25 jaar jong! ROEF! I k I I I I - w I 1i I op 4 Brandweer I Ie Prijs voor ’’Crescendo” concours te Heythuizen Finale zomeravond- competitie i Seer. S.V. Roef. gen. Voor velen blijft het evenwel een niet erg 20.30 uur OS Ook dit vissertje zal vanaf donderdag weer vele uren verpozing zoeken I Ons zilveren lid. Degene, die alle lief en leed van de S.V. Roef heeft overleefd is Mevr. R. Rijnen-Smetsers, die vanaf de oprichting lid van achtereenvol gens de RKMS-Roef, de MMSC Roef! en de huidige S.V. Roef! geweest is. Deze jarenlange trouw is echter niet alleen in sportief opzicht te bewonderen, ook in organisatorisch opzicht en m.b.t. jeugdbegeleiding heeft ze een grote steen bijgedragen tot dit jubileum Mevr. Rij nen-Smetsers verdient dan ook een oprecht woord van dank voor al haar diensten. Show van B.B. en Brandweer in Moergestel. De regionale hulpverleningsdiensten van brandweer en B.B. doen op hun toer door Midden-Brabant op zaterdag 6 juni 1981 Moergestel aan. Het publiek kan dan maar liefst 19 voertuigen van deze instanties bekijken: een schuimblus- voertuig, vijf hulpverleningsvoertuigen, vier bluseenheden, acht ambulances en een verbin- dingscommandowagen. De voertuigen worden in Moergestel tussen 10.00 en 11.00 uur op het St. Jansplein gepresenteerd. Hispohal in Hilvarenbeek (dit i.v.m. de te ge ringe afmetingen van de sporthal in Moer gestel), waardoor op minder belangstelling uit Moergestel gerekend kan worden. Sportief gezien wordt er door de afdeling handbal goed gepresenteerd en bovendien heeft de afdeling handbal een zeer groot aan deel in de totale organisatie van de S.V. Roef! Op het jl. zondag te Heythuizen (L) gehouden Internationaal Zangconcours is het onze Moer- gestelse Gem. Zangvereniging ’’Crescendo” wederom gelukt een le prijs in de wacht te sle pen. Had men daarvoor 300 punten nodig, ’’Cre scendo” behaalde er liefst 331. Geen geringe prestatie, die deels natuurlijk moet worden toegeschreven aan de inzet van hun uitmunten de dirigent de heer Elmo Arrias, en deels aan de inzet van de eigen leden. Proficiat dirigent, bestuur en vooral ook leden met deze uitmuntende prestatie! Korfbal. De jongste afdeling is de korfbaltak met 65 le den. In 1978 is de korfbalafdeling onderdeel geworden van de S.V. Roef! Uit het ledental blijkt duidelijk, dat voor korfbal in Moergestel voldoende belangstelling bestaat. Doordat de korfbaltak nog alleen jeugdleden kent, vraagt de organisatie wel extra aandacht. Er mag evenwel gesteld worden dat m.n. het laatste jaar verscheidene mensen zich het kaderpro- bleem hebben aangetrokken, zodat de toe komst voor deze nog jonge tak hoopvol tege moet gezien kan worden. Akties. Behalve het sportieve gedeelte van de S.V. Roef! zijn zeker vermeldenswaardig hun actie’s, die zij afgelopen jaren hebben gehou den t.w. de home-trainer-driedaagse, de skel- terraces fancy fair, de deelname aan de grote-clubactie, lotto toto reservegetal. E.e.a. zou echter zeker niet te realiseren zijn geweest zonder de geweldige steun van de mid denstand van Moergestel en daarbuiten. De zelfde dank gaat uit m.b.t. de ”Roef-snipper”, het clubblad van de S.V. Roef. KNBSB. C. Denissen en A.M. van lersel opge nomen in de landelijke B-selectie. 1975: 8 leden van H.V. Deusona zorgen voor aansluiting bij de S.V. Roef. 1976: Dameshandbal gaat van start. Softbal- dames eindigen op 4e plaats in de landelijke klasse. S.V. Roef krijgt eigen veld, le Home- trainerdriedaagse sjoelbakkampioenschap- pen. 1977: Na 9 jaar nieuwe trainer softbal in de persoon van R. van Houten. Honkbal ter ziele. Opening kantine en kleedaccomodatie T. van Dongen neemt afscheid als voorzitter, huidige voorzitter (J. Verwijmeren) volgt hem op. 1978: Mede op initiatief van Mevr. R. de Jong- van Look komt afd. korfbal bij S.V. Roef. 1979: Skelterraces en fancy-fair. J. Vlasveld nieuwe trainer softbal. 1980: Handbal heren 1 kampioen. H. Hermans trainer Softbal. 1981: Aanleg 2 verharde handbalvelden. 