De bejaarden gaan op reis Verkeersbrigade in Moergestel stopt er mee Wie wordt er in Moergestel de nieuwe koning bij Gilde ‘’St. Catharina”? I fc I I r L C.V. De Pierewaaiers Open dag V olkstuinvereniging Het Reuseldal Koningvissen ”De Rietvoorn” ■MraMM van jaar de nieuwe Koning. Het bestuur. 2e autobus: 7.30 uur H. Wolfs, Heuvelstraat. 7.40 uur v.d. Bosch, Broekzijde. 7.45 uur Ketelaars, Vinkenberg. 7.55 uur St. Jansplein. 7.30 uur J. Verhoeven, Oirschotseweg 44. 7.40 uur A. Rijnen, ’t Draaiboompje. 7.45 uur ’t Stokske, over Oostelvoortjes langs Reuselhof. 7.55 uur St. Jansplein. 8.00 uur Vertrek. 8.00 uur Vertrek. Om 7.45 uur staat een derde autobus gereed op het St. Jansplein. Het comité stelt het echter wel op prijs dat U, indien U woonachtig bent binnen de kom der gemeente, zoveel mogelijk naar het St. Jansplein komt. Vergeet vooral niet de boven genoemde vertrektijden. Geef U tijdig op voor de reis, dit moet gebeu ren vóór zondag 14 juni 1981 bij een der on derstaande adressen o.a.: A.A. Wouterse, Pr. Beatrixstraat 2, tel. 1596. Zondag 21 juni is er weer een open dag op het volkstuin complex. Zoals vorige jaren hopen wij nu ook op uw be langstelling. U bent van harte welkom. Zodat u kunt zien wat mensen in hun vrije tijd en hun hobby weten te maken. De openingstijden zijn van ’s morgens 10.00 uur tot 16.00 uur namiddags. We rekenen op uw komst. Tot zondag 21 juni. Het bestuur De bijdrage 35.00 per persoon zal vóór ver trek in de autobus door de comité-leden wor den geïnd. We vertrekken op woensdagmorgen om 8.00 uur precies, vanaf het St. Jansplein. Diegenen welke ver buiten de kom der gemeente wonen, kunnen zich naar een der onderstaande adres sen begeven, waar een autobus gereed zal staan om U naar het vertrekpunt (St. Jansplein) te brengen. Traditiegetrouw ving het verenigingsjaar het twintigste!, aan met een ledenvergadering. Tij dens deze vergadering werd het nieuwe bestuur gekozen. Het dagelijks bestuur zal bestaan uit: - Voor zitter: A. Hoffmans, Transvaalstraat 42, Til burg, tel. 013-432736. - Vice-voorzitter: A. Denissen, Burg. Maey- erstraat 9, tel. 2318. - Secretaresse: Mevr. H. Denissen, Burg. Mae- yerstraat 9, tel. 2318. - Penningmeester: C. v.d. Wouw, Past. Jan- senstraat 9, tel. 1102. Het bestuur wordt gecompleteerd door de her en J. Emmen, F. Sebregts en J. Venrooy. Het correspondentie-adres van C.V. ”De Pie rewaaiers” is: Postbus 59, 5066 ZH Moer gestel. Wilt U zich graag aansluiten bij onze vereni ging? Iedereen kan lid worden! De contributie bedraagt 25,- per persoon per verenigings jaar, dat loopt van 1 mei t/m 30 april. Contri butie kan men voldoen door storting bij: Ra bobank Moergestel, nr. 13.45.02.760 of giro Rabobank nr. 107.18.10 t.n.v. C.V. De Piere waaiers. U ontvangt dan van ons z.s.m. uw lid- maatschapsbewijs, onze koninklijk goedge keurde statuten en het huishoudelijk regle ment. En tijdens het eerstkomende evenement, het Barberjès-festival op zaterdag 29 augustus, geniet U reeds gratis entree. Omdat de werkgroep verkeersveiligheid kinde ren Moergestel, ondanks herhaalde werving sacties, niet voldoende volwassenen bereid vond om één dag per maand te brigadieren, werd in Moergestel vanaf januari één wee per maand niet gebrigadierd. Omdat deze situatie voor de overstekende kin deren bijzonder gevaarlijk was, heeft de werk groep een vergadering belegd voor ieder die di rect of indirect te maken heeft met de veilig heid van de schoolgaande jeugd. Aanwezig wa ren: rijkspolitie, schoolbestuur, onderwij scommissie, hoofden van de 5 scholen en ou- dercommissies van de 5 scholen. Burgemeester en wethouders reageerden schriftelijk. Met hen heeft de werkgroep drie problemen besproken: - het tekort aan volwassenen-brigadiers - het tekort aan leden voor de werkgroep die de verkeersbrigade organiseert. - het tekort aan financiën. De hele vergadering was van oordeel dat er be ter niet gebrigadierd kan worden, dan wisse lend drie weken wel en een week niet. Oplos singen zoals betaalde brigadiers, inzetten van jeugdbrigadiers, slechts op twee plaatsen bri gadieren, niet-werkenden inschakelen of de oversteekplaatsen te beveiligen met ver keerslichten (met drukknop) werden