Veel activiteiten binnen de A.L.P.-Groep ■■■■■■Hl De Bejaardenreis Succes voor leden van de politiehonden vereniging Veiligheid” Moergestel Als ik zeg: Pinksteren... I I Ifl I 'i- It 8 I I Een foto gemaakt tijdens het uitreiken van de certificaten AW Reeds eerder vermelden wij dat het Overkoe pelend orgaan algemene belangen afd. bejaar denreis jaarlijke een uitstapje organiseerd voor alle bejaarden van Moergestel. Deze reis is voor bejaarden boven de 65 jaar en woonach tig in onze gemeente, ook echtparen waarvan één van beide geen 65 jaar zijn, kunnen deelne men aan deze reis. De reis zal worden gehou den op woensdag 17 juni 1981. Vanaf het St. Jansplein zal om 8.00 uur precies worden ver trokken met autobussen van de fa. Bertens. De reis is dit jaar wat anders ingedeeld als vooraf gaande jaren nl. per autobussen rijden we naat Maastricht-Limburg. In Maastricht zal worden overgestapt op een van de passagiersboten voor een boottocht naar Luik-België. Wij va ren dan langs de doorgraving van het Albert- kanaal door de St. Pietersberg, om dan via de sluis van Visé op de rivier de Maas te komen. Door deze rivier te volgen, met zijn schitteren de oevers passeren we Argentau, de stuw van Hermalle en het immense Koning Albert- monument. Na een vaart langs de haven van Luik, zal worden afgemeerd aan de Quai de Gaulle in het centrum van deze 500.00 inwo ners tellende stad. Hier staan de autobussen weer klaar om de reis verder te maken door het centrum van de stad Luik, naar Houthalen. Namens het bestuur seer. J. v. Kerkoerle f hebben gedurende 7 dagen een intensieve cur sus meegemaakt die hen aan het einde van het Seminarie moesten kwalificeren als vakkundig beleggingsadviseur Tijdens een uitermate plezierig samenzijn reik te de President van A.L.P. International In vestments, de heer R.H. Kamer, aan een ieder van de geslaagde seminaristen een certificaat uit. Op de foto de uitreiking door de heer Kamer aan de enige vrouwelijke adviseur, mejuffrouw Joyce Balk, op wiens certificaat de woorden ’’very good” stonden ingevuld voor het woordje ’’vakkennis”. Een cocktail en aansluitend een koud buffet besloten dit seminarie. mentaliteit, zijn keuze... Een nieuwe stroom van leven bracht Hij. Hoop, voor wie neerza ten in moedeloosheid, nieuwe kansen voor wie te zeer in zichzelf gevangen zaten. Heel die nieuwe levensstijl kostte Hem zijn leven. Maar de kracht, die in Hem leefde deed Hem ddat niet voor terugdeinzen. Als de vier evangelisten zijn dood verhalen, doen zij dat alle vier met dezelfde woorden:’...en Hij gaf de geest”. Ik vermoed, dat zij met deze woordkeus meer wil len zeggen, dan alleen maar, dat Hij stierf. De kracht, de geest, die Hem bezielde: gegeven aan allen, die voor Hen toegangelijk zijn. Aan vankelijk sloten de leerlingen zch nog op. Ze gingen wachtend in gebed: wachtend...bid dend, totdat de Geest van Jezus in hen werd tot kracht. Zo werden mensen vol voor en en thousiasme, tot alles in staat. De keuze van Je zus werd hun keuze: een leuze vóór de zwakke, de zondaar, de arme...een keuze vóór de men sen, die zitten in de hoek, waar klappen vallen. Ze reikten hoop aan, een nieuw begin van le ven. Mensen vol van heilige geest, de eeuwen door...ze zijn te noemen met name, mensen met een nieuwe levensstijl: ik noem er zo maar twee: Franci- scus, Johannes 23.. Waar is de goede geest vandaag de dag nog werkzaam in de mensen? Ik denk volop. Misschien ook een beetje in jou en mij. Maar Hij moet wek komen kunnen, We kunnen de deur van ons binnenste gesloten houden: een vesting bouwen om ons heen: ons standpunt os bepaald, daar krijgen ze mij niet meer van af: ik weet, waar ik me aan te houden heb, mij niet meer gezien. We kunnen ontoe gangelijk zijn, niet aanspreek- baar... We kun nen ook bidden om de geest. Een van e mooiste gebeden, die ik ken, is: ”Kom heilige geest vervul de harten van uw gelovigen en ont steek in hen het vuur van uw liefde. Zend uw geest uit en alles zal worden herschapen en gij zult het aanschijn de aarde vernieuwen”. Toe gangelijk zijn: laat de geest mar waaien, aden maar in...en werkelijk: als de goede geest toe gang vindt: de aarde ziet er anders uit: mensen gaan elkaar verstaan: wat een tegenstelling met het Babelverhaal, waar verteld wordt, dat mensen een toren bouwen, als maar hoger en zij verstaan elkaar niet meer. Nee dan maar lie ver zingen het lied, dat