I 59.90 59.90 75. 25, KLERKS Oisterwijk I I Hoveniersbedrijf KLERKS Ctarit witte pantalons Lots zacht gate pantalons keus in I ““"*'«,90 Ruim® poio's Grote medewerking voor het Rode Kruis Drumfanfare ’’Moergestel” Ziekengroep Zorg voor een onbezorgde vakantie Kwaliteit een begrip! Dankbetuiging 1 ft: Warme gebakken vis en alle soorten verse vis! Een goed adres voor een lekkere haring! Opgerold gras is maximaal 2 dagen houdbaar. Wilt U zelf gazon leggen vraag dan even vooraf vrijblijvend advies over grondbewerking en bemesting. Ook 'n wals hebben wij voor U. Natuurlijk kunt U het gazon öok door ons laten leggen. Bel ons eens voor prijsopgave: telefoon 04242 - 84445 EEN GOEDE GAZONZODE IS: samengesteld uit de juiste grassoorten vrij van onkruid en wilde grassen dicht zonder kale of dunne plekken goed doorgeworteld egaal donkergroen van kleur, en vooral vers afgeleverd. 1 'd 20 jonge en oudere mensen offeren deze weken een aantal uren op door het helpen met de jaarlijkse inzameling. Laten dan alle anderen in Moergestel door een royale gift het werk van het Rode Kruis mogelijk maken. Moergestel, het Rode Kruis en vooral allen, die uw hulp nodig hebben, rekenen op U. DE TUINMAN OP DE LIND! volendammer vishandel >n sr j- X 25. Houd u verre van drugs. In vele landen staan er jarenlange gevangenisstraffen voor. 26. Vraag uw arts een internationale verklaring als u gebruik maakt van een injectiespuit. 27. Noteer uw bloedgroep, rhesusfactor, aller gie, vaccinaties en eventueel gebruik van medi camenten. 28. Breng de reisapotheek op orde. 29. Niet vergeten een brandblusser mee te ne men. Hoort aanwezig te zijn in iedere auto/ca- ravan/tent/boot. 30. Reservebril? Kan van pas komen. 31. Vervang gasflessen, gaslampen e.d. altijd buiten. 32. Oriënteer u op uw vakantiebestemming op aanwezige vluchtwegen. De kinderen van de Graaf van Urselschool organiseerden vorige week een kleine Rommelmarkt. De komende weken wordt weer het jaarlijkse beroep op de nederlandse bevolking gedaan om het werk van het Rode Kruis te steunen. Dagelijks leest men in de kranten of verneemt men via de radio en televisie dat het Rode Kruis aktief is. Dat kan zijn in het groot - bij rampen, oorlogsleed, vluchtelingenhulp -, maar evenzeer in het klein - het verzorgen van vakantieweken voor zieken en invaliden, wel- farewerk, hulpverlening langs de weg, enz. enz. Tussen 25 mei en 6 juni komt men weer langs met de Rode Kruisbus. Elk jaar heeft Moer gestel weer méér gegeven en dat moet een oor zaak hebben: Ongetwijfeld beseffen de Moer- gestelse ingezetenen heel goed, dat het altijd beter is zelf te kunnen helpen dan geholpen te moeten worden. Wanneer men naar dat gezon de standpunt handelt en inderdaad geeft naar wat men heeft - niet alleen materiaal maar vooral naar gezondheid - kan het niet anders of Moergestel zal zich weer van zijn beste zijde la ten zien. Op donderdag 21 mei jl. was het dan zover, drumfanfare ’’Moergestel” hield haar ’’Kamp-Bonte Avond”, het was een regelrecht succes! Heel veel mensen hadden onze oproep om te komen in Moergestel-nieuws gelezen, en het gevolg was dat de zaal dan ook goed vol zat. Dit laatste bezorgde enkele leden van de Drumfanfare natuurlijk de nodige zenuwen! We begonnen de avond rond 20.00 uur met een zeer geslaagd optreden van Drumfanfare ’’Moergestel”. Hierna kreeg men een film te zien, die gemaakt was tijdens de kampdagen. Deze film duurde ongeveer een half uur. We gingen verder met een loterij, waarmee een he leboel leuke prijzen te winnen waren. Toen begon de eigenlijke Bonte Avond pas. Men kreeg o.a. te zien. Een toneelstuk van de kleintjes: ”De Babysit”, waarin Mark Verhoe ven zijn acteertalent beweest door de hoofdrol voor zijn rekening te nemen. Ook de andere speelstertjes zetten hun beste beentje voor. Er was een optreden van Hepie en Hepie, Snip en Snap, Meat Loaf, dansmariekes, enz. Ook deed iedereen gezellig mee aan de Vogeltjes dans, die eerst door vier kleinere leden gede monstreerd werd. Enkele sportievelingen uit de zaal gooiden de beentjes van de vloer bij de ’’Folies Bergère”, en twee meisjes vertelden ons een zeer lach wekkend verhaal over een vliegmachine. Aan het eind van de avond zong iedereen luid keels mee met het zelfgemaakte clublied, en tot slot konden we nog even gezellig dansen op de muziek van de ’’Sunset Four”, die ons de ge hele avond muzikaal bijstonden. ’’Sunset Four”, bedankt voor de fijne begelei ding, en alle mensen die ons deze avond met een bezoekje vereerd hebben: Bedankt dat U er was, zonder U had deze avond niet kunnen sla gen. We hopen dat iedereen genoten heeft! Drumfanfare ’’Moergestel” Een van de zes werkgroepen die in onze paro chie op pastoraal terrein actief zijn is de groep voor zieken en alleenstaanden. Omdat steeds weer blijkt dat mensen niet op de hoogte zijn van het bestaan en het werk van de groep