV en Barrelhouse. De ’’Poepers” behoeven zo langzamerhand nog nauwelijks introduktie. De bekende, van oorsprong Hilvarenbeekse, formatie speelt een repertoire, waarin een veelheid van stijlen te rug te vinden is: Volksmuziek, symphonische rock, disco, reggae en de door henzelf betitelde ’’oude kwijljazz”. Met name met deze laatste drie stromingen wordt vrolijk de draag gesto ken, hetgeen ook te beluisteren valt op de twee uitgebrachte ”poep-elpee’s”. Ook Barrelhous is één van de bekendere Ne derlandse groepen. En terecht! Want niemand kan bij deze lekker swingende, frisse rock- en bluesmuziek nog rustig op zijn stoel blijven zit ten. Barrelhouse bracht in haar lange bestaan al vele elpee’s uit, welke allen tot de betere Ne derlandse popprodukties gerekend worden. Rond 8 uur ’s avonds zullen deze optredens beëindigd zijn, waarna een grandioos swing- feest in het Trefsentrum de totale aktiviteiten rond dit 5-jarige bestaan zal afsluiten. Ook voor deze dag geldt weer: Volop drank-, eet- en schuilgelegenheid. Relatief gezien is een bestaan van 5 jaar voor een jongerencentrum dat uitsluitend op vrijwil- rn i S'r M i Gèselse Kampioenschappen Op zondagmiddag 21 juni vinden op het ter rein vóór het Trefsentrum vanaf 1 uur de zoge naamde ’’Gèselse Kampioenschappen” plaats. De belangstellende kan dan zijn of haar kracht, snelheid en precisie komen meten op diverse onderdelen, zoals wagentrekken, para- plu-hangen en handboogschieten. De snelste, sterkste en precieste van die middag, krijgt het prédikaat ’’Gésels Kampioen” opgespeld. Voor de minder sterken, snellen of preciezen onder ons, blijft het natuurlijk een genot om eens een kijkje te komen nemen. De organisa tie gaat er vanuit dat niet de prestatie maar de gezelligheid op deze dag voorop dient te staan. Volgende week zal er in ’’Moergestel-nieuws” ’n westrijdformulier verschijnen waarop de le zers van dit blad kunnen raden wie de nieuwe Koning zal worden van Gilde ”St. Catharina” op de kermis-maandag 6 juli a.s. Degenen die het ’’Koningschieten” van nabij willen meemaken kunnen op 6 juli om onge veer 11.30 uur komen kijken op het schietter- rein nabij café ”’t Draaiboompje”. Onder de schutters stijgt de spanning al met de dag en er wordt bijna elke dag geoefend door de 16 kandidaten. De schutters zelf kunnen de grootste kanshebber nog niet aanwijzen dus zal het moeilijk raden zijn voor het publiek. Alle zestien kandidaten zijn aan elkaar gewaagd. Moergestelnaren, doe de volgende week ook mee aan de wedstrijd. Dan worden de namen bekend gemaakt in de vorm van ’n soort ver- kiezingsformulier. Kruis één naam op het for mulier aan welke volgens U de Koning van Gil de ”St. Catharina” wordt. Het formulier waarop meer dan één naam aangekruist wordt, is ongeldig. Er worden enkele leuke prijsjes verloot onder de goede oplossingen. Op een niet alledaagse manier hadden Toos van de Ven en Peter Swinkels jl. vrijdag het vervoer naar hun huwelijksvoltrekking geregeld: met gebruikmaking van slechts 1 PK dan wel te verstaan. ’n Energiebewust jong echtpaar, zouden we kunnen zeggen, maar we geloven eerder dat het was omdat vooral Toos zo ’n fervent paardenliefhebster is. Vandaar dus ging zij met Peet en Peter naar de kerk. Desalnietemin een originele bruidsstoet die natuurlijk de nodige aandacht trok. Toos en Peter: van harte proficiat!! Woensdagavond 24 juni tussen 7 en 10 uur is er voor hen een filmavond. Helaas mag van de filmmaatschappij over deze film geen verder informatie worden verstrekt, maar hij is zeker de moeite van het kijken waard. Voor iedereen tussen de 12 en de 16 jaar uit Moergestel en omgeving, is die ”Tref-deur” vanaf 7 uur ’s avonds geopend. Gèselsenaovond Donderdag 25 juni is ingeruimd voor amateur- kunstenaars uit Moergestel en omgeving, die ’s avonds vanaf acht uur hun kunsten in het Trefsentrum voor het publiek komen verto nen. Niet de kwaliteit maar de gezelligheid zal °P deze ’’Gèselsenaovond” de boventoon gaan voeren. Op het programma staat muziek, oen dia vertoning en een grote hoeveelheid ka- oaret van eigen huis. Om de gezelligheid een extra tintje te geven, zal tevens een grote loterij *orden georganiseerd, waarbij het ”Rad van Noen-show Woensdagmiddag 24 juni om 12 uur is het de beurt aan KRO’s Noen-show. Via een rechtstreekse radio-uitzending op Hilversum 3 zal presentator Hubert van Hoof met zijn be kende radio-spelletje de Trefsentrumbezoekers testen op hun muzikale kwaliteiten. Ook de plaatselijke muziekgroep (Intussen is komen vast te staan dat dit de groep ’’Gillie Mor” zal zijn; een groep, oorspronkelijk ontstaan va nuit het Trefsentrum, die na een aantal groeps- wijzigingen zich volledig is gaan toeleggen op net voortbrengen van de Keltische volksmu ziek.) en de diverse andere vaste programma onderdelen zullen natuurlijk niet ontbreken. Wie zin en tijd heeft om eens op de radio te ko men, is welkom in het Trefsentrum. Anderen kunnen hun radio nog altijd afstemmen op Hilversum 3. Filmavond jeugd 12 tot 16 i Ook aan de jeugd van 12 tot 16 jaar is gedacht. Sw-" A8 Em3 1 Dr. van Delft neemt waar He Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 - 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. WOENSDAG 17 JUNI 1981 6e Jaargang - Nr. 196 Oirschotseweg 15 el l’W’ V' i f .1 j' l 'l L

Weekblad Moergestels Nieuws | 1981 | | pagina 1