ik hoorde in de kerk: ’’Breek die muren af, gooi de deuren open...” H. v.d. Broek hond 1 en met succes. Ze behaalden alle twee het certificaat Politiehond 1 met 390 punten. Wij wensen beide heren van harte proficiat met het door hen behaalde succes. Wie denkt dat dit zo gemakkelijk is heeft met mis, vraag maar eens aan mevr. Vermeer hoe bleek haar man de hele geweest is tot het laatste ogenblik. En aan mevr. v. Kerkoerle die niet durfde te komen kijken om haar man bij te staan. Maar heren nogmaal gefeliciteerd en dank aan alle leden die hier tóch ook wel aan meegewerkt hebben. De afgelopen weken was het extra druk op de aanvoerwegen naar het landgoed in verband met het Seminarie dat daar door A.L.P. Inter national Investments werd georganiseerd. Ruim 60 personen die hiervoor inschreven, dieper te denken. Het helpt wat op het spoor, hoop ik. Ik neem u even mee naar het eerste bijbelboek, het scheppingsverhaal. Daat staat, dat God de mens levensadem in zijn neus blaast. Levensadem is hetzelfde woord als: geest. Als de geest nog niet is ingeblazen is er eigenlijk nog geen sprake van echte menselijk leven:...”zo werd de mens een levend wezen.” (Gen 2,7) Geest dus als: levensbeginsel... We graven nog wat verder. We kennen het woord ook terug als: mentaliteit, bezieling: wat houd je in het diepst van je wezen bezig? Door welke kracht wordt je gedreven? Iemand, die als een gedreve werkt, noemen we begeesterd. We kennen ze wel: begeesterde mensen: er gaat veel van hen uit, ze zetten mensen in beweging. We kennen Jezus van Nazareth, zijn bezie- lingm zijn zicht op het leven, zijn vuur, zijn Voor de middaguren wordt U vriendelijk ver zocht uw eigen lunchpakket mee te brengen, hetwelk kan worden genuttigd aan boord van het passagierschip. Dit kan gebeuren zowel on der in een daavoor speciaal ingerichte ruimte of op het dek van dit schip. Dranken enz. wor den naar wens geserveerd. Op de terugreis zal worden gestopt bij het ontspanningsoord ’’Apollo” te Houthalen, waar men ongeveer 1 uur kan genieten van orgelmuziek en een drankje. Om plm. 19.00 uur zal als afsluiting van deze prachtige en sensationele reis weer een goed diner worden aangeboden. Zoals U ziet we hebben weer aan alles gedacht om het U zo aangenaam mogelijk te maken. De bij drage voor deelname aan deze bejaardenreis zal vóór vertrek in de autobus door de comité- leden worden geind. De opgave voor deze reis moet gebeuren vóór zondag 14 juni 1981, bij een der onderstaande adressen o.a.: A.A. Wouterse, Pr. Beatrixstraat 2, tel. 1596; Mevr. Verhoeven-Mulders, Oirschotseweg 44, tel. 1332; Mevr, van de Loo-Vugts, Tilburgseweg 19, tel. 1112; H.J. Wolfs, Heuvelstraat 16. tel. 1341. Geef U spoedig op en denk aan de af sluitdatum. Wij vertrouwen er natuurlijk op dat U deelneemt aan deze reis. Voor meer bijzonderheden informeren wij U volgende week. f A’f Op 15 mei zijn de heren L. Vermeer Vinken- berg 4 en A. v. Kerkoerle Huysackerstraat 4, met hhun honden in Heeswijk-Dinter naar de keuring geweest voor het certificaat Politie- Sinds A.L.P. International Investments begin maart 1981 de ’’eagle” deed landen op het landgoed ’’Zonnewende” in Moergestel, bruist het daar van vele activiteiten. Zoals at tente Moergestelnaren wellicht reeds hebben ontdekt, zijn op twee plaatsen in de gemeente, namelijk bij de driesprong Rootven - Tilburg seweg - Oisterwijkseweg en de driesprong Rootven - Raadhuisstraat - Kerkstraat, richtin gaanwijzers gezet die verwijzen naar deze in ternationale maatschappij. 1 1 u f Waar denk je aan, als ik zeg: Pinksteren? Dat kan heel veel zijn. Ik kan me voorstellen, Mt menigeen denkt aan het lange vrije wee kend. Aan het begin van de zomer, waar je met mksteren volop van kunt genieten, als het *eer meezit... Waar denk je aan, als ik zeg: geest? Wel enig verband met Pinksteren... Geest...kinderen j oenken misschien aan iets, wat buiten onze ge- w°ne doen valt en wat griezelig is... volwasse nen misschien ook wel... Geest is iets, wat je niet Pakken kunt, het is een moeilijk woord, 'ets duns... Allemaal begrijpelijke gedachten. 1 artikeltje is een uitnodiging om toch wat iv r A. iF> S Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 - 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. WOENSDAG 3 JUNI 1981 6e Jaargang - Nr. 194 I 8/ -’-’v 1 f moergestel 1.r

Weekblad Moergestels Nieuws | 1981 | | pagina 1