is het zinvol er hier wat over te zeggen. De ziekengroep probeert om zieken eenzamen en bejaarden een beetje te helpen door ze te be zoeken en er even mee te praten om zo enigs zins tot steun en bemoediging te zijn. De groep bestaat momenteel uit tien dames die elk (meestal met zijn tweeën) hun ’’eigen” zie ken bezoeken, in het ziekenhuis, bejaarden huis, verpleeghuis of gewoon thuis. Ook wordt jaarlijks een zogenaamde zieken dag georganiseerd voor alle zieken in Moer gestel waar de deelnemers eens gezellig met el kaar kunnen samenzijn en elkaar kunnen be moedigen. Mocht u nog iets meer willen weten over de zie kengroep dan kunt u altijd bellen naar de pastorie (tel. 1340) of naar mevr. Vissers, Rootven 16, tel. 1513, die namens de groep in de parochieraad zit. U kunt bij opname in het ziekenhuis opgeven op bovenstaande adressen of er behoefte is aan een bezoekje van pastores en dames van de ziekengroep. 32 tips, verstrekt door de politie, waar u aan moet denken voordat u met vakantie gaat; en waar u aan moet denken als u met vakantie bent. Denk er vooral aan: ”Hoe minder gelegenheid, hoe minder misdrijven!” Thuis. 1. Ramen en deuren goed afsluiten. Vergeet vooral niet w.c.-raampjes, ramen en deuren van schuur, garage, kelder etc. 2. Laat geen sleutels aan de binnenzijde in de sloten zitten. 3. Controleer het hang- en sluitwerk op defec ten. 4. Binnendeuren niet afsluiten. Kostbaar meu bilair ook niet. Extra schade wordt daarmede voorkomen. 5. Geen geld, waardevolle papieren en/of sie raden thuis achterlaten. In een kluis bij de bank is het safe. 6. Laat niet zien dat u weg bent. Plak dus geen briefjes op de deur waarop staat hoe lang u weg bent. Geen touwtje uit de brievenbus laten hangen. Sluit de overgordijnen niet. Haal de planten niet uit de vensterbank. Etaleer geen kostbaarheden. 7. Vraag familie of kennissen uw brievenbus dagelijks te legen. 8. Ladders en andere dingen die inklimming kunnen vergemakkelijken wegzetten. 9. Gebruik registratiekaarten (ook voor fiets, auto en boot). Op de politiebureaus liggen die voor u klaar. Goed ingevuld kunt u daarmee na eventuele diefstal duidelijk aangifte doen. En zo vergroot u dan de kans dat u uw eigen dommen terugkrijgt. 10. Zet uw fiets/brommer altijd op slot. Ook als u binnen stalt. Tijdens uw afwezigheid kunt u ook het beste de banden leeg laten lopen. 11. Laat geen volle vuilniszakken bij uw huis achter. Onderweg 12. Als u ergens parkeert of aanlegt sluit dan uw auto/caravan of boot goed af. Laat er nooit geld of waardepapieren in achter. 13. Laat niet iedereen zien wat u bij u heeft. Camera’s, kijkers, radio’s dus niet in het zicht achterlaten. 14. Waardepapieren, paspoort en geld bij u dragen, ’n Halstasje is daarvoor bij uitstek ge schikt. 15. Voor caravans, aanhangwagens, boottrai- lers en buitenboordmotoren bestaan speciale sloten. Op ’t vakantieadres 16. Sluit auto/boot/caravan/hotelkamer goed af. 17. Waardevolle goederen of voorwerpen mee nemen of in bewaring geven. 18. Op plaatsen waar het druk is, het strand bijvoorbeeld, moet u zo min mogelijk bij u hebben. Vooral geen sieraden of waardepapie ren. z 19. Bewaar cheques en betaalpas altijd geschei den. 20. Draag uw tas tijdens een wandeling altijd aan de kant waar de huizen staan. Iemand die langs rijdt komt dan niet zo snel in verleiding. En denk ook nog even hieraan: 21. Vertel familie en kennissen wanneer en waar u met vakantie bent. Zorg ervoor dat ze in geval van nood uw woning in kunnen. Vraag ze een beetje op te letten. Geef ze trein- en vliegnummers door van vertrek- en aankomst punten. Geef merk, type, kenteken van uw au to op. 22. Zorg voor een geldig paspoort. En noteer de paspoortnummers. 23. Denk aan de verzorging van de huisdieren. 24. Schakel electrische apparaten uit en sluit gas- en waterkraan af. Hifi Ol LIND 19 - OISTERWIJK vana^ 1- p i NV sass "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 27 MEI 1981 .2 PAGINA 3 in Gemullehoekenweg 11 Oisterwijk Telefoon 04242-2344 's-Maandags op de markt Moergestel, mei 1981 Pijnendijk 5 Het is ons onmogelijk U allen persoonlijk te komen bedanken en daarom zeggen wij U langs deze weg heel hartelijk dank. Jan en Joke van Gestel-Denissen Ook U hebt er in grote mate toe bijgedragen, dat ons Zilveren Huwelijksfeest tot een onvergetelijke dag is geworden. Wij werden erg verwend met bloemen, kadoos en felicitaties. n >r Al dat werk gebeurt geheel vrijwillig en zonder overheidssteun. Het is de bevolking zelf, die dit werk in stand houdt. Elk jaar wordt dan ook een grote inzameling gehouden. Uiteraard blijft Moergestel daar niet bij achter en zo’n 20 mensen uit ons eigen dorp zullen hieraan me dewerken. Bijzonder prettig is het te weten, dat deze uit alle lagen van de bevolking komen en uit alle leeftijdsgroepen.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1981 | | pagina 3