I DE KEUZE VANEEN KINDERBRIE I I Ufe P°'°'s 39 90 - 79,90 Missionaire vrijwilligers in de schijnwerper in de Pinksteraktie 1981. 69,90 Thomas Flinter in Trefsentrum Moergestel Oisterwijk Oysters rugby club afdeling jeugd Jubileumconcours jeugdleden Rietvoorn - f L U»s Mouses^ 9Qen 55>. ^Nijde lois sp'l'1® broeken Dankbetuiging 49,90 -nieuw^ I Jonge mensen i f-J iësg Tijn en Grarda Sterke-Scheffers blouses -c eENS’ -'- e- l- n n I ....is op de eerste plaats de keuze van het kind zelf. U als ouders zullen zich echter terdegen bezig houden met de degelijkheid van een kinderbril. Kinderbrillen uit de collectie van Ruud Panis Brillen in Oisterwijk munten uit in vorm èn kwaliteit. Zij geven het kind een persoonlijk accent mee' zonder opvallend i liefst zes van de negen wedstrijden. Een onver wacht resultaat zowel voor de Oysters als hun beschaamde opponenten. Van onze drie teams deden de mini het het beste. Zij wonnen alle drie de wedstrijden, en dan nog met zo’n 20/30 punten verschil. De cubs hadden na de eerste wedstrijd minien verloren te hebben ook de smaak te pakken. De volgende twee werden beide met ongeveer 50-0. De juniorenwedstrij den waren ongelooflijk spannend. Na twee keer met veel pech nipt te hebben verloren werd er in de laatste wedstrijd met 10-6 van het districtteam gewonnen. Behalve te hebben la ten zien dat er in Nederland ook gerugbied wordt, werd er ook de nodige aandacht aan musea besteed. Een uitermate leerzame en suc cesvolle trip die in de toekomst zeker voor her haling vatbaar is. Als jij soms ook wilt komen rugbien dan ben je bij de Oysters van harte welkom. We kunnen jongens gebruiken van el ke lengt, breedte en gewicht. Want rugby is veel meer dan stoere kracht, maar vooral ook snelheid, behendigheid en techniek. Probeer het ook eens, net als al die anderen die in rugby hun ideale sport hebben gevonden. Heb je vra gen, bel dan naar 04242- 84962. ril d, te ir e- le e- ili 11 -1 M ’’waar doet hij het aan?” Want, en dit dan even voor de volslagen leken onder ons, vis bijt niet, hij aast ook niet, hij doet het...of niet na tuurlijk. Als je hengelars onder elkaar aan de waterkant hoort praten kun je dat ook be luisteren. Zo van: doet hij iets? of doet hij het? Er komen dan antwoorden zo in de trant van: ik zit hier al vanaf vijf uur en hij heeft nog niks gedaan, of hij doet het nietof aan den deeg doet hij het goed maar aan de maai niet. Uit dit laatste blijkt dat het wel degelijk iets uitmaakt met wat voor aas er gevist wordt. Moet het een pluimke zijn of den deeg, of misschien is de maai beter, maar welke maai, de grote maai, de kleine maai of het mini- maaike, rode of witte maaikes. Of is het toch beter pieren te ne men. Welke pieren, grote pieren, echte dauw wormen of misschien stukjes daarvan, kleine rooie mestpierkes of toch maar kempzaad of verse de varse of rubivere. Zal ik ongeboren mais meenemen voor het geval dat hij het daar- aam doet of is meel wormen vandaag beter, Zo is er een enorme verscheidenheid aan aas, de kwalsterbol en het stokaas zijn dan nog gee neens genoemd, waaruit de hengelaar een keus moet maken. En is die keus dan eenmaal ge maakt, dan komt onmiddellijk het volgende probleem. Laten we aannemen dat de keus op ”den deeg” is gevallen. Dan komt de vraag welke deeg, gele of witte, taaie/stugge of wat slappere, aangemaakt met jonge klare of is het beter ouwe te nemen. Had ik daarvan vooraf beter meer of beter minder kunnen proeven. Kortom, het is alles bij elkaar niet niks. En dan hebben we het zoals gezegd alleen nog maar over het aas gehad. Het is toch goed om U als als ouders van vissende zonen en/of dochters er op te wijzen dat uw kinderen niet zomaar even gaan vissen. De aan het eigelijke vissen voorafgaande rituelen zoals daar zijn, het ma- ken van ’’visgetuig, voer, deeg en dergelijke componeren en in