it ”De Rietvoorn” viert gouden jubileum met gouden jubilaris! I I ItSO Bisiws! I I I *5 I Hoogtepunt voor het K.P.J.- toneelgezelschap I I i H 1 I *8 J I Bernard Willems hier samen met zijn echtgenote tijdens de huldiging in 1971 Jaarlijks zet men zo’n 800 kilo vis uit op de viswateren van ”De Rietvoorn" I I a.s. Zaterdag 23 mei viert ”de visclub” haar 50-jarig jubileum. Om 14.00 uur is er een H. Mis in de parochiekerk en om 16.00 uur een receptie in clubhuis ”De Klaore” met, waarschijnlijk het hoogtepunt van de jubileumviering, de huldiging van jubilaris Bernard Willems, die momenteel zijn gouden lidmaatschap viert. 50 Jaar K.E.H.V. ”De Rietvoorn”: een moment om even bij stil te staan. "Moergestel-Nieuws” liet vanwege dit feit enkele bestuursleden en het gouden lid aan het woord, en hoorde o.a. dat clubhuis ”De Klaore” ook tot de gouden jubilarissen gerekend kan worden. bekroning met het Nederlands kampioen schap. In ’n gezelschap van 25 vissers wist hij over 6 wedstrijden de felbegeerde titel in beslag te nemen. Het koningsvissen heeft ook zijn specifieke bij komstigheid: weet men drie jaar achtereen ko- ning te worden, dan verwerft men het predi kaat ’’keizer”. Frans van Elderen lukte het dit stuntje uit te halen in de jaren ’61, ’62 en ’63. Wel had hij voordien al iemand voor moeten laten gaan want het was Wout Fouchier (als Tilburger lid in Moergestel) die in 1959 het kei zerschap behaalde. Hij was koningsvisser in ’57, ’58 en tenslotte in ’59. Proficiat Bernard, proficiat fam. van Haaren, proficiat ”De Rietvoorn”, en we wensen jullie graag nog vele ’’bloeiende” verenigingsjaren toe! ’n Echt wedstrijdelement was er niet ingé bracht, maar toch werden er, alleen om de spe lers te stimuleren, op diverse aspekten punten gegeven; het spel van elke speler, algemene in druk, de rolverdeling en het gekozen stuk, het totale spel, de rol- en tekstvastheid, expressie, etc. Dit alles samengevat bracht de jury er toch toe om het K.P.J.-toneelgezelschap Moergestel met het door hen gekozen stuk ,,’n Wespen nest” als beste van het winterseizoen te benoe men. Voor ’’Moergestel-nieuws” eigenlijk geen ver rassing, en uit die konklusie van de jury bleek meteen dat we met onze recensie van enkele maanden gelden niet voor niets de gehele groep komplimenteerden. Spraken me onze lof enke le jaren geleden niet uit over het toenmalig to neelgezelschap? Welnu, het lijkt erop dat onder de bekwame 1 GOUDEN JUBILARIS ’n Hoogtepunt wat zeker niet vergeten mag (en zal) worden is het 50-jarig lidmaatschap van Bernard Willems. Vanaf de oprichting, hij was er ook bij, 50 jaar onafgebroken lid van ”De Rietvoorn”, en te horen aan de reakties van het huidige bestuur is men daar - terecht - blij mee en trots op. Bernard kwam in 1950 in het bestuur en had daar ongetwijfeld bergen werk verzet, ware het niet dat hij in 1957 zijn bestuursfunktie op moest geven vanwege het feit dat hij eigenaar werd van ’t Stokske. De koningstitel behaalde Bernard 4 maal, en (toevallig of niet?) ook in het jubileumjaar 1981 is hij koning! Mooier kan het toch niet? Ongetwijfeld zal hem a.s. zaterdag ’n schitte rende huldiging ten deel vallen en zal men hem op passende wijze in het zonnetje zetten. Nog iemand die die dag enigszins op de voor grond geplaatst zal worden is Bart Trompe naars. Tijdens de receptie zal hij benoemd worden tot ”lid van Verdienste” voor het feit dat hij 23 jaar onafgebroken lid van het bestuur van ”De Rietvoorn” is. ’n Niet geringe prestatie waarvoor de vereni ging hem graag wil onderscheiden, en zodoen de wil bedanken voor het onwaarschijnlijk vele werk dat Bart heeft verricht. Maar, zoals voorziter Ad van Oirschot terecht opmerkt, de vereniging heeft tot doel ’n vrije tijdsbesteding te zijn en wil zeker geen con coursvereniging zijn. ’n Doel dat vooral zo mooi door hem wordt omschreven in het programmaboekje.: ”Een vereniging die uitgegroeid is van een klein club je tot een vereniging met een ledental uit alle lagen van de bevolking. Mensen die na de spanningen van alle dag gaarne de rust willen vinden aan het viswater, om de beslommerin gen en het jachtige van onze samenleving even te kunnen vergeten, want de hengelsport heeft een plaats in de vrije-tijds-besteding ingeno men die niet meer weg te denken is.” We kunnen het daar volledig mee eens zijn en wat dat betreft kunnen de hengelsportliefheb- bers héél binnenkort hun hartje weer ophalen wanneer op 28 mei a.s. het visseizoen weer wordt geopend. BLOEIENDE VERENIGING Het bestuur en de diverse commissies hebben handenvol werk om de vereniging in goede ba nen te leiden. Dit is ook wel begrijpelijk als men weet dat ondertussen 220 seniorenleden en 100 jeugdleden op de ledenlijst staan. Zo zijn er jaarlijks de wedstrijden om het ko ningsschap