25 ja rig jubileum. Roef in de toekomst. De S.V. Roef! functioneert goed als sportvere niging in Moergestel, hoewel het duidelijk zal zijn dat de structuur van een omni-vereniging organisatorisch niet eenvoudig is. Bovendien blijft de S.V. Roef hopen dat de (overigens al tijd goede) samenwerking met de gemeente in de toekomst zal leiden tot de verwezenlijking van een eigen sportcomplex met eigen kantine annex clubgebouw, hetgeen zeker ten goede zal komen aan de onderlinge verhoudingen binnen de S.V. Roef! In de hoop dat mede door het jubileum de naam ’’Roef’ in Moergestel in de toekomst ge makkelijker in het gehoor ligt voor een aantal mensen, bewijst het jubileum, dat zeer veel mensen nu en in het verleden een dankwoord verschuldigd is. a.s. Vrijdagavond zullen op het Sportveld van Audacia aan de Molenstraat de ploegen van ”De Vurhaai” en ,,’t Stokske” tegen elkaar in het strijdperk treden om de felbegeerde titel in de Zomeravond-competitie. Deze finalepartij begint om 19.45 uur. f 4 FEESTPROGRAMMA S.V. ROEF! 25 JAAR Zaterdag 30 mei 1981 ’’R.O.E.F. uitroepteken ROEF”, luidt de strijdkreet van de jubilerende vereniging ”S.V. Roef!”. Roef! een naam, die aan een vereni ging werd gegeven in 1956 door een ouder van een van de oprichters en die de snelheid van de enthousiaste beginnelingen moest uitdrukken. De omni-vereniging Roef! telt 215 leden en bestaat uit de onderdelen: 1. softbal; 2. hand bal; 3. korfbal. Softbal. De oudste maar mogelijk minst bekende tak is de softbalafdeling met 40 leden momenteel. We mogen met trots stellen dat de softbalafde ling van de S.V. Roef! voor Zuid-Nederland een duidelijke voortrekkersfunctie vervuld heeft. Mede dankzij de S.V. Roef! heeft het softbal in Zuid-Nederland bekendheid gekre- bekende sport, gezien de reacties. Vermeld moet in dit kader, dat, hoe spannend, snel en mooi de sport is, daartegenover staat, dat hij moeilijk is in vele opzichten. Zowel speltech- nisch als het inzicht en de taktiek zijn moeilijke onderdelen. Mensen met belangstelling moeten bij het zien van de sport dan ook niet nalaten om vragen te stellen aan anderen, die beter op de hoogte zijn. Het eerste team speelt in de lan delijke tweede klasse en de overige teams in het rayon. Handbal. De afd. handbal is waarschijnlijk de meest be kende in Moergestel. Met zijn 110 leden is het bovendien de grootste afdeling. Voor de aan sluiting bij S.V. Roef! (1975) heeft de handba- lafdeling een ’’zelfstandig” bestaan geleid on der de naam ’’Deusona” in Diessen. Helaas worden de thuiswedstrijden gespeeld in de Kort historisch overzicht. 1956: Oprichting RKMS Roef! 1957-1959: SV Roef Rayon-kampioen. 1962: Handbal senioren houden op te bestaan. 1964-1965: SV Roef-kampioen Noord- Brabant. 1966: SV Roef verkeert in levensgevaar. Hr. Westenberg en Hr. van Dongen zetten hun schouders eronder. Groen-wit worden de Roef! kleuren. 1968: H.T. Schouten wordt als trainer aange trokken. Kampioen le klas district'Zuid. 1970: Heroprichting honkbal. Komst van hui dige voorzitter als secretaris. 1971: SV Roef telt 76 soft- en honkballers. S.V. Roef levert afgevaardigden af aan de 7 X „r dA 8 10.30 uur 13.00 uur §■3 13.30 uur moergestel t I 17.30 uur 19.00 uur Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. 04243 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. WOENSDAG 27 MEI 1981 6e Jaargang - Nr. 193 Aii *4 j> If 02.00 uur I I BSL1 Start Zeskampwedstrijden S.V. ROEF!-jeugd op het sportterrein. Tijdens de spelen attrakties. 2 Leeftijdsgroepen: 1) 6 t/m 10 jaar. 2) 11 t/m 15 jaar. Softbalwedstrijd (competitie landelijke 2e klasse) S.V. ROEF! - CANON DE SPARTAAN (Amsterdam) Parachute-springen Audacia-terrein (Oranje-comité). E.e.a. afhankelijk van de weersgesteldheid. 16.30 - 18.00 uur* Receptie in de kantine op het Gemeentelijk Sportcom plex, Molenstraat te Moergestel. Optreden door Drumfanfare "Moergestel". Koffietafel in de kantine voor leden en oud-leden boven 16 jaar (voor degenen die zich hiervoor vóór 1 mei jl. op gegeven hebben). Feestavond voor leden en oud-leden boven 16 jaar. Muziek: De Tocata's o.l.v. J. Santegoets. Sluiting Al onze begunstigers, uiteraard onze genodigden, maar ook iedereen die S.V. ROEF! een warm hart toedraagt, zijn van harte welkom. i

Weekblad Moergestels Nieuws | 1981 | | pagina 1