juli ’78 werd de eerste elpee opgenomen die eind ’79 op de Nedelandse markt uitkwam. Momenteel is Thomas Flinter in een uitgebreide bezetting bezig met het ma ken van een tweede elpee maar wanneer die precies uitkomt staat nog niet vast, De muziek die Thomas Flinter nu maakt is sinds de eerste elpee enigszins veranderd maar het idee van kwaliteit en eigen geluid staan nog steeds op een belangrijke plaats. De bezetting is momen teel: Ad Maas - keyboards en vocals, Karei de Greef - lead en solo gitaar, Jos de Vos - trum pet en flugelhorn, Harry Hofmans - drums en leadvocals, Maarten Holtz - bass, Gerard Schoonhoven - sopraan en tenorsax en dwars fluit. De foto van de groep ’’Thomas Flinter”, welke hierbij is gevoegd zijn i.v.m. wisselingen onlangs nog van de oude bezetting met rechts op de foto ex-gitarist Tijn Heymans. Op zaterdag 6 juni a.s., aanvang 21.00 uur, zal in het Trefsentrum Moergestel een optreden plaats vinden van de formatie ’’Thomas Flin ter”. De entree is hierbij gratis.Thomas Flinter is de naam van een groep uit de regio Eindho ven die ongeveer 5 jar geleden is opgericht door een groep musici met allen hetzelfde idea al. Dit ideaal was het maken van muziek die en een eigen geluid had en kwalitatief verant woord was. De muziek van Thomas Flinter richt zih hoofdzakelijk tot de Jazz-Rock. De eerste 2 jaren werden besteed aan repeteren en De jeugdafdeling van de rugbyclub Oysters heeft een succesvol seizoen achter de ru. De minis (10-12 jaar) behaalden in de strijd om het nationale kampioenschap de derde plaats. De juniors (14-16) en cubs (12-14) kwamen ook goed uit de strijd tegen enkele van de beste jeugdafdelingen zoals die van landskampioen Leiden, Den Haag en de Britisch School. Hoogtepunt van dit seizoen was echter de trip naar Engeland, de bakermat van de rugby. Daar, in het land waar ze rugby hebben uitge vonden, wonnen de drie Oysterteams maar zijn een wezenlijk en onmisbaar onderdeel van de hengelsport. Nadat wij U wellicht ten over vloede nog de mededeling doen dat maaikes in de koelkas bewaard dienen te worden, keren wij terug naar de wedstrijd en stellen vast dat het eindsignaal zojuist heeft geklonken. On danks het goede weer en het enhtousiasme van de deelnemers viel de vangst wat tegen. Maar met nog wat prettige zaken in het vooruitzicht bleef de stemming oppperbest. Aan het Blek- ven wordt door Lowie van de Meydenberg van de deelnemers een groepsfoto gemaakt. Elke deelnemer krijgt na verloop van tijd een gratis foto aangeboden. In het clublokaal ”De Klao- re” wordt onder het genot van onder meer heerlijk worstebrood gewacht op de prijsuitrei king. Als de vele prachtige prijzen zijn uit gestald en de voorzitter van de Rietvoorn Ad van Oirschot aan de prijsuitreiking begint, is er opnieuw een voelbare spanning onder de jeug dige hengelaars. Deze spanning wordt gebro ken met een hartelijk applaus vor de winnaar van het jubileumconcours te weten: Jos Koster met vier gevangen vissen 81 cm, 2e Moniek Dobbelsteen 2 stuks 47 cm, 3e Bert- Jan Kogels 2 stuks 30 cm, 4e Edwin Kogels 2 stuks 29 cm, 5e Hennie Bogaers 2 stuks 24 cm. Nadat iedereen zijn prijs in ontvangst had ge nomen vertrokken de jeugdige hengelaars naar huis en kan de Rietvoorn terug zien op een wel zeer goed geslaagd jubileum- concours. Concourscommissie Afgelopen zondag was het jaarlijke handbaltoer- nooi te Boxtel. Mede door het goede weer was het een gezellige sfeer en de re sultaten waren vrij goed. We hebben meege daan met twee dames en twee heren teams. De uitslagen hiervan zijn: Dames: Moergestel 1 op de 12e plaats, Moergestel 2 op de 11e plaats. Sportdag: Nadat we bij de eerste sportdag goede resulta ten hebben behaald, mogen we vooruit zien op hopelijk een goede tweede sportdag. Deze wordt gehouden op 8 juni 2e Pinksterdag) op het sportpark te Esbeek. We