zowel voor senioren als voor junio ren, terwijl men daarbuiten ook nog wedstrij den organiseert met bevriende verenigingen uit Hilvarenbeek en Gilze. GOUDEN CLUBHUIS 50 Jaar hetzelfde clubhuis is ook geen kleinig heid. Met ”De Rietvoorn” en de fam. van Haaren is het wel het geval. Al die 50 jaar ge niet men al gastvrijheid van ”De klaore”, eerst bij ”De Korenmaaier” in de Schoolstraat, later in de Kerkstraat en weer la ter is men met de familie van Haaren verhuisd naar het huidige café ”De Klaore” aan het Root ven. ”De Rietvoorn” steekt niet onder stoelen of banken dat men erg blij is met de familie van Haaren. T WÏ 1 OPRICHTING Ook bij het gesprek aanwezig was Frans van Elderen Czn., samen met Bernard Willems en Jan van Elderen Frzn. de enige oprichters uit 1931 die nog in leven zijn. De andere waren: Harrie Mulders (hij werd als eerste tot voorzitter gekozen), Driek van Kol lenburg, Jan Nouwens, Kees van Elderen Czn., Bartje van Elderen, Frans van de Loo, Jan Smolders, Frans Smolders, Janus v/d Heuvel, Janus Kluitmans en Bernard Smol ders. De oprichtingsvergadering vond plaats op de ’’opkaomer” van café ”De Korenmaaier”, toen nog beheerd door de fam. van Haaren. In 1932 vond de eerste wedstrijd plaats om de koningstitel van de vereniging. Plaats van han deling: het Wilhelminakanaal onder Biest- Houtakker. Viste men voordien enkel met fui ken, deze eerste wedstrijd gebruikte men (ha- zelnoothouten) hengels. in hetzelfde jaar kreeg men (naar wat later zou blijken ’n belangrijk hoogtepunt te zijn) het pachtrecht over het ’’Blekven”, zodat uitslui tend vissers die als lid van ”De Rietvoorn” wa ren ingeschreven gebruik mochten maken van dit viswater. ONDERBREKING Zoals met alles in die periode het geval was, heeft de visclub van 1940 tot 1947 ’n tijd nage noeg stilgelegen vanwege de oorlog. Hierna maakte de vereniging ’n bloei door die bijna niet meer te stuiten was. Een van de redenen die daaraan debet waren is het feit geweest dat men vanaf de tijd na de oorlog niet meer zonder vergunning (akte) mocht vissen. Voorwaarde voor het verkrijgen daarvan is wel dat men lid moet zijn van een hengelsportvereniging. VOORZITERS In haar 50-jarig bestaan heeft ”De Rietvoorn” 7 voorzitters gekend. Harrie Mulders was de eerste, daarna volgden Jan Wolfs Bzn., Cees van Elderen, Cees van Oirschot (vader van de huidige voorzitter), Theo Broeren (momenteel nog 2e voorzitter), Frans van Elderen (een van de oprichters) en, zoals gezegd, vanaf 1973 is het roer in handen van Ad van Oirschot. HOOGTEPUNTEN Elke vereniging, welk jubileum men dan ook viert, heeft zijn eigen traditionele hoogtepun ten. Voor de vereniging is dat, buiten het pachten van het ’’Blekven”, het pachtrecht dat men in 1968 verkreeg over de Zandput, zoals voorzit ter Ad van Oirschot ons vertelde, ’n Ander be langrijk punt was de koninklijke erkenning die dateert van 1955. Onder de leden waren er, uiteraard zouden we zeggen, ook individuele prestaties die de moei te waard zijn om vernoemd te worden. Frans van Elderen was de meest suksesvolle visser uit de jaren zestig, en waarschijnlijk is hij wel het meest suksesvolle lid in het 50-jarig bestaan van de vereniging. In 1963 kreeg dat de leiding van Eddie Hurkmans de huidige groep in twee jaar tijd ’n bijna onaantastbaar nivo heeft bereikt. Laat ons echter niet te vroeg juichen maar het heeft er ontegenzeggelijk alle schijn van dat het gezelschap zoals het momenteel bij elkaar is ons nog vele plezierige uren kan bieden. Kortom: ’n toneelspel opvoeren met als doel het publiek, maar evenzo spelers, regisseur en andere medewerkenden, aangenaam bezig te houden, dat heeft men bij de K.P.J. Moer gestel uitstekend begrepen. Aan het slot van deze bijeenkomst ontving Ed die Hurkmans uit naam van alle spelers uit handen van de voorzitter van de kring ’n pr achtig tableau als ’n herinnering aan zijn voor treffelijke inzet. Aan allen ’n welgemeend van harte proficiat en evenveel sukses in het komende najaar. M.O. •j rit Dinsdag 12 mei was er in café ,,’t Centrum” een bijeenkomst van de kring K.P.J., te weten de plaatsen Berkel-Enschot, Haaren, Hilvaren beek, Helvoirt en Moergestel. De kring-jury bracht die avond verslag uit van de afgelopen winteravonden waarin door de afdelingen avondvullende toneelstukken wer den uitgevoerd. Doel: om met elkaar van gedachten te wisselen over het gebqdene. Over het algemeen was er sprake van góed toneel en werd er door de jury dan ook uitsluitend opbouwende kritiek gele verd. 'v r 1 - ‘Ail j i'jW Jlir 9 11 S XIst*444 I P M.O. moergestel- WOENSDAG 20 MEI 1981 6e Jaargang - Nr. 192 Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 - 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. i 1- q f ‘i 4 I T

Weekblad Moergestels Nieuws | 1981 | | pagina 1