1 dl I z ft N| Tijn en Grarda Sterke gaven elkaar 50 jaar geleden het ja-woord Judo succes Proficiat...! Jeugdvakantieweek 1981 R' Een zilveren bruid op de Reuselhof! Politieke forum-avond Trefsentrum Moergestel •MW! M.O. Iedereen die geïnteresseerd is in de jeugdva- kantieweek, opgelet! - de jeugdvakantieweek 1981 wordt georgani seerd van 17 tot en met 21 augustus. - de week is bedoeld voor alle kinderen die in Moergestel wonen en daar of buiten Moer gestel naar de lagere school gaan, (dus niet voor kleuters, ook niet voor kleuters die in au gustus naar de le klas mogen.) - op alle scholen zullen weer formulieren wor den uitgedeeld waarmee je je kunt opgeven. - jongeren vanaf 16 jaar: op jullie doen we al vast een dringend beroep, want we zullen jullie weer hard nodig hebben voor begeleiding van de groepen. - jongeren die voorgaande jaren hebben mee gedaan ontvangen deze maand een uitnodiging om met ons van gedachten te komen wisselen over alle gezellige dingen die we die week met de kinderen kunnen gaan doen. - tot slot nog dit: bij Joke Jansen, Pastoor v.d. Boogaardstraat liggen nog verschillende voor werpen die vorig jaar in ons clubhuis zijn blij ven liggen: gereedschap, kleding, enz. Mocht je dus nog steeds iets van dien aard missen, ga dan eens kijken. - iedereen alvast veel succes met proefwerken, examens enz. via dit blad houden we iedereen op de hoogte van de plannen met betrekking tot de jeugdvakantieweek! Organisatie jeugdvakantieweek 1981. Gisteren (donderdag 7 mei jl.) trouwde ver zorgster Anny Bierkens uit de Zandstraat met Jos van de Wouw uit Esbeek. Niets bijzonders zult U zeggen, in de meimaand trouwen er zo veel. Op de Reuselhof wordt echter elke gele genheid aangegrepen om de dagelijkse sleur te doorbreken. Wanneer één van de medewerkers trouwt, maakt de direkteur een feestlied. Daartoe moeten de verzorgsters voor de gege vens zorgen. Dat is altijd een hele sport, want de kollega’s proberen zoveel mogelijk dinget jes te weten te komen, maar de aanstaande bruid of bruidegom tracht er zo weinig moge lijk los te laten. ’s Morgens bij de koffie wordt er door bewo ners en medewerkers duchtig gerepeteerd. Op de grote dag stopt er aan het begin van de re ceptie (ze zijn altijd haantje de voorste!) een bus bij de feestzaal, waar wel een dertig recep- tiegangers uitstappen. Na het tekenen van het receptieboek en de ge bruikelijke felicitaties en het aanbieden van het kado (al bij al een hele operatie!) wordt aan het bruidspaar toegezongen. Deze keer was het extra feest, want Anny Bier- Onderstaande kinderen van de Boszichtschool, doen a.s. zondag in de Mis van 10 uur hun Eerste H. Communie. We wensen hen van har te proficiat en veel plezier op deze voor hen on getwijfeld grote dag. Hanneke Becx, Heidi van Beers, Bas van Ber- kel, Babs van Brunschot, Claudia Cools, Her man Derksen, Jan-Paul Dijckmans, Carola van Dijk, Carlo van Esch, Joyce van Esch, Bert-Jan van Gestel, Jacqueline van Gompel, Eric van Herck, Tessel Op ’t Hoog, Judith Ke telaars, Saskia Kogels, Ralf Kreyveld, Margo v.d. Loo, Ilse de Rijck, Björn Rijnen, Peter Sebregts, Monique Smits, Marleen Smits, Marleen Stieger, Esther Trommelen, Sandra Vermeulen, Ad Wolfs, Barbara v.d. Wouw. Het Trefsentrum aan de Kerkstraat nr. 15 te Moergestel, sluit haar reeks van politieke forum-avonden af op vrijdag 15 mei. Op deze dag zal, vanaf acht uur ’s avonds, het thema woonbeleid onder de loep worden geno men. Uitgenodigd zijn vertegenwoordigers van CDA, PvdA, VVD, D’66, PPR, PSP en CPN. Evenals tijdens de twee voorgaande avonden, krijgt elke partij in eerste instantie weer de ge legenheid om in het kort haar standpunt