ofwel on gewenst of onuitvoerbaar bevonden. De unanieme conclusie was dat de ouders van de overstekende kinderen zelf verantwoorde lijk zijn voor de veiligheid van hun kinderen op weg naar en van school. De ouders kunnen de ze verantwoordelijkheid gezamenlijk dragen door het oprichten van een ouderbrigade, waarin zij zelf meewerken. Na het geslaagde jubileumconcours, dat meer gezellig dan spannend was, kwamen zaterdaga vond 50 vissers naar het Blekven om te strijden voor de Koningstitel 1981 van onze vereniging. Op zichzelf is het verheugend dat er zo’n grote animo is voor onze wedstrijden, maar het steld de concourscommissie wel voor problemen om iedereen een redelijke plaats te geven. Zeker geldt dit voor het Blekven en zij hopen en ver trouwen op het begrip en de sportiviteit van onze leden als men eens een minder gunstige plaats loot. Maar terug naar de wedstrijd. Om zes uur gaf de voorzitter het beginsignaal en begon men vol vertrouwen aan de wedstrijd welke 2 uur duurde. Het weer was redelijk en van de mati ge wind had bijne iedereen evenveel ’’last”, maar het is bekend dat er nog geen echte ’’beet” op het Blekven zit en daarom waren de vangsten pover. Diverse erkende goede vissers zeiden na afloop dat ze in 2 uur geen ’’stootje” gezien hadden en dat knaagt toch aan het zelf vertrouwen dat nodig is om tot redelijke resul taten te komen. Zeker als men in de race wil blijven voor een goede klassering op centime ters alsook op punten. Dan telt elke vangst, hoe gering ook, echt mee. Maar er komen ng 3 wedstrijden die meetellen voor 2 klassementen en dat geeft de vissers moed. Een en ander doet natuurlijk niets af aan onze waardering voor de kunde en concentratie van onze nieuwe Koning en zijn naaste rivalen. Im mers, na teugkeer in ons clubhuis waar de con courscommissie zijn huiswerk deed, kon onze voorzitter de Koningsbeker en speld uitreiken en opsteken aan een zeer gelukkige winnaar, te weten Antoon Moorman die met 6 vissen met een totale lengte van 129 cm eerste werd. An toon werd al eerder jeugdkoning, dus de lijn is duidelijk. 2. Jan van Velthoven 5 vissen - 110 cm; 3. Al bert Kosters 6 vissen - 79 cm; 4. A. Kosters 4 vissen - 76 cm; 5. Th. v.d. Bosch 4 vissen - 71 Er is ’n begin gemaakt met het bouwrijp maken van de grond voor plan ’’Oistelvoort”. De vergadering was van oordeel dat over het voortbestaan van de verkeersbrigade een en- quete moest worden gehouden onder ouders van de kinderen van de kleuterscholen (huidige en in de nabije toekomst) en van de eerste en tweede klas van de basisscholen. Indien deze actie voldoende brigadiers zou opleveren, zou geprobeerd worden uit deze brigadiers leden voor de werkgroep te werven. Indien dit alles zou slagen dan zou nogmaals aan de gemeente- gevraagd worden om de organisatiekosten te betalen. In eerste instantie had de gemeente toegezegd van de totale organisatiekosten 750,-k voor 1 Vi jaar, waarvan een nadelig sal do van 120,- van het voorgaande jaar) een post van 475,- te zullen vergoeden. De werkgroep heeft een enquete gehouden en de uitslag was als volgt: Ongeveer de helft van de ouders van de kinderen in de kleuterschool en de le en 2e klas van de basisschool vindt het brigadieren noodzakelijk. Ongeveer de helft van hen, die brigadieren noodzakelijk vinden, willen ook zelf brigadieren. Hierdoor blijven wij een tekort aan brigadiers houden. Dit te kort wordt nog groter met de grote vakantie, omdat een aantal brigadiers per augustus heeft opgezegd. Het is jammer dat dit werk, dat in 1978 zo hoopvol van start ging, nu moet stoppen. Va naf pinksteren zijn de oversteekplaatsen niet meer bemand. Eenieder die meegewerkt heeft aan het brigadieren in de voorbije drie jaren zeggen wij bij deze hartelijk dank. Wekgroep verkeersveiligheid kinderen Moergestel secr. Burg. Maeyerstr. 