vertrekken om 8.45 uur bij Christien v. Esch. We gaan nu al len op de fiets. Kosten voor de sportdag K.P. J. 1,50, asp. 1,00. o'i lil I Een zonnetje dat al vroeg de dauwslierten heeft verdreven, een licht brieje uit het zuiden, ruim vijftig enthousiaste jeugdleden van de Rietvoorn popelend rondom het Blekven om te beginnen aan het jubileumconcours dat ter ge legenheid van het vijftig jarig bestaan wordt gehouden, dit alles tesamen en je hebt een dag die niet meer kapot kan. Als om negen uur pre cies het beginsignaal wordt gegeven en de vijf tig dobbertjes te water gaan dan is dat voor ie dere rechtgeaarde hengelaar een groots mo ment en een prachtig gezicht. Kontante beta ling ook voor de aan de jeugd gespendeerde tijd en moeite, Het voert uiteraard te ver om tot in kleine bijzonderheden een hengelaars wedstrijd te beschijven, maar dat het onge kend spannen kan zijn is iets wat U geachte le zer zonder meer mag aannemen. Het is mis schien toch wel goed U iets van een hengel- wedstrijd te vertellen, een klein onderdeeltje ervan er even uit te lichten. Het aas b.v. Dus niets over de hengel, de dobber, de bovenlijn, het onderlijntje, het haakje, het afgeloden of het pijlen, nee alleen maar even het aasje. Als we het hebben over het ass dan komt de vraag die elke hengelaar zich stelt, wat lust de vis vandaag? Meer in vaktermen uitgedrukt Jonge mensen vertelleen wat ze doen en waarom in het boekje ’’Werken in de Derde Wereld: een leerschool”. De week vóór Pinksteren is elk jaar de ’’Week voor de Nederlandse Missionaris”, de week van aktie voor mensen met een missie, In de Pinksteraktie (onder voorzitterschap van mgr. Bluyssen) wordt aandacht en steun gevraagd voor de 5254 Nederlandse missionarissen en vrijwilligers, werkzaam in 94 landen van de we reld. Uit de opbrengst van deze aktie worden zij in staat gesteld om tijdens hun verlof hier echt vakantie te houden zonder hun familie fi nancieel tot last te behoeven te zijn; om cursus sen te volgen, gereedschap of katechetische hulpmiddelen aan te schaffen. Door de Pinksteraktie tonen wij ze dat de katholieke geloofsgemeen- schap daadwerkelijk achter ze staat. Van de opbrengst van de Pinksteraktie (de laatste jaren steeds ca. vier miljoen gulden) wordt dit jaar 12 1/2% 500.000,-) besteed aan de uitzendkosten van de missionaire vrij willigers. Het zijn jongeren, die welbewust kie zen voor een funktie bij een kerkelijke organi satie in de Derde Wereld om zich zo, in direkt kontakt met de plaatselijke bevolking, te kun nen inzetten voor vrede en gerechtigheid. Zij zien daarmee asf van een ruim salaris en een vanzelfsprekende loopbaan. In hun reiskosten, verzekeringen, sociale lasten e.d. draagt de Week voor de Nederlandse Missionaris dan bij vanuit de Pinksteraktie. En terecht: het gaat hier immers óók om mensen met een missie. Pinksteraktie 1981: kerkkollekte op Pinkster zondag giro 676 Den Haag. Méér weten over vrijwilligers? Bestel dan het boekje ’’Werken in de Derde Wereld: een leerschool” waarin deze jonge mensen zelf vertellen pver wat ze doen en waarom. Waarin veel achtergrondinformatie over dit nieuwe missionaire werk. Wie een gift (of een bedrag van 5,-) overmaakt op giro 676 van Nederlandse Missionaris Den Haag, met vermelding ’’Pinksterboekje”, krijgt het toegezonden. Ruime keuS wit en b'ue-- "MOERGESTEL-NIEUWS - WOENSDAG 3 JUNI 1981 PAGINA 3 :l 3J itHUHHHttHHinilll lllllllllllllllllllllllH i Voor de enorme belangstelling, felicitaties, bloemen en kado's, ontvangen ter gelegenheid van ons gouden huwelijksfeest, zeggen wij U, ook namens onze kinderen en kleinkinderen, hartelijk dank. Moergestel, juni 1981 Reuselhof 30 1 i, :e d Kt iu ie Ruud Panis Brillen, Gemullehoekenweg 23, Oisterwijk, tel. 04242-4899, 's-maandags gesloten, dinsdags de gehéle dag open

Weekblad Moergestels Nieuws | 1981 | | pagina 3