om trent het specifieke thema uiteen te zetten. Na een kort pauze volgt dan een diskussie tussen de aanwezige partijen en het publiek. Ook deze forum-avond is weer voor iedereen gratis toe gankelijk. Kortom: vrijdag 15 mei vanaf 20.00 uur poli tieke forum-avond met als thema woonbeleid in het Trefsentrum te Moergestel. In V Zondag 3 mei werd in Arlon (België) een inter nationaal judotoernooi gehouden met een overweldigend succes voor de Nederlandse deelneemsters, waarbij onze dorpsgenote Sas kia van den Heuvel brons verdiende in de ge- wichtsklasse tot 61 kg. bij de junioren. Zij ver loor de eerste partij op beslissing van de scheidsrechter, maar de volgende drie partijen won zij overtuigend met een volle ipon, waar na de halve finale-partij werd verloren met een ipon. In de kwartfinale kwam zij met een volle ipon weer tot een overwinning en verdiende zo doende brons. Proficiat Saskia! bij de televisie. ”Tot middernacht”, vertelde Grarda. Grarda komt de tijd door met breien, en vooral kaarten behoort momenteel tot een van haar grootste liefhebberijen. Gezien hetgeen zij vertelden over de hechte fa milieband tussen hen, hun 14 kinderen en 27 kleinkinderen, twijfelen we er niet aan of de 19e mei zal voor hen ’n grootse feestdag wor den. Om 11.00 uur is de H. Mis in onze paro chiekerk en de receptie vindt die dag plaats van 17.30 tot 19.00 uur in ”Den Boogaard”. Moergestel-nieuws feliciteert Tijn en Grarda alvast van harte en wenst hen nog vele jaren toe in goede gezondheid! BB 'T' ,*1 w’fo T-i1 im kens was het 25ste personeelslid, dat in het hu welijksbootje stapt, voor de Reuselhof dus de zilveren bruid. De hele groep feestgangers was uigedost met een zilveren hoedje en bruid en bruidegom werden onderscheiden met een grote zilveren hoed! En gezongen dat ze hebben... En we zijn met ons allen naar ’t Draaiboompje gegaan naar ’t Draaiboompje gegaan Naar dit schone bruilofsfeest Ook de Reuselhof viert feest Ja, we zingen ’t hier uit Anny onze zilv’ren bruid! Te gek zegt U nu, hoe kan dat nou Zo’n piep jonge vrouw Toch, ’t is echt zo, Anny is de vijf en twintigste Kollega, die in ’t bootje stapt, dat allerwan- kelste Ja dat speelden wij klaar In nog geen zeven jaar Maken zo ’t spreekwoord waar Zoals wij, de ouden, zongen Juist, zo piepen nu de jongen! Een, zo enige gebeurtenis, mochten we natuur lijk niet voorbij laten gaan, vandaar dat ook Louis v.d. Meydenberg zich op weg spoedde om het geheel op de gevoelige plaat vast te leg gen. ff r 4de Moergestelse jaarmarkt wederom groot succes Na schatting 30.000 bezoekers brachten op zondag 3 mei een bezoek aan de Moergestelse jaarmarkt. Zij zorgden voor een bomvol St.Jansplein en een gezellige sfeer in het gehele dorp. De verschillende onderdelen van de jaarmarkt zoals oude ambachten, standwerkers en kinde- rattracties trokken volop belangstelling. Hier uit blijkt dat de behoefte naar een groot jaar lijks evenement in Moergestel zeer groot is. De uitslag van de standwerkers was als volgt: le prijs Dhr. de Regt - met zijn groenteschaaf; 2e prijs Dhr. de Raaf - met zijn planten; 3e prijs Dhr. Marijnissen - met speelgoed. De organiserende vereniging C.V. ”De Dorst- vlegels” is nu reeds plannen aan het voorberei den om de 5e jaarmarkt op bredere basis te or ganiseren. Wij hopen dit in goed overleg en sa menwerking met de gemeente te kunnen reali seren. Wij zijn er van overtuigd dat dit zeker weer zal lukken omdat de steun die wij de afge lopen 4 jaar hebben ondervonden zeer geslaagd is geweest. Verder danken wij eenieder die er de afgelopen jaarmarkt voor hebben gezorgd om deze jaar markt weer te doen slagen, en hopen ook vol gend jaar weer