13, tel. 1187 voorz. Oisterwijkseweg 68, tel. 1609 cm; 6. W. Kosters 4 vissen - 70 cm; 7. Jan Ver- maire 2 vissen - 49 cm; 8. Goris Vogels 5 vissen - 46 cm; 9. M. Maas 2 vissen - 39 cm; 10. W. de Kruif 2 vissen - 35 cm. In totaal werd er door 31 van de 50 vissers, 70 stuks vis gevangen met een gezamelijke lengte van 1165 cm. De grootste vis werd gevangen door A.L. Kosters, een brasem van 32 cm. Voor dit klas sement is de door de gemeente Moergestel ge schonken Jubileumwisselbeker beschikbaar. De twee loterijen, een gratis op plaatsnummers en de betaalde waren toch in staat een vrolijke lach op het gezicht van onze penningmeester te toveren en dat is mooi meegenomen. Al met al een geslaagd concours met een gezel lig slot. In verband met de plaatsuitzetting vra gen wij onze leden dringend, tijdig in te schrij ven voor de volgende wedstrijden. Dit voor komt misverstanden en ongemak voor iede reen. Programma: - Donderdagavond 11 juni van 7 tot 9 uur: uit- wisselingsconcours Moergestel, Gilze, Hilva- renbeek op het Blekven. - Vrijdagavond 12 juni van 7 tot 9 uur: Ko- ningsvissen voor de jeugd op het Blekven. - Zaterdag 20 juni van 18.00 tot 20.00 uur: ’’Klaore beker” Wilheltninakanaal. De concourscommissie ALLE - bejaarden boven de 65 jaar - en woon achtig in Moergestel, kunnen met dit uitstapje mee, ook diegenen waarvan één der echtgenote nog geen 65 jaar is. De reis wordt georgani seerd door het Overkoepelend orgaan algeme ne belangen Moergestel. De reis gaat dit jaar per autobus naar Maas- tncht-Limburg. In Maastricht zal worden overgestapt op een passagiersboot voor een boottocht naar Luik - België. Langs de door graving van het Albertkanaal door de St. Pie tersberg, om dan via de sluis van Visé op de ri vier de Maas te komen. Door deze rivier te vol gen, met zijn schitterende oevers passeren we Argentau, de stuwdam van Hermalle naar Luik. Hier staan de autobussen weer klaar om de reis verder te maken. Voor de middaguren wordt U vriendelijk verzocht Uw eigen lunch pakket mee te brengen. Wedstrijd voor alle M oergestel-Nieu ws’ -lezers In samenwerking met de redaktie ’’Moergestel-Nieuws” zullen we dit jaar voor de aardigheid hieraan ’n wedstrijd koppelen. In de uitgave van ’’Moergestel-Nieuws” van weeknummer 26 zal U ’n wedstrijdformulier aan kunnen treffen waarop de kandidaten voor het Koningschap worden afgebeeld. De lezers van ’’Moergestel-Nieuws” kunnen dan tegen ’n kleine vergoeding dit formulier in leveren met de aanduiding wie zij denken dat de nieuwe Koning zal worden. Onder de goede inzenders zullen ’n paar leuke prijzen worden getrokken door de nieuwe Koning. Het is geenszins de bedoeling hiermede finan ciële voordelen op te doen, maar zuiver alleen om de Moergestelse bevolking hier nader bij te betrekken. Onder het motto: ”Wie wordt de nieuwe Koning?” zien we deze aktie met ver trouwen tegemoet. Mevr. Verhoeven-Mulders, Oirschoteseweg 44, tel. 1332. Mevr. v.d. Loo-Vugts, Tilburgseweg 19, tel. 1112. H.J. Wolfs, Heuvelstraat 16, tel. 1341. Indien U nog iets niet precies duidelijk is, in formeer gerust, en stel U in verbinding met A.A. Wouterse, Pr. Beatrixstraat 2, tel. 04243- 1596. Wij hopen U op woensdag 17 juni a.s. te mo gen begroeten en ons dan in te zetten U een on vergetelijke dag te kunnen aanbieden. f r Het Koningschieten. Op kermis-maandag 6 ju li wordt er bij Gilde St. Catharina gestreden op het nieuwe Koningsschap. De huidige Koning Jan van Daelen zal zich moeten verdedigen om het Koningsschap te kunnen herhalen voor de periode van 4 jaar. Ongeveer ’n 16-tal Gilde- broeders van Gilde St. Catharina zullen ’n po ging wagen om het nieuwe Koningsschap op te eisen. Dit alles staat te gebeuren op het schietterrein nabij café 't Draaiboompje bij onze bevriende Gilde St. Joris om ongeveer 11.30 uur. Boven op de schutsboom wordt ’n houten vogel ge zet. Nadat de Burgemeester namens de We reldlijke Overheid, en de Pastoor namens de Geestelijke Overheid, en de huidige Koning Jan van Daelen, drie maal op de vogel hebben geschoten, gaan alle Gildebroeders van St. Ca tharina onder de schutsboom om hun kans te wagen. De schutter welke het laatste deel van de Koningsvogel heeft afgeschoten is voor vier De bejaarden uit onze gemeente gaan op woensdag 17 juni 1981, weer hun jaarlijks uit stapje maken. k 11 *8 tr (BMW* Ie autobus: Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 - 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. WOENSDAG 10 JUNI 1981 6e Jaargang - Nr. 195 - 1 r 4 r'l a A - i t I

Weekblad Moergestels Nieuws | 1981 | | pagina 1