op Uw steun. De organisatie. Dat laatste lijkt trouwens niet zo’n probleem want ze zien er allebei nog ’’kwiek” uit en het zware leven dat ook zij achter de rug hebben is hen nauwelijk aan te zien. Nochtans is Tijn Sterke geboren op 13 maart 1898. Nu dus precies 83 jaar geleden kwam hij ter wereld in Haaren, de ’’Tuin van Brabant”. (Misschien oorzaak van zijn latere hobby, zo als U straks zult kunnen lezen). Als kind uit een gezien van 6 kinderen, doorliep ook hij de lagere school, ’n Tijd natuurlijk, zoals iede reen, met de nodige voorvallen en onvermijde lijke kattekwaad, kreeg op 'n gegeven moment ergens een 1 voor op z’n rapport en zette er on derweg naar huis, verstandig als hij was, ’n 0 achter. Met z’n elf jaar werd Tijn boerenk necht voor ’n periode van 5 jaar. Hij was nog pas 16 toen hij terug naar huis kwam en er op die leeftijd een boerderij opzette. Dit was ech ter noodzakelijk geworden omdat zijn vader reeds heel jong overleed en het gezin Sterke toch in leven moest blijven. Zoals zovelen in die tijd was het een gemengd bedrijf en had men er alle mogelijke vee: koeien, kalveren, varkens, kippen enz. Tot 9 maanden na zijn huwelijk woonde en werkte hij op die boerde rij. Het is ook in die jaren geweest dat hij sa men met zijn broer, weliswaar zeer tegen de zin van de pastoor, wat vrolijkheid bracht onder de boeren door het spelen op ’n ’’monnika”, want vrolijkheid en opgewektheid stond en staat nog bij hem hoog in het vaandel. ’’Waarom kniezen; ga vrolijk en opgewekt door het leven”, zegt hij; ”het heeft mij veel vrienden gegeven!” Garda Scheffers werd geboren te Oisterwijk (nu Heusdensebaan) op 22 april 1909. Zij was Prinses Juliana net voor dus. Ook bij haar thuis hadden haar ouders ’n boerderij en ge zien het feit dat er 9 kinderen waren hielp zij moeder, na het volgen van de lagere school, in het huishouden. Dit heeft ze gedaan tot aan haar huwelijk met Tijn op 19 mei 1931. Die huwelijksdag begon voor hen trouwens wel erg vroeg. Om kwart over 6 ging Tijn z’n bruid halen en samen met de familie zette de ’’bruidstoet”, zoals hij het noemde, zich in beweging naar de Lambertuskerk te Haaren. Precies ’n uur lo pen! Om kwart over 7 in de morgen werd hun huwelijk daar ingezegend door (toevallig) Pastoor v.d. Broek. Na hun huwelijk vestigde het kersverse bruidspaar zich op de boerderij van Tijn thuis. In februari 1932 verhuisden ze naar Moer gestel. (Boerderij momenteel bewoond door de fam. Timmermans aan de Duyvekotstraat). Ze verbleven er 7 jaar totdat hij in 1939 zelf ’n boerderij had gebouwd op de Pijnendijk. 30 Jaar bracht men er door en kregen Tijn en Grarda er maar liefst 14 kinderen. In 1968 meld Tijn het voor gezien; hij stopte met boe ren, verkocht de hele handel en verhuisde met de 5 kinderen die nog thuis waren naar Haa ren. In 1974 tenslotte trokken zij naar hun hui dige adres: Reuselhof 30, waar zij nu genieten van al het mooie wat de beschikbare vrije tijd hen te bieden heeft. Tijn is een fervent vogelkweker (kanaries), maar zijn grote liefde gaat uit naar het tuinie ren. Daarnaast brengt hij nogal wat tijd door ti F* WH A8 a ■T ■i moergestel Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 - 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. WOENSDAG 13 MEI 1981 6e Jaargang - Nr. 191 'i-, 4^, Dinsdag 19 mei vieren Tijn Sterke en Grarda Scheffers hun gouden bruiloft. Na diverse omzwervingen nu tot rust gekomen op het adres Reuselhof 30 ver telden zij ons over hun 50 jaar en brachten wij reeds een dronk uit op hun hope lijk nog vele jaren gelukkig samenzijn in goede gezondheid.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1981 | | pagina 1